Galatasaray'ı Bu Sezon Kim Çalıştırmalı?

Galatasaray'ı Bu Sezon Kim Çalıştırmalı?

• Bozidar Maljkovic

Oy: 7 8.4%
  • Cem Akdağ

Oy: 3 3.6%
  • Ergin Ataman

Oy: 23 27.7%
  • Fotis Katsikaris

Oy: 6 7.2%
  • Jonas Kazlauskas

Oy: 10 12.0%
  • Pini Gershon

Oy: 2 2.4%
  • Sergio Scariolo

Oy: 1 1.2%
  • Stevislav Pesic

Oy: 16 19.3%
  • Yağızer Uluğ

Oy: 6 7.2%
  • Yakup Sekizkök

Oy: 0 0.0%
  • Diğer (Lütfen belirtiniz)

Oy: 9 10.8%

• Kullanılan toplam oy
    83
  • Anket kapatılmış .
Bu sezonu bilmem, zaten çöpe gitti denilebilir bu sezon için. Ama seneye Trinchieri reisi görmek isterim, kısıtlı bütçeleri iyi idare eden birisi. Güzel basketbol oynatıyor. Deplasmanlarda kafadan maç vermiyor. Deli dolu çılgın. Ergin ataman ruhsuzluğuna ilaç gibi gelecektir.

Forumda basketbolu Ataman'dan iyi bilen yok ama Galatasaray'ı kendinden çok seven pek çok insan var. Şu saatte Galatasaray'ı kendi isminin önüne koyan herkes takıma Ataman'dan daha fazla katkı verir. Ki yukarıda sayılan adamların basketbol bilgileri de ''forumda basketbol çok iyi anlayan gençler''in aksine Ergin Ataman'ın seviyesinde, ona yakın ya da onun çok üstünde. Ama kariyerleri boyunca işe saygılarının Ataman'dan çok daha yüksekte olduğuna inanıyorum. Bu faktörle sahada uygulamaya çalışacakları safi basketbolun gerçekleriyle bile takımı şu andan daha kötü hale getirebileceklerini zannetmiyorum.

Ortak akıl ile Ataman'ın biliyorum dediği basketbolu top diye oynayacak çok adam var bu sitede. Popovich muamelesi yapmayı bırakalım artık yalnızca egodan oluşan bir profile.

Bizim gibi bütçe garantisi ve iyi bir yönetimi olmayan, Eurolig'e ancak Eurocup'u kazanarak gidebilecek olan (ki federasyon dolayısıyla ona katılacağımız da muamma) bir takıma düzenli ve iyi bir yönetime sahip olan, Alman liginde şampiyon oldukça her sene Eurolig'e gidecek olan Brose'yi bırakıp da gelmez Trinchieri. Zaten Brose de bırakırsa bir üst seviyeye çıkar artık, unutalım bence o ihtimali. Katsikaris'i beğenmiyorum ben, Mahmudi her ne kadar mücadele kısmında üst seviyeye çıkartacak olsa da çok defoları olan bir koç, alternatifler içinde en iyisi Kazlauskas bence.