Görüş ve İstekler

Virüsten dolayı kimsenin girmeye yanaşmadığını düşündüğüm için yazmıştım. Ben virüs programını kapatıp öyle giriyordum.

Ya tamam rumuzla üye olanlar var da galatasaray forumunu alexdesouza diye üye olunmazki işin bişeyinide çıkarmaya gerek yok yönetici arkadaşlar bu duruma müdahale etsin arkadaş üye olacak kadar beğeniyosa seviyeli buluyosa gerçek adı soyadı ile üye olsun bu kadar olmaz yarın biride çıksın azizyıldırım diye üye olsun olacak iş değil online olduğun için Kerem sana sesleniyorum ya bu arkadaşın üyeliğini sil yada gerçek adı soyadı ile üye olsun.

Niye gerginsin Şamil anlamıyorum.

Bu benim yetkim değil. Bu yüzden birşey yazmam da doğru olmaz.

Ne bileyim Kerem hoş görülü davranıyoruz diye alexdesouza ismi ile üye oluyolar ( isim soyisim mecbur olmasa gene anlıyacağım ) sonra enterasan iletiler falan. Yada ne bileyim bi denemek lazım Metin oktay diye antuya falan üye olmayı ileti yazmaya fırsat bulabiliyomuyuz tamam biz farklıyız hoş görülüyüz ama bi yere kadar. Forum Kurallarına uysun hayata hangi renklerle bakarsa baksın o zaman başımızın üstünde yeri var. Hem kurallara uyma hem insanlara gider yap olacak iş değil.

Öyle bir tüzük ve işleyiş var ki Fenerliler forumumuza takma isimlerle üye oluyorlar üstelik kendi futbolcu isimleri ile(alexdesouza), bununla da yetinmeyip atar-gider yapıyorlar bizler ise elimiz kolumuz bağlı olanları izliyoruz.

Bravo valla, forumda imla ve noktalama kurallarına verdiğimiz önemin çeyreğini bu konuda gösteremiyoruz. Benim için noktadan,virgülden önemli şeylerde vardır. Şamil Abi'nin dediği gibi biz Fenerbahçe forumuna nasıl Metin Oktay ismi ile üye olamıyorsak onlar da olamazlar. Bizim kendi kurallarımız var vb. hiçbir koşulu kabul etmiyorum. Kısasa kısas kardeşim...

Burada aylardır Beşiktaşlı arkadaşımız Ferhat Yeşiltaş yazıyor,okuyor,fikirlerini sunuyor ne bizim ona bir saygısızlığımız oldu ne de onun bize karşı yanlış bir davranışı.

Gereğinin yapılmasını talep ediyorum. Teşekkürler.

Forumda noktalama işaretlerine, imla kurallarına kısaca Türkçeye önem verenlerin bu işe önem vermediğini nereden biliyorsunuz?

Evet forumun belli kuralları var ve takma adla üyelik yasak ama üyeliklerin onaylanması konusunda kodlarda bir sorun var sanırım.

Yaşların profilde görünmesi zorunluydu, gerekli değişiklik yapıldı. Forum yöneticilerinin elinde sihirli bir değnek yok, birincil işi de forum yöneticiliği değil.

Sistemsel konular özellikle bu php forumlarda o kadar kolay değil arkadaşlar.
Basit düz bir forum kullansak sorun olmaz belki ama böyle eklentili ve renkli bir forum yaratırken arkalarda sorun çıkabiliyor.
Zamanla düzeltiliyor işte.

Sizin aklınız alıyor mu alexdesouza adlı bir üyeyi onaylamamızı. Lütfen eleştiri varsa da saldırı şeklinde olmasın.

Murat İNAL' Alıntı:
Sistemsel konular özellikle bu php forumlarda o kadar kolay değil arkadaşlar.
Basit düz bir forum kullansak sorun olmaz belki ama böyle eklentili ve renkli bir forum yaratırken arkalarda sorun çıkabiliyor.
Zamanla düzeltiliyor işte.

Sizin aklınız alıyor mu alexdesouza adlı bir üyeyi onaylamamızı.Lütfen eleştiri varsa da saldırı şeklinde olmasın.
Sizin aklınız alıyor mu alexdesouza adlı bir üyeyi onaylamamızı. Burası çok doğru eleştirilerde biraz fevri davranıldı ;)

Kimlik numarası olayına ben şahsi olarak karşıyım. Sıkıntısı çok olur. Ama konuşuyoruz arada. Karar verilirse geçilir.

Murat İNAL' Alıntı:
Kimlik numarası olayına ben şahsi olarak karşıyım. Sıkıntısı çok olur. Ama konuşuyoruz arada. Karar verilirse geçilir.

Bildiğim kadarıyla gsvoleybol.org da bu uygulama var bizim forumumuzda niye olmasın?Bir de TC kimliğini vermek istemeyen kişilerin bi korkusu vardır elbet o yüzden istemezler ancak.Yoksa isterseniz TC kimliğimi şuraya bile yazarım.Bu konunun ciddi biçimde düşünülmesi gerekiyor bence.Yöneticilerimizin elinden geleni yaptığını biliyoruz ama yeterli olmuyor demekki.

Gsvoleybol.org'ta bir sorun var sanırım, profillerde Tc No. gözüküyor ve bu da üyeler için hiç hoş olmaz. Çünkü ülke'de ne yapmak istiyorsan Tc No. gerekli bu da başka insanların eline geçerse hiç güzel şeyler olmaz diye düşünüyorum..

Neyse konu ile alakası yok ama belirtmek istedim. Birde phpbb forum sistemi herkes tarafından kullanılan bir sistem ama duyduklarım da epey zor olduğu. Burasını vbulletin forum sistemine dönüştürseniz nasıl olur? Bildiğim kadarıyla forum sistemlerinin içinde en iyi olanı vbulletin, hem kod yazılımları falanda phpbb'ye göre daha kolay diyorlar ancak onunda 100-150 dolar gibi bir lisans parası vardı galiba..

Barış Şişman' Alıntı:
Neyse konu ile alakası yok ama belirtmek istedim. Birde phpbb forum sistemi herkes tarafından kullanılan bir sistem ama duyduklarım da epey zor olduğu. Burasını vbulletin forum sistemine dönüştürseniz nasıl olur? Bildiğim kadarıyla forum sistemlerinin içinde en iyi olanı vbulletin, hem kod yazılımları falanda phpbb'ye göre daha kolay diyorlar ancak onunda 100-150 dolar gibi bir lisans parası vardı galiba..

vbulletin'in phpbb'ye göre kod yazımı ve bakımının kolay olduğu kesinlikle doğrudur. Fakat forumlar arası geçişlerde ve ileti gönderiminde phpbb'nin daha hızlı olduğunu söyleyebilirim kendi adıma. Geçmişte vbulletin forum sistemi ile forum siteleri kurmuştuk arkadaşlarımızla. Doğal olarak bu forumlarda oldukça fazla zaman geçirmişliğim vardır. vbulletin ile kıyasladığımızda phpbb sisteminin üye tarafından kullanımının daha zevkli olduğunu düşünüyorum.

Forumun database'i zaten şişmiş durumda bir de taşınmaya kalksa büyük sorunlar oluşabilir. Ufak datalarda bile oluşurken. Kısacası böyle birşey söz konu değil :)