İspanya: 57 - TÜRKİYE: 65

Gasol olsa yenemezdik bence, neyse buna takılmaya lüzum yok. Sonuç olarak oynamadı, oynatsalardı. Hafif sakatlığı var diye bizi de küçümseyip oynatmadılar ve cevaplarını aldılar. Maçın son çeyreğinde en etkili 3 isim Ömer Aşık, Ender Arslan ve Ersan İlyasova idi. Preldzic'in de maçın genelindeki skor katkısını es geçmeyelim...

Büyük Britanya'ya da teşekkürler tekrardan önümüzü açtıkları için. Sürpriz bir galibiyet aldık. İnşallah diğer grupta yapacağımız 3 maçta da iyi neticeler alırız ancak ben gene de pek umutlu değilim. Yanılanın ben olmam dileğiyle, yolu açık olsun milli takımımızın bir üst turda..
Yenerdik onun oynaması daha avantaj sağlardı bize.

Keremin süreleri azaltılmalı artık.Son 7-8 dakikada Ender oyuna girmese maçı almamız imkansızdı.Kerem yine oyun kuramadı. Tutku Açık gibi playmakerı almayan zihniyet şu an ne düşünüyor acaba? Ender tek başına daha ne kadar o bölgenin yükünü çekecek? Sadece 2 oyuncuyla turnuvaya mı gidilir?

Yenerdik onun oynaması daha avantaj sağlardı bize.

Şaka mı bu ya Gasol'un oynaması nasıl avantaj sağlardı Allah aşkına? adama sıkıştırma getirsen pas çıkartıyo sırtı dönük inanılmaz bitiriyor diğer uzunlarının sırtı dönük oyunu yok. Ribaundlarda zaten inanılmaz, zaten dar olan uzun rotasyonumuzda Ömer Aşık ve Enes'i erkenden faul problemine sokacak olması da cabası. Dünyanın en iyi 3 uzunundandır şu an.

Neyse Can'ın dediği gibi takılmaya gerek yok oynatmadılar cezasını da gördüler. Ama muhtemelen 2 galibiyet lazım olacak üst turda, hala o konuda endişeliyim ilk defa son 2 senedeki ruhu görmeme rağmen. Çünkü 8-9 kişilik rotasyonla uzun soluklu turnuvayı bitirmek çok zor.

NBAde bu adama sertliği getirdiğinde sinmiyormu Gazanfer sen biliyorsun.Ömer Aşık savunmasıyla onuda zorlardı.
Dallas serisinde Wilson Chandler diyorum anladın sen onu.KG 2010da yarım bacağıyla haşat etti.

Tugay sen Wilson Chandler ve Dwight Howard ile Avrupa Şampiyonası'ndaki uzunların sertliğini bir mi tutuyorsun? Pau Gasol'ü hiç sevmem ama biraz saygı lütfen. Bu adamın sahada olması rakiplerin psikolojik olarak maça geride başlaması, İspanyol oyuncuların ise güvenle oynaması demek. Kaldı ki bugün Pau'dan yoksun 3 uzunla kalan İspanya faul problemi de yaşayınca oradaki sertliğini kaybetti. Dikkat ettiysen Pau Gasol'ün hücum gücünden, pasörlüğünden, ribaunt hakimiyetinden, savunmadaki her boşluğu kapamasından filan bahsetmedim.

Gasol olayına yanlış bakılıyor bence. Gasol takımın liderlerinden Navarro ile birlikte. Navarro sindi ama aynı anda onu da sindirebilir miydik emin değilim. Ayrıca faul probleminden dolayı İspanya uzunları son çeyrekte sertliklerini kaybettiler. Gasol olsaydı bu da olmazdı, hatta biz faul problemine girerdik. Ama bunları konuşmanın anlamı yok. Diğer grubun liderini bekleyip ilk maçımıza konsantre olalım. Kazandık ve İspanya'ya karşı avantajlı çıkıyoruz. İspanya diğer gruptaki herkesi yener. Ne güzel işte. :)

Tugay sen Wilson Chandler ve Dwight Howard ile Avrupa Şampiyonası'ndaki uzunların sertliğini bir mi tutuyorsun? Pau Gasol'ü hiç sevmem ama biraz saygı lütfen. Bu adamın sahada olması rakiplerin psikolojik olarak maça geride başlaması, İspanyol oyuncuların ise güvenle oynaması demek. Kaldı ki bugün Pau'dan yoksun 3 uzunla kalan İspanya faul problemi de yaşayınca oradaki sertliğini kaybetti. Dikkat ettiysen Pau Gasol'ün hücum gücünden, pasörlüğünden, ribaunt hakimiyetinden, savunmadaki her boşluğu kapamasından filan bahsetmedim.
Ömer Aşık bence onuda yavaşlatabilir gördük gitgidede dominantlaşıyor.Bence Ömer Aşık onu yavaşlatırdı.
Ama bence bir Dirk değil Gazanfer.:)

Allah'ım dün bu saatlerdeki psikolojimiz neydi şimdi ki psikolojimiz ne :) Dün sinirden ağlama noktasına gelmişken, şimdi sevinçten evde torpil patlatma noktasına geldim :)

Maç hakkında çok söyleyemiycem sadece ilk yarıya bakabildim.Türk spor tarihindeki takımlar son bölümleri çok iyi oynarlar.Son dakikaları son saniyeleri.Gerek futbolda gerek basketbolda.Dün çok üzdüler ama bugün bayramı yaşatıyorlar.

Maddi manevi ... Lay Lay Lay Lay Lay Lay Lay Laaaaayyyy !! :)

Allah'ım dün bu saatlerdeki psikolojimiz neydi şimdi ki psikolojimiz ne :) Dün sinirden ağlama noktasına gelmişken, şimdi sevinçten evde torpil patlatma noktasına geldim :)

Maddi manevi ... Lay Lay Lay Lay Lay Lay Lay Laaaaayyyy !! :)

Gerçekten de dün akşam maç bittikten sonra birkaç dakika başım ellerimin arasında kendimi yerden tere vurdum şimdi ise sevinç çığlıkları zafer nidaları atıyoruz.

Bugün hep dershandeydim kantine doğru çıkarken bir arkadaşım BBritanya Polonyayı yenmiş dedi şakamı dedim inanılmaz mutlu oldum arkasından eve dönerken yolda mesaj geldi kazandığımızı görür görmez yolda arkadaşlarımla 12 Dev Adam marşını deliler gibi söylemeye başladık. Kelimeler yetersiz gerçekten .

Biz Türk sporseverlerin çektiği nedir bilmiyorum ? Euro2008 Kazakistan Maçı (futbol) Özellikle Sırbistan maçı ve 2010 Dünya Şampiyonası şimdide şu 2 gün. Bu 3 senede kalbimiz baya zarar görmüştür herhalde :D

Ama ne olursa olsun fikrim değişmedi. Orhun Ene İSTİFA ! Yerine şampiyona sonrasında vakit kaybedilmeden Oktay Mahmudi getirilmelidir ...

Görüldü ki İspanyol uzunlarını üst üste koy, yan yana koy bir Pau Gasol etmiyor. Ömer Aşık hepsini rezil etti, hele ki Reyes bugünden sonra ciddi ciddi basketbolu bırakmayı düşünüyor olabilir.. :D

Ayrıca bu takıma Tutku Açık'ı dahil etmeyenin zihniyetine turup sıkarım !

şaka gibi..dün skor 57-49 veya 57-50 idi ve işe gitmek zorundaydım,işe vardığımda telefon açayım dedim ve 65*57 kazandık haberini alınca bayağı sevindeim tabii afallamadım değil..umarım derede boğulmayız..özetlere bakınca ömer aşık yine kral blok yapmış..ibaka'ya yaptığı blok daha kraldı ama hiçbir temas yokken faul verdiler..bu arada paul gasol yok diyenlere 2009 yılını hatırlatırım..paul varken adamları döve döve yenmiştik tabii şimdi siz 2009da ibaka yoktu dersiniz:)
umarım fransaya karşı da bu savunmayı devam ettirriz..sırbistan gibi olmayalım da..benim hala en kötü yarı final umudum var..