Luksa Andric

Avrupa'nın en iyi post up oynayan uzunu Pana'da ortalama 6 dakika süre alıyordu şimdi bu sene de Maccabi'de 3. uzun olacak. İyi gününde olursa yüzde 50 serbest atış atar 5 sayı atar yoksa 2 sayı ortalamayla kapatır sezonu. Adam normal sezonda 3.5, Top 16'da 2, Play Off'ta 2 sayı ortalamasıyla oynamış Final 4'da da 3.lük maçında coşmuş. Tabi Obradovic salak o yüzden Avrupa'nın en post up oynayan uzuna süre vermiyor.
Maric'in Partizan performansını bilmemen büyük kayıp senin için.Allahtan basketbolu tanımadığım oyuncuların ortalamalrına bakıp şu kadar dakikada şu kadar sayı atmış diye yorumlamayorum.Maric her takımın isteyeceği türden bir uzundur ve piyasası Andrici katlar.Ulema seviyesinde değil az bir şey basketbol bilen herkes bunu bilir.Panada tabi yedek kalacak.Kaka Real Madridde yedek kalıyor diye kötü demek gibi bir şey bu

Ayrıca istatistiklere bakarken keşke şu Maric'in Euroleague'in en iyi pivotu seçildiği 2 sene önceye de baksaymışsın.16 sayı 8 ribaunt ortalama

Maric'in Partizan performansını bilmemen büyük kayıp senin için.Allahtan basketbolu tanımadığım oyuncuların ortalamalrına bakıp şu kadar dakikada şu kadar sayı atmış diye yorumlamayorum.Maric her takımın isteyeceği türden bir uzundur ve piyasası Andrici katlar.Ulema seviyesinde değil az bir şey basketbol bilen herkes bunu bilir.Panada tabi yedek kalacak.Kaka Real Madridde yedek kalıyor diye kötü demek gibi bir şey bu

Sen adama Avrupa'nın en iyi post upçısı dersen ben de adamın istatistiklerini şak diye önüne koyarım. Avruppa'nın en iyi post up oynayan oyuncusu hiçbir takımda 5 dakika süre almaz. En azından oyun sıkışınca top eline verilir sayı üretsin diye. Ayrıca benim Aleks Maric'in her türlü performansını izlemişliğim vardır sen merak etme. Kendisi takıma gelip fark yaratacak oyuncu değildir. Bize sınıf atlatacak oyuncu hiç değildir.

Sen adama Avrupa'nın en iyi post upçısı dersen ben de adamın istatistiklerini şak diye önüne koyarım. Avruppa'nın en iyi post up oynayan oyuncusu hiçbir takımda 5 dakika süre almaz. En azından oyun sıkışınca top eline verilir sayı üretsin diye. Ayrıca benim Aleks Maric'in her türlü performansını izlemişliğim vardır sen merak etme. Kendisi takıma gelip fark yaratacak oyuncu değildir. Bize sınıf atlatacak oyuncu hiç değildir.
Evet daha 2 yıl önce Eueoleague'in en iyi pivotu seçilmiş oyuncu bize sınıf atlatamaz.Cibona Zagrebin yedek uzunu Andric atlatır

Ayrıca şak diye istatistik koyuyorsan adamın 15 sayı ortalama sezonuna bakmayı niye akıl edemiyorsun da Pana gibi bir dev takımda yedek kaldığı zamanın istatistiklerini getiriyorsun?Onlara da baksaydın keşke.

Evet daha 2 yıl önce Eueoleague'in en iyi pivotu seçilmiş oyuncu bize sınıf atlatamaz.Cibona Zagrebin yedek uzunu Andric atlatır

Ayrıca şak diye istatistik koyuyorsan adamın 15 sayı ortalama sezonuna bakmayı niye akıl edemiyorsun da Pana gibi bir dev takımda yedek kaldığı zamanın istatistiklerini getiriyorsun?Onlara da baksaydın keşke.

Çünkü Avrupa'nın en iyi post upçısı dedin. Senin hesaba göre Guiza da İspanya gol kralıydı hani Kaka'dan örnek veriyordun ya biraz önce. Adam neyi iyi yapıyor? Orta mesafesi yok, serbest atışları rezalet, ayakları hızlı desen o da yok. Çok mu iyi bitirici? En fazla rebound alır ve savunmaya sertlik getirir. Neyse ikili tartışmayı uzatmanın manası yok burda sen beğeniyorsundur ben beğenmiyorum.

Çünkü Avrupa'nın en iyi post upçısı dedin. Senin hesaba göre Guiza da İspanya gol kralıydı hani Kaka'dan örnek veriyordun ya biraz önce. Adam neyi iyi yapıyor? Orta mesafesi yok, serbest atışları rezalet, ayakları hızlı desen o da yok. Çok mu iyi bitirici? En fazla rebound alır ve savunmaya sertlik getirir. Neyse ikili tartışmayı uzatmanın manası yok burda sen beğeniyorsundur ben beğenmiyorum.

Tartışmayı uzatmayalım tamam ama senden başka Avrupanın bütün dev takımları beğenmiş ve adam yılın pivotu seçilmiş Avrupada.Acaba sen mi daha çok biliyorsun yoksa Fiba,Maccabi,Pana ve bilimum diğer organizasyonlar mı? Adam hiç bir şeyi iyi yapamadan index rating birincisi olmuş tüm Euroleaguede.Bir de bir şeyler yapabilseymiş neler olacakmış kimbilir

Tartışmayı uzatmayalım tamam ama senden başka Avrupanın bütün dev takımları beğenmiş ve adam yılın pivotu seçilmiş Avrupada.Acaba sen mi daha çok biliyorsun yoksa Fiba,Maccabi,Pana ve bilimum diğer organizasyonlar mı? Adam hiç bir şeyi iyi yapamadan index rating birincisi olmuş tüm Euroleaguede.Bir de bir şeyler yapabilseymiş neler olacakmış kimbilir

Euroleague'in sitesinde bulamadım da rica etsem bi link verebilir misin Aleks Maric'in Euroleague'in en iyi pivotu seçilmesiyle ilgili.

Cedevita Zagreb ile anlaşmış.Kendi seviyesinde bir takıma gitti.Ayrıldığında Maccabi,Olympiakos falan alacak zannedenler vardır. Beobasket iyi çalışıyor.Yalan dedikodu çıkarıp oyuncu pazarlamada üstlerine yok

Andriç'in aklı Galatasaray'da

Galatasaray'da iki sezon forma giyen Luksa Andriç, sözleşmesinin yenilenmemesine şaşırdığını söyledi.

Bu sezon ülkesi Hırvatistan’ın Cedevita Zagreb takımında forma giyen Andriç, “Hiç kimse benimle görüşmedi. Kontak kurmadılar, ‘sözleşmen hakkında görüşmeliyiz’ demediler. Opsiyonu neden kullanmadıklarını bilmiyorum. İyi bir performans sergilemiştim, açıkçası sözleşmemin uzatılmaması beni şaşırttı. Menacerim basına yaz döneminde serbest oyuncu statüsünde yer alacağımı açıkladıktan sonra da Cedevita ile anlaştım. Ancak tekrar ediyorum, Galatasaray teknik ekibinden veya yönetim kadrosundan kimse benimle iletişim kurmadı. Galatasaray’da çok güzel günlerim geçti. Odamda hala Sarı-Kırmızılı atkı asılı durumda” dedi.

Galatasaray yönetiminden kimse seninle iletişim kurmadı..Çünkü Luksa Andric hedeflerimiz büyüdü..Senide Efes karşısında izleyince Galatasaray yönetiminin neden seninle iletişim kurmadığını daha iyi anladım..Kariyerinde başarılar.

Andric tamam hızlısın falan ama büyük takımlarda oynamanı sağlayacak ribaund sezin, sırtı dönük oyunun hiç yok. Sadece ikili oyunlarla ve ortalama şut performansıyla hedefi yüksek takımlarda oynaman çok zor.

Geçmişe dönüp baktığımızda bu konuda Andric'in alt seviye bir adam olduğuna dair çok kişiyle tartıştım.Avrupanın en iyi pivotlarından olduğunu iddia edenler vardı.Şu an pivot arayışımız var geri alalım desek 1 kişi bile yanaşmaz.Taraftarın gerçeği göremesine sevindim.
Zira Mahmuti döneminde Andric,Shipp gibi çok çok alt seviye adamların bulunmaz oyuncular olduğunu zannedenler vardı

Onur, Andric bulunduğu kadro ve hedefler doğrultusunda bana göre verimli bir sezon geçirdi ama çok üst düzey bir oyuncu muydu dersen evet değildi.

Ancak Shipp için çok alt seviye oyuncusu demek ağır kaçmış, olmamış.

Geçmişe dönüp baktığımızda bu konuda Andric'in alt seviye bir adam olduğuna dair çok kişiyle tartıştım.Avrupanın en iyi pivotlarından olduğunu iddia edenler vardı.Şu an pivot arayışımız var geri alalım desek 1 kişi bile yanaşmaz.Taraftarın gerçeği göremesine sevindim.
Zira Mahmuti döneminde Andric,Shipp gibi çok çok alt seviye adamların bulunmaz oyuncular olduğunu zannedenler vardı

Onur; gittin geldin Shipp'e laf etmekten vazgeçmedin adam Efes'te la sakin :)

Andric ayrıldığında çok üzülmüştüm. Bazen saçmalıyordu, steps, hücum faul falan yapıp çıldırtıyordu bizi ama çok çok iyi oynadığı maçlar da oldu. Oynadığı çoğu FB maçı, CSKA maçı, 25 ya da 26 sayı attığı bi lig maçı (Aliağa'ydı sanırım ve son periyot resmen tozunu attırmıştı parkenin, maçı koparıp almıştı tek başına)