Lynetta Kizer

Galatasaray, Fenerbahçe ve Türkiye Basketbol Federasyonu’nu birbirine düşüren Lynetta Kizer ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı.

FIBA, yaklaşan 2017 Kadınlar Avrupa Şampiyonası elemelerinde ABD’li yıldızın Bosna Milli Takımı forması giymesine izin verdi.

Bosna, bu gelişme sonrasında daha önce ABD Milli Takımı’nın formasını giyen Kizer’i şubat ayındaki elemelerde oynatabilmek adına gerekli evrakları hazırlamak için harekete geçti.

CİMBOM NE YAPACAK?

FIBA’nın kararı sonrası Galatasaray’ın alacağı tavır merak ediliyor. Sebebi ise Kizer’in Türkiye’de yine Avrupa statütüsünde forma giyemeyecek olması. Yıldız oyuncunun lisansı, sezon başında Bosna Hersek vatandaşı olarak tescil edilmiş, ancak daha sonra FIBA’nın uyarısıyla ABD vatandaşı olarak Fenerbahçe derbisi öncesi değiştirilmişti.

Sezonun geri kalanında sadece Euroleague’de mücadele edecek olan Kizer, idari mahkemeye giderek TBF’ye dava açmıştı.

Federasyon Statüsü’nün 21. Maddesinde ise ‘‘Bir sezon başında noter tescili ile hangi statüde oynayacağını Türkiye Basketbol Federasyonu’na bildiriyor. Sezon içerisinde bu konuda bir değişiklik yapılamaz‘ bilgisi bulunuyor.

* Basketdergisi özel haberidir.

Burada Galatasaray kulübünün menfaatine bir durum varsa bilin ki o olmayacak, yapılamayacaktır.

Noldu Kizerin durumu? Galibiyetimiz çalındı takım ligde geriye düşürüldü, Senkimsin Harunla bitecek mi bu iş? Bir işi de doğru yap be başkan

SM-A500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu oyuncunun üzerinde neden bu kadar durduk, anlamıyorum? Net bir savunmacı desen değil, net bir hücum silahı desen değil... Orta mesafesi dışında, hücumda bir artısı yok. Gösterişli fiziğine rağmen, savunmada caydırıcılığı yok... Pota altında bomboş atışları kaçırması da cabası... Bu sene Petra & Kizer ikilisinin kaçırdığı boş turnikeleri seyretmekten gına geldi.

Her maglubiyette Kizer basliginda yaygara kopuyor fakat kadin gruptan guç bela çikmamizin bir numarali faktoru, Schio - Lille - Avenida deplasmanlarini domine etti, bugun de gayet iyi katki verdi. Isin savunma yonune odaklanirsak bilmem farkinda misiniz ama sakatliktan bir turlu donemeyen Dubljevic ve her ne kadar efsane olsa da yoklari oynayan ve fahis hatalar yapan Nevriye var. Nev hakkinda ta Botas deplasmaninda yazdigim bir sey var ki bugun yorumcularin da dikkatini çekti: kendisi pota altinda birebir kalmayi (yasindan dolayi fizik guç kaybettigi için) goze alamiyor ve surekli tepedeki perdede isi halletmeye çalisiyor, ya switch edip kisadan surpriz top kapiyor ya da uzunu oradan potaya uzak tutmaya çalisiyor ama maç basinda bi-iki kez isleyen bu taktik maçin geri kalaninda her perde sonrasi rakibi 5'e 4 savunmamiza neden oluyor zira Nev yerine donemiyor. Basketbolda bu tarz savunmanin artik pek yeri kalmadi çunku herkes az çok top çevirebiliyor, iki pasta pota alti bos kaliyor. Sonra Kizer neden caydirmiyor, tamam kendisi savunmada bir Sancho degil ama bu kadar kotu de degil. Bahsettigim Botas deplasmaninda begenmedigimiz Kulichova bile savunma sertligi getirmisti Nevriye'nin yerine.

Bu sene onun sayesinde çok çektik.
Suçu yok tabiki ama bunu Avrupa'da karşılığını vererek ödemeli.
Bizi final four'a götür ve şampiyon yap aldığın para helal olsun..

Bu sene onun sayesinde çok çektik.
Suçu yok tabiki ama bunu Avrupa'da karşılığını vererek ödemeli.
Bizi final four'a götür ve şampiyon yap aldığın lara helal olsun..
Zaten grupta bir noktaya geldiysek bu kızcağızın sayesinde.
Bosna vatandaşı olmasıyla birlikte yanında sert bir uzunla kesinlikle tutulmaz bir oyuncu olur. Bizle kalmasını istiyorum.

Zaten grupta bir noktaya geldiysek bu kızcağızın sayesinde.
Bosna vatandaşı olmasıyla birlikte yanında sert bir uzunla kesinlikle tutulmaz bir oyuncu olur. Bizle kalmasını istiyorum.
Avrupalı olarak yeterli olabilir, ama kıta dışı olarak yeterli olmaz, eğer ligde kullanamayacaksak anlamsız olur, ben kıta dışı hakkımızı kısalardan yana kulanmamız gerektiğini düşünüyorum, ilk maçta çok kötüydü, bu maçta çok iyiydi, inşallah Rusya'daki maçta da böyle oynar ve Avrupa vatandaşı olarak oynayacaksa seneye kalabilir...

Avrupalı olarak yeterli olabilir, ama kıta dışı olarak yeterli olmaz, eğer ligde kullanamayacaksak anlamsız olur, ben kıta dışı hakkımızı kısalardan yana kulanmamız gerektiğini düşünüyorum, ilk maçta çok kötüydü, bu maçta çok iyiydi, inşallah Rusya'daki maçta da böyle oynar ve Avrupa vatandaşı olarak oynayacaksa seneye kalabilir...

Seneye kesinlikle Loyd dışında ki kıta dışı hakkımızı kısa oyuncudan yana kullanmalıyız.
Kizer de Bosna statüsünde oynayacaksa bizimle olsun isterim.
Lara Sanders'ı da her ne pahasına olursa olsun takıma monte etmek gerekir.

Whalen-Işıl-Ayşegül
Loyd-Cansu
Alba-Duba
Bahar-Sancho(Kizer)
Lara-Nevriye

gibi bir kadroyu görmek isterdim..

Lindsay Whalen'i kim görmek istemez ki kadroda...Herşeye rağmen biz bu sene cappy pondexter'i alsaydık alacağımız kupalar fazla olurdu..

Fb bunu ne yüzle almış? Sen git oyuncunun oynadığı maçlarda kulübünün hükmen yenilmesini sağla, sonra kontratı feshedilince ekmeğiyle oyna bir de yüzsüz gibi transfer et. Tam Fb gibi bir takımın yapabileceği bir transfer. Zaten Fb'ye bu tür olaylar yüzünden Allah yardım etmiyor ya.