NBA 2008-2009 Sezonu

Gecenin toplu sonuçları;

Denver 99 - Chicago 116

Orlando 92 - Charlotte 80

Toronto 97 - New York 127

Indiana 112 - Minnesota 105

Sacramento 115 - Memphis 106

Dallas 86 - Houston 93

Washington 107 - New Jersey 96

Cleveland 111 - Milwaukee 103

Oklahoma City 118 - Phoenix 140

Atlanta 98 - Portland 108

New Orleans 111 - LA Lakers 115 (UZ)

Lakers uzatmalarda Hornets'i 115-111 yendi. Lakers'ta Kobe 39 sayı 5 ribaund 5 asist, Gasol 20 sayı 12 ribaund 6 asist, Fisher ve Walton 14'er sayı ile oynadılar. Hornets'te ise Butler 31 sayı, Paul 21 sayı 16 asist 5 ribaund, West 16 sayı 16 ribaund, Posey 17 sayı 17 ribaund ile oynadı.

22 Şubat Sonuçları ;

Philadelphia @ Miami 91 - 97

San Antonio @ Washington 98 - 67

Sacramento @ Dallas 95 - 116

New Orleans @ Utah 88 - 102

Oklahoma City @ Golden State 120 - 133

TOPLU SONUÇLAR

Milwaukee: 120 - Denver: 117

Toronto: 111 - New York: 100

Indiana: 98 ? Chicago: 91

Phoenix: 108 - Boston: 128

Houston: 99 - Charlotte: 78

Orlando: 122 ? Miami: 99

Portland: 116 - LA Clippers: 87

Minnesota: 108 - LA Lakers: 111

Cleveland: 99 ? Detroit: 78

Boston Celtics Suns deplasmanından 128-108'lik galibiyetle ayrıldı..Boston'da Rajon Rondo 32 sayı 6 ribaund 10 asist , Ray Allen 31 sayı 4 ribaund 2 asist , Pierce 26 sayı 5 ribaund 3 asist ile takımı sırtlayan isimler oldular..

iv5ds1fh0h5b95kzqz10.jpg

Bu gece Pepsi Center da Denver-Boston maçı var.Denver da Bucks maçında R.Jefferson la çarpışan Nene ve bel ağrıları olan K-Mart ın durumu maç saatinde belli olacak.Celtics te ise KG sakatlığı nedeniyle bu maçta oynayamayacak.

Nuggets ın KG nin yokluğunu iyi değerlendirip K-Mart-Nene ikilisiyle(Oynarlarsa) ve C.Andersen in de katkılarıyla pota altını domine etmesini bekliyorum bu maçta.Ayrıca Billups ında formunun zirvesinde olan Rondo yu durdurması lazım.

Bunları yaparsak Boston a ilk maçtaki tarifeyi uygularız. :)

Emre Yuksel' Alıntı:
[quote="Hüseyin Karaçil":ybwjjgal]Spurs ten Manu Ginobili ve Pacers tan Danny Granger ın 3 hafta parkelerden uzak kalacağı açıklandı.

danny granger ın sakatlanması demek indiana'nın franchise olarak sakatlanması demek.. çünkü şu anda pacers=granger.. bir daha ne zaman ve nasıl maç kazanırlar bilmiyorum.. çok etkileneceklerdir..[/quote:ybwjjgal]

Demenin üstüne 2 maç kazandılar abi :)

[/quote]danny granger ın sakatlanması demek indiana'nın franchise olarak sakatlanması demek.. çünkü şu anda pacers=granger.. bir daha ne zaman ve nasıl maç kazanırlar bilmiyorum.. çok etkileneceklerdir..[/quote]

Demenin üstüne 2 maç kazandılar abi :)[/quote]

maçı izleyemediğimizden uzun uzun boxscore a bakıyorum kerem ben de..:) yani nerede bir gariplik var, olağandışı bir durum var bilmiyorum.. basketboldan ne kadar anladığımız ortaya çıkıyor böylece..

24 Şubat Sonuçları ;

Philadelphia @ New Jersey 96 - 98

Indiana @ New York 119 - 123

Boston @ Denver 114 - 76

Atlanta @ Utah 89 - 108

New Orleans @ Sacramento 112 - 105

Golden State @ L.A. Clippers 105 - 118

Boston deplasmanda Denver'ı fena hırpaladı : 114 - 76 ..

Boston Celtics'de Ray Allen 26 sayı 6 ribaund , Pierce 22 sayı 6 ribaund 4 asist , Rondo 14 sayı 8 ribaund 8 asist ve Powe 16 sayı 5 ribaund ile ön plana çıkarlarken ev sahibi Denver'da ise Carmelo'nun 18 ve J.Smith'in 19 sayılık performansları yetmedi..

9fdrtmn7jyx7768vyld.jpg

Shaq - LeBron Birlikteliği Direkten Döndü
-------------------------------------------------------------------------------------
Takas yasağının başlamasına kısa bir süre kala Cleveland Cavaliers ile Phoenix Suns'ın büyük bir takasa imza atmak için görüştükleri ancak anlaşmaya varamadıkları iddia edildi.

Ortaya atılan iddiaya göre Phoenix Suns Genel Menajeri Steve Kerr'ün, Cavaliers GM Danny Ferry'nin kendisine Shaquille O'Neal karşılığında teklif ettiği Ben Wallace ile Wally Szczerbiak'ı reddettiği belirtildi. Bir çok takımın sezon sonunda tamamlanacak olan kontratı nedeniyle kadrosunda görmek istediği Szczerbiak'a sıcak bakan Kerr'ün, buna karşın Ben Wallace ve onun yüklü sözleşmesi nedeniyle bu takası istemediği kaydedildi.

Cavaliers'ın ise özellikle LeBron James'in yanına bir lider oyuncu daha dahil edebilmek için bu takası çok istediği ancak gerçekleştiremediği de gelen haberler arasında.

25 Şubat Sonuçları ;

Memphis @ Cleveland 79 - 94

Minnesota @ Toronto 110 - 118

Detroit @ Miami 91 - 103

Orlando @ Chicago 102 - 120

L.A. Lakers @ Oklahoma City 107 - 93

Portland @ Houston 94 - 98

Dallas @ San Antonio 76 - 93

Charlotte @ Phoenix 102 - 112

Wade hız kesmiyor: 103-91

Miami Heat, evinde Detroit Pistons'ı 103-91 yenerken, Orlando karşısında 50 sayıyla kariyer rekoru kıran Dwyane Wade, Pistons önünde de 16 asistle yeni bir rekor kırdı.
NBA'e oynanan 8 maçla devam edilirken, gecenin zorlu maçında Miami Heat, sahasında Detroit Pistons'ı konuk etti. Başa baş geçen ilk yarı 52-51 ev sahibinin üstünlüğü ile geçilirken, üçüncü çeyrekte 22-8'lik bir seri yakalayan Miami, salondan 103-91 galip ayrıldı.

Son maçta Orlando karşısında 50 sayı atarak kariyer rekoru kıran Heat'in yıldızı Dwyane Wade, ilk 4 şutunu kaçırdığı Detroit maçında son 16 şutta 11 isabet bularak galibiyette büyük pay sahibi oldu. Wade 41 dakika oyunda kalırken, 31 sayı-16 asist-7 ribaunt üretti. Yıldız oyuncu yaptığı 16 asistle yeni bir kariyer rekoruna imza attı.
Ev sahibi ekipte ayrıca, Daequan Cook 16 sayı-4 ribaunt, Jermaine O'Neal de 14 sayı-5 ribaunt-3 asistle oynadı.

Üst üste 7. mağlubiyetini alarak, son 7 yılın en kötü performansını sergileyen Detroit Pistons'ta ise Allen Iverson 22 sayı-1 ribaunt-2 asist, Antonio McDyess da 17 sayı-6 ribauntla mücadele ettiler.

Ntvspor

Knicks, Marbury?i Serbest Bıraktı

Sezon başından bu yana takımı ile sorunlar yaşayan Stephon Marbury, New York Knicks ile anlaşarak serbest bırakıldı.

New York Knicks ile Marbury arasında yapılan anlaşmanın detayları hakkında bilgi verilmedi. Marbury bu sezon Knicks?de forma şansı bulamamıştı.

NBA kariyerinde Minnesota Timberwolves, New Jersey Nets, Phoenix Suns ve New York Knicks takımlarında 823 maçta forma giyen Marbury, 19.7 sayı- 3 ribaund- 7.8 asist ortalamalarını yakalamıştı.

2006-07 sezonunda 74 maçta oynayan Marbury, geçen sezon ise sadece 24 maçta forma şansı bulurken, 13.9 sayı ortalaması ile kariyerinin en düşük rakamında kalmıştı.

Basketbolseverler

Mikki Moore Takımını Buldu

Geçtiğimiz günlerde Sacramento kings'in serbest bıraktığı Mikki Moore, son NBA şampiyonu Boston Celtics ile anlaştı.

Forvet ve pivot mevkiinde oynayan Mikki Moore ile anlaştıkları için büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Boston Celtics?in Basketbol Operasyonlarından Sorumlu Başkanı Danny Ainge, ?Mikki kabiliyeti, tecrübesi ve enerjisi ile Boston Celtics?e önemli katkılar sağlayacak. Takımımız için çok önemli bir oyuncu olacağına inanıyorum? diye konuştu.

Bu sezon Sacramento Kings?de 46 maçta forma giyen Moore, 3.5 sayı- 3.3 ribaund istatistikleri ile beklentileri karşılayamamıştı. Kariyerinin en iyi dönemini New Jersey Nets ile geçiren Moore, 2007-08 sezonunda 9.8 sayı- 5.1 ribaund ortalamalarını yakalamıştı.

Basketolseverler

Mikki Moore'u ne diye takıma aldılar anlamadım.Pota altında pek bir sorunumuz yoktu.Sanırım playoff zamanı oluşabilecek sakatlıklar veya formsuzluklar açısından düşünülerek alındı.Yoksa Şampiyonun kadrosunda yer alacak kadar başarılı değil.Sacramento bile takımdan attı :)

26 Şubat Sonuçları ;

Memphis @ Indiana 99 - 104

Philadelphia @ Washington 106 - 98

Chicago @ New Jersey 99 - 111

Orlando @ New York 114 - 109

Utah @ Minnesota 120 - 103

Detroit @ New Orleans 87 - 90

Milwaukee @ Dallas 96 - 106

Portland @ San Antonio 84 - 99

Atlanta @ Denver 109 - 110

Charlotte @ Sacramento 98 - 91

Boston @ L.A. Clippers 91 - 93