NBA AllStar 2009

Re: AllStar oylaması başlıyor!

HİDO ve MEMO yok!!!!

hidayet_mehmet.jpg
All-Star'ın ilk beş kadroları belirlendikten sonra gözler coachların oylarıyla belirlenecek All-Star'ın yedeklerine çevrildi. Henüz resmi açıklama yapılmasa da NBA'e yakın kaynaklara göreAll-Star'ın yedekleri belli oldu.

Buna göre Batı'da All-Star'ın yedekleri Pau Gasol (LA Lakers), David West (New Orleans Hornets), Dirk Nowitzki (Dallas Mavericks), Tony Parker (San Antonio Spurs), Chauncey Billups (Denver Nuggets) ve Brandon Roy (Portland Trail Blazers), Doğu'nun yedekleri ise Jameer Nelson ve Rashard Lewis (Orlando Magic), Paul Pierce (Boston Celtics), Joe Johnson (Atlanta Hawks), Chris Bosh (Toronto Raptors), Devin Harris (New Jersey Nets), Danny Granger (Indiana Pacers) isimlerinden oluştu.

Böylece 36 yaşındaki Shaquille O'Neal Batı'nın yedeklerindeki 7 oyuncudan birisi olurken Orlando Magic'de Hidayet Türkoğlu 'nun yerine RashardLewis isminin ağırlık kazandığıöğrenildi.Böylece en çok oy alan Dwight Howard ile birlikte All-Star'a 3 oyuncu verecek olanOrlando Magic'de Hidayet Türkoğlu 'nun hayali gerçekleşmedi. Batıda ise geçen yıl All-Star'de oynama onurunu yaşayan Mehmet Okur bu kez seçilemedi.İlginç olan bir olay iseorganizasyona evsahipliği yapacak olan Phoenix'in, aynı şehrin oyuncusu SteveNash 'den yoksun kalmasıydı. Kanadalı oyuncu kurucu beş yılda ilk kez All-Star'a seçilemedi.

Ray Allen'ın olmaması tek kelimeyle ''skandal'' . Umarım NBA'de gelecek yıllarda emeğe saygı gösterilir

Nelson o kadroda var ya ben başka birşey demem.Hidayet olmasın zaten orada.Nelson çok büyük oyuncu olduğu için boşluğunu hissettirmez...

T-Mac'in aldığı oya bak ve sonuca bak... Allstar kadar başınıza taş düşsün! Seyretmiyorum ne Vince Carter, Ne T-Mac var öyle allstarı neyleyim. Carter her maç 20 sayı üzeri atıyor ve yanında 6-8 rib,asist gibi performans sergiliyor fakat adam allstar değil. Tony Parker,Dawid West yedekler arasında kalmayı hak edecek ne yaptı ki? Neden Steve Nash yok anlamış değilim. Çok sinir bozucu çooook!

o zaman bizim all stardan farksız olmuş jameer nelson sadece son bir aydır iyi ondan önce yaptıklarını kimse hatırlamıyor galiba ayrıca steve nashın phoneix te yapılacak organizasyonda omaması gibi saçma bir şey olamaz bizimkilere o kadar dedik biraz nba yi örnek alın falan ama vazgeçtim almasınlar

Nelson'un orada işi ne ? Ayrıca Ray Allen gibi adam doğu kadrosuna nasıl giremiyor ? Şaka gibi.. Keza batıda S.Nash nasıl All-Star seçilmez akıl alacak iş değil ..

:(

kesin mi değil mi bilmiyorum, all-star ile ilgili hiç bir şeyi takip etmiyorum ama jameer nelson'ın all-star olması başlı başına bir skandal.. all-star oyuncuların neye göre seçildiği hep tartışıldı, hep tartışılacak. basketbol dünyasının en büyük geyiği, all-star..

En büyük skandal David West'in ve Jameer Nelson un All-star da olmasıdır.Hadi Carmelo yu sakatlık bahanesiyle almıyorsun yerine daha hakeden bir oyuncu al West kimmiş(.V.Carter,Devin Harris,Ray Allen gibi oyuncular Jameer den daha çok hakettiler Allstar olmayı.Hido nun yerine Allstarda Lewis in olması ise bence normal.Mehmet in ise zaten Allstarı hakedecek bir performans ortaya koyduğunu düşünmüyorum bu sezon.

Her uzatılan mikrofona Allstar olmak istiyorum diyen :) ,Wolwes lı taraftarların Allstar olması için kampanya başlattığı,bu sezonki performansıyla Allstar olmayı hakeden ve bana göre NBA in en sempatik oyuncularından biri olan Al Jefferson ın allstar olamaması beni ayrıca üzdü.

Billups'a Göre Melo All-Star Olmalıydı

Chauncey Billups 2009 All-Star Batı kadrosuna adını yazdırmayı başardı fakat, takım arkadaşı Carmelo Anthony'nin de en az kendisi kadar All-Star maçında forma giymeyi hakettiğini düşünüyor.

Billups yaptığı açıklamada, "Hayal kırıklığına uğradım. Takımca bulunduğumuz yer çok iyi, bunda Melo'nun payı büyük. Ancak talihsiz bir sakatlık yaşadı. Bence All-Star olamamasındaki tek sebep bu." ifadelerini kullandı.

All-Star maçı için Doğu ve Batı kadrolarına seçilen oyuncular, uzun süre tartışılacağa benziyor.

Turgay Demirelin parmağı var :p
Nelson'a şaşırmadım.Özellikle 2 Lakers maçını izledim ve inanılmaz oynamıştı.
Çok iyi bir şutor zamanla basketbol bilgisini daha da geliştirecektir.

Gerçekten Nelson fiyasko olmuş. Nelson son bir aydan beri yükselen bir forma sahip ancak orayı hak eden bir oyuncu değil. Ben orada Jameer Nelson'ı değil de en iyi galibiyet yüzdesine sahip Boston'ın guardı ki kendini çok geliştirdiğine inandığım bir Rajon Rondo'yu, Cavs'in başarısında LeBron'dan sonra belki de en büyük katkıyı yapan Mo Williams'ı veya Derrick Rose'u görmek isterdim. Ayrıca bunun yanında Hido'nun orayı Lewis'den daha çok hak ettiğini düşünüyorum. Tabi Iggy, Josh Smith, Ray Allen gibi adamlar da burayı hak etmişti...
Diğer tarafta biraz West. Onun dışında kimsenim tartışılacağına inanmıyorum. Ancak şu organizasyonda Melo, Kidd, Nash, Memo, T-Mac vb. oyuncuları da görmek iyi olurdu...

Yahu Lewis, Nelson ve Howard All-Star'da ama Hedo yok. Bana göre Orlando'nun asıl silahı Hedo ama diğerleri seçilmiş, Hedo yok. Anlamıyorum.

Burak Ceyhan' Alıntı:
T-Mac'in aldığı oya bak ve sonuca bak... Allstar kadar başınıza taş düşsün! Seyretmiyorum ne Vince Carter, Ne T-Mac var öyle allstarı neyleyim. Carter her maç 20 sayı üzeri atıyor ve yanında 6-8 rib,asist gibi performans sergiliyor fakat adam allstar değil. Tony Parker,Dawid West yedekler arasında kalmayı hak edecek ne yaptı ki? Neden Steve Nash yok anlamış değilim. Çok sinir bozucu çooook!

t-mac sezon boyu sayı atmasa all-star ruhu oldundan alınmalı

Doğu Koçu Mike Brown

NBA All Star haftasonu için Doğu takımının koçu belli oldu. Cleveland Cavaliers'ın başarılı koçu Mike Brown, Doğu koçu olarak açıklandı.
Cavaliers tarihinde Lenny Wilkens'dan sonra (1989 All-Star Game), All Star'da koçluk yapacak 2. koç Brown olmuş oldu.

Nash: All Star Olmayı Hak Etmedim

Phoenix Suns'ın yıldız oyuncusu Steve Nash, 2009 All Star'a seçilememesini normal karşıladığını ve kendisinin All Star'ı hak etmediğini söyledi.
Nash, All Star'a koçlar tarafından seçilmemesinin normal olduğunu ve kendisinden daha fazla hak edenler olduğunu söylerken ;

''Gerçekten hak etmedim. Belki daha iyi bir derece yapsaydık orada olabilirdik ama ben All Star olsaydım diğerlerine haksızlık olurdu.'' dedi.