NBA Playoffs 2012

Maçlar hakkında yorumlara buradan devam edelim. Hızlandırılmış sezonun ardından PlayOff eşleşmeleri şöyle oluştu;

Batı

Utah - San Antonio
Dallas - OKC
Denver - Lakers
Clippers - Memphis

Doğu

Sixers - Chicago
NY Knicks - Miami
Orlando - Indiana
Boston - Atlanta

Yorumları alalım NBA uzmanlarından.

Batı

Utah 1-4 San Antonio
Dallas 2-4 OKC
Denver 2-4 Lakers
Clippers 2-4 Memphis

Doğu

Sixers 1-4 Chicago
NY Knicks 3-4 Miami
Orlando 1-4 Indiana
Boston 4-2 Atlanta

Bu tarz veya buna yakın olur diye düşünüyorum.
Batıda Spurs,Lakers ikilisinin rakiplerini kolay geçiceklerini düşünüyorum.
Clippers serisi benim düşündüğüm gibide olabilir veya ilginçliklerle dolu bir seride olabilir.
OKC zorlanır ama daha açlar ve kazanmak istiyorlar,bıkmış ve iyi durumda olmayan Dallası eleyeceklerdir.

Doğuda Chicago şimdiki Sixersı eleyecektir.
Sene başındaki gibi olsa Sixers banko 2 maç alırlardı ama işleri zor diyeceğimde bir kaç maçtır toparlayan bir Sixers var seri oynadıkça göreceğiz durumlarını.
İndianın Howardsız Orlandoyu süpürebilir ama konsantre kaybı yaşama ihtimalleri olacağından 1 maç kaybeder diyorum.Bizde Atlanta karşısında avantajlıyız ama bu bench nasıl katkı verecek merak ediyorum.
Ray Allen iyi dönerse bildiğimiz gibi benchten yine 13-14 sayılık katkıyı verirse bizim için güzel olur.
Pietrus zaten 8-9 sayı civarı tipik katkısını veriyor.Stiemsma yine 10-15 dakikada yapıcağı 6 ribaund,4 blok tarzı performanslarda bizim için önemli.:)

Bulls - Sixers : Sezona fikstür avantajıyla iyi girmişti Sixers ama sakatlıklar sıkışık fikstür derken play offa bile kalamayacaklardı. Takım son zamanlarda çok kötü. Bulls, Rose'u pek kullanmadan bile turu geçecektir.

Heat - Knicks : Heat favori tabi ki. Knicks'te her şey geç düzeldi. Lin'in ekstra işleri olmasa koç sebebiyle play off sıkıntısı olacaktı. Heat favori ama sürpriz olacaksa 2 seriden biri bu olur.

Pacers - Magic : Howard yoksa buraya kadar. Pacers turlar.

Hawks - Celtics : Horford'un sakatlığı olmasaydı Hawks ligin gizli favorilerinden biriydi. Play off a 1-2 basamak daha yukarıdan girebilirlerdi. En talihsiz eşleşme oldu kendileri için. Celtics bir boy büyük kendileri için. Loser-Winner kapışması olacak. Gönlüm Hawks ile ama Celtics bir adım daha önde.

Spurs - Jazz : Koça, Parker'a, Duncan'a, Manuya saygılar. Spurs için rahat eşleşme.

Thunder - Mavericks : Thunder ligin favorilerinden olsada tecrübe denen bir şey eğer gerçekten varsa şampiyon olamayacaklardır. Batı'nın ağır favorisiler Spurs ile ama önce Mavs sonra Lakers ardından Spurs hepsi birbirinden tecrübeliler bakalım nereye kadar. Thunder bir adım önde olsa da en dikkat çekici eşleşme.

Lakers - Nuggets : En iyi pota altı gücü ve Kobe. Turlamak için yeterli.

Grizzliez - Clippers : Grizzliez turlar. Clippers için henüz erken gibi. Üzgünüm Paul.

şampiyonlugun açık favorisi spurs'dur plasem memphis...ama malesef memphis spurs ile konferans yarı finalinde eşleşecek...memphise'e yazık olacak malesef...

dogu'da atlanta-boston serisi resmen pivotsuz oynanacak iki takım açısından da...o ne ya öyle...
new york-miami serisinde melo wade-bron ikilisine savaş ilan edecek çünkü ikisine oranla biraz geri plana düşmüştü zira aynı draftın en popüler oyuncularıydı(darco milicic var tabi o drafttan bir de :) )

Ben de tahminlerimi yazayım.

Batı

Utah - San Antonio 0-4
Dallas - OKC 1-4
Denver - Lakers 2-4
Clippers - Memphis 3-4

Doğu

Sixers - Chicago 0-4
NY Knicks - Miami 2-4
Orlando - Indiana 1-4
Boston - Atlanta 4-1

Hiçbiri tutmayabilir, ama tahminlerim bu yönde. Batıda San Antonio rahat çıkar. Lakers, 1-2 maç verir belki, ama çıkar. Clippers, normal sezonun sonuna doğru CP3 vitesi artırınca takım olarak daha iyi oynamaya başladı. Buna rağmen Memphis'e karşı işleri zor, Clippes'a çok ters geliyorlar. CP3, playofflarda klasını konuşturacaktır, yoksa 4-2 Memphis derdim. Batıda en aç takım OKC. Durant, 1,5 senedir daha farklı oynuyor. İlk zamanlarında da harika şutördü, ancak kendini çok geliştirdi. Artık sadece şutör değil, iyi bir skorer, hatta NBA'in bu konuda şu an en iyisi bence. Kişisel olarak da yine 1- 1,5 senedir Kobe ve Lebron'un önüne geçmeye kararlı, önceki kendi halinde skor üreten halinden zirveye oynayan biri olmaya karar verdiği hem oyunundan hem hırsından belli oluyor. Dallas, Nowitzki sayesinde playofflarda daha hırslı ve düzenli oynayacaktır, ama onların en büyük şanssızlığı böyle aç bir takıma ve böyle büyük patlama gücüne sahip bir takıma denk gelmeleri. Nowitzki sayesinde 2 maç alabilirler.

Doğuda çok fazla söylenecek bir şey yok bence. Chicago maç vermeden geçer diyorum, belki 1 maç rehavetten dolayı verirler, ama onu da sanmıyorum, kenardan gelen oyuncular çok iyi oyuncular değil, ama takım sistemini devam ettirerek oynuyorlar, bu önemli bir detay Bulls için.
Indiana ve Boston ezip geçebilir de, 1,2 maç verebilir de, tamamen takımın strateji ve rahatlığına göre değişecek bu durum. İkisi de maç verse bile rahat geçerler turu diye düşünüyorum.

Miami-NY'e gelince... New York özellikle Lin gibi bir oyuncuyu playoff zamanı kaybetmesine rağmen çok formda. Carmelo durduralamıyor, ki sezon içindeki maçta da Miami'nin durduramadığını gördük. NY taraftarı önce heyecanlanıp sonra sakatlıklardan sonra heveslerini kaybetmişlerdi, ama şimdi tekrar havaya girdiler. NBA'da en etkili atmosferlerden biri tabii, bunun da etkisiyle 2 maç alacaklardır, ama Miami sene başındaki gibi düzenli oynayamasa da, iki süper yıldızıyla turu geçecektir. 7. maça taşınması NBA finali kadar güzel olur bence, fakat buna rağmen en fazla 6 maçla Miami lehine bu iş sonlanır diye düşünüyorum.

tam olarak bahsettigim gibi melo daha ilk yarıdan 7 top kullandı...gerçi saha içi isabeti yok henüz :) ama melo seri boyu böyle oynayacak...çünkü ciddi manada bron-wade ikilisine karşı bir 'ben de buradayım' mesajı vermesi gerek

Ben de tahminlerimi yazayım.

Batı

Utah - San Antonio 0-4
Dallas - OKC 1-4
Denver - Lakers 2-4
Clippers - Memphis 3-4

Doğu

Sixers - Chicago 0-4
NY Knicks - Miami 2-4
Orlando - Indiana 1-4
Boston - Atlanta 4-1

Hiçbiri tutmayabilir, ama tahminlerim bu yönde. Batıda San Antonio rahat çıkar, Lakers 1-2 maç verir belki, ama çıkar, Clippers normal sezonun sonuna doğru CP3 vitesi artırınca takım olarak daha iyi oynamaya başladılar. Buna rağmen Memphis'e karşı işleri zor, Clippes'a çok ters geliyorlar. CP3 playofflarda klasını konuşturacaktır, yoksa 4-2 Memphis derdim. Batıda en aç takım OKC. Durant 1,5 senedir daha farklı oynuyor. İlk zamanlarında da harika şutördü, ancak kendini çok geliştirdi. Artık sadece şutör değil, iyi bir skorer, hatta NBA'in bu konuda şu an en iyisi bence. Kişisel olarak da yine 1- 1,5 senedir Kobe ve Lebron'un önüne geçmeye kararlı, önceki kendi halinde skor üreten halinden zirveye oynayan biri olmaya karar verdiği hem oyunundan hem hırsından belli oluyor. Dallas Nowitzki sayesinde playofflarda daha hırslı ve düzenli oynayacaktır, ama onların en büyük şanssızlığı böyle aç bir takıma ve böyle büyük patlama gücüne sahip bir takıma denk gelmeleri. Nowitzki sayesinde 2 maç alabilirler.

Doğuda çok fazla söylenecek bir şey yok bence. Chicago maç vermeden geçer diyorum, belki 1 maç rehavetten dolayı verirler, ama onu da sanmıyorum, kenardan gelen oyuncular çok iyi oyuncular değil, ama takım sistemini devam ettirerek oynuyorlar, bu önemli bir detay Bulls için.
Indiana ve Boston ezip geçebilir de, 1,2 maç verebilir de, tamamen takım strateji ve rahatlığına göre değişecek bu durum. İkisi de maç verse bile rahat geçerle turu diye düşünüyorum.

Miami-NY'e gelince... New York özellikle Lin gibi bir oyuncuyu playoff zamanı kaybetmesine rağmen çok formda. Carmelo durduralamıyor, ki sezon içindeki maçta da Miami'nin durduramadığını gördük. NY taraftarı önce heyecanlanıp sonra sakatlıklardan sonra heveslerini kaybetmişlerdi, ama şimdi tekrar havaya girdiler. NBA'da en etkili atmosferlerden biri tabii, bunun da etkisiyle 2 maç alacaklardır, ama Miami sene başındaki gibi düzenli oynayamasa da, iki süper yıldızıyla turu geçecektir. 7. maça taşınması NBA finali kadar güzel olur bence, fakat buna rağmen en fazla 6 maçla Miami lehine bu iş sonlanır diye düşünüyorum.

ters söyledin sanırım boston belki 2 maç alabilir :) ray ray ilk maçta olmayacak ve seri bostona muhtemelen 2-0 gidecek...

ters söyledin sanırım boston belki 2 maç alabilir :) ray ray ilk maçta olmayacak ve seri bostona muhtemelen 2-0 gidecek...

Atlanta iyi oynuyor, benchteki sakatlıkların geçmesi de çok önemli oldu. Tüm bunlara rağmen, Boston'un tek sıkımlık mermisi var, onu da Atlanta'da kullanacaklardır. Zorlansa bile geçecektir, ki beklendiği kadar zorlanmayacaktır diye düşünüyorum. İlk turu geçtikten sonra maç alsalar bile, oyun anlamında kolay eleneceklerdir. Bakalım ne olacak :)

Bu arada bir düzeltme, D.Rose sakatlanmış. İşleri değiştirebilir bu. Her şeye rağmen çıkarlar, ama süpüremeyebilirler. Rose ciddi sakatlandıysa doğuda iyice heyecan azalır..

new york-miami maçında tyson chandler'ın bron'a yaptıgı bir centilmenlik dışı faul var ki orada bron yerine başka bir oyuncu olsaydı muhtemelen geceyi hastanede geçirirdi...aman yarabbi...
new york kendi eliyle veriyor şuan maçı...

bu arada o pozisyondan sonra bron azdı resmen...ilk yarıyı 23 sayıyla tamamladı..breh breh...

dizindeki bağlar kopmuş sezonu kapattı...miami-spurs finali artık banko...

Spurs olabilir, ama dediğim gibi OKC ve Lakers'ı merak ediyorum. OKC'de Westbrook iyi oynarsa şampiyon bile olabilirler. Lakers'da da Bynum ve Kobe'nin durumuna göre. Tabii, bu üçü içinde en zayıf ihtimal Lakers bence, ama ne olacağı da belli olmaz.

OKC-Miami finali olabilir diyorum.Doğu garanti zaten.

gecenin sürprizini orlando yaptı...indiana playoff tecrübesinin ne oldugunu ilk maçtan anlamış oldu böylelikle...
dallas ise playoff tecrübesinin ne oldugunu tam olarak anlatıyordu neredeyse OKC'ye lakin durant faktörü yine devreye girdi ve marion'un üstünden attıgı buzzer ile maçı kazandırdı...bu devran böle yürümez durant...nereye kadar buzzer...

Chicago - Philedelphia : Chicago 4-1 ile turu geçer diye düşünüyorum.. Yalnız onlar için asıl sınav bundan sonraki turlar olacak, keza bildiğimiz gibi Rose sezonu kapattı.. Önlerini pek açık görmüyorum..

Miami - New York : İlk maçta New York beni baya hayal kırıklığına uğrattı oynadığı basketbolla.. Bu seri için de 4-1 diyorum, Iman Shumpert'ı da kaybetti zaten New York..

Indiana - Orlando : Indıana'nın tecrübe sorununun öne çıkabileceğini düşünüyorum, ilk maçta Orlando büyük oynadı ve kazandı.. Bu seri 7 maçı görür, o yada bu alır demek zor..

Atlanta - Boston : Horford'un sakatlığının yanında Zaza Pachulia'nın da durumu da belirsiz Atlanta'da.. Boston iyi ivme yakaladı bana göre son dönemde, Ray Allen'ın olmaması büyük handikap.. Bu seri de 7 maçı görür bence, 4-3 Boston diyorum

San Antonio - Utah : Tek süpürme beklediğim seri bu, 4-0 San Antonio diyorum..

Oklohoma - Dallas : Biri 2. biri 7. bitirmiş olsa da en zorlu serilerden biri olacağı çok aşikar.. Ben birçok kişinin aksine Dallas'ın turlayacağını düşünüyorum.. Seri tahminim 4-3 Dallas.. Serinin Oklohoma adına kader adamı Westbrook, Dallas adına da Vince Carter..

Lakers - Denver : Ben Denver'dan bu kadarını beklemiyordum açıkçası, bu sezon benim adıma en büyük sürpriz onlar ama Lakers'a nefesleri yetmez. 4-1

Memphis - Clippers : Clippers'taki yan parçaların istikrar sorunlarını düşünürsek Memphis bir adım önde.. Ama ben nedense Clippers'ın turlayacağını düşünüyorum. Alpaslan'ın dediği gibi Clippers için bence de erken ama tamamiyle hissi olarak Clippers diyorum.. Seri tahminim 4-3

bu gecenin büyük sürprizini clippers yaptı...hem de oyuna dogrudan etki eden adam nick young'du!!! nick young'un da düzen içerisinden oynayabildigini gördüm ya artık imkansız diye birşey yok :) buarada memphis devreye 39-58 önde girmişti hatırlatalım...

Rondo ve Ray Allen'sız Atlantayı deplasmanda devirdik.
Pierce,KG ve Avery Bradley iyi oynadılar.Birde Pietrus ve Dooling'tende biraz skor katkısı gelince kazanma ihtimalimiz artıyor.
Bundan sonra içerideki 2 maçıda almamız gerekiyor.