NBA Playoffs 2012

Miami'nin karşısına çıkabilecek takımlardan Magic Howard problemiyle birlikte devredışı kalmıştı. Bulls Rose'un sakatlığıyla Play-Off takımı olmaktan çıkmıştı. Geriye kaldı Celtics. Sixers onları da elerse Miami finalde hiç beklemediği bir Sixers ile karşılacak. Muhtemelen de rahatlıkla kalır finale. Batıda ise seriler bu kadar kolay olmayacak. 1/8 bile zorlu geçti 2 seri için.

Doğuda Miami kesin gibi duruyor. Rakip kalmadı doğru düzgün..Gerçi tüm takımlar sağlam olsa dahi Miami kötü oyununa rağmen süper yıldızlarıyla finale kalırdı gibi geliyor bana.

Batıda işler zor cidden.. Lakers'da bir panik havası oluşmuştur muhtemel. Gasol ve Bynum bu kadar iyi bir sezondan sonra bu kadar kötü bir playoff geçirebilirlerdi.

Batıda OKC-Spurs finali bekliyorum ben.

Bu gece Clippers'ın seriyi bitirmesini bekliyorum. Seyirci avantajıyla maça hızlı girmeliler bir şekilde.

Lakers ne yapmaya çalışıyor anlamıyorum seri 3-1 den 3-3'e geldi. Denver sürpriz yapar mı diye düşünüyorum ama Kobe buna izin vermez bir şekilde buna eminim.

Bu gece Clippers'ın seriyi bitirmesini bekliyorum. Seyirci avantajıyla maça hızlı girmeliler bir şekilde.

Lakers ne yapmaya çalışıyor anlamıyorum seri 3-1 den 3-3'e geldi. Denver sürpriz yapar mı diye düşünüyorum ama Kobe buna izin vermez bir şekilde buna eminim.

saglıklı bir kobe için söylenebilir ama pek saglıklı degil bu seride...mcgee ve faried gidi atlet uzunlar bynum-gasol gibi 2kuleyi alt etti açıkçası serinin tamamlanan kısmında...geriye kaldı tek maç...staples'dan bi galibiyet koparmıştı denver 2.si neden olmasın...andre miller ile al harrington'un tecrübeleriyle karakter koymaları gerek takımın kalan kısmı zaten genç ve enerjik...

saglıklı bir kobe için söylenebilir ama pek saglıklı degil bu seride...mcgee ve faried gidi atlet uzunlar bynum-gasol gibi 2kuleyi alt etti açıkçası serinin tamamlanan kısmında...geriye kaldı tek maç...staples'dan bi galibiyet koparmıştı denver 2.si neden olmasın...andre miller ile al harrington'un tecrübeleriyle karakter koymaları gerek takımın kalan kısmı zaten genç ve enerjik...

Basketbol zekası çok düşük olan McGee'nin yaptıkları çok şaşırttı beni zaten. Lakers'ın pota altında büyük avantajı var derken tam tersi oldu.

Lakers görür finali de Memphis çoğu maçı domine ettiği seriyi çok hakediyor, 7.maçı da vereceklerini sanmam.

oklahoma'nın daha fazla ilerleyememesi adına ben de lakers geçsin istiyorum ama bir yandan da denver gibi genç kadroları severim ve los angeles takımlarına antipatim var dedigim gibi...
denver'ın veteranları karakter koymalı son maçta...

Clippers iki kere şaşırttı beni. Hem 3-1 öne geçerek, hem de 3-3'e gelen seriyi deplansmanda kazanarak.. En başta 4-3 biter demiştim seri, ama Memphis lehine olur diye düşünmüştüm ben. Açıkçası 3-1'den 3-3'e getirdikten sonra o moralle kendi evinde seriyi kazanamamak da enteresan bir durum.

Clippers'ın CP3 ve taraftarıyla bir adım yukarıda oynayacaklarını bekliyordum, ama seriyi kazanmaları sürpriz oldu benim için. Spurs-Clippers eşleşmesi de değişik oldu :)

Bu arada eşleşme tahminleri mi yazayım.

Miami-Indiana 4-0 veya 4-1 (Miami)
Spurs-Clippers 4-1 veya 4-2 (Spurs)
Boston-Sixers 4-1 (Boston)
OKC-Lakers 4-2 (OKC)

Miami ve Spurs rölantide gitmekten fazladan bir maç verebilirler..

Dün Heat-Pacers maçının ilk yarısını izledim de potayı zor gösterdi Pacers rakibine. İlk yarıda Bosh iyiydi, Wade sorumluluk almaya çalışıyordu ama LeBron ortada yoktu. İkinci yarıda LeBron devreye girmiş ve almış maçı. Bosh ise hiç katkı vermemiş. Heat'in de en büyük avantajı bu olsa gerek. Bir çeyrek biri yokları oynuyor, diğer çeyrek biri ama maçı kazanacak biri de mutlaka çıkıyor. Bu arada bu takımın yancısı asla LeBron o da bir gerçek.

indiana'nın çok dengeli bir kadrosu var lakin yıldız oyuncusu danny granger böyle oynamaya devam ederse işleri zor...yokları oynuyor resmen granger...

Granger adam gibi oynasaydı dün alırlardı maçı zaten, seri için de şansları ciddi şekilde olurdu Bosh yokken Miami pota altında baya sıkıntı yaşayacaktır özellikle deplasman maçlarında.

Akıl almaz işler oldu. Memphis seri eline gelmişken evinde son maçı kaybetti ve Clippers 4-3 ile seriyi geçti.Ve San Antonio'nun rakibi oldu bence bu seri 4-3 bitecek ama kim geçer bilemem Clippers geçerse hiç sürpriz olmaz bence.

Oklahoma Lakers'ı süpürür bence. Lakers bu haliyle maç falan alamaz Kobe'nin de ufak bir sakatlığı vardı galiba. 4-0 geçer Oklahoma en kötü 4-1 olur.

İndiana-Miami serisinde Bosh olmazsa ben sürpriz bekliyorum İndiana'dan. Ama Granger'ın bu takımın yıldızı gibi oynaması lazım. Bu seride 4-3 biter bence belki biraz saçma olabilir ama İndiana 2.maçı alabilirse seriyi bile alabilir ama 2-0 olursa çok zor işleri.

OKC-Lakers 4-0 tahmini çok acımasız olmuş. OKC'de Ibaka'nın sakatlığı var ve ilk maç için "game time decision" deniyor. Bunun yanında Lakers potansiyel olarak en önemli uzun ikilisine sahip, Ibaka'nın 1-2 maç kaçırması Lakers'ın bu uzunları ilk iki maçta efektif kullanmasıyla birleşirse seri ortaya gelebilir.

Kobe'nin ufak sakatlıkları 3 senedir hep var, geçerli bir argüman değil o bence. O sakatlıklarla oynamaya alıştı artık. Yine de seriyle ilgili bir tahmin yapmak gerekirse 4-2 OKC derim. Yine de Harden-MWP olayından sonra çok gergin bir seri olacağını tahmin ediyorum ve bu gerginliğin pota altına yansımasında Gasol ve Bynum geri adım atmazsa Lakers sürpriz yapabilir.

Bu arada Bosh için NBA finalinden önce oynarsa sürpriz olur deniyor. Boston'ın iyice iştahı kabarmıştır.