NFL- National Football League

Forumumuzda Amerikan Futbolu takipçileri de var.. Regular Season başladı ve 3. hafta maçları bitti.. Geç de olsa başlığı açtık.. Burada konuşabiliriz..

Toplam 17 maç oynayacak takımlar ve Ocak'ta play-off başlayacak, ocak sonunda da superbowl ile sezon kapanacak..

Pittsburgh, Kansas ve Chicago, oynadıkları 3 maçı da kazanan takımlar..
Desteklediğim Eagles ise ilk maçını kaybetti ama sonraki ikisini kazandı.. Michael Vick gibi çok önemli bir oyuncuya sahibiz..

Pazar akşamları tsi 20.00 civarı Fox Sports bir maçı canlı yayınlıyor.. Bazen saat değişiyor ama genelde bu böyle..

Maçlar ilerledikçe mevzuyu derinleştiririz..

Vakit sorunu nedeniyle sürekli takip edemesemde haftasonları gündüz filan özetlere bakıyorum netten.

Vick gittikçe açılıyor bu arada gözlerden kaçmıyor :)

Murat İNAL' Alıntı:
Vakit sorunu nedeniyle sürekli takip edemesemde haftasonları gündüz filan özetlere bakıyorum netten.

Vick gittikçe açılıyor bu arada gözlerden kaçmıyor :)

özetlere bakmak deyip geçmemek lazım. nfl'in resmi sitesindeki özetler gerek uzunluk, gerekse görüntü kalitesi anlamında herhalde rakipsizdir.. özete bile kaç tane reklam alıyor adamlar..

Vick böyle oynarsa biz şimdiden superbowl'dayız zaten, rakibimizi bekliyoruz.. Dallas yolcusu kalmasın. Biletlere baktım geçen boşluktan, 1700 usd'den 5400 usd'ye kadar varıyor ve şu anda satışta bu biletler..

Dün, Eagles taraftarı için önemli bir gündü.. Artık bir Washington oyuncusu olan Donovan McNabb dün Philadephia'da idi.. Seyirci ayakta alkışladı.. Maça Redskins iyi başladı ve bir anda skor 14-0 oldu.. Ondan sonra geri dönüp maça ortak olduk, son saniyede TD olup maçı getirecek pası da attık ama olmadı. 17-12 bitti.. Yalnız çok önemli bir detay var.. Eagles'ın değil ligin en önemli oyuncularından biri olan Micheal Vick artık alışık olduğumuz koşularından birni yapıp, TD ye uzanmak üzereyken iki yanından aldığı darbelerle sakatlandı ve maçı yarım bıraktı.. O kadar koruma aparatına rağmen sakatlandığına göre darbenin şiddetini tahmin etmek zor değil.. Boşluğuna aldı darbeyi, kaburgalar falan gitmiş olabilir.. Maçın büyük bölümünü yedek QB Kolb ile oynadık.. Vick olsaydı zaten bizi yenemezlerdi.. Vick gibi bir adam görmedim ben, varsa da görmedim.. Bu kadar yard alan, koşan bir QB olamaz.. Çok seviyoruz çok. Vick'le elele, daha mutlu yarınlara..

Dün geceki maçlardan sonra sadece Kansas City namağlup kaldı..

Bu arada NFL ile ilgili bir haber sayılır.. Ligin en önemli oyuncularından , belki de en önemlisi olan Tom Brady, Gisele Bündchen ile evli.. Bündchen başka erkekle öpüşürken mi ne yakalanmış, ülke çalkalanıyor.. Gerçekten ABD de amerikan futbolnunun yerini tutacak bir şey yok gibi..

Haftasonu baya maç takip ettim. Hem kolej hem NFL. Vick çıkarken çokta kötü görünmüyordu ama bilinmez tabi.
Manning dün yine patladı.
Kicker galibiyetide farklı oluyor tabiiki.

murat, michael vick için bir şeyi yok gibi demişti ama herhalde varmış..
dün akşam san francisco deplasmanında oynamadı ama Eagles kazanmayı bildi.
özetten izlediğim kadarıyla yedek QB Kolb iyi işler yapmış özellikle maçın başında..Etkili ve keskin pasları tereddütsüz atmış. Sonra gelen bir fumble ile maçı 27-10 yapmışız.. Sonra biraz ipler gevşemiş ama rakip QB nin kucağımıza attığı bir top interceptiona dönüşmüş ve maç bitmiş. İyidir deplasman galibiyetleri..

Kansas'ın da kaybetmesi ile namağlup takım kalmadı..Akşam biraz da Washington, Green Bay maçını izleme şansım oldu.. Daha doğrusu uzatmaları.. Green Bayliler iki top üst üste savunma ihlali yapıp aldıkları yard cezaları ile kendi kalelerine çok yaslandılar ve sonuçta alan golünü yediler ,maçı biraz da zorla verdiler.. Coach çıldırdı zaten..

Haftaya Eagles, ligin en iyi takımlarından olan, çok iyi başlayan Atlanta Falcons'ı ağırlayacak.. Bu maçı tv veriyor ama bizim Ankaragücü maçı ile çakışıyor.. Sonunu yakalarsak iyi..Umarım Vick oynar..

Bu arada dün koçla konuştum. Zayıfladık biraz. MLB oynayacaksın dedi.
Dünden beri MLB ları takip ediyorum. Var mı önerin :)

arkadaş bir araba yazı yazdım, göndermeden kapattım..

mlb ne ya .. beyzbolcu mu oldun : ))
sana da bu yakışır.. amerikan futbolcusu, tenis hakemi, eskrim hocası ve sonunda beyzbolcu..

mlb duymamıştım. linebacker ın bişeyi olduğu belliydi ama middle olanıymış.. herhalde en arkada ortada duruyor bu adamlar.. telafisi yok o mevkinin abi. aman dikkat.. : )

anladığım kadarıyla videoda 29 numaralı elemanın yaptığı TD olsa gerek bahsettiğin.

puntlara hazır ol murat : ))

yeah
mike diye geçer lugatta genelde =)

E yaş geldi artık telafisi olmayan yerlere tecrübe gerekiyor haha. Bol bol hit olacak ne punt ı :)

Favre rekor kırdığı bir maçta bu kadar kötü oynamasaydı keşke.

500 TD pass, 70.000 Passing Yards..

Ama Int ve Fumble dolu kötü bir maç..

Tek olayı 500. TD pass ıydı. 60 yard gönderdi moss a.

brett favre için hiç iyi konuşmuyorlar bu ara murat..
bir spor muhabrini mi ne taciz etmiş..
muhabirin de kanıtları varmış, mesajlar falan..

işin magazin kısmı bir yana adam 40 yaşında ve hala kral ..
ben gerçi tony romo'yu ayrı tutarım ama ustalara saygı kuşağı tabii.

Zirvede bırakmak gerek bazen ama :) Son periyod top atıyor ah kolum diye dolanıyor ortalıkta.

Bu arada taciz ettiyse haklıdır. teneşir olayları =)

Murat İNAL' Alıntı:
Zirvede bırakmak gerek bazen ama :) Son periyod top atıyor ah kolum diye dolanıyor ortalıkta.

Bu arada taciz ettiyse haklıdır. teneşir olayları =)

azgın teke sendromu abi : ))
haber burada;
http://extratv.warnerbros.com/2010/10/n ... sgages.php

biz vick'i bilir vick'i söyleriz arkadaş..
keçi gibi gidiyor gittiği zaman. koçum benim.
philadelphia takımları hep tek adam üzerinden gider..
basketbolda, futbolda, beyzbolda hatta buz hokeyinde bile..
daha mcnabb babanın kırkı çıkmadan koskocaman pankart açmışlar VICKEDELPHIA diye.
falcons maçını bekliyoruz..
benim nfl'den bu sene anladığım bu..

Emre Yüksel' Alıntı:
Murat İNAL":3hne2fih]Zirvede bırakmak gerek bazen ama :) Son periyod top atıyor ah kolum diye dolanıyor ortalıkta. Bu arada taciz ettiyse haklıdır. teneşir olayları =)[/quote] azgın teke sendromu abi : )) haber burada; [url="http://extratv.warnerbros.com/2010/10/nfl_investigating_brett_favre_scandal_sext_messgages.php' Alıntı:
http://extratv.warnerbros.com/2010/10/n ... sgages.php[/url]

biz vick'i bilir vick'i söyleriz arkadaş..
keçi gibi gidiyor gittiği zaman. koçum benim.
philadelphia takımları hep tek adam üzerinden gider..
basketbolda, futbolda, beyzbolda hatta buz hokeyinde bile..
daha mcnabb babanın kırkı çıkmadan koskocaman pankart açmışlar VICKEDELPHIA diye.
falcons maçını bekliyoruz..
benim nfl'den bu sene anladığım bu..[/quote:3hne2fih]

Vick oynamayacak sanırım Kevin Kolb oynayacak QB de 49ers maçında fena oynamadı Vick in yokluğunda ama Falcons hiç olmadığı kadar formda kazanırlar ufak kuponlara günün teki..