NFL- National Football League

geçen sene iki ay boyunca 55 sayı yapmış raiders offence ından dan 2 saatte 59 sayı yiyen Denver da halkın tek tesellisi psv-feyenoord maçıymış:=)
günahım kadar sevmem herhangi bir denver takımını, maskara raiders tan bu farkı yemeleri beni çok mutlu etti
hepimiz nice seneler yaşarız umarım ve takip ederiz bu sporu ben eminim önümüzdeki 59 sene Raiders bir daha 59 sayı yapamaz :=)

Murat, senle alakası yok. Ben de fener maçı biter bitmez açtım, iyi gidiyordu her şey ama Kolb sıvadı bu sefer..

Raiders maçının başladığını gördüm ama izlemedim.. Başlıyorum, ondan sonra bırakamıyorum, işin yoksa gece 2 ye kadar maç izle.. Hiç başlamamıştım ama hayli kanlı olmuş anlaşılan.. Kan ve gözyaşı kardeştir..

Atlanta'nın maçında bir LB , TD yaptı sanıyorum.. Yanlış tespit etmediysem öyle.. Sol dipte bir yerde interception oldu, sonra bütün sahayı koştu gibi gördüm ama çok net hatırlamıyorum..

Eser, biz senin neden sevmediğini biliriz Denver'lıları.. The Bay'de kuzey-güney savaşı çıkaracaksınız neredeyse. Rahat bırakın adamları.. Bir de eskiden Denver diye çizgi film vardı. Sevimli dinazor.. Hey gidi..

Boston takımlarının dominasyonu devam ediyor..
NFL de de bu hafta sonu itibari ile en başarılı takım 6-1 lik durumu ile New England.. Onlar da Bostonlular.. Celtics ve Red Sox gibi dominant takılıyorlar bir kaç yıldır..Bruins de iyi gidiyormuş sözde ama buz hokeyinden hiç anlamadığım için bir şey bilmiyorum..

Geçen haftayı bay geçen Eagles, bu pazar Indiana Colts'u konuk ediyor.. Rakip zor ama tam kadroyuz.. Aldığımız o son saçma mağlubiyet yüzünden kazanmak zorundayız..

Vick, geri döndü..
Eagles, geçen sene Superbowl'u kaybeden , ligin en iyi takımlarından Indianapolis Colts'u yendi.. Vick ne derse o..
Maça çok hızlı başladık, 2. çeyrekte biraz bocalasak da 3. çeyrek rakibi çökerttik..
O saate kadar beklememin mükafatını 3. çeyrekte aldım..
Vick'in 40 yard koşmasını ağzım açık izledim.. Böyle bir QB olamaz.. Twitter'da da " Big Win" yazmış..Çok manidar gerçekten.. Koçum benim.
Maçın sonundaki saçma TD olmasa daha rahat kazanırdık ama 26-24 bitti..
Rakip QB meşhur Payton Manning de yine kız gibiydi.. Armut gibi bir interception ile maçı verdi sağolsun..
Olsun.. Haftaya Redskins deplasmanı varmış.. Mcnabb'e iade-i ziyaret..
Tam altımızda olan bir takım.. Kaybedersek çok karışır iş.. Gerek yok, kazanalım..

Diğer yanda Minnesotta-Arizona maçı müthiş oldu..
Maçın son 3 dakikasına falan girilirken Arizona 7 sayı öndeydi ve topda onlardaydı.. Sonra bir kanal değiştirdim geldim ki top Minnesotta'ya geçmiş.. Mola hakları olmadığı için zamanı da durduramıyorlar.. Buna rağmen önce bir koşu , sonra da Brett Favre'nin pasıyla bir TD geldi ve maç uzadı.. Uzatmada da alan golü ile Minnesotta kazandı.. Favre gitmiş maçı geri getirdi.. Tecrübe konuşuyor..

Biri bana bu yaşta bir adamın, kırık ayak bileğiyle nasıl böyle oynadığını açıklıyabilir mi.
i love football ulan !

Emre Abi Indianapolis WR'ı sakatlanıp çıkarken Philadelphia taraftarının yuhalamasına ne diyeceksin? Ulusal basında baya bir yazılıp çizildi bu olay. Güya unnecessary roughness penaltısını protesto ediyorlar denmiş ama videoyu izlediğim zaman yuhlamalar baya uzun sürüyor.

Sahada hareketsiz yatan birisi varken bunu yapmak Philadelphia taraftarına yakışmadı bence.

Can Altay' Alıntı:
Emre Abi Indianapolis WR'ı sakatlanıp çıkarken Philadelphia taraftarının yuhalamasına ne diyeceksin? Ulusal basında baya bir yazılıp çizildi bu olay. Güya unnecessary roughness penaltısını protesto ediyorlar denmiş ama videoyu izlediğim zaman yuhlamalar baya uzun sürüyor.

Sahada hareketsiz yatan birisi varken bunu yapmak Philadelphia taraftarına yakışmadı bence.

ben de şahit oldum ama şaşırmıyoruz can..
adam boynunu kıpırdatamıyor , sedyeye bağlamışlar sıkı sıkı, millet yuhalıyor..
doğru değil tabii ama hiç şaşırmadım..
o şehrin taraftarı öyle can..
noel babanın yuhalanması var bir sixers maçında.
herkes bilir..duymuşsundur..

http://www.youtube.com/watch?v=NctWTQ72kmc

Şu da büyük olay olmuştu.. Philadelpiha Flyers hokey maçı.. Sarah Pallin'e verip veriştiriyorlar..

Eagles, Sixers, Phillies, Flyers farketmez.. BOO her yerde : ))

Washington'da Kanlı Gece

İnterneti bulur bulmaz Sixers'a bakayım dedim ama tüm şehir Eagles için çalkalanıyor.. Pazartesi gecesi epik, tarihe geçecek, unutulmayacak bir maç oynanmış.. Özetlerden izledim, şu maçı canlı izlemeyi çok isterdim..

Donovan McNabb sezon başı Washington'a transfer olduğunda sansasyon olmuştu.. Sezon başı Washington, Philadelphia'ya geldiğinde de yuhalanmıştı.. Dün gece bu iki takım Washington DC de karşılaştı ve unutulmaz bir maç oldu..

Maç daha başlamadan büyük bir mevzu çıktı ve iki takım birbirine girdi.. Bu kavgada birbirini itip kakan Eagles'ın WR si Jackson ile rakip defans takımından Landry daha ilk topta karşı karşıya geldi.. Vick'in 80 yardlık pasını Jackson, Landry'i atlatarak tuttu ve ilk TD geldi..

Bundan sonra Eagles resmen çıldırmış.. Vick yine koşarak TD sini yapmış ve ilk periyod 28-0 bitmiş.. İnanılmaz..

İkinci periyod başlıyor, ilk top 55 yardlık pas yine TD.. Maç 15-16 dakikada 35-0 oluyor..Üçüncü periyodun bitmesine 5 dakika kala skor 59-21..

Resmen tecavüz bu.. Vick kendi koşarak iki TD yapıyor.. Attığı toplam tamamlanmış pas mesafesi 330 yard.. Vick , NFL in en büyük oyuncusu.. Bu kesin..

pazar gecesi eagles - giants maçı var..
gerçekten dev bir maç.. ligin contender takımları..
ligin en formda oyuncusu olarak gösterilen vick ile eli manning karşı karşıya gelecekler..
vick istim üzerinde ve şehirde bir efsaneye dönüştü.. twitterda hazırım , giantsla görüşeceğiz falan diyor..
eli manning de saf yetenek ama çabuk kırılıyor ve demoralize olabiliyor..
kazanan eagles olacaktır yine..

Emre Yüksel' Alıntı:
pazar gecesi eagles - giants maçı var..
gerçekten dev bir maç.. ligin contender takımları..
ligin en formda oyuncusu olarak gösterilen vick ile eli manning karşı karşıya gelecekler..
vick istim üzerinde ve şehirde bir efsaneye dönüştü.. twitterda hazırım , giantsla görüşeceğiz falan diyor..
eli manning de saf yetenek ama çabuk kırılıyor ve demoralize olabiliyor..
kazanan eagles olacaktır yine..

challange'ı kazanan tabii ki eagles oldu..27-17
vick kariyerinin en formda döneminde ve resmen uçuruyor takımı..
yine kendisi koşmadan, TD yapmadan duramamış..
nfl sitesinde, NFL in en iyi oyuncusu şu anda o diye yazı var artık..
giantsı yenerek bir kez daha ayarı verdik tüm lige..
böylece nfc konferansında 2. sıraya yükseldik..
bu formu , ayarı koruduğumuz takdirde superbowl'a en yakın 3-4 takımdan biriyiz..

O-line iyi iş çıkarıyor şu anda.
Receiverlarda düzenli çalıştığı sürece gidecek yolu var Eagles ın.

Bu arada yavaştan Steelers fan durumuna geçmeye başlıyorum. Hayırlısı. Tarihinle çok yaşa .. :)

pazar tsi 23.15 de chicago-eagles maçı var ve yayın programında görünüyor..
galatasaray, beşiktaş'ı yendikten sonra bu maçı keyifle izlemeyi umuyorum..
the team of VICKtory..

chicago: 31- philadlephia: 26

büyük moral bozukluğu içinde izlemeye çalıştığım bir maçtı.. eagles iyi başlamamasına rağmen ilk yarı sonunda rakibi yakaladı ancak tam geçeceğimiz yerde gelen interception ile maç tersine döndü.. M.Vick, 2006 dan beri interception yapmamış, aslında yine yapmamıştı ama çok şanssız bir şekilde attığı pas rakip defansın elinden sekip alakasız bir yerde bekleyen başka bir rakip defans oyuncusunun kucağına düştü.. Kazanmayı hak etmediğimiz ama yine de kazanabileceğimiz bir maçtı.. Özellikle ilk yarının sonunda defans takımımız süperdi.. Rakip QB in elinden top çıkarmasına bile izin vermediler üst üste 3-4 pozisyon ama Vick biraz durgundu.. Kaybetme hakkımız vardı, kullandık.. Play-off için iyi yer kapma çabamız sürüyor..

philadelphia: 34 - houston: 24

kötü oynayarak kaybedilen chicago maçı sonrası houston'ı yine çok iyi oynamadan yenmişiz.. 2006 dan beri interception yapmıyor denen Vick, Chicago maçında orucu bozduktan sonra bir inter daha yapmış bu maçta..
Skorda geri de düşmüşüz ama son periyot ağırlığımızı koyup kazanmışız..

bu galibiyet sonrası, konferansı ilk üç dışında bitirmemiz çok zor.. en kötü ihtimalle 3. oluruz..Chicago maçını kazansaydık büyük ihtimalle de 2. olurduk, şimdi Chicago daha şanslı 2.lik için.. Aralık sonunda lig bitecek ve play-off başlayacak..

Emre Yüksel' Alıntı:
philadelphia: 34 - houston: 24

kötü oynayarak kaybedilen chicago maçı sonrası houston'ı yine çok iyi oynamadan yenmişiz.. 2006 dan beri interception yapmıyor denen Vick, Chicago maçında orucu bozduktan sonra bir inter daha yapmış bu maçta..
Skorda geri de düşmüşüz ama son periyot ağırlığımızı koyup kazanmışız..

bu galibiyet sonrası, konferansı ilk üç dışında bitirmemiz çok zor.. en kötü ihtimalle 3. oluruz..Chicago maçını kazansaydık büyük ihtimalle de 2. olurduk, şimdi Chicago daha şanslı 2.lik için.. Aralık sonunda lig bitecek ve play-off başlayacak..

Sadece skorlara bakarak konuşuyorum baştan söyleyeyim,Offence harika Defence ise SuperBowl oynayacak sayılardan çok uzak,ama yaşıtın Vick gerçekten fark yaratıyor ve yaratacak Emre rahat olabilirsin

Evet Eser..Zaten maçı izlerken de rakibin hücumları çorap söküğü gibi arka arkaya gelince anlıyorsun bunu.. bu takımın bence şampiyon olacak hamuru var ama mutlaka bir yerde dur derler.Ben de Superbowl'a falan inanmıyorum ama Sixers'ın halini görünce Eagles bence şampiyon olmuş sayılır bizim için..

Indianapolis- Dallas maçı müthiş oldu gerçekten..
Dallas kazandı sonuçta ama amerikan futboluna doyurdu maç..
Haftaya Philadelphia , Dallas deplasmanında olacak..
Eagles kendi Division'ında lider ve konferansta da 3. sırada..
Regular season'ın bitimine sadece 4 hafta kaldı ve tuttuğumuz mevzileri korumak zorundayız.. 2 haftadır kötü oynuyoruz ama kazanacağız.. Vick, başka bir sonuca izin vermez..