NFL- National Football League

Murat İNAL' Alıntı:
Ray Lewis hakkında görüş alayım :)

linebackerları mı araştırıyorsun abi hala : )
sen araştırıyorsun da sor bakalım bu forumda linebackerın iyisinden anlayan adam var mıdır. biz linebackerın ne olduğunu 2 senede öğrendik , iyisini anlamamız da bir 2 sene sürer..

ama 52 numaraymış ray lewis.. ordu plaka.. bir karadenizli tipi var zaten. koçum benim..

Kolb will start for Eagle on Sunday; Vick could be activated

Philadelphia Eagles coach Andy Reid confirmed Friday that Kevin Kolb will start at quarterback against the visiting Atlanta Falcons on Sunday.

"He (Vick) doesn't have the pain he had before. He's making a lot of improvement," Reid said. "We'll see how it goes the next few days."

Eagles koçu Reid, yarınki Falcons deplasmanı öncesi , " maça Kevin Kolb başlayacak ama Vick'de düzelmeler var.. Ağrıları ekisi gibi değil, iyiye gidiş mevcut, önümüzdeki bir kaç günde durumu ne olur, bakacağız " demiş.

Ben zaten maçın başını kaçırıyorum. Amaç 2. yarıya yetişebilmek.. Vick de o zaman oynar.. 2. yarı salarız kobrayı sahaya. Puan veya puanlar almaya gidiyoruz..

Geçen hafta hep Falcons deplasmanı yazmışım, kimse de çıkıp ne deplasmanı, maç içeride dememiş.. Bizim gibi amerikan futbolu ile dolup dolup boşalan bir foruma hiç yakıştıramadım : )

Ankaragücü maçından dayak yemiş gibi geldikten sonra, Eagles-Falcons maçının ikinci yarısını izleyerek ve hiç bir futbol tartışma v.b programı açmayarak en doğru kararı vermişim.. Gerçi ben geldiğimde bizim çocuklar işi bitirmişti ama olsun.. Bir ara 21-0 falan olmuş skor..

İkinci yarıya Falcons iyi başlamıştı aslında, hücumlarını bir türlü durduramadık ve alan golünü yedik.. Maç ısınacak derken Kolb'un minimum 50 yardlık pası ile TD yi bulduk ve maç koptu. 31-17 gibi farklı bir skorla kazandık. Kolb, ilk yarı da 40 yardlık TD pası falan atmış. Aferim çocuk.. Henüz 26 yaşında. İyi gidiyor Vick yokken..

Eser Atalay isimli arkadaşın burada "Falcons küçük kuponlara tek" dediğini dün gibi biliyoruz.. Dünkü ezici maç sonrası neler söyleyecek bu arkadaş, merak içerisindeyiz..

Bu arada Indianapolis- Washington maçı da acayip bir maç olmuş.. Bir yanda P.Manning, bir yanda McNabb baba.. Ne paslar atmışlar.. Bu maçta Washington'ın bir TD si var, mutlaka izlenmeli.. Adam çok yüksek gelen topu tek eliyle tutuyor ve pas tamamlanıyor.. Jeneriklere girer..

Bu haftasonu free pass yaptım hiç bişi izlemedim. Perşembeye kadar da kendime ayırabileceğim bir dakika vaktim yok. Ama dur ya nfl.com ne güne duruyor değil mi :)

Murat İNAL' Alıntı:
Bu haftasonu free pass yaptım hiç bişi izlemedim. Perşembeye kadar da kendime ayırabileceğim bir dakika vaktim yok. Ama dur ya nfl.com ne güne duruyor değil mi :)

tabi ya.. nfl.com bugünler için var..
yalnız çok maç var ve orada bile dünya kadar reklam çıkıyor..
ben merak ettiklerimi izleyip bırakıyorum.
green bay packers'a falan girmiyorum. : )
ama washington maçını mutlaka izlemelisin..
hangi superbowl'du, hatırlamıyorum. Birinde Giantslı adam topu kaskıyla eli arasına sıkıştırıp pası tamamlamıştı.. Onun kadar olmasa da çok zor bir pozsiyondu.. Sık olan bir şeyse ben görmedim ama bana ilginç geldi..

Emre Yüksel' Alıntı:
Geçen hafta hep Falcons deplasmanı yazmışım, kimse de çıkıp ne deplasmanı, maç içeride dememiş.. Bizim gibi amerikan futbolu ile dolup dolup boşalan bir foruma hiç yakıştıramadım : )

Ankaragücü maçından dayak yemiş gibi geldikten sonra, Eagles-Falcons maçının ikinci yarısını izleyerek ve hiç bir futbol tartışma v.b programı açmayarak en doğru kararı vermişim.. Gerçi ben geldiğimde bizim çocuklar işi bitirmişti ama olsun.. Bir ara 21-0 falan olmuş skor..

İkinci yarıya Falcons iyi başlamıştı aslında, hücumlarını bir türlü durduramadık ve alan golünü yedik.. Maç ısınacak derken Kolb'un minimum 50 yardlık pası ile TD yi bulduk ve maç koptu. 31-17 gibi farklı bir skorla kazandık. Kolb, ilk yarı da 40 yardlık TD pası falan atmış. Aferim çocuk.. Henüz 26 yaşında. İyi gidiyor Vick yokken..

Eser Atalay isimli arkadaşın burada "Falcons küçük kuponlara tek" dediğini dün gibi biliyoruz.. Dünkü ezici maç sonrası neler söyleyecek bu arkadaş, merak içerisindeyiz..

Bu arada Indianapolis- Washington maçı da acayip bir maç olmuş.. Bir yanda P.Manning, bir yanda McNabb baba.. Ne paslar atmışlar.. Bu maçta Washington'ın bir TD si var, mutlaka izlenmeli.. Adam çok yüksek gelen topu tek eliyle tutuyor ve pas tamamlanıyor.. Jeneriklere girer..

Maçı izlemedim ama epey farklı kazanmışınız beklemiyordum açıkçası şokta değilim ama sürpriz bir sonuç bence
bir gün futbol iddia ya girerse o zaman köşebaşında ben olucam Emre bey merak etmeyin:=) "eser atalay la 101. yard"

Canlı izlemiştim o maçı. Sadece catch değil pas öncesi baskıdan kurtulması da süperdi.

davidtyree.190%5B1%5D-726902.jpg

hangi superbowl'du, hatırlamıyorum. Birinde Giantslı adam topu kaskıyla eli arasına sıkıştırıp pası tamamlamıştı.. Onun kadar olmasa da çok zor bir pozsiyondu.. Sık olan bir şeyse ben görmedim ama bana ilginç geldi..[

benim iddaa ile işim olmaz.. bak 10 dk önce yine beşliyi buldum.
yeter artık istemiyorum ya : ))
daha at yarışı oynamayacağım, hep buluyorum, sıktı..

abi eagles şampiyon işte.. kabul edin.. boşuna terlemesin kimse..
daha bunun vick'i var..

iki geliyor iki, yalelel yalelel.. koptu eagles'ın vick'i.. yalellelli..

Murat İNAL' Alıntı:
Canlı izlemiştim o maçı. Sadece catch değil pas öncesi baskıdan kurtulması da süperdi.

davidtyree.190%5B1%5D-726902.jpg

hangi superbowl'du, hatırlamıyorum. Birinde Giantslı adam topu kaskıyla eli arasına sıkıştırıp pası tamamlamıştı.. Onun kadar olmasa da çok zor bir pozsiyondu.. Sık olan bir şeyse ben görmedim ama bana ilginç geldi..[

evet bu pozisyon murat..
pozisyon olay, superbowl'da olması ayrı bir olay, şampiyonluğu getirmesi ayrı bir olay.. tam new york'a göre iş.. 2076 yılında da anlatırlar dedeler torunlarına..

Emre Yüksel' Alıntı:
benim iddaa ile işim olmaz.. bak 10 dk önce yine beşliyi buldum.
yeter artık istemiyorum ya : ))
daha at yarışı oynamayacağım, hep buluyorum, sıktı..

abi eagles şampiyon işte.. kabul edin.. boşuna terlemesin kimse..
daha bunun vick'i var..

iki geliyor iki, yalelel yalelel.. koptu eagles'ın vick'i.. yalellelli..

uahuaha çalışma o zaman olm sabahın köründe ne kalkıyorsun geçin git işte altılıyla iddayla madem ustasın, açıktan sigortanıda ödersin soranlarada serbest çalışıyorum dersin.

yahu bu nfl in en gereksiz kuralı uzatmada ilk skoru yapanın kazanması kuarlı acilen değişmeli ncaa de yok sanırım Türkiye de uygulama ne bilmiyorum umarım yoktur çok saçma bir kural aklıma geldi kustum nefretimi nedensiz yere

Emre Yüksel' Alıntı:
hangi superbowl'du, hatırlamıyorum. Birinde Giantslı adam topu kaskıyla eli arasına sıkıştırıp pası tamamlamıştı.. Onun kadar olmasa da çok zor bir pozsiyondu.. Sık olan bir şeyse ben görmedim ama bana ilginç geldi..

yalnız şu spora sevgim, yadsınamaz bir gerçek..
şuraya baksana, "giantslı adam " yazmışım.
adam..
ya bu adamın bir adı yok mu, receiver mıdır nedir pozisyonu yok mu.
adam ne ya..

eser, emekçi arkadaşınla doğru konuş. iddaa ile işim olmaz.
at yarışı güzel bir spordur, hobidir..
king of the sports , sport of the kings deriz kendisine..
bence bu zevkli hobi ile dalga geçmeyelim..
aksi takdirde sana 4 hafta ceza vereceğim.

Philadelphia Eagles quarterback Michael Vick was a full participant in practice Thursday for the first time since he fractured rib cartilage in Week 4.

Vick participated in all team activities Thursday, one day after Eagles coach Andy Reid announced that Kevin Kolb would start in the Week 7 game against the Tennessee Titans.
------------------------------------------

Vick, takımla full idmana çıkıyormuş artık..Perşembe , sakatlığından beri ilk defa takımla tam çalışmış ama maça yine Kolb ile başlayacakmışız.. Kolb'un memnuniyet verici performansı sonrası içimiz rahat.. Gideceğiz, yeneceğiz, döneceğiz.. Asker gidecek, geri gelecek.

Eagles Showcase Kevin Kolb One Final Time

With the NFL trade deadline quickly approaching, the Philadelphia Eagles are in an interesting position.

Do they keep their former quarterback of the future, or has the advent of Michael Vick been enough to convince Andy Reid otherwise?

Vick, who is coming off an rib cartilage injury, has played like a Pro Bowler. He has thrown six touchdowns, no interceptions, and has a quarterback rating of 108.8.

Kolb, on the other hand, has only thrown two touchdowns, with one interception and a QB rating of 84.2. Respectable numbers, but Kolb has been no where near as effective a Mike Vick.

If you were Andy Reid what would you do?

Today may just be the last game Kevin Kolb plays in an Eagles uniform. The Browns are interested. The Vikings may be interested. For the Eagles, the Kolb era is over before it even began.
---------------------------------------------------------

Özet çeviri ; Son takas tarihi yaklaşırken Eagles'ın Kolb'u gönderebileceği , coachun Michae Vick'in yeterli olup olmayacağını düşündüğü,yarın ki maçın Kolb'un son Eagles maçı olabileceğini, Browns ve Vikings'in Kolb ile ilgilendikleri, ilgilenebilecekleri anlatılmış..

Yorum; Kolb bu kadar formdayken,takımda Vick de olsa bu takas herhalde çok saçma olur..Başka takımların starter QB si yok böyle ,bizde yedek adam..

Dün eagles çok kolay kazanacağı maçı yitirdi Tennesse'ye... Skorda öndeyken, maça iyi başlamışken ve yeni bir TD ye inches varken Kolb'un fumble'ı ile maç bir anda döndü.. Savunma takımımız çok kötüydü.. Hücum takımı vasattı.. Ancak alan golleri ile tutunabildik maça ilk yarıda.İkinci yarıda hiç hücum edemedik.. Kolb gerçekten çok kötü oynadı.. Hoca Vick'i neden denemedi bilmiyorum ama denemeliydi.. Sonuçta mal gibi kaybedilen bir maç oldu..

Murat, Cooper'ın yaptığı TD de ( ki bu eaglesın yegane TD sidir ) MLB nin haline bakar mısın ..

=) dün için bana güzel niyetlerini iletebilirsin. Maçı açtığımda Eagles rahat öndeydi. Hatta dedim Emre keyiflidir şimdi. Sonra üstüste hatalar ve td ler geldi.

Bu arada onu bunu bırakta sonrasında Raiders maçı vardı. Nasıl bir tecavüzle başladı direk kapattım dayanamadım artık :) Nasıl bitti bilmiyorum dur bakayım hatta.
son çeyrek sayı olmadan 59-14 bitmiş. ilk çeyrek 24-0 sen düşün.
http://www.nfl.com/gamecenter/201010241 ... rs@broncos

Söylediğin pozisyonuda izlerim.