Norveç - TÜRKİYE

A Milli Takım'ın kadrosunda şu oyuncular yer alıyor:

Servet Çetin, Arda Turan, Hakan Kadir Balta (Galatasaray A.Ş.), Hayrettin Yerlikaya, Sedat Bayrak, Mehmet Yıldız (Sivasspor), Volkan Demirel, Deniz Barış, Gökhan Gönül, Mehmet Aurelio, Semih Şentürk (Fenerbahçe), Rüştü Reçber, İbrahim Kaş (Beşiktaş A.Ş.), Mehmet Topuz (Kayserispor), Gökdeniz Karadeniz (Trabzonspor A.Ş.), Serkan Kırıntılı (MKE Ankaragücü), Emre Aşık (Ankaraspor), Hamit Altıntop (Bayern Münih), Emre Belözoğlu (Newcastle United FC), Yıldıray Baştürk (VfB Stuttgart), Nihat Kahveci (Villareal), Tuncay Şanlı (Middlesbrough FC), Fatih Tekke (FC Zenit), Serhat Niyazi Akın (RSC Anderlecht).

Fatih Terim Norveç Maçı öncesi bu kadronun bir şaka olduğunu söylecek..Hakikatten şaka mı bu ??

Cok zor olcak ama kazanmamız lazım baska care yok hadi cocuklar alın su macı.

İbrahim Üzülmez gibi bir oyuncunun yıllar sonra kadroda yer almaması bile bir güzellik. Ama bu tercihleri görünce insan Tuncay Şanlı´nın, Emre Belözoğlu´nun bu kadroda ne işi var diye sormaktan kendini alamıyor. Gökçek Vederson´un Fener lobisine rağmen kadroya girememiş olması ilginç.

Anlaşılan Fatih Terim dengeleri iyi kuruyor ama dengeleri kurmak yerine takım kurmayı deneseydi şu anda kumar oynamaya ihtiyacı yoktu.

Wedersonu bir iki mac güzel oynadı diye neden kadroya alsınki.

Çok iyi niyetlisin Volkan. Milli Takım kadrosuna girmek için yeşil sahada iyi oynamak çok önemli değil. Vasatı aşıyorsan ve Fener forması giyiyorsan yeter, başka şart aramaya ne hacet ...

Mehmet Yıldız'ın kesin oynaması lazım..Nihatla beraber..Mehmet Topuz ve Hamit'in sağda Hayrettin'in de solda oynaması lazım..

Hepsi yalan bu gerçek :) Maç yayın hakları da adres değiştirdi galiba.Son şansımız.Beraberlik bile yaramaz bize.Kadro değişmiş;ancak doğru buluyorum bu değişimi.Yunanistan maçı ,Malta beraberliği takımı olumsuz etkiledi.Hakan'ı kadroya almaması isabet omuş zaten.Hakan ,iyi kaleci lafım yok.Bu maçı alacağımızı düşünüyorum.Fatih Terim,ne yapar eder ;bize bu maçı getirir.

Re:

Kerem SEÇER' Alıntı:
Mehmet Yıldız'ın kesin oynaması lazım..Nihatla beraber..Mehmet Topuz ve Hamit'in sağda Hayrettin'in de solda oynaması lazım..

Gökhan Gönül ü unuttun...Mehmet Topuz ne verdi ki milli takıma bugüne kadar...Gökhan ve Hamit Norveç in sol kanadını hallaç pamuğu gibi atacak göreceksiniz...Sol taraftan pek birşey beklemiyorum ama sağ taraf kurtaracak bizi...2 sağ kanat oyuncumuzda savunmada ve hücumda muhteşem oymnayan oyuncular...
Kerem SEÇER' Alıntı:

Ben olsam Nihat ın yanına Fatih Tekke veya Semih i koyarım...Bu arada inşallah orta alanda Deniz Aurelio bir arada oynamaz...İhtiyaç yok o kadar defansif orta sahaya...

Onur Yavuz' Alıntı:
Çok iyi niyetlisin Volkan. Milli Takım kadrosuna girmek için yeşil sahada iyi oynamak çok önemli değil. Vasatı aşıyorsan ve Fener forması giyiyorsan yeter, başka şart aramaya ne hacet ...

Abi yapmayın Allah aşkına...Neredeyse bir yıldır 3 tane Fenerli bile zor giriyordu milli takıma...İlk kez 5 oldu uzun süredir ama bencehepsi fazlasıyla hak etti bunu...Büyük maçlardaki mücadeleleri takdiri hakediyor ve bu da büyük bir maç...Hoş, Carlos ve Alex olmasa bu oyuncular istedikleri kadar çırpınsın Fener bu maçlarda puan yüzü göremezdi...

Re: Re:

Mevlüt Ziya Çekinmez' Alıntı:
Abi yapmayın Allah aşkına...Neredeyse bir yıldır 3 tane Fenerli bile zor giriyordu milli takıma...İlk kez 5 oldu uzun süredir ama bencehepsi fazlasıyla hak etti bunu...Büyük maçlardaki mücadeleleri takdiri hakediyor ve bu da büyük bir maç...Hoş, Carlos ve Alex olmasa bu oyuncular istedikleri kadar çırpınsın Fener bu maçlarda puan yüzü göremezdi...
Mevlüt sence Aurelio Fener yerine başka bir takımda forma giyseydi milli takıma alınır mıydı, hiç sanmıyorum. Böylece devşirme oyuncu modası da hiç başlamaz, birçok vatandaş da milli takımdan soğumazdı.

Ümit Özat şimdi neden kadroya giremiyor? Ümit Köln´de forma giyme şansı buluyor mu bilmiyorum ama zaten Fatih Hoca için bu önemli bir kriter değil. (Bkz Tuncay Şanlı, Emre Belözoğlu, Tümer Metin...)

Zamanında milli takımda görev alan Mustafa Denizli, Ersun Yanal Fener´de görev alabilmek için her şartta Fener´den gerekli gereksiz bol miktarda oyuncu çağırıyordu. Terim ise görevinin başında kalabilmek için aynı yolu izliyor. Amaç farklı olsa da araç aynı...

ne alakasi var. bence Fener'den alinan her oyuncu dogru secim. hatta Tümer Metin eksik bence. o da olmaliydi. bence ilk 11 söyle olmali:

----------------------------------Volkan--------------------------------

Gökhan Gönül-----------Emre--------------Servet----------Hayrettin

Hamit---------------------Aurelio----------Yildiray----------Arda

---------------------------Nihat--------------Semih----------------

Forvette Semih mi :D :D

Güldürmeyin beni yahu..

Sakın Semih'in iyi oynadığını ve gol attığını söylemeyin..

Biz ne kral Gökhan Ünallar gördük bu kadroda..Maç sonunda söylemediğimiz söz bırakmadık..

kim ne derse desin ama ben forvette mehmet yıldızı görmek istiyorum.Sivasdan muhammedi de cagırması lazımdı sag ayagını müthiş kullanıyor.

Re:

Volkan Kiziltas' Alıntı:
kim ne derse desin ama ben forvette mehmet yıldızı görmek istiyorum.Sivasdan muhammedi de cagırması lazımdı sag ayagını müthiş kullanıyor.
Volkan yapma sırf bir oyuncu ayağını iyi kullanıyor diyo Milli takıma alnır mı? sahaya çıkınca adamın ayakları titrerdi. Ya oynayamazsam. Bu maçlarda hele oynamak daha zordur. Milli Takımda ondan daha iyi ayağını kullananlar var... Nihat Hamit, Emre vs... Son iki senenin en formda golcülerinden biri Gökhan Ünal bile Milli Takımda söndü gitti.
Onur Abi'ye katılıyorum. Ayrıca bu maçların kilit adamları Arda, Nihat ve eğer verim verirse Yıldıray olacaktır. Bu maçlar artık son şansımız. Kazanmamız lazım. Umarım Fatih Hoca ''Gerçek FATİH TERİM''e döner...

Çok saçma bir karo seçimi olmuş.Özellikle Hasan Şaş'ı niye çağırmadığını hala merek ediyorum.Ama ibrahimi çağırmamış,buna sevindim.

Re: Re:

Uğur YILMAZ' Alıntı:
[quote="Volkan Kiziltas":7bddb]kim ne derse desin ama ben forvette mehmet yıldızı görmek istiyorum.Sivasdan muhammedi de cagırması lazımdı sag ayagını müthiş kullanıyor.
Volkan yapma sırf bir oyuncu ayağını iyi kullanıyor diyo Milli takıma alnır mı? sahaya çıkınca adamın ayakları titrerdi. Ya oynayamazsam. Bu maçlarda hele oynamak daha zordur. Milli Takımda ondan daha iyi ayağını kullananlar var... Nihat Hamit, Emre vs... Son iki senenin en formda golcülerinden biri Gökhan Ünal bile Milli Takımda söndü gitti.
Onur Abi'ye katılıyorum. Ayrıca bu maçların kilit adamları Arda, Nihat ve eğer verim verirse Yıldıray olacaktır. Bu maçlar artık son şansımız. Kazanmamız lazım. Umarım Fatih Hoca ''Gerçek FATİH TERİM''e döner...[/quote:7bddb]
Uğur bana söyle muhammed ten daha formda kim var suan türkiye liginde belki hasan şaş başka yok.Birazda sivaslıyım diye sivaslı oyuncuları destekliyo olabilirim.

Hiç kolay maç olmayacak kazanma ihtimalimiz çok düşük ama inanır ve sonuna kadar savaşırsak neden olmasın?

ama bu ışığı son maçlarda hiç göremedik bu beni düşündürüyor.Ama yeni bir maç yeni bir başlangıctır.