Norveç - TÜRKİYE

-------------------------volkan---------------------------------
hamit---------------------emre----------servet------------------hakan
--------------------------mehmet-----------emre-----------------
nihat----------------------------gökdeniz------------------------arda
--------------------------------------mehmet yıldız---------------------
bu benim kadrom bence bizim öndeki üc kısa macın sonucunu belirliyecek.yerden ve cabuk oynarsak onların agır defansını cabuk asıp gol bulabiliriz.İleride neden mehmet yıldız derseniz bu agır ama kalıplı norvec savunmacılarıyla en iyi mehmet yıldız mücadele eder.

Aurelio Türk olduğunda ve Milli Takım'a alındığında ben de dahil birçoğumuz bu duruma itiraz etmişti..

Ancak duruma objektif baktığımızda Aurelio Milli Takım'da çok iyi oynuyor..

Galatasaray'ın ön liberosu Linderoth..

Fenerbahçe'nin ön liberosu Aurelio..

Beşiktaş'ın ön libeosu Cisse..

Trabzonspor'un ön liberosu Ayman..

Bu durumda Fatih Terim'in takımında ilk 11'de oynamayanı Milli Takım'a seçmemesini de düşünürsek..

Galatasaray'da Mehmet Topal var..Ümit Milli takımda..Takımımızda 11'de yer bulmuyor..

Fenerbahçe'de Deniz Barış var..Onunda Aurelio olmadan oynayamayağını ve Milli Takım'da çift ön

liberonun çok fazla lüks olacağını düşünüyorum..

Beşiktaş'ta Koray Avcı var..Onunda ilk 11'de oynamadığını ve takımında uzun zamandan beri defansta

görevlendirildiğini biliyoruz..

Trabzonspor'da Hüseyin Cimşir var..Fikrimce hiçbir özelliği olmayan dümdüz bir oyuncu..Milli Takım için

çok fazla eksiği var..

Aurelio'nun Milli Takım'da oynamasına itiraz edecek kişi kalmamıştır herhelde.. : ) : )

Norveç-Türkiye maçının ertelenmesi gündemde
hurriyet.com.tr 17 Kasım 2007
Türkiye, 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası'na gitme yolunda Norveç'le son derece önemli bir maça çıkıyor.

Kader maçının başlamasına artık çok az bir zaman kaldı. Ay-yıldızlı ekibimizin ilk 11'i belli olurken, karşılaşmanın hava şartları nedeniyle ertelenmesi gündemde. Maçın oynanacağı statta şu anda yoğun bir sis var ve görüş açısı tribünün üst kısımlarında neredeyse imkansız.

Terim sahaya süreceği 11'i belirlerken, forvet hattında Mehmet ve Semih ikilisini şans verecek.

İşte ilk 11'imiz:
Volkan, İbrahim Kaş, Servet, Emre Aşık, Hakan Balta, Hamit, Aurelio, Emre Belözoğlu, Arda, Mehmet Yıldız, Semih.

Kadro secimlerinde herkes bir seyler söylüyo biri nihat onbirde diyor biri mehmet yıldız.

Bu Milli takım'ı 2008'e götürmek istiyorsan canın yanacak, eline diken batacak. Güneş seni terletecek. 'Bu takım, Norveç'i yenemez' diyenler olacak. 'Takım öyle çalıştırılmaz, böyle çalıştırılır' diyenler olacak. Sen kendine şunu soracaksın: 'Ben bu Norveç'i yenmek istiyor muyum?' 'Ben bu Milli Takım'la 2008'e gitmek istiyor muyum? Eğer çok istiyorsan ne eline batan diken, ne de söylenenler umrunda olmayacak. kim olursan ol tek isteğin şu zafer çığlıklarını duymak olacak. Anladın mı? 'Anladım!' Aferin sana! Hadi bakalım 'DEVAM!'

yunanistanı yunanistanda norveçi norveçte yendik sonunda biz hak etmiştik biz kazandık fatih terim büyük hocalığını birdaha gösterdi

GÖKHAN GÖNÜL ÇOK BÜYÜK TOPÇU OLACAK.

Arda sana katılmakla beraber ben İbrahim Üzülmez'den sonra sol kanatta Hakan Balta'yı da çok çok beğendim ondada çok büyük gelecek görüyorum ben

Re:

Doğan SAĞLAM' Alıntı:
Arda sana katılmakla beraber ben İbrahim Üzülmez'den sonra sol kanatta Hakan Balta'yı da çok çok beğendim ondada çok büyük gelecek görüyorum ben
KAtılıyorum.. HAkan balta hatasız harika bi futbol sergiledi.. fiziği ve gücüde cabası

hakan balta şu oyunu bizde 25 dakika oynamadı ama önemli olan bugündü ve başarıyla işin altından kalktı hocasının güvenini boşa çıkarmadı

bravo cocuklar işte bu fatih terim yine büyüklügünü gösterdi.

Re:

Arda Öztürk' Alıntı:
hakan balta şu oyunu bizde 25 dakika oynamadı ama önemli olan bugündü ve başarıyla işin altından kalktı hocasının güvenini boşa çıkarmadı
Arda doğru söylüyorsun fakat yanlış hatırlamıyorsam Hakan hiç önünde gerçek bir hücüm oyuncusu varken oynamadı zira hep önünde veya arkasında Volkan ile oynadı.
Ama bugün yaptıkları yapabildikleri yapabileceklerinin teminatıdır diyorum ben.
Neyse en azından bugün bu zaferin tadını çıkarmalıyız

Emre asıkta bugun cok güzel oynadı.Bu adam bizden niye gitti anlamadım.

Tüm oyuncular çok iyi oynadı hepsini tebrik etmek gerekir ; bunca laf atan oldu , eleştiri oldu , kazanamaz dediler , seyircisiz oynadık ve herşeyden önemlisi yunanistan ve norveç'i deplasmanda yendik HERKES GÖRDÜ BÜYÜK OLDUĞUMUZU ! Bilmem neden böyledir ama biz Türkler işimizi neden zora bırakırız , sanırım bunu cevabı : zoru başardığımız için ! Bu maçta takıma destek veren taraftarımıza , oyunculara , Fatih Hoca'ya HELAL OLSUN !!

Galibiyeti abartmanın bir anlamı yok.Kuralar ilk çekildiğinde herkes bu takımın zaten grupları rahatça geçeceğini düşünüyordu ama biz işi yokuşa sürdük de sürdük.Bosna Hersek,Malta,Moldovya,Yunanistan maçlarında takımı felakete götüren teknik adam ile bugün bizi galibiyete götüren teknik adam aynı insan değil mi? Norveç'i yenerek tarih yazmadık,yerlere sürüklenen gururumuzu kurtarmış olduk.Sonuçta bugün yendiğimiz takım bir İtalya,Fransa değil.Carew,Riise,Pedersen,İversen dışında tecrübesi ve kapasitesi olmayan bir takım.Biz bu adamları bugün iyi savunduk,oynamamız gereken takım oyununu oynadık ve kazandık.Biz bu oyunu diğer maçlarda da bekliyorduk ama olmuyordu,bu yüzden kaybediyorduk maçları.Milli Takım'a son Bosna Hersek maçına şimdiden başarılar dilerim.

Dün herkes sorumlulugunun farkindaydi ve iyi mücadele etti. Volkan kirmizi kart alacak diye ödüm koptu. Macin kaderini degistiren en büyük etkenlerden biri Ibrahim Kas'in sakatlanip cikmasiydi.
Tebrik ediyorum.