Oktay Mahmuti

Hoca gidebilir diye hepimiz tedirgindik, bilinmeyen bişey değil herkes farkındaydı durumun sadece olmamasını diliyorduk çünkü şu ortamda tek umudumuz oktay hocaydı. Bu yönetimin vizyonu da yok gücü de yok isteği de yok basketbol konusunda. Bu kadar üvey evlat muamelesi yapılması ağırıma gidiyor. Fatih terin'in arkasına sığınmışlar gidiyorlar. Futbol takımı bi tökezlesin bu seneyi çıkaramazlar. Nasıl olacak bilmiyorum hiç umut ışığı yok maalesef.

Sizin derdiniz üzüm yemek mi bağcıyı dövmek mi?

Sen beni birak simdi. Ben bu mesaji yazdigim icin hesabima yatan 1 milyon dolarla cok mutluyum. Biseyler yapin bu subenin omerin yalnislariyla dibe vurmasinin onunegecip tekrar ayagakaldirmak icin. Herdedigi dogru cikan adam olarak simdiden yaziyim omer devamettigi surece bunlar daha iyi gunlerimiz. Tiransfer yasaklarini kaldiricak sicak parayi bulamiyolar daha.

Sen beni birak simdi. Ben bu mesaji yazdigim icin hesabima yatan 1 milyon dolarla cok mutluyum. Biseyler yapin bu subenin omerin yalnislariyla dibe vurmasinin onunegecip tekrar ayagakaldirmak icin. Herdedigi dogru cikan adam olarak simdiden yaziyim omer devamettigi surece bunlar daha iyi gunlerimiz. Tiransfer yasaklarini kaldiricak sicak parayi bulamiyolar daha.

Renktaş bu söylediklerin zaten bilinen şeyler veya tahmin edilebilir şeyler. Sadece senin aklına gelmiyor. Yani tutup da ben bildim havasında yazman antipatik gösteriyor seni haklı olsan da.

Başkan olaya el atmış yarın Oktay Mahmudi ile görüşüp istediği transferler için garanti verecekmiş bakalım yarın ola hayır ola

Renktaş bu söylediklerin zaten bilinen şeyler veya tahmin edilebilir şeyler. Sadece senin aklına gelmiyor. Yani tutup da ben bildim havasında yazman antipatik gösteriyor seni haklı olsan da.
Yahu maksat populerite olsa kendi adima tivitir acar ordan yazarim. Ister antipatik olsun ister nefret edin benden (ama acimayin) yeterki birileri harekete gecsin sosyal medyada bi hareket baslatsin. Bikac kisinin baskana ulasmasi yetmiyo. Yarin baskanla hoca gorusurken baskan hala sorunun kocun parasi ve oyuncu butcesi oldugunu sanmamali. Gorusmede buluncak yonetici ve profesyonellerin dogrularini ve yalanlarini ayirtedebilcek bilgiye sahip olmali. Ve bunlarin bikac kisinin degil cogunlugun talebi oldugunu bilmeli. Hoca suan etrafina yarin nezaket geregi gorusmeye gidecegini ama kesin olarak bu isin bittigini soyluyor. Hoca aylardir para almasada asil sorun hocanin parasi degil verilen sozlerin tutulmayisi ve subenin hedefsiz olusu. Subenin kazayla hedef buyultup bazi purofesyonellerin yetersizliginin anlasilmamasi istegi ve hedef buyultup butcede buyutmek zorunda kalinmamasi kucuk olsun bizim olsuncu zihniyet. Yarin oglene kadar biseyler yapilmazsa baskanin kulagina karsuyu kacirilmazsa sube icin kotu bi milat olabilir yarin oglen. Bisey yapmali

Son düzenleme:
Galatasaray basketbol takımının düştüğü hali falan geçiyorum, Oktay Hoca gibi bir insana ikinci kez bu kadar ayıp edilmesinden ben taraftar olarak büyük utanç duyuyorum. Hocam biz seni, sen bizi biliyorsun, elimizden bir şey gelmese de kalpler beraber. İlk seferinde elbet yollarımız kesişir bir gün diyorduk, keşke hiç kesişmeseymiş.

Kimseyi umutlandırmak niyetiyle yazmıyorum ve şahsen imkansız olduğunu düşünüyorum fakat bilgi niteliği taşıdığı için yazıyorum Çağlar Torun yüksek ihtimal koç dönecek diyor.

Kimseyi umutlandırmak niyetiyle yazmıyorum ve şahsen imkansız olduğunu düşünüyorum fakat bilgi niteliği taşıdığı için yazıyorum Çağlar Torun yüksek ihtimal koç dönecek diyor.
Yönetime hiç güvenmesem de tepkilerden ürktülerse olabilir ama koç dönse de dönmese de bu yönetim acil olarak gitmelidir. Diğer taraftan Çağlar öyle diyorsa kendi adıma dikkate alırım. İsmail Şenol da dün bu işin geri dönüşü olabilir tarzı şeyler söylemişti yayında.

Oktay Mahmuti başkanla yaptığı görüşmeden devam kararı çıkmış. Dogru olan buydu zaten, şimdi sıra transferlere gelmeli. İyi yerli kalmadı ama iyi yabancılar alarak kişilikli bir takım kurabilirsin. Taraftarı da cekersen iyi bir sezon olabilir!

(via@eyupyildiz)

Maaşı varken acaba konuşur mu filan diyorduk, konuşmayı geçtim adam direk köprüleri yaktı. Eminim ki başkanla birebir görüşmesinde çekincelerini açıklamıştır. Şu an şubede basketboldan anlayan tek kişi Oktay Hoca'nın kendisi. Ergin Hoca da koçluğun dışındaki işlere koşturmak zorunda kalıyordu. Ne yazık ki şubede işler böyle yürüyor.

Eyüp Yıldız milleti ters köşe yaptı. Döndü şimdi başka konuşuyor. Emin değilsen yazmazsın. Bu nasıl iş anlamadım. Milleti sevindirip gaza getiriyorlar önce, sonra hüsran yaşatıyorlar.

Ben de Mustafa Cengiz'in Mahmuti'nin şartlarını kabul ettiğini duymuştum. Yine neler oluyor şubede Allah bilir.

Felaket bir durumdayız. Kurumsallık hak getire.

Mahmuti, eski borçların temizlenip yeni sezona beyaz bir sayfayla başlanmasını istemiş doğal olarak. Yönetimin işine gelmemiştir büyük ihtimal. Şimdilik anlaşma yokmuş.

Yahu maksat populerite olsa kendi adima tivitir acar ordan yazarim. Ister antipatik olsun ister nefret edin benden (ama acimayin) yeterki birileri harekete gecsin sosyal medyada bi hareket baslatsin. Bikac kisinin baskana ulasmasi yetmiyo. Yarin baskanla hoca gorusurken baskan hala sorunun kocun parasi ve oyuncu butcesi oldugunu sanmamali. Gorusmede buluncak yonetici ve profesyonellerin dogrularini ve yalanlarini ayirtedebilcek bilgiye sahip olmali. Ve bunlarin bikac kisinin degil cogunlugun talebi oldugunu bilmeli. Hoca suan etrafina yarin nezaket geregi gorusmeye gidecegini ama kesin olarak bu isin bittigini soyluyor. Hoca aylardir para almasada asil sorun hocanin parasi degil verilen sozlerin tutulmayisi ve subenin hedefsiz olusu. Subenin kazayla hedef buyultup bazi purofesyonellerin yetersizliginin anlasilmamasi istegi ve hedef buyultup butcede buyutmek zorunda kalinmamasi kucuk olsun bizim olsuncu zihniyet. Yarin oglene kadar biseyler yapilmazsa baskanin kulagina karsuyu kacirilmazsa sube icin kotu bi milat olabilir yarin oglen. Bisey yapmali
Bugun tek umutumuz BIZZAT BASKANIN koca parasini odeyip tiransfer yasaklarini kaldirip istedigi oyunculari kacirmaya devam etmeden kendisini 3-4uncu tercihlerine gitmek zorunda birakmadan iddali bir kadro kuracaklarinin sozunu vermesiydi.
Kulupteki kaynagima gore gorusmede koca parasini odiyceklerini hicbi para sorunu yasamiycagini soylemisler ama asil sorunun bu olmadigini yoneticiler ya anlamamis yada anlamalarina ramen baskana tam anlatmamis. Koc alinicak oyuncular kulubun hedefleri gibi konularda daha once verilen sozlerin tutulmadigini ve tutulmiycagini hissettigi icin ayrilmis.

Asagda yazdigim gibi sezon icinde mahmudi oncesi gorusulen isim ivanovicti ama o zamanki gorusmelerin amaci birazda mahmudiye bak alternatifin hazir gorusmelerde cok ucma mesaji vermek oldugundan ivanovicin uzerine cok gidilmemis ve oda o donem kabul etmemisti. Simdi tekrar en onemli adaymis. Ama benim tahminim buyuk hedefler istemiycek bi koc getirilmek istenir.
Bastan beri sureci sizlere en dogru sekilde aktarmaya calistim. Gorusulurken adini aciklayamadigim koc ivanovicti. Ivanovicle anlasilamiyinca en iyi secenek olan mahmudiye gidildi. Teklifin detaylarini su mesajimda yazmistim daha yapilmadan https://gsbasket.org/forum/galatasa.../102737-yeni-koc-kim-olmali-3.html#post727403 Ilk tercih hep mahmudiydi ama onun kabul etmeyip daha fazla sartlar kosmasi seneye 10 milyon butce istemese 3-4 senelik sozlesme istemesi gibi durumlara karsilik once ivanovicle gorusuldu. Biyandanda cakiyla iletisime gecildi. Kulupte ilgili herkes mahmudinin kabul etmeyip cakiyla anlasilacagini dusunuyodu. Mahmudinin 2 senedir bosta olmasi enson dackada trabzona 3-0 yenilip itibar kaybetmesi ve diger koclarla yapilan gorusmelerle sen sadece alternatiflerden birisin mesaji verilip mahmudinin birazda elini zayiflatip kulubun istedigi sartlara yakin sartlarda gelmesi saglandi. Kunter olsa fark yeriz diye maci acmiycaktim ama mahmudinin gelisi cok farkettirdi hepimiz gorduk. Insallah basarili olcak.

Bugun tek umutumuz BIZZAT BASKANIN koca parasini odeyip tiransfer yasaklarini kaldirip istedigi oyunculari kacirmaya devam etmeden kendisini 3-4uncu tercihlerine gitmek zorunda birakmadan iddali bir kadro kuracaklarinin sozunu vermesiydi.
Kulupteki kaynagima gore gorusmede koca parasini odiyceklerini hicbi para sorunu yasamiycagini soylemisler ama asil sorunun bu olmadigini yoneticiler ya anlamamis yada anlamalarina ramen baskana tam anlatmamis. Koc alinicak oyuncular kulubun hedefleri gibi konularda daha once verilen sozlerin tutulmadigini ve tutulmiycagini hissettigi icin ayrilmis.

Asagda yazdigim gibi sezon icinde mahmudi oncesi gorusulen isim ivanovicti ama o zamanki gorusmelerin amaci birazda mahmudiye bak alternatifin hazir gorusmelerde cok ucma mesaji vermek oldugundan ivanovicin uzerine cok gidilmemis ve oda o donem kabul etmemisti. Simdi tekrar en onemli adaymis. Ama benim tahminim buyuk hedefler istemiycek bi koc getirilmek istenir.

Cengiz cin gibi.. Cengiz'e anlatacak bir şey yok. Zira iyi polis kötü polisi oynuyorlar. Bu yapılanların hepsinden haberdar olduğunu hatta kendisinin yaptırdığını düşünüyorum. Her branşta şampiyonluğa oynayacağız diyip sonra da kafasını kuma gömen ölü taklidi yapan bir başkanın samimiyetine inanmam mümkün değil. Önce her branşta şampiyonluğa oynayacağız de sponsor bulacağız de sonra ben basketbol konusunda kimseye bir şey vaadetmedim de. Böyle bir şey yok hiç kusura bakmayacak Mustafa Cengiz.

Başkan sırtını popülist söylemlere dayayarak bir şark kurnazı gibi davranıyor sadece aksine inanmam mümkün değil.