Oktay Mahmuti

“Öyle şampiyonluk falan hedeflemeyin. Final Four’a kalmamız bile başarıdır..”
Oktay Hoca böyle bir şey mi demiş? Asıl önemlisi hangi lig için söylemiş?

Euroleague için demişse uçmuş biraz. TBL için demiş ise de resmen hayal kırıklığına uğradım. Gerçi TBL de F4 yok muhtemel EL için dedi herhalde.

“Öyle şampiyonluk falan hedeflemeyin. Final Four’a kalmamız bile başarıdır..”
Oktay Hoca böyle bir şey mi demiş? Asıl önemlisi hangi lig için söylemiş?

Euroleague için demişse uçmuş biraz. TBL için demiş ise de resmen hayal kırıklığına uğradım. Gerçi TBL de F4 yok muhtemel EL için dedi herhalde.

Boyle bir demec yok, tamamen sallama, yalan.

Euroleague için söyledi de direk bu cümleyi de kurmadı kıvırıp değiştirmiş hıncal efendi. He o cümleyi kursa hoca onda da haklı bir realite var ortada.

Hıncal amacına ulaştı işte herkes onu konuşuyo yaptı gündemini...

Songaila'ya 12 dakika Andric'e 15 dakika görev verdiği maçta Furkan 24 dakika süre aldı iyi oynuyordu ve maç sonunda da bu çizgisini devam ettirdi. Top 16 için büyük adımı attık, teşekkürler koç!

Oktay Hocam yarın çık f4 yapacağız hatta el kazanacağız de ve çoluk çocuğu yaşlısı ihtiyarı bunağı antrapozlusunu sevindir..

SENDE KURTUL BİZDE KURTULALIM..

Galatasaray basketbol takımının popülaritesi arttığından dolayı malzeme oluyoruz köşe yazarlarına
Hıncal Uluç ne basketboldan anlar nede eleştirdiği maçları izlemiştir
birilerini ,birilerine karşı korumak adına saçmalamış
yanlız kendisi değil Oktay hocayı kullanarak saldırdığı Amet Kurtda saçmalamış
yenilmez armada tanımlamamızı tiye alıp bize nazik bi şekilde ULEB de oynasanız ne olur sanki gibi bir yorum yapmış
düşünün işte Ahmet Kurt,Hıncal Uluç ve soyadını bilmediğim Ünal isimli yazar
Siena deplasmanında ağır bir yenilgi aldık diye kendilerinden öyle bir geçmişlerki birbirlerine düşmüşler
birde eurolig maceramızda hüsrana uğrasaydık bu adamlar biraz haklı olsalardı bu takıma inandığımız için bizi pişman ederlerdi
Siena yenilgisini manşete taşıyan fotomaçın anasayfasında şuanda basketbolla alakalı sadece lock out ve Deron la alakalı bi haber var
Galatasaray yenilirken bu adamlar ereksiyon oluyor tavrınmızı ona göre koyalım

Efsanevi koç Bobby Night yönetimindeki İndiana Hoosiers takımını seyrediyormuş, ya da İsiah Thomas önderliğindeki "Bad boys" Detroit Pistons taraftarıymış gibi hissediyorsam eğer; koç Oktay Mahmuti'nin misyonu sadece kazanmak değil, basketbolu bilen, seven, kenetlenmiş bir taraftar ve işini layığıyla yapan bir yönetimle onurlu, gururlu bir basketbol organizasyonu yaratmaktır! Hikaye daha yeni başlıyor! Gene Hackman'ın "Hoosiers" filmini de tekrar seyretmek farz oldu demektir!

Galatasaray basketbol takımının popülaritesi arttığından dolayı malzeme oluyoruz köşe yazarlarına
Hıncal Uluç ne basketboldan anlar nede eleştirdiği maçları izlemiştir
birilerini ,birilerine karşı korumak adına saçmalamış
yanlız kendisi değil Oktay hocayı kullanarak saldırdığı Amet Kurtda saçmalamış
yenilmez armada tanımlamamızı tiye alıp bize nazik bi şekilde ULEB de oynasanız ne olur sanki gibi bir yorum yapmış
düşünün işte Ahmet Kurt,Hıncal Uluç ve soyadını bilmediğim Ünal isimli yazar
Siena deplasmanında ağır bir yenilgi aldık diye kendilerinden öyle bir geçmişlerki birbirlerine düşmüşler
birde eurolig maceramızda hüsrana uğrasaydık bu adamlar biraz haklı olsalardı bu takıma inandığımız için bizi pişman ederlerdi
Siena yenilgisini manşete taşıyan fotomaçın anasayfasında şuanda basketbolla alakalı sadece lock out ve Deron la alakalı bi haber var
Galatasaray yenilirken bu adamlar ereksiyon oluyor tavrınmızı ona göre koyalım

Yalnız Hıncal Uluç'a basketboldan anlamaz diye laf atmışsınız ama kendisi Türkiye'deki ilk basketbol istatistikçisiymiş. Hıncal Uluç bence ufak düşünmeyi hazmedemiyor. Bir yandan da haklı çünkü Galatasaray'ın hedefleri her zaman en yükseklerde olmalı. Diğer takımlara göre kadromuz daha zayıf olabilir ama "Biz Galatasaray'ız, katıldığımız her kupanın talibiyiz" denmesini istiyor.

Efsanevi koç Bobby Night yönetimindeki İndiana Hoosiers takımını seyrediyormuş, ya da İsiah Thomas önderliğindeki "Bad boys" Detroit Pistons taraftarıymış gibi hissediyorsam eğer; koç Oktay Mahmuti'nin misyonu sadece kazanmak değil, basketbolu bilen, seven, kenetlenmiş bir taraftar ve işini layığıyla yapan bir yönetimle onurlu, gururlu bir basketbol organizasyonu yaratmaktır! Hikaye daha yeni başlıyor! Gene Hackman'ın "Hoosiers" filmini de tekrar seyretmek farz oldu demektir!

Nick Nolte'nin Blue Chips'ini de izlemekte yarar var.

Galatasaray gibi büyük camiayı bu kadroyu Euroleague'de f4'e sokmazsa hoca o koltukta oturmasının bir anlamı kalmaz (!)

Maç maç düşünüyoruz diyipte bu taraftarı uyutamaz (!)

Hıncal Amcamıza fazla takılmayın yahu bu yazısı yeni değil ki sadece modifiye...:)
10 senedir (bu benim bildiğim rakam) Hıncal Amcamızın yanında es kaza bir basketbol muhabbeti geçse
"x takım üçlükleri sokunca iyi, sokamayınca kötü, bu takımın B planı yok, böyle takım olmaz, y den koç olmaz"
klişesini muhakkak kullanır...
en son benim hatırladığım 2005 senesiydi galiba Milli takım için kullanmıştı bir programda...
zaten belirtmiş daha evvel sayfalarda arkadaşlarımız şuan Galatasaray Basketbol şubesi, Türkiye'nin en popüler kurumu...
bu takımdan daha popüler bir futbol takımı dahi yok hele Efes - Barcelona maçlarından en az bir galibiyet alırsak dahada çoşar takım...
tabiki bu tarz durumlar olacak bu takıma...
meyve veren ağaç taşlanır...

Oktay Hocamizin bence acil olarak Songalia ve Lakovic uzerinden bu oyunculara ozel yeni setler cizmesi lazim, hem bu oyunculari oyunakatmis oluruz hemde kritik anlarda top zaten genelde Lakovic'e verildiginden takimin opsiyonu olmus olur..

Bazı yazarlar ve yorumcular piyasasını kaybettiği zaman birilerine vurarak gündemde kalmaya çalışırlar hıncal uluç bunu yıllardır yapıyor ermanda önce hagiye vurdu sonra terime sonrada arda üzerinden bunu yapmaya kalktı bakın arda gidince saldırılacak 2 kişi var biri fatih terim biride oktay mahmudi ben onları pek kaale almıyorum.

oktay hoca o açıklamayı yaptıysa son derece doğru bir açıklama sporcuları daha sezon başında baskı altına almayacaksın za ten hedefe yürüdükççe şampiyonluk sesleri zaten yükselir ve havaya girilir.

Ben oktay hocadan ne istersin deseler mesela seyrettiğim maçlarda gördüğüm tutkuyu çağıracak bak tutku baskette amaç sayıdır güzel pas vermek değil şaova dayalı oyun değildir amaç uğruna oynamak yani sayısa düzgün şekilde gitmek tutku bu yüzden bazı ataklarımızı kötü sonlandırıyor bu diğer oyuncular içinde geçerli .

Euro ligi iyi takımları bunları yapmıyor hep amaca oynuyorlar mesela geçen yılki final maçını seyrettim asla şova dayalı paslar yok oyunun büyük bir bölümğnde sade biçimde oynadılar eğer bir tanesi şova dayalı oynasaydı fark yerdi ve final maçıda maçın sonlarına kadar başa baş gitti zaten maçıda az sayı farkla kazandılar ama kazandılar amaç bu değilmi.

Hıncal Uluç'un ilk cümlesi hariç yazdıklarına, analizlerine katılıyorum aslında...
Ama ilk cümlesi yok mu ? Yazıyı baştan kaybettirdi...Onun da üslubu bu ancak Oktay Hoca'nın yaptıklarını, takımı nereden nereye getirdiğini görmezden gelmek ile bu sert eleştirileri kendisi haketmiştir..
Ancak bence daha çok eleştiri alması gereken kişi "Ahmet Kurt". Ne yazıkki ona ses çıkaran fazla kişi yok. Adam resmen ne işiniz var Euroleague'de Uleb sizin yeriniz diyor, ancak eleştiri de aslan payını neden hedef Avrupa şampiyonluğu değil diyen Hıncal Uluç alıyor..
Ben de bunu anlamıyorum...
Not : Büyük ihtimal basım ya da Hıncal Uluç'un hatasıdır. Oktay Hoca F4'e kalsak başarı sayılır demedi, Top 16 başarı sayılır dedi...

Dahası.. Euro Lig dediğiniz şey, pasaportları ellerinde her yıl başka takıma dolaşan 30-40 Amerikan “Koş koş at”çısı.. Bir yıl bizdeler, ertesi yıl rakipte.
Yani “Yok aslında birbirlerinden farkları..”

hadi koç ile ilgili kısmı geçtim, bu yazının neresine inanayım?
yada kaale alayım...

birde bu yazıya katılanlar varmış aramızda söyleyecek birşey yok...

biz buralara kadar 3lüklerle geldik veya oyunumuz 3lükler üzerine kurulu diyen varsa harbi helal olsun iyi medeni cesaret...

ilk senemizde iki deplasman galibiyeti çikardik. icerdeki unics maçini çok sanssiz sekilde kaybettigimizi herkes biliyor. cska,pao,barca,siena,maccabi gibi takimlarimiz varda GS euroleague'e yakismiyor sanki. ulker'in mirasina kondugundan beri fb bi gram ileri gidemedi. ulker hatta simdiki fener'den daha iyi durumdaydi. geçen sene - oyun olarak en parlak yillari- top 16 dan uzaga gidemediklerini gorduk. efes pilsen ise saygin bi kulup olmasina ragmen butcenin hakkini hicbir zaman vermiyor. partizan'a efes'in butcesinin 3de1'ini verin her sene final four oynar. biracilar parayla(!) rezil oluyor her yil avrupa'da. kim ne derse desin turk takimlari avrupa'da çok basarisiz. galatasaray ilk senesinde top16'ya kalirsa bundan ahmet kurt degil efes ve fb ulkerli yoneticilerin rahatsiz olmasi gerekir. inaniyorum ki birkaç yil sonra final four oynayabilecek takim kivamina gelebiliriz koç oktay mahmuti ile. a lisans veya wildcard sorununu çozebilirsek eger.

not : Büyük ihtimal basım ya da hıncal uluç'un hatasıdır. Oktay hoca f4'e kalsak başarı sayılır demedi, top 16 başarı sayılır dedi...
böyle bir şey de demedi koç. Dediği "biz olaya maç maç bakıyoruz. Yakın hedef ilk 16 gibi duruyor onu başarabilirsek sonraki hedef ilk sekizi kovalamak olacak..... .................rekabetçi tavrımızdan da ödün vermeden organizasyonu oturtmaya çalışıyoruz."

Dün macı izlediğimde şunu cok net gördüm ki hocanın B planı yok. Gecen sene Ermal varken onun üzerinden oynatıyordu hoca. Bir yorgunluk veya sıkıntı olduğunda Tutku-Andric ve Shumpert ı hemen oyuna alıp hücumu acıyordu. Bu sene sadece ikili oyunlar üzerinden sonuca gitmeye calısıyoruz ki rakip takımlar artık bunun önlemini aldı. Unics Kazan'ın pota altı bile ikili oyunlarımızı cok rahat savundu. Şuan ki takım hücumda öyle bir vaziyette ki eğer sutları sokamazsak ikili oyunları oynayamıyoruz.

Hocanın acilen yeni bir strateji geliştirmesi lazım.

bence hocada kadrodan dolayı sıkıntı yaşıyor,başladığı ilk 5 tamamen savunma 5i...shumpert ve jaka furkan bu takımın olmazsa olmazı,tutku dan hiç verim alamıyoruz bu sene,maç içinde cok farklı 5 lerle oynayabiliyoruz...cok iyi oynayan biri uzun süre kenarda kalabiliyor.dünkü maçta son periyoda başladığımız 5 hatalıydı,ayrıca zaza cok iyi oynarken cıkmaması lazımdı belki yorulmasın diye cıkarttı ama...
---ben hocaya güveniyorum ama hocada duygusal davranmasın