Oktay Mahmuti

koçun oyunculara ve maçın gidişine verdiği reaksiyon, kenardaki hareketleri bende bu düşünceyi doğurdu. belki de ilk periyotun kötü geçmesindendir.
zaten normal olan da odur. siena deplasmanına gerçekten galibiyeti hedefleyerek çok az koç-takım çıkabilir. mahmuti de bence onlardan birisidir. ama ben o gün o havayı pek alamadım açıkçası. belki yanılıyorum ama tvden edindiğim izlenim bu.

Katılmakla beraber mactan önce ''kazanmaya geldik'' diye acıklama yapmasının bir önemi yok. Yenilmeye geldik mi diyecekti adam ? : )

Katılmakla beraber mactan önce ''kazanmaya geldik'' diye acıklama yapmasının bir önemi yok. Yenilmeye geldik mi diyecekti adam ? : )

Başımızda gerçekler üzerinden düşünen bir koç var, göz boyamak için hiç bir açıklama gereği duymaz Oktay Mahmuti. Kenarda en fazla 1 buçuk dakika gösteriliyor Mahmuti, orada gördüğümüz hareketler üzerinden yenilgiyi kabullenmiş görüntüyü nasıl çıkartabiliyoruz anlamış değilim.

Başımızda gerçekler üzerinden düşünen bir koç var, göz boyamak için hiç bir açıklama gereği duymaz Oktay Mahmuti. Kenarda en fazla 1 buçuk dakika gösteriliyor Mahmuti, orada gördüğümüz hareketler üzerinden yenilgiyi kabullenmiş görüntüyü nasıl çıkartabiliyoruz anlamış değilim.
reji özellikle koçlar üzerinde birkaç defa flashback yapıyor. kaldı ki beden dilinden az-çok anlayan biri için bir resim dahi yeter.
mahmutiyi 10 yıldan beri takip ediyoruz, her haline aşina olduk artık. o yüzden siena maçında farklıydı diyebiliyorum.
mesela yüzlerce kez şahit oldum koçun oyuncuyu fırçaladığına. ama siena maçının ilk yarısında hızlı hücuma çıkarken attığımız uzun bir pas dışarı çıkınca koçun verdiği reaksiyon pek de alışık olduğumuz türden değildi. hatırlayanlar vardır. bu ve diğerleri.
ben hocayı öyle okudum o maçta. zaten takım olarak mental bir düşüş yaşıyoruz. umarım bu, sonuçlara yansımaz.

reji özellikle koçlar üzerinde birkaç defa flashback yapıyor. kaldı ki beden dilinden az-çok anlayan biri için bir resim dahi yeter.
mahmutiyi 10 yıldan beri takip ediyoruz, her haline aşina olduk artık. o yüzden siena maçında farklıydı diyebiliyorum.
mesela yüzlerce kez şahit oldum koçun oyuncuyu fırçaladığına. ama siena maçının ilk yarısında hızlı hücuma çıkarken attığımız uzun bir pas dışarı çıkınca koçun verdiği reaksiyon pek de alışık olduğumuz türden değildi. hatırlayanlar vardır. bu ve diğerleri.
ben hocayı öyle okudum o maçta. zaten takım olarak mental bir düşüş yaşıyoruz. umarım bu, sonuçlara yansımaz.

Peki üzerinde durduğun bu noktayı, kötü gidişatın farkında olan bir liderin takımı ayağa kaldırma çabaları olarak yorumlayamaz mıyız? Çünkü aynı olay Hacettepe maçında da yaşandı ve saha içinde, Shumpert ile çok sert bir tartışma yaşadılar ki ben bunu ilk defa görüyorum. Koçun gidişatı tersine çevirmek için teknik desteğin yanında manevi desteğini de pekala görebiliyoruz. Beden dilindeki yeteneğine saygı duyuyorum ancak benimde bu durumlardan çıkardığım sonuç bu.

Peki üzerinde durduğun bu noktayı, kötü gidişatın farkında olan bir liderin takımı ayağa kaldırma çabaları olarak yorumlayamaz mıyız? Çünkü aynı olay Hacettepe maçında da yaşandı ve saha içinde, Shumpert ile çok sert bir tartışma yaşadılar ki ben bunu ilk defa görüyorum. Koçun gidişatı tersine çevirmek için teknik desteğin yanında manevi desteğini de pekala görebiliyoruz. Beden dilindeki yeteneğine saygı duyuyorum ancak benimde bu durumlardan çıkardığım sonuç bu.
elbette dediğin gibi de olabilir. hatta umarım sen haklısındır.

Hıncal Uluç nic´edir ortalıkta görünmüyordu aykırı bir düşüncesiyle. Galatasaray´ın basketbol şubesi de çok revaçta olunca fırsatı kaçırmamış, sporun her dalı hakkında engin bilgilere sahip yüce ismi!

Taraftar bu tarz yazıları okuyunca daha bi´ sahiplenir Mahmuti´yi. Yanlış yere tezgah açtı bu sefer!..

Hıncal abi kopardı beni gülmekten. Müthiş basketbol zekasıyla güzel bir yazı çıkarmış herkes gülsün diye..

Oktay hocayi bircok kez elestirmisimdir.Takimdaki eksiklikler konusunada deginmisimdir.Ama Hincal Uluc Oktay hocayi elestiriyorsa ben bugunden itibaren Oktay hocaya en ufak elestiri yapmayacagim gibi Oktay hocayi gozu kapali destekliyorum artik.Hincal hincini git baska mecralardan al.Basketbolumuza dokunma.

Oktay hoca şu dünyada belkide en çok saygı duyduğum insandır,umarım uzun yıllar beraber oluruz.Onun öyle bir kredisi var ki gözümüzde ne yaparsa eyvallah

Hıncal Uluç'u sevmem anca yeri geldiğinde kimsenin hoşuna gitmese de söylediği doğru şeyler var..Kimsenin söylemeye cesaret edemediği veya politik davrandığı konularda çıkıp doğruları söylediği konular var..Gerçi kendisi de yeri gelince kıvırıyor ya neyse..

Ancak Oktay hoca için söyledikleri artık resmen yaşlılık sendromu ile alakalı olsa gerek..Gereksiz bir yaşlı huysuzluğundan başka bir şey değil..Oktay hoca ilk defa bir takımı yönetmediği gibi buraları da ilk defa oynamıyor..Hıncal Uluç eleştirmeden önce bi dönüp yaptıklarına baksın da haddini bilsin.Oktay hocayı Fatih Terim gibi dokunulmaz ilan etmeye çalışmıyorum kendimce,çok kez de yanlışları konusunda eleştirdim ben de ama bu söylenenleri haketmiyor Oktay hoca..

Böyle bir lig başlarken Oktay Mahmudi, kendine peşin özür hazırlıyor.. “Öyle şampiyonluk falan hedeflemeyin.
Final Four’a kalmamız bile başarıdır..”

Şu yorum bile ne kadar içler acısı olduğunu gösteriyor..Bu kulübün taraftarı uzun zamandır basketbol alanında bilinçli..Basketbolda başarı nasıl gelir,sistem nedir bunları nerdeyse herkes öğrenir oldu..Asıl Oktay hoca çıkıp da biz direkt şampiyonluğa oynuyoruz deseydi eleştiriyi hakederdi sonuna kadar.Oktay hoca bu takıma bi proje sözü verdi,onu da emin adımlarla gerçekleştiriyor..İşleri zamanından önce halletmeye çalışırsak eşekten düşmüşe döneriz..Ki örnekleri ortada..Hem taraftar olarak hem oyuncular olarak galibiyetlere biraz fazla kaptırdık ki kendimizi,bizim gibi ilk sefer katılmış bir takımın alabileceği malubiyetlerde hayalkırıklığı yaşıyoruz normal karşılamak yerine..

Oktay hocayı bilen biliyor,bilmeyen de bu saatten sonra anlamak için uğraşmasın..Hele direkt eleştirerek hiç uğraşmasın..Ortada bir formsuzluk var doğru..Hem oyuncularda hem Oktay hocada..E koç da formsuzluk olunca bu daha fazla göze çarpan sonuçlar doğuruyor hepsi bu,gayet de doğal..Her meslekten veya her spor dalından insanın yaşayacağı formsuzluğu Oktay hocanın da yaşamaya hakkı var..Bir insan sürekli mükemmel olamaz ki..Biz onun yapacağı hataları da daha geçen seneden kabul etmiştik,şu an insanlar boşuna yaygara koparıyor bu konuda..Oktay hocaya güven tam..Sonuçlar ne olursa olsun sevdiğimiz,alıştığımız basketbolu bize yeniden oynatacağına şüphemiz yok..

Dikkat çekmek için saçma salak bi yazı yazmış gene Hıncal Uluç. Epeydir ismi zikredilmiyordu ortalıkta zaten, amacına da ulaşmış oldu.. Gül geç..

Oktay Mahmuti koc değil demiyorum tabi ama katıldığım noktalar var yazısında.

Bence forumlarda yazıldığı gibi dalga gecilecek, hadi ordan denilecek bir yazı yazmamıs.

Hincal begenseydi killanirdim zaten, su an hocaya saygim bir kat daha artmis durumda. Hincal gibi bir ilgi budalasi muhattabi olamaz Oktay hocanin.

Ayrica, evet hincalcim, sut girmezse kazanamazsin, einstein olmaya gerek yok bunu anlamak icin.

bence çok da ciddiye almaya gerek yok.
ayrıca çok da özensiz yazılmış. koçun soyadını defalarca yanlış yazmış. lakovic'in de prokom maçında 8de 7 attığını söylüyor o da yanlış.
amcamız bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaya kalkınca komik bir yazı ortaya çıkmış haliyle

Bovserin derim Hincali,Aliyi,Mehmeti.. Nasil para kazanir,sohretime sohret kazanirimin pesindeler bunlar..Uzun yillardir Efesin deplasmanda yenemedigi Union'u ilk kez katilmamiza ragmen yendik.Hincali kim takar ya..Benim muhatabim once baskan sonra Oktay Mahmudi'dir..Baskasinin aciklamasini bosverin derim..Bugun Oktay hocaya saldiran yarin Fatih terime saldirir sonrada Melo'ya...Melo tabi pittbull onun bi tarafini isirmassa tabi.