Oktay Mahmuti

Çok formsuz Oktay Hoca çoook....
Dün eğer son 5 dakika takım oyunu kuramuyorken Tutku'yu oynatmayı akıl etmeseydi maçı kaybetmiştik...
Lakovic, Gordon (PG oynarken yoksa SG oynadığında diyecek lafım yok) ve Ender dökülürken, oyun kontrolde çıkmışken Tutku Açık son 5 dakika hatırlanacak bir adam değil. Bu arada Cevher'i unutması ise ayrı bir muamma...
Eğer böyle yönetirse önümüzdeki hafta Sieana maçında izlediğim Kazan bizi +30 yapar...

10 dakikada 4 faul yapan oyuncuyu kimse unutmaz merak etme. Ender 5 asist yapmış sadece 1 şut kaçırmış ve 1 top kaybı yapmış dökülmek buysa eğer bize pg dayanmaz. Ayrıca Tutku oyunu kontrol etmek için oyuna alınmadı. Top çalma ve baskı yaparak direnç getirmesi için oyuna alındı farklı şeyler.

10 dakikada 4 faul yapan oyuncuyu kimse unutmaz merak etme. Ender 5 asist yapmış sadece 1 şut kaçırmış ve 1 top kaybı yapmış dökülmek buysa eğer bize pg dayanmaz. Ayrıca Tutku oyunu kontrol etmek için oyuna alınmadı. Top çalma ve baskı yaparak direnç getirmesi için oyuna alındı farklı şeyler.
Bana istatistik kağıdına bakarak cevap yazma, maçı izle öyle yaz...
Ender son periyod "DÖKÜLDÜ". İzleyen herkes gördü...O asistleri de ne zaman yaptığını İZELEYENLER biliyor zaten...Tutku girene kadar bir tek organize oyunumuz yok, setimiz yok, ikili oyunumuz yk. Yok da yok...Hücumda saçma sapan hücum tercihlerinden başka yapılan hiçbir şey yok. Artık görün bunları, çıkarın at gözlüklerini...Skora göre yazmayı...
Tutku ne zaman girdi adam akıllı hücum etmeye başladık bari maçın tekrarını izle, kontrollü hücum ettik...
Bu takımın 1. PG'si Tutku'dur....
Cevher 3 fauldeyken yaklşık 10 dakika salonda hiçbirşey yapmayan Songalia'yı izledi. Girdi 4'ledi, bir daha da oyuna girmedi...O Litvanyalı Shumpert'ı parçalarken bile Cevher kenardaydı...

Abicim istatistik kagidina bakma diyorsunuzda, nereye bakalim? sen bir adama giciksan onu izlerken benim izledigimden daha farkli hisler yasayacaksin bu cok dogal. Tamam istatistik kagidi oyunu, sahadaki mucadeleyi yuzde yuz yansitmaz ama onu gozardi etmek de mantiksizlik olur.

Çok formsuz Oktay Hoca çoook....
Dün eğer son 5 dakika takım oyunu kuramuyorken Tutku'yu oynatmayı akıl etmeseydi maçı kaybetmiştik...
Lakovic, Gordon (PG oynarken yoksa SG oynadığında diyecek lafım yok) ve Ender dökülürken, oyun kontrolde çıkmışken Tutku Açık son 5 dakika hatırlanacak bir adam değil. Bu arada Cevher'i unutması ise ayrı bir muamma...
Eğer böyle yönetirse önümüzdeki hafta Sieana maçında izlediğim Kazan bizi +30 yapar...

Fena mı emrah bey..Bizde sizi daha çok görürüz bu sayede buralarda..Her hafta birilerine uçak bileti alıyorsunuz nede olsa Oktay Hoca lakoviç songaıla..Haftaya da birilerini göndeririz ama aynı isimler olmasın bilet bedava diye de okadar şey etmeyelim yani

Abicim istatistik kagidina bakma diyorsunuzda, nereye bakalim? sen bir adama giciksan onu izlerken benim izledigimden daha farkli hisler yasayacaksin bu cok dogal. Tamam istatistik kagidi oyunu, sahadaki mucadeleyi yuzde yuz yansitmaz ama onu gozardi etmek de mantiksizlik olur.
Ben Oktay Hocaya gıcık filan değilim...CEO söylentilerinde en sert tepkiyi verenlerden biri ben oldum ancak böyle yönetecekse takımı CEO olmasında bir sakınca yok. Çünkü geçen seneki Oktay Hocadan eser yok...
Songalia ve Lakovic'in takıma yarardan çok zarar verdiği, asıl verim veren oyuncuların sürelerinden çaldıkları aşikar. Ben her hafta birini göndermiyorum ancak bu iki oyuncunun bize faydası olacağına artık inanmıyorum. Kağıt üzerinde çok iyi oyuncular, bir zamanlar bize gelen Gurovic'in aksine her ikisini de kazanmak için, sisteme entegre etmek için Oktay Hoca herşeyi yaptı ama olmuyor, bu oyuncularla kan uyuşmadı, artık ısrarın bir anlamı olmadığını düşünüyorum...
Eğer istatistike güveneceksen Tutku girene kadar istatistik kağıdına bir göz gezdir. Ender, Lakovic vehya Gordon PG iken kaç sayı atmışız. İstatistik bu şekilde işe yarar, maç sonunda kağıda bakarak istatistiğe güvenilmez, zaten bilimsel olarak oyuncuların istatistiğini inceleyen kimse de bu şekilde oyuncu hakkında iyi oynadı vs. demez...
Takım hücum anlamında ikili oyun dışında hiçbirşey yapmıyor. Savunmaya diyecek lafım yok ancak bu şekilde sadece Top 16 yaparız. O da bizim şansımız, çünkü Euroleague'in en kötü oynayan iki takımı bizim grupta...

hala hayatında basketbol topunu sadece alışveriş merkezlerinin spor mağazalarındaki vitrininde görmüş ama sorsan bilgi ve teknik olarak bir numaralı koç olan arkadaşlara tekrar tekrar hatırlatmakta fayda var..Çok değil daha 19 aylık bir takım..3 yılın sonunda konan hedeflere daha ilk yılında ulaşmış ve oktay Hocanın barcelona maçından sonraki röportajında belirttiği gibi barcelonaya 20 sayı farktan gelip 4 sayı ile mağlup olmaya sevindiğimiz değil barcelonaya yenildik diye üzüleceğimiz günlere geleceğiz..

üzerine koya koya gideceğiz elbet ama geçmişi çabuk unutuyoruz..Senelerin el takımı ve ligin zirvesine oynayan bir takım hüviyetinde gören arkadaşlar mevcut..Belkide daha önceden takip etmedikleri yada bir senedir takip ettikleri galatasarayı çok iyi bulan geçmiştede öyle olduğunu sanan arkadaşlar var..yada işine gelmediği için hatırlamıyor olanlarda var..ama Geçmişte iyi değildik diye bunun arkasına savunup ne mazeret üreteceğiz ne de Artık basketbolda biz de varız diyen bir proje ortaya konan ve o projenin sonunda avrupanın en iyisi olma yolunda atılımlar yapanların işinede çomak sokacağız..Yinede bir hatırlamakta fayda var 19 ayı..

http://www.facebook.com/photo.php?v=325260347488117

Benim şöyle bir önerim olacak site yönetiminden. Soru cevap bölümünde ki formatı değiştirelim, Emir hoca bizim sorularımızı değil de burada ki bu işin uzmanı arkadaşlar tüm teknik ekibin ve yönetim kısmının sorularını cevaplasa. Böyleye Oktay hoca olsun diğerleri olsun kendilerine bir şeyler katarlar.
Aynı zamanda burayı okudukça çok şanslı olduğumuzu da hissediyorum. Oktay hoca ceo mu olacak ya da coahluğu mu bırakacak zerre umrumda değil o kadar çok basketbol konusunda üst düzey insanlar var ki sırtımız yere gelmez....

Üzücü derbiden sonra biraz gündem değişsin bari..

Oktay hoca umarım Sertaç olayında ciddi değildir..Zaza gitmiş bile olsa lokavtın bitmesi en çok yarayan kulüplerden biri olacağız.Bir kere Beşiktaş Odom'u da almasıyla çok güçlü hale gelecekti.Beşiktaş devreden çıktı,Telekom zaten defansı yoktu,ofans anlamında büyük güç kaybetti,Fenerbahçe bir gömlek aşağı iner tekrar..Gerçi bu bahsi geçen takımlar yerine transferler yapabilir ama çok büyük değişim yapabilecek kişiler olacağını sanmıyorum.

EL'de ise dengeler çok değişecek..Bir kere Real 3 gömlek aşağı inecek rahat..Maccabi,Milano,Partizan ve büyük ihtimal Cska(Krilenko'ya iyi teklifler gelir heralde) gibi ilerdeki olası rakiplerimizden bazılarının potansiyelleri çok düşecek.

Şimdi Top16'ya büyük ihtimal kalacağımız bir ortamda bi kısım olası rakibimiz böyle güç kaybetmişken Oktay hoca umarım Sertaç'a güvenerek yola devam etmez.Bu hem Galatasaray'a hem Sertaç'a zarar verir.Sertaç o seviyenin oyuncusu durumunda değil,Furkan gibi beklenenden fazlasını verebilecek durumda da değil.Zaten beklediği patlamayı bir türlü gösteremiyor,EL maçlarında kaybedeceği özgüvenini bir daha geri kazanamayabilir.

Benim temennim Zaza'nın yerine(Büyük ihtimal Atlanta serbest bırakmaz,bırakılsa bile başka takımlar iyi kontrat önerir Nba'de diye düşünüyorum) onun gibi hem savunmada hem hücumda dominant bir oyuncu almalıyız.Songaila yerinede daha dinamik bir 4 numara almalıyız.Ama benim bildiğim Oktay hoca Zaza'nın yerine birini alsa bile Songaila'yı göndermez..Umarım gönderilmez ise,Oktay hoca verdiği kararla başarılı olur..

Oktay hoca iki şeyin devamlılığını sağlayana kadar yazacağım valla..

1-Gordon sürekli içeri dal,ya da sırtı dönük oyununu oyna

2-Shipp kaçır önemli değil ama mutlaka şut at

Zaten hücum anlamında çok kısır kalıyoruz,Gordon ekstra üçlükleri dışında hücumda yararlı olamıyor,içeri dalsa savunma dengesini bozacak,yeri geldiğinde de sırtı dönük oyunuyla bire bir de sayı bulucaz.Shipp de hiç değilse şut atsın,son çeyrekler veya kaybettiğimiz zaman hiç şut atmaz hale geliyor.Hücumda 4 kişi oynar hale geliyoruz.Bu iki oyuncuyu da çok seviyorum ben,sadece hücumda hala doğru tercih yapmıyorlar bu da bize ekstra zarar veriyor ve Oktay hocanın bunu artık çözmesi lazım.

Bir de Oktay hocanın bir karar alması(belki kesin bir düşüncesi vardır bilmeyen bizizdir) ve aldığı kararı biz taraftara söylemesi gerekir.

Bizim tam olarak hedefimiz nedir hiçbirimiz tam olarak bunu bilmiyoruz galiba.

Amaç Top16 da kesin olarak ilerleyebilmekse(illa F4 demiyorum tabi ki ama kesin olarak ilerlemek istiyorsak) Songaila,Zaza yerine iki tane dominant(gerçi bu dönemde nasıl bulunacağı da soru işareti o da bir gerçek) alınmalı.Benim sonuna kadar koruduğum ve çok sevdiğim Lakovic ile de son maçlar denenip ona göre yollar ayrılmalı.Lakovic bu şekilde bize maalesef yarar sağlamıyor çünkü.

Ha yok şunu diyorsa Oktay hoca ,ben bu seneyi bu şekilde geçireceğim,kimseyi göndermiyorum,ilk senemiz de Top16 çok iyi bir başarıdır bu da bize yeterlidir derse ona da saygılı olurum(z) sonuna kadar da desteklerim(z).Acele etmek doğru değil tabi,kesin şöyle yaparım böyle yapmam gibi söylemler doğru olmaz ancak bize de kafasındaki asıl planını projesini açıklamalı diye düşünüyorum.

Bunu istememin sebebi yanlış anlaşılmasın.Aslında Oktay hoca zaten daha önce bir açıklama yapmıştı ilk sene buralar bile çok büyük başarıdır diye,ki kesinlikle haklı.Ama ben de dahil olmak üzere bazen eleştiri yaparken bu durumu unutuyoruz.Bize başkalarının değil Oktay hocanın bunu hatırlatması gerek işte.Şahsım adına konuşuyorum,bazen çok kızıp eleştiresim geliyor,en azından transfer adına,bazen de ilk sene katılan bir takıma göre çok başarılı olduğumuzu farkedip utanıyorum eleştirmeye.

Ben yine şahsım adına Oktay hocadan sadece kesin bir karar bekliyorum.Ya desin ki biz yararlanamadığımız oyuncularla yollarımızı Top16 dan sonra ayıracağız ve yerlerine daha doğru isimler almaya çalışacağız,bu doğrultuda da kesinlikle ilerlemek adına uğraşacağız,ya da desin ki bu oyuncularla başarbildiğimiz yere kadar devam edeceğiz.

Taraftar ve camia olarak da boşu boşuna hayal kırıklığına uğrayıp,bize çok şeyler kazandırmış,özellikle iki gün önce kucaklarda taşıdığımız insanlara haksızlık yapmayalım.(Bunu forumdaki sadece diğer arkadaşlar yapıyor demiyorum,en başta kendimi böyle hissettiğim için yazdım)

ben bu seneyi boyle bıtırmeyi basarı olarak saymıyorum.ıkı sene once kume dusmemeye oynuyor olabılırız ancak basketbol degisken bir spordur.ona gore kadro kuruldu. su kadro kagıt uzerınde oldukca gucluydu. ancak kazan gelıp ıkı defa bizi yenıp top 16ya ucuncu torbadan katılıyorsa kı bıraz sanslı kura cekerlerse top 8de yapabılıler kımse bızım top 16 yapmamızdan basarı olarak soz etmesın.onlardan cok daha guclu bı takıma sahıbız. adamlar burda tutunamayan greer le lyday le wılkınson la veremenkoyla sov yapıyorlar pascutını kutlamak lazım

takım kadrosunun kötü olduğunu söyleyen arkadaşlar bi zahmet oyuncularımıza haksızlık yapmasınlar.çoğu kaliteli ve tecrübeli oyuncular.bu gün kadro olarak unics in bizden çok iyi olduğunu söyleyecek olan var mıdır?

Litvanya daki ön elemede alınan galibiyetler benim için unutulmayacak bi zaferdir. Allah ın izniyle top 16 da çok ciddi tecrübelerimiz ve heyecanlarımız olacaktır. Euroligte Galatasaray ı ilk izlediğim maç olan Kazan maçına Abdi İpekçi ye giderken yaşadığım heyecanı unutamam. Bana bu heyecanı yaşatan Oktay Mahmuti ye teşekürü borç bilirim.

hahahahahahaha Oktay Hoca'yı eleştirenler var yahu... Doğrudur bize Halil Üner lazım, Okan Çevik lazım ?

Yıllarca Fener yenildiğinde mutlu olup tatmin olduğumuz bi ligde top 16'ya kalacaz bu seviyelerin hocası değil diye Mahmudi'ye sallamak iyi olmuş gerçekten.Mahmudi çok büyük krediye sahiptir şahsen benim için bu böyle, şu kupada hiç galibiyet alamasaydık da bu böyle olacaktı benim için.

bu kadroyla su gruptan 4. cıkmak basarısızlıktır. ıkı sene once nerede oldugumuz hıc umrumda degıl cunku bu kadromuzun onunla alakası yok kagıt uzerınde bu grubun acık ara en ıyı ucuncu takımıyız. 3.luk dısındakı bı sonuc basarısızlıktır

bu kadroyla su gruptan 4. cıkmak basarısızlıktır. ıkı sene once nerede oldugumuz hıc umrumda degıl cunku bu kadromuzun onunla alakası yok kagıt uzerınde bu grubun acık ara en ıyı ucuncu takımıyız. 3.luk dısındakı bı sonuc basarısızlıktır
çok haksız sayılmazsın.en önemli kriterlerden biri bütçe olmalı.bütçe ve oyuncu kalitemiz zaten diğer 2 takımın fersah fersah üstünde.ekstra maçların hiçbirisini kazanamadık.takıma fransız olan adamlar var ve bu durum 1 aydır değişmedi.eğer hamle yapmazsak ne el de varlık gösteriririz ne ligde ne kupada...ondan sonra birçok kişi bizimle aynı düşünür ama atı alan üskükarı geçmiş olur.bu takımın skorer oyuncusu yok.bu takımın zazanın gitmesiyle kalıplı bir uzunu yok.