Oktay Mahmuti

onurcum şuan anladımki senle boşuna konuşuyoruz burda çünkü ya sen hayatında basket oynamadın yada yanlış yerlerde oynadın ama yinede son kez bişeyler söyliycem şimdi taraftar faktöründen bahsediyoruz yünanıstanda paokun durumu ortada hadi onunla ilgili bir fikrin yok beşiktaş örneği var futbolda en iyi taraftara çarşı grubuna sahip ha diyebilirsinki o uç örnek ibb var taraftarsız es es taraftarı var bandosu var anadolunun en etkili taraftarlarından daha kötü durumda ibbden ha bunada futbol olmazki abi ya diyebilirsin o zaman karşıyaka var hayatı karşıyaka olmuş insanlardan oluşan taraftar grubuyla her maçta salonu doldurup ölene kadar takımını destekleyen ki kadrosundada iyi oyuncular barındırır karşıyaka ona rağmen orta sıra takımı çünkü diğer takımların bütçeleri çok çok daha büyük bunada yok abi yeaa dersen bişey demiyorum sor cevaplıyım koy tezini çürütiyim yeter be kardeşim

savanoviç'i ben tofaşlı olsam tofaş'a almam.kerem müzmin sakat zaten 2 seneyi geçti oynamıyor.cezasıda vardı birde.nesini alıyim.

efesli olsam Galatasaray'dan furkan'ı,andric'i,tekrardan shumpert'ı,ilievski yerine tekrardan ender'i, alırım.birde efes'in yerinde olsam taraftarı almak isterim.

ben Galatasaray olarak ise efes'ten barac ve ersan'ı isterdim.belki birde kinsey.3 etti bak.ben bizden onlara taraftar hariç 4 isim saydım.
bu işten anlamadığın şurdanda belli furkan andric demişsin adamlarda baraç ermal batista var 5 pivot neyin nesi?? shumpert demişsin ersanla savonovic varken shumpert neyin nesi??

onurcum şuan anladımki senle boşuna konuşuyoruz burda çünkü ya sen hayatında basket oynamadın yada yanlış yerlerde oynadın ama yinede son kez bişeyler söyliycem şimdi taraftar faktöründen bahsediyoruz yünanıstanda paokun durumu ortada hadi onunla ilgili bir fikrin yok beşiktaş örneği var futbolda en iyi taraftara çarşı grubuna sahip ha diyebilirsinki o uç örnek ibb var taraftarsız es es taraftarı var bandosu var anadolunun en etkili taraftarlarından daha kötü durumda ibbden ha bunada futbol olmazki abi ya diyebilirsin o zaman karşıyaka var hayatı karşıyaka olmuş insanlardan oluşan taraftar grubuyla her maçta salonu doldurup ölene kadar takımını destekleyen ki kadrosundada iyi oyuncular barındırır karşıyaka ona rağmen orta sıra takımı çünkü diğer takımların bütçeleri çok çok daha büyük bunada yok abi yeaa dersen bişey demiyorum sor cevaplıyım koy tezini çürütiyim yeter be kardeşim

Ne dediğin hiç anlaşılmıyor.Çok karışık olmuş.Üstelik yaşında bana bu şekilde hitap edecek kadar büyük değil.Biraz daha sakin ol,düşünerek yaz kardeşim.

savanoviç'i ben tofaşlı olsam tofaş'a almam.kerem müzmin sakat zaten 2 seneyi geçti oynamıyor.cezasıda vardı birde.nesini alıyim.

Onur Sezgin sen neyin kafasini yasiyorsun bilmiyorum. Yalniz su cumlelerin basketboldan anlamadigini, birak anlamayi dogru duzgun takip bile etmedigini gosteriyor.

Provokatif soylemlerin gerginlik yaratmaktan baska bir ise yaramiyor. 2-3 cumleyi degistirerek ayni seyleri empoze etmekten ve insanlari kiskirtmaktan vazgec.

Ne dediğin hiç anlaşılmıyor.Çok karışık olmuş.Üstelik yaşında bana bu şekilde hitap edecek kadar büyük değil.Biraz daha sakin ol,düşünerek yaz kardeşim.
yazdıklarımı anlamıyor olabilirsin kısacası taraftar biyere kadar taraftarla takımı 1ken 2 yaparsın karşındaki takım 2 2.5sa sen sadece mücadele edersin bunu anlamıyorsan orhan pamuk okuma hiç. ki ayrıca bu işin yaşla ilgisi olmadığınıda gösterdin herkese teşekkürler.. bunun onla bunla değil oynamışlıkla, bilinçli seyretmişlikle alakası var

Geçen sene Euroleague'in en iyi 2. 5 ine seçilen, yani bir nevi Avrupa'da oynayan en iyi ikinci 4 numara seçilen adamı Tofaş'a almıyorsunuz.

Hani şu Sırp milli takımının en skorer 3 oyuncusundan biri olan Savanovic.

Bildiğimiz Savanovic? Valla Allah akıl fikir versin.

Preston Shumpert'dan uzun forvet olmayacağını , eğer olursa Euroleague'deki her takımın pota altını maden gibi işleyeceğini anlamıştır umarım.Euroleague ,Ender Arslan'ın süre bulabileceği Preston Shumpert'ın pota altında oynayabileceği bir yer değil.Oynadıklarında hedef maçlarımızı ya kaybederiz ya da çok küçük farklarla kazanırız.

Preston Shumpert'dan uzun forvet olmayacağını , eğer olursa Euroleague'deki her takımın pota altını maden gibi işleyeceğini anlamıştır umarım.Euroleague ,Ender Arslan'ın süre bulabileceği Preston Shumpert'ın pota altında oynayabileceği bir yer değil.Oynadıklarında hedef maçlarımızı ya kaybederiz ya da çok küçük farklarla kazanırız.
Shumpert konusunda katılıyorumda Ender konusunda asla hücumda enerji getiren çok olmasada organizasyon yeteneği olan savunmadaki dinamizmiyle takımı ateşleyebilen bir oyuncuya çift guard oynıyan bizim gibi bir takımın kesinlikle ihtiyacı vardır.

4 kısayla maçı çevirdigimizde shumpert hücumda 4 oynadı...savunmada motiejunas'ı shipp savundu ve çok da başarılı oldu...demekki olmasa da oldurulabiliyormuş bişeyler...ayrıca lako euroleauge'in en tecrübeli oyuncularından biri güya,oluyor da noluyor...

ender EL tecrubesi üst düzeyde olan bir oyuncu.yetenekleri ve oyun zekası sınırlı da olsa takıma alınabilecek yerli guard olarak en iyi 3 alternatiften biri.shumpert bu güne kadar çoğunlukla 4 numara oynadı özellikle geçen sene.savunmada zaman zaman sıkıntı yaşadığı ve yaşayacağı bir gerçek kalın 4 numaralara karşı ama hücumda da match up problemi yaratıyor dışarıya çıkmayı sevmeyen ağır oyunculara karşı.zaten oktay hoca da onu 2.çeyreğin sonunda alıyor hep oyuna takıma dış şut tehdidi katsın diye

Çok formsuz Oktay Hoca çoook....
Dün eğer son 5 dakika takım oyunu kuramuyorken Tutku'yu oynatmayı akıl etmeseydi maçı kaybetmiştik...
Lakovic, Gordon (PG oynarken yoksa SG oynadığında diyecek lafım yok) ve Ender dökülürken, oyun kontrolde çıkmışken Tutku Açık son 5 dakika hatırlanacak bir adam değil. Bu arada Cevher'i unutması ise ayrı bir muamma...
Eğer böyle yönetirse önümüzdeki hafta Sieana maçında izlediğim Kazan bizi +30 yapar...

Shumpert'i 4 oynatma sevdasının nedenini çok merak ediyorum. Hele hele Motijeunas gibi 2.13 lük dış şut tehdidi olan bir devi Shumpert'e savundurmasını hiç mi hiç anlamıyorum. Deplasmandaki maçta denedi; 20 sayı fark 5 dakikada kapandı. Burada denedi; 3. çeyrek Motijeunas şov vardı sahada. Az daha maçı veriyorduk. Ki ısrar etseydi 20 sayı fark ile yenilirdik!

iki 4 numara faul problemine girince Shumpert mecburen 4 numara oynadı...
netekim Cevher'in tekrar oyuna girmesiyle faul out olması arasında çok zaman olmadı Songaila'da bir süre 4 faulle gitti ama o da fazla dayanamadı...