Oktay Mahmuti

neden bahsettıgımı asagıda yazdım.daha bu konuda bıle bazı seylerın farkına varamayıp bılgı ıstıyorsan senın bılgıye olan aclıgını doldurmak dunyadakı butun boslukları doldurmaktan daha zordur .bos konusmayı bırakıp bıraz kafa yorarsan butcelerdekı farkı anlayabılırsın

Burak Yıldırım bir eleştiri getiriyorsan sayılı rakamlı somut örneklerle gel..öyle tahmin edersin bilirsinli müneccimli eleşti olmaz..Komik duruma düştüğün yeter hala insanlaracevap verme derdindesin yeter yahu bırak bu işleri ben üzülüyorum haline sen hiç mi düşünmüyorsun kendini

Ergin Ataman'ın Efes serüvenini nasıl açıklayacaksınız bu durumda?Konuşmaktan çok düşünmeye ihtiyacınız var basketbola dair.

yonetici mantalitelerinin degiskenlik gosterebilecegi aynı suda iki defa yıkanılmayacak seviyede hayatın sureklı yenileme pozisyonunda oldugunu dolayısıyla her konuda monoton bır mantık olamayacagı konusunda kafa yormanı tavsıye ederım

Burak Yıldırım bir eleştiri getiriyorsan sayılı rakamlı somut örneklerle gel..öyle tahmin edersin bilirsinli müneccimli eleşti olmaz..Komik duruma düştüğün yeter hala insanlaracevap verme derdindesin yeter yahu bırak bu işleri ben üzülüyorum haline sen hiç mi düşünmüyorsun kendini
ben sızın halınız uzuluyorum. yazık kı basarılarla dolu bır spor kulubunun acız taraftarları kendı kapasıtelerının altındakı basarılarla avunur olmus. yazık hepınıze. basketbola yapılan yatırımın hakkı bu degıldır...

Ergin Ataman dönemine göre daha az yatırım yaptıkları,kapanma ihtimalinin bulunduğu bir sezonda EL'ye daha çok önem verip normal sezonu sallamadılar yani.Tüm sezon doğru düzgün oynamayan Rakocevic'in,Murray'nin gözlerinden ateş çıkıyordu İpekçi'de.Sonuç malum önce 19-0,sonra 32-7 ve sonra Perasovic'in yerine Ufuk Sarıca.Atla deve değil anlattığım,gayet net.

ben sızın halınız uzuluyorum. yazık kı basarılarla dolu bır spor kulubunun acız taraftarları kendı kapasıtelerının altındakı basarılarla avunur olmus. yazık hepınıze. basketbola yapılan yatırımın hakkı bu degıldır...

Genelde böyledir zaten başka insanlar hatta koca bir zümreyi aciz sanar bazıları da aciz sanmak başka birşey insanlara aciz deme hakkını kendinde bulmak çok başka birşey.

perasovic in galatasaray maclarına bakısıyla galatasaray ın efes maclarına bakısının bır olmadıgı cok acıktır.bu seneye kadar bır kac yıldır efes icin lıg fener macıdır.efes icin basarı euroleague ve de turkiyede fener maclarıdır.

O maçı Efes yönetimi sallamış Perasovic yolcu olmuş,en gamsız oyuncular (Murray,Rakocevic) sallamış ama Perasovic sallamamış.Çok gamsız adammış bu Perasovic.Efes'te de Tuncaysilin ya da Enginsilin var demek ki.Murray ile Rakocevic'i dövdüler mi acaba maç öncesi oynasınlar diye?

o mac adamlar ıcın son noktaydı. o mac olmasa bır ıkı mac sonra benzer bır sonucta giderdi.sadece bıraz dusunmenı ıstıyorum eger efes euroleague de ıstenen duzeyde olsaydı o mac sonrası perasovıc kovulurmuydu

Anlamsız bir tartış devam ediyor. EL grupları açıklandığında bir çok yorum yazıldı, hangi maçlar kazanılabilir hangileri kaybedilir diye. Yanlış hatırlamıyoram Prokom ve Olimpia maçlarından birisinin dışarıda kazanılması, içeride ikisinden ve Kazan maçlarından galibiyet edilmesi gerekliliği yazılıyordu. Barcelona ve Siena dışarıda kaybedilir, içeride de birisini alırsak bu gruptan çıkarız denilyordu. Şimdiki duruma baktığımda hedeften bir sapma yok, tek fark içeride Kazan yenilgisi ama Prokom ve Olimpia'dan dışarıda iki galibiyet. Yani içeride kalan iki maçı da kazanırsak hedef tamamen tutuyor. İçeride de Efes haricinde galibiyetler serisi, ki Efes şu anda çok iyi durumda ve Efes maçı bir iki kritik topta gitti.

Mahmudi'nin yetersizliği konuşuluyor. Bana göre şu anda formsuz olabilir ama yetersizliğini konuşmak biraz hatalı. 2-3 maç kazanınca havaya girip kendimizi Barcelona zannetmeyelim. Başarısız denilen Mahmuti aldığı molalar ve hamleleri ile içeride iki maçı 10+ farktan geri getirid, birisini kazandık öteki ise son topta gitti. Sezon başında bunlar bize anlatılsa oynamadan bu sonuçlara razı olurduk.

Eleştirilerin bir kısmı doğrudur, hücumda problemlerimiz var ama bence bu aşarı savunma konsantrasyonundan geliyor. Bir de EL takımları da bizim kadar iyi savunma yapıyor. Türkiye liginde rahat sayı bulurken EL'de az sayı atabilmemizin nedeni bu. Şu anda bana göre bu grupta bizimle kıyaslanacak tek takım Kazan. Onlarda uzun süredir birlikte oynayan oyuncuları var ve yanlış hatırlamıyorsam geçen yıl iki nolu kupayı aldılar. Bu bile onların tecrübelerini gösteriyor.

Göksenin keşke Türkiye'de ve EL'de 15-20 dk süre alsa. KAzan maçında oynamadan önce içeride biraz daha fazla süre vererek onu kazanmak daha kolay olur bence. Ama yine de hoca güvendi ve en kritik yerde oyuna aldı. Hatırlarsanız bir roportajda gençler maç koptuktan sonra gireceğine kritik anlarda oynayarak tecrübe kazanmalıdır demişti hoca ve Sertaç'a da EL elemelerinde süre vermişti. Bence bu cesareti bile alkışlanmalıdır. Bazı maçlarda hatalı kararlar verse de yada oyuncu rotasyonlarında hatlar yapsada (bu sadece benim fikrim ve bir yorum katılmayanlara da saygım sonsuz)...

Gelin son topa kadar mücadele eden ve gruptan çıkmayı %75 garantileyen bu takımı huzurla seyredelim ama gerektiği yerlerde hataları konuşalım ve eleştirelim. TBBL ikinciliği (6-1) ve EL grup 4.'lüğü (gruptan çıkma %75) bu mudur bu kadar tarşılacak durum. Her takımda, her oyuncuda ve hocada form durumunda iniş ve çıkışlar olacaktır.

''Emrah abi özelin de '' Forumda Oktay hoca eşeltirilemez ya da eleştirmeye izin yok düşüncesi oluşmaya başladı. Tamamen katılmadığım bir düşünce. Oktay hoca eleştirilebilir ve eleştiriyor da.
En basiti Erhan abinin yazdığı yazıyı okursanız eleştirinin nasıl yapılması gerektiğini görürsünüz. Tepki çeken eleştirile baktığımızda hepsi yıkıcı ve iğneleyici ve haddini aşan yazılar olduğunu da görürsünüz.

Burak Yıldırım, sen Hıncal Uluç'un oğlu musun ya da akrabalığınız var mı ? Bu soruyu ciddi bir şekilde soruyorum. Çünkü cümlelerini okudukça sizi kafamda düşündükçe Hıncal Uluç silueti belirmeye başladı. Neymiş Galatasaray'ın adının olduğu yerlerde hedef yüksek olur bilmem ne. Kazan diye küçümsediğiniz takım yapılanma olarak bizden çok öndedir bunu kafanıza sokun. Biz küme düşmeme derdinde iken onlar Uleb Cup'ta burada bizi yenmişlerdi hatırladınız mı ? Biz daha yapılanmamızın ikinci yılında iken Kazan diye küçümsediğiniz takım yıllardır Uleb Cup'ta düzenli bir şekilde oynuyorlardı. Peki bizim 2008'te ki başarı dışında elde olan bir şey var mı ? Kazan takımı EL ortamına bizden daha hazır geldiler. Geçen sene oynanan bir final sonrası oynanan bir EL var ama biz hemen beklentileri tavan yapıyoruz. Sorsan burada saçma eleştiri yapanlara bu takımın en az çeyrek final olması gerektiğini söylerler. Şu klasik biz Galatasarayız, adımızın geçtiği her yerde ezip geçmemiz lazım ayaklarını. Ayaklarınız biraz yere bassın kendinizi biraz boy aynasında görün.

''Emrah abi özelin de '' Forumda Oktay hoca eşeltirilemez ya da eleştirmeye izin yok düşüncesi oluşmaya başladı. Tamamen katılmadığım bir düşünce. Oktay hoca eleştirilebilir ve eleştiriyor da.
En basiti Erhan abinin yazdığı yazıyı okursanız eleştirinin nasıl yapılması gerektiğini görürsünüz. Tepki çeken eleştirile baktığımızda hepsi yıkıcı ve iğneleyici ve haddini aşan yazılar olduğunu da görürsünüz.
Kaan farketmiyor, ilk eleştirilerimde üslubuma çok dikkat ediyordum o zamanda tepki görüyordum, şimdi de tepki görüyorum...
Eğer Erhan bunu normal bir zamanda yazmış olsaydı oldukça tepki görürdü, ancak sert eleştirilerin ardından yumuşak geldi herkese...
Ben benzer bir yazıyı ilk Prokom maçından sonra yazdım, demediğini bırakmadı forum bana...
Neyse forumun kendisine sormasını bir kez daha istiyorum, eğer sene başındaki olay gerçekleşip Oktay Hoca Ceo, Zdovc koç olsaydı ve Zdovc takımı böyle oynatıp bu sonuçları alsaydı, aynı korumacılığı yapar mıydınız ?

Kaan farketmiyor, ilk eleştirilerimde üslubuma çok dikkat ediyordum o zamanda tepki görüyordum, şimdi de tepki görüyorum...
Eğer Erhan bunu normal bir zamanda yazmış olsaydı oldukça tepki görürdü, ancak sert eleştirilerin ardından yumuşak geldi herkese...
Ben benzer bir yazıyı ilk Prokom maçından sonra yazdım, demediğini bırakmadı forum bana...
Neyse forumun kendisine sormasını bir kez daha istiyorum, eğer sene başındaki olay gerçekleşip Oktay Hoca Ceo, Zdovc koç olsaydı ve Zdovc takımı böyle oynatıp bu sonuçları alsaydı, aynı korumacılığı yapar mıydınız ?
Abi herkes birbiri ile aynı düşünmek zorunda değil ki çoğunluk farklı düşünüyorsa tepki almak normal. Bende hocayı eleştiriyorum yeri geldiğinde ilk aklıma gelen İpekçide ki Kazan maçında maça müthiş başlayan Songalia'yı kenerda unutması. Ama iş hocalıktan anlamıyor, gitsin vs. vs. (seni tenzih ediyorum) kısmına gelince öyle bir şey yok. Haddini bilecek herkes.
Zdovc kısmına gelince valla ben önümü iliklerdim ama Oktay hoca orada olduğu sürece başını kesmeye hazır kılıçlar çok olurdu. Oktay hoca olsa farklı olurdu söylemleri olurdu ki bunu kadın takımında yaşıyoruz. Kim gelirse gelsin Cem Akdağ Demoklesin kılıcı gibi duruyor. Keza Fatih Terim'de öyleydi.

Niye Oktay hoca ile Zdovc'un kredisini bir tutayım? Bu takımı bu günlere Zdovc mu getirdi? Öyle bir şey olsa ki takım zaten abarttığınız kadar kötü gitmiyor, sizin dediğiniz gibi çok kötü durumlarda olsaydık Oktay hocam lütfen tekrar sahaya inin derdim, bir çok kişi de öyle yapardı.

Burayı okudukça bazı adamların yazdıklarını gördükçe cinnet evresine giriyorum. Oktay Mahmudi'yi tartışmak. Yetersizliğinden bahsetmek. Ne diyeyim böyle adamlara şu denir ancak : Aç tavuk kendini buğday ambarında sanarmış.

Oktay hocanın hatalarıda olabilir,var zaten.

Dünya'nın en iyi antrenörününde hataları var.

Ama gerçek olan bizi buralara getiren ismin Oktay hoca olduğu ve bizim gurur duyduğumuz takımın başında olan,15-20 sayı geride olduğumuz maçları bile kazanabileceğimiz güvenini bize veren takıma bu karekteri kazandıran kişinin kendisi olduğudur.

Bana göre bugün Oktay hocayla yollarımızı ayırdık diyelim yerine kim gelirse gelsin onun kadar başarılı olamayacaktır.Oktay hocayla yakalanan bir sinerji var ve bu sinerjiyi kazandıklarımızı değilde hep kazanamadıklarımızı göz önünde bulundurarak yitirirsek pişman oluruz.

Oktay hocanın değerini bilelim,eğer değerini bilmezsek sadece paranın değerini bilenler bu takımın başına geldiği zaman bu günleri ararız.

yonetici mantalitelerinin degiskenlik gosterebilecegi aynı suda iki defa yıkanılmayacak seviyede hayatın sureklı yenileme pozisyonunda oldugunu dolayısıyla her konuda monoton bır mantık olamayacagı konusunda kafa yormanı tavsıye ederım

Galatasaray erkek basketbol takimi en son cumhurbaskanligi kupasi finalini kac sene once oynadi veya en son ne zaman kazandi, lig finalini en son kac sene once oynadi, euroleague veya benzeri bir organizasyonda sponsor mirasiyla deil bileginin hakkiyla soke soke en son hangi sene katildi??....

Burda provakasyon yapip insanlari galeyana getirmeye calisacagina bunlara cevap ver, elesticeksende adam gibi basketbol normlari icinde elestir. Tum yorumlarinda basketbol ile alakali tek bir yorum yok sadece provakatif ve kucuk gorucu kompleksli bos laflar...

Oktay hocadan, Songaila konusuna kesin çözüm getirmesini istiyorum.Songaila'yı iyi oynadığı maçlarda bile 15 dakika kullanacaksa Songaila'yı tamamen kaybeder.Şut ritmiyle oynayan oyuncuyu, oyun her durduğunda alacaksa bu Songaila'nın sonu anlamına gelir.Bu durumda hem hücumda hem savunmada verimsiz oynayan bir oyuncuya dönüşür.Bundan karar vermesi gerekiyor.Ya Songaila'nın sürelerini çok değil biraz artıracak ve son periyotları Songaila ile oynayacak.Ya da Songaila'yı gönderip yerine daha fazla süre verebileceği daha fazla güvenebileceği bir uzun forvet getirecek...