Oktay Mahmuti

bir onceki macında sahaya maddi zorluklar sebebiyle 6 kisi cıkan aynı zamanda butun onemlı oyunucularını kaybetmis zaman zaman sahadaki besıyle yas ortalaması 21 22 olan belkide euroleague tarihinin en zayıf takımına karsı ikinci yarı kopardıgımız mactan inanıimaz dersler cıkardım.bu takıma karsı rotasyon anlamında verdıgın ornek en buyuk scoutları kıskandıran cinstendi

Yaklaşık 1.5 sene önce küme düşmekten son maçta kurtulan Galatasaray Medical Park, dün ilk kez katıldığı THY Euroleague’de TOP 16′ya kalmayı başarırken coach Oktay Mahmuti, takımın bireylerden önde gelmesinin bunda önemli rol oynadığını belirtti.

Mahmuti, başarıyı getiren önemli unsurların başında takım ve kulüp konseptinin oturmasını gösterirken, “Takımın bireylerden önde gelmesine insanların inanması başarıyı getirdi. Bu dönemde düzenin, takım ve kulüp konseptinin oturması önemliydi. Çizdiğimiz yola, inandıklarımıza sadık kalırken planlı programlı ilerlemek önemli” dedi.

TOP 16′nın zor olacağını ifade eden Oktay Mahmuti, “Elemeye giderken ne bekliyorsak, normal sezonda ne beklediysek aynı şeyi TOP 16′dan da bekliyoruz. TOP 16′da takımlar güçlü;kuşkusuz zirveye yaklaştıkça engeller daha zor oluyor. Ama bu bizi rahatsız etmiyor. Neticede biz kendi takımımıza güveniyoruz, inanıyoruz” diye konuştu.

Yeni bir takviye yapıp yapmayacaklarını konusunu da değerlendiren başarılı coach, “Elbette bu kadro ne TOP 16 ne de Euroleague için kuruldu. Sezon başında oluşturduğumuz bir ekip bu. Bu nedenle akıllara transfer geliyor ama gündemimizde böyle bir konu yok. Konu sadece Oktay Mahmuti’nin de konusu değil. Şunu söyleyebilirim ki şu anda transfer gündemimizde yok” ifadelerini kullandı.

* Basketdergisi.com özel haberidir. Kaynak kullanmadan gösterilemez.

Olabilir belki top 16'da galibiyet dahi alamayabilriz. Ama buraya gelip dan dun konuşacak olanlar olursa ağız dolusu kayarım şimdiden söyleyim. Ayrıca şimdiden olumsuz sinerji yaratmasın kimse galibiyet alamaz vs. diye. İyi ki varsın Oktay Hoca.!

O parkeye dizini koyup oyunu okuyuşun yok mu? O duruşu bize uzun yıllar izletirsin umarım. (Tabi bizim coach'umuz olarak)

Anadolu Efes gidip Maccabi'den 40 fark yiyor, ortada sistem yok, dagilmis bir takim var. Fb tamamen bireysel becerilere kalmis basketbol oynuyor, gelip kadro kaliteleri sayesinde sampiyon olsalar ne? Biliyorumki sizin yarattiginiz sistem, adim adim ilerleyen yapimiz dun 3 eksikle Avrupa'nin en iyi takimi Barcelona'yi yenen Siena'ya donusecek yakinda. O siena sezonun en iyi macini bize karsi oynasa da fark 20'yken hala kendi duzenimiz icinde hucum ediyoruz ya onlar bize ileride basarinin gelecegini gosteriyor zaten, dun Fb'nin yaptigi gibi fark yerken tamamen bire bir hucumlara donmuyoruz, sistemden cikip karambol basketbolu oynamiyoruz. Bu takimlari izlerken sizin degerinizi cok daha iyi anliyorum, iyi ki varsiniz, iyi ki takimimizin basindasiniz.

Bunu söylemek için henüz erken fakat,umarım Mahmuti'nin sezon başındaki CEO'luk sistemi isteği gelecek sezon hortlamaz.Şu an çok güzel giden bir sistem var ve bunun bozulmaması takımımız adına bence en iyisi.

Anadolu Efes gidip Maccabi'den 40 fark yiyor, ortada sistem yok, dagilmis bir takim var. Fb tamamen bireysel becerilere kalmis basketbol oynuyor, gelip kadro kaliteleri sayesinde sampiyon olsalar ne? Biliyorumki sizin yarattiginiz sistem, adim adim ilerleyen yapimiz dun 3 eksikle Avrupa'nin en iyi takimi Barcelona'yi yenen Siena'ya donusecek yakinda. O siena sezonun en iyi macini bize karsi oynasa da fark 20'yken hala kendi duzenimiz icinde hucum ediyoruz ya onlar bize ileride basarinin gelecegini gosteriyor zaten, dun Fb'nin yaptigi gibi fark yerken tamamen bire bir hucumlara donmuyoruz, sistemden cikip karambol basketbolu oynamiyoruz. Bu takimlari izlerken sizin degerinizi cok daha iyi anliyorum, iyi ki varsiniz, iyi ki takimimizin basindasiniz.

kesinlikle katılıyorum...

Efes'te 1992'den 2001'e kadar yardımcı antrenörlük, 2001'den 2007'ye kadar da baş antrenörlük yapmış birisinden bu istikrarı Galatasaray'da da göstermesini temenni etmek en büyük hakkımız bence. Kim ne derse desin Oktay Hoca Türkiye'nin görmüş olduğu en iyi coach'lardan biri(bence en iyisi). Çok da süper olmayan bir bütçeyle bizi buralara getirdiği için teşekkürü borç bilmemiz lazım. Başarıyla birlikte büyüyecek olan bütçemizle beraber daha büyük işler yapacağımız kanaatindeyim. Top 16'da inşallah bir sansasyonel galibiyet alabiliriz. İlk yıl için bu yeterli gibi :)

Yalvarıyorum artık Shumpert'ı uzun forvet oynatmasın.Bu zulmü daha fazla izlemeyelim...

Oynatabilir Erdal ama kısa PFlere karşı oynatmalı.Shumpert 2.00 boyunda en fazla 2.05 kadar adamlarla eşleştirilebilir.Erceğ gibi 2.11 boyunda PFlerle kesinlikle eşleştirilmemeli haklısın.Bence rakibe göre 4 numara oynamalı.

artık koç daha fazla trasfer yapmayacaz olayında ısrar etmeyecek bu takıma iyi bir 4 numara gelecek bunun başka yolu kalmadı...
uzun boylu PFlere karşı savunma "0"
zaten uzun zamandır 4 numaralardan hiç hücum verimi alamıyoruz...
artık Oktay Hoca gözünü seveyim bırak bu inadı bu takıma 4 numara gelmezse çok yazık olacak şu kadroya...

Koç seni çok seviyoruz insallah sonuna kadar bizimle kalırsın ama kadro yetersiz bu takım 2 tane oyuncu lazım bir 4 ve 5 oynıyabilen bir oyuncu birde skorer ve sütür 1 3 numara

Oktay hocaya o kadar sitemli ve kızgınımki anlatamam!..Şuan tek kolum alçıda ve tek elle yazıyorum..çok kızgınım..4.çeyrekte bizim ilk moladan sonra Lako'nun bir şutu geldi ve Airball oldu.. Oktay çok kızdı kenara aldı onu ve kenarda unuttu..O ana kadar Ender kaç tane şut kaçırdı? 5 mi 7 mi 10 mu! Kesinlikle Enderi kenara alması gerekirken saçma sapan iş yaptı..Bu kadar olmaz ya!

Kendisini severim ama Gordon hariç bu seneki yabancı transferlerimiz hiçte verimli olmadı.Daha düşük bütçesiyle Beşiktaş bile daha düzgün yabancılar almış.Kim Ercegi Songaila'ya tercih etmez?Kim Bonsuyu Andrice tercih etmez?Bu senenin Gordondan sonra en iyi yabancısı Shipp yerine Hawkinsi bir saniye düşünmeden tercih ederim. Ki bahsettiğimiz takım çok üst düzey bir takım değil.Bu takım bile bizden iyi yabancılar bulabildiyse(üstelik Bonsu transferi çok kısa sürede yapıldı) bizde bulmalıydık.Bizim yerli iskeletini Beşiktaşa versek rahat şampiyon olurlar. Hoca artık radikal bir yabancı değişimi yapmalı bu net.Vasat yabancılarla doldurduk takımı(Gordonu hariç tutuyorum)

Hoca yapma Songaila'da bu ısrar neden. Bu kadar eksik bir Beşiktaş karşısında bu yenilgi hiç izah edilemez. Hele şovmen Ergin Ataman'a malzeme vermek hiç hoş değil. Takviye şart. Yine de her türlü güveniyoruz sana Mahmuti!!!