Oktay Mahmuti

Galatasaray'ın başka takımlarındaki koçları görünce Oktay hocamız gibi büyük bir hocaya sahip olduğumuz için çok mutlu oluyorum.

5 yıllık bi sözleşme isteriz aşağısı kesmez bizi cidden uzun vadeli yapılmalı sözleşme 10 yıla kadarda çıkabilir futboldaki ferguson örneğini bizde basketbolda BÜYÜK ADAM oktay mahmuti ile yakalarız inşallah...

Yönetimde akıl tutulması var galiba. Oktay Mahmudi takımı alıdığında bu takım küme düşmemeye oynuyordu. 21 sene sonra finale çıktık ve bilmem kaç küsür sene sonra ligi lider bitiriyoruz. Euroleague bahsetmiyorum bile ve bütün bunlar iki senede oluyor.

Üstüne üstlük geçen sene final serisi oynanırken Real Madrid'i reddetmiş bir koça sözleşme uzatmak için şart mı konuşuluyor?

Buna ne denir?

Sportando'da çıkan Mahmuti haberi ile alakalı || Koçun
kalmak istemediği biliniyordu ama geçen
hafta yönetimle yapılan görüşme olumlu
geçti.

Çağlar Torun yazmış şunu. Ne demek oluyor bu ? Koç kalmak istemiyor falan ? Nerden çıktı yani şimdi bu, basın uydurma olayında iyice aştı.

Sportando'da çıkan Mahmuti haberi ile alakalı || Koçun
kalmak istemediği biliniyordu ama geçen
hafta yönetimle yapılan görüşme olumlu
geçti.

Çağlar Torun yazmış şunu. Ne demek oluyor bu ? Koç kalmak istemiyor falan ? Nerden çıktı yani şimdi bu, basın uydurma olayında iyice aştı.

gerçegi yansıtıyor olma ihtimalini düşünmek dahi istemiyorum...biz A lisansı hayalleri kuruyorken eger koçla anlaşma olmazsa bir de üstüne bayan basketbolda ceyhun yıldızoglu takımın başında kalırsa çok net bir şekilde bırakırım bu takımı..zira bu yönetim taraftarı olunmayı haketmiyor demektir...

Çağlar, boş yazmaz ama insan düşünüyor; madem Mahmuti kalmak istemiyor, uzun vadeli düşünmüyor, neden gençleri topladı takıma, geleceğin takımını yaratmaya çalıştı bu süreçte?

Adnan Öztürk katıldığı TV programındaki net konuşması içimi rahatlatıyor. Mahmuti ile anlaşmak istiyoruz demedi, anlaşacağız dedi.

Bildiğim ve duyduğum kadarıyla Oktay Hoca Galatasaray'dan ayrılmak istemiyor ancak antrenörlük de yapmak istemiyor (genel anlamda) .Tüm erkek basket şubeden sorumlu olması ve koçluğa da devam etmesi teklif edilmiş kendisine. Ne kadar doğru bilemiyorum ama bu aşamada anlaşılamazsa, 2 senelik çalışma resmen boşa gidecek. Umarım orta noktada anlaşılır

Sözleşme işinin uzaması, hala sözleşme uzatılmamış olması zaten uykularımı kaçıran bir hadise.
Bu iş kötü sonuçlanırsa kahrımdan ölürüm..

Üstüne üstlük geçen sene final serisi oynanırken Real Madrid'i reddetmiş bir koça sözleşme uzatmak için şart mı konuşuluyor?

Buna ne denir?

Geçen sezon TBL Final Serisi' nde daha Galatasaray' da kendini bugünkü kadar kanıtlamamış Oktay Mahmudi' ye teklif götüren Real Madrid' in; bu sezonki Euroleague fiyaskosu sonrasında teklifini kat kat arttırarak Oktay Mahmudi' nin kapısını tekrar çalmış olabilir. Bu tezin de üzerinde kapsamlı düşünmek gerekir.

Üstelik şunu da belirtmekte fayda görüyorum:
Real Madrid' in teklifi, birçok arkadaşımızın ilk etapta düşünüp sitem edeceği gibi sadece misal Oktay Mahmudi' nin aylık ya da yıllık ücretinin fahiş fiyatlara çıkarılması olmayacaktır; takım bütçesinde hatırı sayılır bir artış (bu sezon zaten 25 milyon € civarındaydı.) ve yıldız isimlerin transfer sözü gibi olası Euroleague şampiyonluğuna gidebilecek bir ortam yaratmak olacaktır.

Oktay Mahmuti'nin basketbol şubemize verdiği emekler, iki yılda bizi getirdiği nokta ortada. Ancak kendi kariyeri için gitmeyi uygun görüyorsa biz de ona her şey için teşekkür ederiz ve onu desteklemeye devam ederiz. Tabi ki hepimiz onu çok seviyoruz ve yıllarca kalmasını istiyoruz ama kendi gitmek isterse yapacak bir şey yok. Bizim yapmamız gereken kendisine en iyi şartlarda bir sözleşme önermek ama yine de çok büyük bir kulüp - misal Real Madrid'in ismi geçiyor - ona daha iyi şartlar sunar ve gitmek isterse ben şahsen gücenmem kendisine. Onun için bu kadar stres yaratmaya gerek yok bence.