Oktay Mahmuti

Pazartesi'nin üstüne bir gün daha geçti ama ses seda yok hala. Twitter'dan mı bir şey yapacağız, mail mi atacağız ne yapacaksak yapalım iş işten geçmeden.

aaa tasalanmayın arkadaşlar her şey güllük gülistanlık!! Biz birşey söyleyince saçmaladın diyorDu bazıları yönetim için. Bu yönetimin vizyonu budur!!!

Ben iki adam konuşurken aralarında verdikleri SÖZleri bilirim. Başkan içinde Oktay hoca içinde laf ağızdan bir kez çıkar ve sözleri senettir benim gözümde. O yüzden çok büyütmüyorum bu mevzuyu ancak medyaya saçma malzemeler vermek ve wild kard başvuru varken takımın koçsuz gözüküyor olması hoş değil.

Bu apacik icerde bulunan brutuslerin oyunu kendini cok akilli zanneden Fatih Terim in basini yiyemeyen adamlarin Oktay hoca uzerine oynadigi oyun. Fransadan bir hoca getirir bunlar, bu kadar para harcanirmi diyip milyon dolarlar cope atilacak yine ama bir seyin farkinda degiller eger Oktay hoca giderse bu taraftarin %50 si ben dahil bir daha o salona girmeyecek

Bu apacik icerde bulunan brutuslerin oyunu kendini cok akilli zanneden Fatih Terim in basini yiyemeyen adamlarin Oktay hoca uzerine oynadigi oyun. Fransadan bir hoca getirir bunlar, bu kadar para harcanirmi diyip milyon dolarlar cope atilacak yine ama bir seyin farkinda degiller eger Oktay hoca giderse bu taraftarin %50 si ben dahil bir daha o salona girmeyecek

Çok umurlarındaydık ya. Zaten basketbol şubesi külfet geliyor adamlara canlarına minnet!!

Yasanacak nice basarilar, kazanilacak lig sampiyonlugu ve en onemlisi Euroleague sampiyonlugu varken, tribunler de dillerden dusmeyecek Oktay Mahmuti Oktay Mahmuti sampiyon yap bizi Oktay Mahmuti bestesi varken, yonetim sasirma sabrimizi tasirma demek duser bizlere. En yakin zaman icinde o haberi alacagimizdan suphem yok, diger alternatifi dusunmuyorum, dusunmek istemiyorum. Oktay Mahmuti ile emekledik, Oktay Mahmuti ile yuruduk, Oktay Mahmuti ile kosma zamani.

Sen kos koca internetten sitenden anlastigini duyur sonra bir sekilde akil hocalari mi desek kendine cikar amaci gorenler mi desek yoksa kulubu kendi mali zanneden zihniyet mi desek yoksa hepsini bunyesinde bulunduran insanlar mi desek kimseniz siz birakin artik akil hocaliginizi insanlarla oyun oynamayin Ultraslan dan da gerekli bir aciklamanin yapilmasini acikca bekliyorum

Klup gerizakalılığı yapıyor zaten,bir kere herşeyden önce şu yapılan hocaya ayıp yahu.Sen defalarca söz veriyorsun sözleşme şu gün imzalanacak diye ama hani ortada birşey yok.Hani soğukkanlı olalım diyoruz ama sabrımız taştı artık.Bu kadar mıydı yani Beşiktaşa elenince bitti mi herşey?Keşke şu siteden bilinçli 3-4 arkadaş şubenin başına geçse en azından bu kadar kaos olmazdı.Yöneticiler hakkında çok ağır yazacağım ama ceza almak istiyorum,süs bitkisi gibi sadece görüntüden ibaretlermiş meğer

Klup gerizakalılığı yapıyor zaten,bir kere herşeyden önce şu yapılan hocaya ayıp yahu.Sen defalarca söz veriyorsun sözleşme şu gün imzalanacak diye ama hani ortada birşey yok.Hani soğukkanlı olalım diyoruz ama sabrımız taştı artık.Bu kadar mıydı yani Beşiktaşa elenince bitti mi herşey?Keşke şu siteden bilinçli 3-4 arkadaş şubenin başına geçse en azından bu kadar kaos olmazdı.Yöneticiler hakkında çok ağır yazacağım ama ceza almak istiyorum,süs bitkisi gibi sadece görüntüden ibaretlermiş meğer

Sizi tebrik ediyorum. Sözleşme imzalanmamasından daha ayıp bir şey varsa o da Oktay hocaya reva görülen muameledir.

Oktay hocanın sabrını taşırıp istifa etmesini mi istiyorlar, anlamadım gitti ya.

Bence Efes pusuda yatıyordur.Olası bir Oktay Hoca ile ayrılıkta hemen kendi takımlarının başına geçireceklerdir...Oktay hoca dan bu yana doğru dürüst toparlanamadılar çünkü.Yine o günlere dönmek için muhakkak temasa geçecekler.

@Hakan Beytemur

Sadece Efes yatsa iyi. Oktay Hoca'nın arkasına en az 3 kulüp daha pusuda yatıyordur onu almak için Avrupa'dan. Fener bile pusudadır Allah bilir. Yönetim her geçen gün şu olaya el atmadığı için basketbolsever taraftarın gözünde güven kaybediyor . Haydi hayırlısı

Umarım sözleşmesi yenilenmez,eğer yenilenirse şimdiden geçmiş olsun,önümüzdeki sezonuda daha başlamadan kaybettik demektir.

Kaybedersekte onun gibi Adam gibi adamla kaybedelim ki ben birsey kaybedecegimizi dusunmuyorum ayrica sizde ne olduki yenilenmemesini istiyorsunuz besiktasa elendik diye tabii iste biz bu zihniyetten oturu Fatih hocayi da iki macta harcadik sonra 10 yil hic birsey olamadan kulubu batma noktasina getirdik. Biz bizden birini bulmusken bu kisinin yeterliligini tartismaya bile gerek yokken neye gore yenilenmesin diyorsunuz cidden merak ediyorum.

Öncelikle Oktay Mahmudi Galatasaraya alışık olmadığı bir sinerji, devamlılık ve özgüven getirmiştir. Buraya kadar kimsenin aksini iddaa edebileceğini zannetmiyorum.
Ancak şahsi fikrim fenerbahçe ülker in ve anadolu efesin olmadığı daha doğrusu berbat bir durumda olduğu sezonda (ki bir daha bu takımlar böyle yakalanmayacaktır) sezonu kupasız kapatmak neticede bir başarısızlıktır..
Evet bir kaç sene önceki gelinen nokta ile karşılaştırıldığın da büyük kademe atladık ama kademe atlamakla bitmiyor iş malesef..Biz kademe atlaya duralım işte bugün sene başında herkesin alay ettiği beşiktaş 3 kupayla bitirecek sezonu.Türkiye kupasında son 2 dakikada 10 sayıdan elediler bizi.Yine play offlarda aynı keza.

Sorun Oktay Mahmudinin klasik 5 numara ve oyun kurucu yanlışlığında..Oktay Hoca prkaçin gibi Drobnjak gibi yada andriç gibi yumuşak ve 5 numaradan oyunu kurabilecek bir pivot ister ve yıllardır da bu inadından vazgeçmediği için kaybeder.Zaza dan sonra çok zor değildi sırtı dönük oynayacak bir pivot bulmak..Bahsettiğimiz voleybol yada hentbol değil ki. oyuncu kıtlığı olmayan bir spor basketbol.Ve Oktay Hoca piyasada oyuncu yok dediği günlerde Beşiktaş milangaz Mensah ve arroyo yu transfer etmişti bile.Ve o ikili şuanda beşiktaşı şampiyon yapıyor.

Oktay Mahmudi yine kariyerine bakıldığın da bir latifedir yanlış anlaşılmasın lütfen ama bir point guard harcama canavarı olduğunu da görmekteyiz.

Bana göre en önemli yanlışı Oktay Hocanın lakoviçe sıradan bir oyuncu muamelesi yapması oldu.Forum da lakoviç savunulurken genelde yaşından söz edilmiş ama bence hiç gerek yok.32 yaşında lakoviç.ve o yaşlar da hatta daha yaşlı oyuncuların neler yapabildikleri aşikar.Bugünün en önemli oyun kurucuarı spaunılıs ve teodosic bir kaç sene önce lakoviçi gördüklerin de esas duruşa geçerken Oktay Hocanın özellikle süre konusunda yanlışlarıylada lakoviçin ve o bölgedeki diğer oyunculardan verim alamadığını düşünüyüorum.

Maçları antrenör kazanır düşüncesi Oktay Hocada hakimdir.Maçları oyuncular kazanır düşüncesi Ergin Hocada hakimdir.Çok karşılaştırılan iki koç arasında ki en büyük fark da budur bence.

Uzun lafın kısası arkadaşlarım eğer yönetimde bu tip bir düşünce sonucu Oktay Hocaya karşı bir tutum var ise yada sözleşme yenilenmeyecekse anlarım ve hoşumada gider.Demek ki yönetim (doğrudur,yanlıştır) ileriye gidebilmek adına daha güçlü olmak adına kararlar veriyor diye düşünürüm..

Ve adı geçen Erman hoca olayı doğru ise bu düşüncemi destekleyecektir.Ancak klasik derin Galatasaray cephesinin tekere çomak sokma yada şube elden gidiyor düşüncesi hakim ise de ateşle oynarlar sadece okadar.

bjk'nin şampiyonluğuyla oktay hoca'yı eleştirmeyelim. efes'in son şampiyon olduğu sene kerem ve kasun'da doping çıktı. kasun'un ki değerlerin altındaydı. Kerem Gönlüm ceza aldı. Koç kim? Ergin Ataman. Bugün bjk çok dar bir kadroyla üst üstte üst düzey maçlar yapıyor. Bu şampiyonluğun ardından neler çıkar allah bilir.