Serie A

Juventus izlettiriyor kendini. Diego ile Melo renk katmışlar takıma. Ama geçen ay İtalya'dan hediye gelen Totti şapkası uğruna Roma'yı destekliyorum bende. :p

Berk Tuna Tertipli' Alıntı:
Juventus izlettiriyor kendini. Diego ile Melo renk katmışlar takıma. Ama geçen ay İtalya'dan hediye gelen Totti şapkası uğruna Roma'yı destekliyorum bende. :p

Güzel... :) Roma taraftarları oldukça fazla sanırım forumumuzda. =)

Serie A NTV Spor?da

Avrupa?nın en önemli ligleri bu yıl da NTV Spor?da... La Liga ve Arjantin liginin ardından İtalyan profesyonel futbol ligi Serie A, bu yıl da NTV Spor?dan yayınlanacak...

Milan, İnter, Juventus, Lazio, Roma, Parma başta olmak üzere 20 takımın mücadele ettiği Serie A?nın bu hafta 3. hafta karşılaşmaları oynanacak. Hafta sonundan itibaren Serie A maçları sadece NTV Spor?da ekrana gelecek.

NTV ve NTVSpor da olmasa bu ülkede insanlar spor denen olaydan bihaber olacak (mübalağa içermektedir.)

her neyse tekrar roma-lazio maçını güntekin onay, ercan taner, murat kosova dan dinlemek keyifli olacaktır.

Geçen Livorno maçını izledim kendi sahasında oynuyordu tribün sıfırdı resmen bumudur yani öve öve bitirilemeyen taraftar topluluğu bizim numaralı daha etkili yemin ederim adamlar tiyatro izlemeye gelmişler stada sanki.
Tribün benim için çok önemlidir ve tribünü bu kadar berbat bi takımın sırf siyasi düşüncelerinden dolayı bu kadar ilgi görmesine anlam veremiyorum açıkçası. Ha ben River Plate hastasıyım nedir yani zengin insanlara olan ilgimdenmi hayır adamlar mükemmel tribün yapıyorlar bu da benim çok hoşuma gidiyor aksi durum gerçekten garibime gidiyor bu livorno sevgisini biraz insanların sırf fakirlerin desteklediği bi takım diye Boca'yı sevmesine benzetiyorum saçma bence.

Şamil Turançiftçi' Alıntı:
Geçen Livorno maçını izledim kendi sahasında oynuyordu tribün sıfırdı resmen bumudur yani öve öve bitirilemeyen taraftar topluluğu bizim numaralı daha etkili yemin ederim adamlar tiyatro izlemeye gelmişler stada sanki.
Tribün benim için çok önemlidir ve tribünü bu kadar berbat bi takımın sırf siyasi düşüncelerinden dolayı bu kadar ilgi görmesine anlam veremiyorum açıkçası. Ha ben River Plate hastasıyım nedir yani zengin insanlara olan ilgimdenmi hayır adamlar mükemmel tribün yapıyorlar bu da benim çok hoşuma gidiyor aksi durum gerçekten garibime gidiyor bu livorno sevgisini biraz insanların sırf fakirlerin desteklediği bi takım diye Boca'yı sevmesine benzetiyorum saçma bence.
Şamil futbola ilişkin "futbol sadece futbol değildir" sözünü çok beğenirim.

Kimisi başarıyı, paranın gücünü ön planda tutup Real Madrid´e gönül verir Avrupa´da; kimisi politik kültürü, endüstriyel futbola karşı duruşu vs. nedenlerle Livorno´ya yer verir kalbinde.

Özetle zevkler, renkler hesabı...

Not: Real Madrid´e gönül verenlerin farklı gerekçeleri de vardır elbet ama farklılıkları net olarak belirtmek için bahsettiğim özelliklerine dem vurdum.

Onur abi mesela ben Anti Barcelonacı olduğumdan Real Madrid'i destekliyorum. :)

Lige dönersek de İnter rahat bir ilk yarı sonucunda 3-1 önde Napoli önünde. İlginç olan da Lazio ve Roma gibi nispeten iyi takımların maçlarının da gollü geçmesi.

Kerem SEÇER' Alıntı:
Onur abi mesela ben Anti Barcelonacı olduğumdan Real Madrid'i destekliyorum. :)

Kimi desteklesen yeniliyor zaten : )

İtalya Liginde ciddi şekilde Fiorentina'ya hep bir sempatim olmuştur Batitusta'dan dolayı, onun dışında da Lazio'yı hep sevmişimdir.

Burak Barut' Alıntı:
Kimi desteklesen yeniliyor zaten : )

İtalya Liginde ciddi şekilde Fiorentina'ya hep bir sempatim olmuştur Batitusta'dan dolayı, onun dışında da Lazio'yı hep sevmişimdir.

Birini geçen hafta yendik.

Diğeri de ezeli düşmanımız pardon rakibimiz. :) Lazio ha Cindoruk hahaha. :p

Şamil Turançiftçi' Alıntı:
Tribün benim için çok önemlidir ve tribünü bu kadar berbat bi takımın sırf siyasi düşüncelerinden dolayı bu kadar ilgi görmesine anlam veremiyorum açıkçası..

Şamil Livorno taraftarına haksızlık ediyorsun.Yıllardır Livorno yu takip eden biri olarak bir iki maçını daha izlemeni öneriyorum,bana hak vereceksin.

Gelelim olayın siyasi boyutuna.Bence bu konu garip bir şekilde abartılıyor.Sanki Livorno İtalya şampiyonu olsa sosyalizm gelecek gibi bir endişe var bazılarında.
Bir defa Livorno sol bir kulüp değil olamazda zaten.
Çünkü profesyonellik dediğimiz şey bununla tezatlık içinde.Şu anki endüstriyel futbolda taraftarlar müşteri kulüplerde şirket olarak görüldügünden futbolun sol veya solun herhangi bir fraksiyonuyla alakalı olması mümkün değil.
Ayrıca Livorno kulübü değil taraftarı sol görüşlü.Ama takım küme düşmüş Juve ye yenilmiş vs vs bunlar cok önemli değil onlar için.Onlar için aslolan Livorno sevgisi.
Yensede yenilsede o stadı birşekilde doldurup takımlarını destekliyorlar.
Yani amatör bir ruhla baglılar takımlarına.Hiçbir beklenti içinde olmadan.En güzelide bu zaten.

Gelelim benim Livorno sevgimin kaynagına.
Ben eniştem sayesinde Livorno yu tanıyanlardanım.İtalya da çalıştıgı dönemde Livorno ve Napoli formaları alırdı bana.
Bu yüzden bir sempatim vardır Livorno ya.
Yani Che posteri asıyorlar diye Livorno yu tutanlardan değilim.Kaldı ki Che nin stadlarda resimlerinin asılmasınada karsı biriyim.

Türkiye de hemen hemen tüm taraftar grupları belli siyasi görüşteki kişilerin elindedir.
Biraz Beşiktas birazda Adanademirspor u bunun dısında tutabiliriz.
Livorno nun medya tarafından ilgi görmesinin temel sebebide buydu.
O kadar aynı ki bizim tribünlerimiz.Ve bazı şeylere o kadar yabancıyız ki ,farklı birşey gördüğümüzde doğal olarak şaşırıyoruz ve aa buda varmıs diyebiliyoruz.
Bence senin şikayet ettiğin Livorno abartmasının temel sebebi bu.

Livorno'yu biraz daha takip etmek şart oldu artık. Bu arada benim Real Madrid sempattim tamamen züppe burnu büyük katalan milletine olan nefretimden ve şehir olarak Madrid'i sevmemden kaynaklanıyor yoksa Kral'ın bana aylık bağlamışlığı yok yanlış anlaşılmasın :) .

Yani ofsayt görülmeyebilir de bu kadarı da seçilmeli heralde. İnter' in dün attığı ikinci golde pas atılmadan Milito ofsayt pozisyonundaydı. Pas atıldıktan sonra da haliyle. Kısacası ikinci golü bedavadan buldu, İnter. Sanctis kalede görev aldı. Yazık beş dakikada kalesinde iki gol görerek neye uğradığını şaşırdı.

Bu akşam Genoa - Juventus maçı var.

Juventus iyi yırttı..İzledim macı koskoca juventus bile pozisyonlar veriyor ecel terleri döküyor..Galatasaray bunların hepsinden kat kat iyi oynuyor...