Sinan Güler

Sinan Guler <s>@</s>sinanguler Suçlayacaksanız, evet hata bende. Ama hiç bir zaman takımım için mücadele etmeyi, en iyisini çabalamayı bırakmayacağım.

Eleştiri ile hakaret arasında bir nokta var. O noktayı çoktan geçmiş bulunuyoruz. Sporcular, bizim gibi insan. Hiçbiri Robocop değil. Performansı düşebilir, psikolojisi değişebilir, hastadır, binbir türlü neden var sahaya iyi yada kötü yansıyan. Sonuçlar iki maç sonra düzelir, önemli olan karakter. O yüzden birazcık saygı, çok değil biraz!

Kaptan sen bakma burda ki bi kaç tane sırtlanın yazdıkları şeylere o kupa senin ellerinde yükselirken bu sırtlanlar ağlayacak onları ağlatırken de benim gibi milyonlarca gerçek galatasaray taraftarı aslanları mutluluktan uçuracaksın sana ve tüm arkadaşlarına güvenimiz tam!!!

Sinan Guler <s>@</s>sinanguler Suçlayacaksanız, evet hata bende. Ama hiç bir zaman takımım için mücadele etmeyi, en iyisini çabalamayı bırakmayacağım.

Eleştiri ile hakaret arasında bir nokta var. O noktayı çoktan geçmiş bulunuyoruz. Sporcular, bizim gibi insan. Hiçbiri Robocop değil. Performansı düşebilir, psikolojisi değişebilir, hastadır, binbir türlü neden var sahaya iyi yada kötü yansıyan. Sonuçlar iki maç sonra düzelir, önemli olan karakter. O yüzden birazcık saygı, çok değil biraz!

Ne kadarda bayiliyoruz kendi kendimize hayali dusmanlar yaratmayi. Kim hakaret etmis Sinan'a diye hem burayi hem twitteri taradim arada bir kac cikinti disinda kotu bir soz yok.

Yaptigi hareketide 18 yasinda genc adam yapmaz, Eurocup ceyrek finalinde kime neyin tribini atiyorsun, ustelik mac bitiyor. E bu kadarinida yazicak insanlar.

Sinanı çok severim ama kusura bakmasın aylardır hiçbir şey oynamıyor. Taraftar hakaret etmediği sürece eleştirebilir, Sinan gibi modern kafaya sahip birinin hakaretlere de takılmaması gerekiyor, taraftar olarak Sinana sevgimiz de saygımız da büyük. Ama toparlanması lazım Bayern maçı son damla oldu,Sinan uzun süredir felaket durumda. Kulüp için çok önemli bir oyuncu olması ve atıyorum geçen sene Fener maçlarındaki oyunu onu eleştirilmez yapmaz. Bu çizgiyi iyi çizmek gerekiyor

Kaptan sen bakma burda ki bi kaç tane sırtlanın yazdıkları şeylere o kupa senin ellerinde yükselirken bu sırtlanlar ağlayacak onları ağlatırken de benim gibi milyonlarca gerçek galatasaray taraftarı aslanları mutluluktan uçuracaksın sana ve tüm arkadaşlarına güvenimiz tam!!!

Bakın büyüğümsünüz o yüzden zor tutuyorum kendimi. Ama şunu da söylemeden edemeyeceğim sırtlan sizsiniz. Önce konuşmayı, hakaret etmeden tartışabilmeyi öğrenin.
Benim-bizim gerçek galatasaray taraftarı olup olmadığımızın kararını vermek size mi düştü? Siz kimsiniz ki bize hakaret ediyorsunuz? Takmışsınız at gözlüklerini, camiamızın evladı, kaptanımız vs diye bağnazca yobazca bi düşünceyle tüm eleştirilere kapalı olup eleştirenlere hakaret etmek ne demek ya? Yönetici arkadaşlar kusura bakmasınlar ağır yazdıysam ama kendimi ancak bu kadar dizginleyebildim.

Adam sene başından beri rezalet, bakın formsuz demiyorum, formsuzluk şut kaçırarak ne bileyim buna benzer şekillerde olur. Sinan tek kelimeyle re-za-let. Takıma zarar veriyor. Artık koç bile dayanamayıp -ki oyuncu değiştirmeyi sevmeyen adam- ilk periyodun ortalarında Sinan'ı çıkarmaya başladı. Maç başı 3-4 top kaybı ortalaması var (birebir rakamsal bu olmayabilir ama izleyenler görüyordur, başkalarında patlattığı kendisine yazılmayan bir sürü top kaybı var), şutlar rezalet, oyun kurma rezalet. Uzun zamandır kendi kendime söylüyorum bugün de burada söyleyeyim, şu an Eurocup ve Euroleague de kalan takımlar arasında bana göre Jerrels'tan sonra en kötü performans gösteren oyuncu Sinan.

Ama beyefendiyi eleştirince sırtlan ilan ediliyoruz bazı hadsiz-densizler tarafından.

İSanırım kaptan o tiviti maçtan hemen sonra atmış yorgun ve üzgün olduğu bir anda yani belki bundan daha önemlisi tvitırda da karakter sınırlaması olunca farklı şekillerde anlamaya müsait olmuş yazdıkları. Suçlayacaksanız suçlayınya da suçlayacaksanız suçluyum demek yerine suçlayacaksanız suçlu benim demiş yani ben karamuratım dememiş karamurat benim demiş :).Eğer bir suçlu arıyorsanız suçun sorumluluğu üzerime alıyorum demiş bence atar yapmamış yani sorumluluk kelimesini tercih etmek daha doğru olurdu ama o şekilde karakter sayısı artıyor suçlayacksınızz yerine "bir sorumlu arıyorsanız" ya da "birini sorumlu tutacaksınız" demesi lazım belki düşünülse sorumlu kelimesi kullanılarak aynı karakter sayısı ile de anlatabilirdi ama o duygusal yoğunlukta böyle yazmış işte.

Sinan geçen sene başında ücretinde indirime giderek yeni ve daha uzun süreli sözleşme yapmayı kabul etti üzerine (eğer bir algı yönetimi yoksa işin içinde) geçen sene ödemelerin yapılmadığı dönemde Kerem ve Ender kadar bile hakkını aramadı sportif anlamda da ciddi katkı sağladı takıma şimdiye kadar bendeki kredisi tükenmez açıkcası ama hiç bir oyuncu eleştirilemez değil tabi ki yine de ikinci bayern maçı sonuna kadar taraftar olarak mantıklı ve haklı bile olsa eleştiri modundan çok koşulsuz destek modunda olmanın daha işlevsel olduğunu düşünüyorum.Eleştiri yapacaksak da mümkün olduğunca yapıcı bir dil kullansak daha iyi olur bence

Konunun özüne dönersek geçen sene kaybedilen ve gönderilen oyunculardan sonra oluşan kadro kimyasında Sinan'a skorerlik rolü kaldı ama şu anki kadro kimyamızda Eric ve Blake gibi doğal skorerler var ayrıca Micov,Lasme skorerlik yönleri açısından kariyerlerinin zirvesindeler Green ve Davis de form durumlarnı bir tarafa bir kenara bırakırsak kariyerleri boyunca skorer yönü ön planda olan oyuncular oldular yani bizim daha çok geçen seneki Sinana değil eski Sinana ihtiyacamız var.Hücümda birşeyler yapmaya odaklanıp yapamamak genel konsantrasyonunu bozuyor bu sefer olumsuz bir kısır döngü içersine girip oyunun her alanında verimi düşüyor.Bir de centilmenlik işinde biraz abartıya kaçıyor mu diye de arada konuşuyoruz hemen her sporun doğasında rakibe karşı bir miktar fiziksel ve daha da önemlisi psikolojik/duygusal sertlik/şiddet gösterme (sporculuk belki de bir çeşit modern gladyatörlük değil mi zaten ?) vardır .Bu sertliğin kuralların çok dısına çıkması sportif ruha aykırı tabi ama bu sertliğin varlığı da sportif ruhun içersinde. Sinan basta olmak üzere bizim hemen tüm takım centilmenlik işini biraz ifrata mı kaçıyorlar biraz düşünmeleri lazım.gerek fiziksel gerek psikolojik/duygusal olark biraz sert olmamız lazım artık.

Sayfayı fareyle çok az yukarı çektim 12 şubatta ''kaptan çok formda maşallah nazar değmesin'' diye mesaj atılmış. Yani tam 1 ay önce. Nasıl oluyor da ''aylardır'' hiçbirşey oynamamış'' oluyor ?

Sayfayı fareyle çok az yukarı çektim 12 şubatta ''kaptan çok formda maşallah nazar değmesin'' diye mesaj atılmış. Yani tam 1 ay önce. Nasıl oluyor da ''aylardır'' hiçbirşey oynamamış'' oluyor ?
Yaklaşık 1.5 2 aydır çok kötü olduğunu düşünüyorum. Hafızam beni yanıltmıyorsa Banvit maçının bir bölümü , Royal maçı özellikle hücumda ekstra katkılar verip bize maçı kazandırma noktasına getiren oyunculardan biri olmuştu. Eurocupta Karşıyaka ve Münih maçlarında rezaletti ligde de epey bir zamandır öyle. Aylardır kelimesini abartılı kullanmış da olabilirim ama gerçekten kötü olduğunu düşünüyorum, geçen bir röportajında da kendini çok iyi anlatan bir cümle kurmuştu ama hatırlayamadım şu an

Eleştiri herkesin hakkı ama eleştirenin üslubuna dikkat etmesi gerektiği kadar eleştiriye karşı çıkanın da dikkat etmesi önemli. Sinan bu takımın her şeyi ama kabul etmek gerekir ki özellikle son 1-2 aylık süreçte tecrübesine örtüşmeyen bir oyun oynuyor. İnşallah taraftarın desteği ile Kaptanın döneceği ve onun katkıları ile turu geçeceğimiz bir maç olacak.

uAmed

Savunmada sıkça perdeye takıldığı maçlar oluyor, bolca top kaybettiği maçlar oluyor ama çok iş yapan çok hata yapar demişler. Sorumluluk almaktan çekinmiyor, ayakları yavaş olup savunmada zaman zaman kaybolan Schilb in ve oyun kurucu özellikleri oynadıkları pozisyon için yetersiz pg lerin işlerini yükleniyor...

Ceza şutlarını Micov ile birlikte en iyi kesen oyuncumuz şu anda. Schilb in şut mekaniği iyi olsa da dış atışlarda geriye çekilmesi gerekiyor, McCollum da öne doğru hamleyle ancak yüzdeli atabiliyor. Delicilik desek yine Sinan ın eline bakıyoruz. 1.5 gibi oynadığı da göz önüne alındığında bence şu düşen formu bile gayet yeterli. Ender i filan hatırladığımda iyi ki Sinan var diyorum ben.

Muhammet Bey Merhaba,
Yanlış hatırlamıyorsam o aralar bi Banvit maçımız vardı ve Sinan günündeydi iyi şut sokmuştu ama bir maçlık parlamaydı. Arkadaş sanırım ona istinaden çok formda yazmış.
Emre Köprücü Bey, 2 aydır kötüydü görüşünde ama sene başından beri takımımızın tüm maçlarını izlemiş biri olarak (bazıları mecburen banttan) Sinan sene başından beri rezalet oynuyor. (kötü demek yerine özellikle rezalet kelimesini kullandım çünkü kişisel fikrime göre kötüden de öte)

Kaptanımız, geçen sene yaptıklarını elbette ki unutmadık, zaten Sinan'a hakaret ettiğimiz, sövdüğümüz de yok. Sadece çok kötü oynuyor ve bu formsuzluk değil 1 senedir kötü çünkü formsuzluk 3 maç olur, ya kızağa çekilmeli ya da kendini toparlamalı. 29.02.2016 da yaptığım yorumda "Kaptan sen de bir an önce toparlan, kötüyken hiç çekilmiyorsun çünkü. Rotasyon bu kadar darken ve kritik haftalara girmişken eski Sinan'a çok ihtiyacımız var." yazmıştım zaten. Kimse Sinan'a öfke kusmuyor. Kötü oynuyor ve bunu belirtiyoruz.

Kutay Bey, destek konusunda haklısınız. İnşallah rövanşta işten çıkıp takım elbiseyle salonda olup leş gibi terleyene ses tellerim patlayana kadar destek vereceğim. Bununla ilgili, takımı desteklememe gibi problemimiz durumumuz yok eleştiren arkadaşlar olarak. Ama Sinan bu kadar kötüyken ve biz bunu eleştirirken birilerinin gelip sırtlanlar seni eleştiriyor gerçek Gs taraftarı arkanda falan demesi ayıp yani.

Ben de ''kendi görüşüm'' ile asla katılmıyorum söylenenlere. Son bikaç hafta ''beklenilen''in altında olabilir, basit saçma top kayıpları yapıyor olabilir evet ama ondan öncesini iyi , hatta çok çok iyi oynayıp birçok maçın da skorerleri ve hatta kahramanı olduğu performanslar sergiledi. Her takımda her oyuncu böyle süreçler yaşıyor bu kaçınılmaz malesef. Umarız kısa sürede toparlanır, ki toparlanacağını da biliyoruz hepimiz :)

Aslında Sinana bu kadar kötü oynadığı dönemde bile ta ki Bayern maçına kadar pek tepki olmaması onun kredisinin ne kadar yüksek olduğunu gösteriyor bence. Böyle bir karakteri bu forma altında izlemek çok güzel toparlanacağına da inanıyorum

Sinan takımımız için önemli bir parça herkes kabul ediyor bunu. Schilb, Micov, Sinan merkezli bir takımımız, yaratıcılık anlamında bunların vereceği katkı çok önemli. Sinan uzun zamandır formsuz bunu kabul etmek gerek eleştirilere de saygı duyup, bunlardan ders çıkarıp oyununu daha ileriye götürmelidir. Unutmamak gerek ki Sinan dokunulmaz da değildir. Eleştiri yapmak herkesin doğal hakkıdır profesyonel oyuncu bunları aşmalı. HAYDİ KAPTAN SİLKELEN daha bu sene işimiz bitmedi HEDEF EUROCUP ŞAMPİYONLUĞU ZAFERE GİDEN YOLDA ÇEKİLEN ÇİLE KUTSALDIR.

İyi gününde olursa Canaria deplasmanın kilit oyuncusu olabileceğini düşünüyorum şahsen
Savunmada tepeye çıktığında geri dönemeyen,boyuna rağmen herhangi bir blok tehditi de olmayan Omic var,orayı maden gibi işlemesi lazım McCollum ile beraber