Soma...

Bugün Soma'da bir maden ocağında göçük..
AFAD'ın açıklaması!
17 işçi hayatını kaybetti!
11 işçinin yaralandı!
200 ün üzerinde işçi mahsur!

Allah yardımcıları olsun..

En büyük utanç kaynağı bana göre bu maden kazaları bu ülkede. Ne desek boş. 3 kuruş para kazanmaya gidiyor oraya insanlar ve alınmayan tedbirler üstüne canlarından oluyorlar. 1 değil 2 değil 3 değil. Yeter artık be. Ben Zonguldaklıyım. Yani kömürün, madenlerin bu ülkede başkenti benim memleketim ve bıktım artık her yıl bu ülkede en az 1 tane madenin patlayıp 10larca hatta 100lerce can almasından. Hele hele kazadan sonra yetkili abiler çıkıp demiyor mu kader, mukadderat diye. Allah kahretsin öyle abileri işte. Muhtemelen yarın en yetkili abimiz çıkacak ve Allah'ın taktiri , artık gerekli önlemleri alacağız diyecek daha öncekiler gibi ama yine alınmayacak yarın öbür gün yine patlama olacak yine aynı kısır döngü sürecek. Tek cümle ile lanet olsun böyle ülkeye. Allah umarım misli misli fazlasını çıkarır sorumluları kimse bu kazaların . Öyle edebi yönüm kuvvetli değildir sadece içimden şu an bunları yazmak geldi ve yazdım. Hatalarım varsa özür dilerim

Taşeronlaşmayı, sendikasızlaşmayı, iş sağlığı ve güvenliğini hiçe sayan işveren odaklı politikayı benimseyen, kuran, kurgulayan herkesin gelmişine, geçmişine, doğmuşuna, ölmüşüne..!!

Soma'da yürekler yandı. Ilk değil ve bu duzen değişmezse son da olmayacak! Artık yeter!

Olay kaç saat önce olmuş bir bakan çıkıyor daha kazanın sebebini bilmiyor aşağıda kaç kişi var bilmiyor kurtulan ölen kaç kişi söylemiyor sizin yönettiğiniz afet yönetimine lanet olsun.

Kurtarma çalışmalarına bakıyorum kargaşa her yer. Lanet olsun nefret ettim bugün ülkeden.

Enerji Bakanı Taner Yıldız: İçeride 787 işçi çalışıyordu. Şu ana kadar 151 ölü, 76 yaralı var.

İnsan hayatı bu kadar mı ucuz olur? Lanet olsun bu düzene, bu sisteme... İnşallah bu sayı daha da artmaz.

Allah rahmet eylesin. Mekanları cennet olur inşallah... Lafta değil , gerçekten ekmek parası için yerin dibine giren vatan evlatlarını kaybettik. Dün tv de şirket çok iyi bi şirket diye yorum yapıyolardı. Denetimleri her şeyi tamdı madenin. Devletin de kabahati yoktu. Televizyonu kırasım geldi. Ben İstanbul da böyleyken , sen ordakilere sabır ver yarabbi...

Ben mhp'ye üye olan mhp'ye gönül vermiş biriyim.

Bunu söyledim çünkü ak partili değilim. Ak Parti'den ve Tayyip'den de nefret ederim ve hiç haz etmem. Böyle bir yanlış anlama olsun istemiyorum.

Ama şu yazılanlar hiç hoş değil.

Hükümet ölü sayısını niye saklasin ki.
Propagandanizi rakamlara göre mi yapacaksınız yoksa ?
Arkadaşlar insanlar öldü orda insanlar..

Bırakalım lanet okumayı beddua etmeyi siyaset yapmayı şimdilik.
Şu kaos bir ortadan kalksin gerekenleri gerekirse toplum olarak yaparız daha sonra.
Ama önce bari şu şehitlere saygımız olsun.

Ak Parti'lilerin ağzına,ölüler üzerinden nemalanmayin siyaset yapmayın gibi cümleler verdirmeyelim.

Dua edelim sayı artmasın.
Dua edelim şehit olanlara Allah rahmet eylesin.
Dua edelim geride kalanlara Allah sabr-i cemiller versin..

Ölü sayısı 205 olarak açıklandı, ikiye katlanabilir deniliyor.

Kurtarılmayı bekleyenlerin Allah yardımcısı olsun, ailelerine sabır diliyorum.

Ben mhp'ye üye olan mhp'ye gönül vermiş biriyim.

Bunu söyledim çünkü ak partili değilim. Ak Parti'den ve Tayyip'den de nefret ederim ve hiç haz etmem. Böyle bir yanlış anlama olsun istemiyorum.

Ama şu yazılanlar hiç hoş değil.

Hükümet ölü sayısını niye saklasin ki.
Propagandanizi rakamlara göre mi yapacaksınız yoksa ?
Arkadaşlar insanlar öldü orda insanlar..

Bırakalım lanet okumayı beddua etmeyi siyaset yapmayı şimdilik.
Şu kaos bir ortadan kalksin gerekenleri gerekirse toplum olarak yaparız daha sonra.
Ama önce bari şu şehitlere saygımız olsun.

Ak Parti'lilerin ağzına,ölüler üzerinden nemalanmayin siyaset yapmayın gibi cümleler verdirmeyelim.

Dua edelim sayı artmasın.
Dua edelim şehit olanlara Allah rahmet eylesin.
Dua edelim geride kalanlara Allah sabr-i cemiller versin..

"siyaset yapmayın" diyip siyasi parti ismi zikrediyorsun, kendi yönelimini belirtiyorsun.
"Gerekirse" tepki veririz ne la? Gerekmesi için tam olarak ne olması gerek? "Daha sonra" demişsin, ne kadar sonra kardeş bi bilek?

Şehit diyip güzelleme yapmayı da ihmal etmemişsin. Bak anlatayım sana güzel kardeşim; bu işletme bir kamu işletmesi iken özelleştirildi ve karlılık oranları 7 kat artırıldı. Nasıl oldu bu? Asgari ücrete işçi çalıştırarak, taşerona iş verip işçinin hakkını aramasına engel olarak, güvenlik önlemlerini minimuma indirip üretim maliyetini düşürerek ve bir yandan ücretini kendi ödedigi iş saglığı güvenliği uzmanına "işletme güvenli" raporu hazırlatarak.

Yani güzel kardeşim yitip gidenler şehit degildir, bu iğrenç düzenin masum kurbanlarıdır. Buna sebep olan da neoliberal politikanın vahşiliğidir.

Kisaca ortada bir siyaset varsa, o siyaset bu ölümlere neden olmuştur. Ardından edilen feryatlar yalnızca hesap sormadır!

"siyaset yapmayın" diyip siyasi parti ismi
zikrediyorsun, kendi yönelimini belirtiyorsun.
"Gerekirse" tepki veririz ne la? Gerekmesi için tam olarak ne olması gerek? "Daha sonra" demişsin, ne kadar sonra kardeş bi bilek?

Şehit diyip güzelleme yapmayı da ihmal etmemişsin. Bak anlatayım sana güzel kardeşim; bu işletme bir kamu işletmesi iken özelleştirildi ve karlılık oranları 7 kat artırıldı. Nasıl oldu bu? Asgari ücrete işçi çalıştırarak, taşerona iş verip işçinin hakkını aramasına engel olarak, güvenlik önlemlerini minimuma indirip üretim maliyetini düşürerek ve bir yandan ücretini kendi ödedigi iş saglığı güvenliği uzmanına "işletme güvenli" raporu hazırlatarak.

Yani güzel kardeşim yitip gidenler şehit degildir, bu iğrenç düzenin masum kurbanlarıdır. Buna sebep olan da neoliberal politikanın vahşiliğidir.

Kisaca ortada bir siyaset varsa, o siyaset bu ölümlere neden olmuştur. Ardından edilen feryatlar yalnızca hesap sormadır!

Ben bunu polemiğe dönüştürmek istemiyorum.
Gün kavga günü değil birlik günüdür.
Haklısınız...