Tibor Pleiss

Bugün savunma da iyiyse bunun sebeplerinden biri kısaların kolay geçilmemesi diğer türlü ağır kalıyor yetişemiyor.Eğer kısalar böyle oynamaya devam ederse savunmada çok pozisyon bozar

Tyus bir 5 numaraya göre çok kısa, ligde ve Avrupa da iddialı olmak istiyorsak Tibor daha çok sure almali. Udoh ve Vesely pota altında şov yapıyor Tyus oynayinca Tiboru kullanmamak büyük hata oldu o maçlarda.

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Savunma gayretini kenara koyuyorum, hücumda hala titrek ve ürkek, net tek hareketi yok adamın, her girişimi Allaha emanet. Şafakanın savunma zaafını iyi kullanan kısalar maçın asıl kahramanları, Şafaka pivotu yardıma göndermekten vazgeçmeyi çözene kadar maçı kopardılar...

Galatasaray Odeabank Erkek Basketbol Takımımız, THY EuroLeague 8. hafta maçında Abdi İpekçi Arena’da Darüşşafaka Doğuş’u 85-81 mağlup etti. Maç sonunda oyuncularımızdan Tibor Pleiss açıklamalarda bulundu.

Tibor Pleiss’ın açıklamaları şöyle:
“Maçın başından beri çok zor maç oldu. Takımca oynadık ve kolay sayılar bulduk. Bugün harika bir galibiyet aldık ve maçı kazanmayı hak ettiğimizi düşünüyorum. Taraftarlarımız bize itici güç oluyor ve bize çok enerji katıyor. Onlara teşekkür ederim.”

Savunma gayretini kenara koyuyorum, hücumda hala titrek ve ürkek, net tek hareketi yok adamın, her girişimi Allaha emanet. Şafakanın savunma zaafını iyi kullanan kısalar maçın asıl kahramanları, Şafaka pivotu yardıma göndermekten vazgeçmeyi çözene kadar maçı kopardılar...
%100 katılıyorum. Dün gerçekten çok iyi katkı verdi ama hiçbir maçta da karşısında bu kadar kötü pota altı savunması olmayacaktır.

Boşluk yakaladığında çoğu zaman turnikeyle bitirmeye çalışıyor, dün bile sayıyla bitirdiği bir pozisyonda James Anderson'dan blok yedi. Yine dün gece Anthony Randolph'ün Joey Dorsey'e yaptığını düşününce diğer maçlarda aynı performansı beklememek gerekiyor.

Net hareketi olmamasına katılmakla beraber dün Slaughter , Moermann gibi savunmacı ve güçlü adamlara karşı oynadı. Ayrıca Anderson blok pozisyonunda ben olsam ben de blok yapardım çünkü rakibi arkasındaydı, görmüyordu.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Net hareketi olmamasına katılmakla beraber dün Slaughter , Moermann gibi savunmacı ve güçlü adamlara karşı oynadı. Ayrıca Anderson blok pozisyonunda ben olsam ben de blok yapardım çünkü rakibi arkasındaydı, görmüyordu.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Muhammed, Moermann savunmacı bir uzun degil ki. Banvitte de onun arkasını hep Vidmar topladı.

Ayni performansı bu hafta ipekci'de barca macinda göstermesi gerekiyor . Geldigi günden beri oynadigi en efektif oyundu . Bunun tesadüf olmadigini ispatlamak icin muazzam bir firsat.

Barca eski gücünden cok uzak . Maglubiyetin hicbir aciklamasi olmaz . Olamaz !

Muhammed, Moermann savunmacı bir uzun degil ki. Banvitte de onun arkasını hep Vidmar topladı.

Dün karşısına Furkan'da çıktı, Semih'te...Hiçbiri tutamadı Pleiss'ı. Yapmayın etmeyin, dün adam çok iyi oynadı. Hem savunmada hem hücumda...Belki kendini buldu, belki bir maçlık iyi oynadı, bunu zaman gösterecek ama dünkü oyununa arkasında bu varmış şu varmış diye çamur atmayın...

Dün karşısına Furkan'da çıktı, Semih'te...Hiçbiri tutamadı Pleiss'ı. Yapmayın etmeyin, dün adam çok iyi oynadı. Hem savunmada hem hücumda...Belki kendini buldu, belki bir maçlık iyi oynadı, bunu zaman gösterecek ama dünkü oyununa arkasında bu varmış şu varmış diye çamur atmayın...

Yau ne çamurundan bahsediyorsun? "Kötüydü, şanslıydı, ballıydı, attı tuttu" gibi bir ifade var mı iletide? Yok. Tibor'un başlıgında da daha önce yazdım, şu takımda artık eleştirilecek tek adam Ataman.

Ergin Hoca kendisinden şu zamanda beklenmedik bir şekilde iyi analiz sonucu Pleiss'ı Daçka'ya karşı oldukça iyi kullandı. Pleiss da kendini hazır tutmuş, zaten hep iyi niyetli bir çabası vardı. Lakin Daçka'nın bu sene beş savunması ciddi zaaf. Parakhouski, Stimac, Kuzmic... Bu zaafı gören ve Pleiss'ı kullanan, bu şekilde onu kazanan hocaya da bir artı yazmak lazım. Sonuçta Pleiss, Dusan değil, önemli bir oyuncu. Umarım hoca kazandığı adamı kaybetmez, zira bu sene bulduğu doğruları kaybetmeye oldukça meyilli.

Iyidir kotudur demiyorum ama yalnizca macta top karsi takimdayken .Uzunlarin box icine girislerinde nasil darbeyle karsilarinda durdugunu gormek bile yetti.cska macinin iyilerinden olan semihi aciz gormek guzeldi tiborun karsisinda .Zaten oyuna girmedi daha :) umarim devam eder boyle oynamaya tibor.Zira kendisi her transfer doneminde forumun yildiz 5 numara adaylarindandi.

Tibor ''Dusan'' Pleiss iyi oyununu sürdürüyor. 14 sayı 7 rebound 4 blok hiç de fena değil. Savunma performansı göz ardı edilemeyecek kadar iyi. Arroyo ya da Sloukas gibi ikili oyunu net oynayan bir kısamız olsa hücumda çok büyük etken