ulker baskanindan mujde

spawn1905' Alıntı:
ne kadar begenmesekte ulker gecen sene subeye buyuk katki sagladi,bu senede saglamaya devam edecek ki fatih solak ve 2 oyuncu transferinde yardimici olacaklar..
Evet Ülker geçen sezon bize katkıda bulundu ama karşılığını aldı. Sonuçta reklamını yaptı. Ülker´in reklama ihtiyacı yok o hayrına yapıyor bu işleri diyorsan kulüplere yardım edeceğine ismini saklı tutarak okullar yaptırsın. (İsmini açıklamasa da bu tür yardımları vergiden düşebiliyor)
spawn1905' Alıntı:
sus payi olayina katilmiyorum.
Fener de oynayacak 4 kalburüstü oyuncunun 1 yıllık maliyetini karşılıyor. Galatasaray´ın ise 2 tane oyuncusunun maliyetini karşılamaya hazırlanıyor. Yeterince adaletli bir durum olsa gerek ! Madem adaletli bir sponsorluk düşüncesi var Ülker belli bir bütçe hazırlasın sponsorluk için ve bunları kulüplere amatör branşlara harcama zorunluluğu karşılığında versin. Amaç dışı kullanımlarda yöneticileri sorumlu tutarak tazminat istesin (kulüpten değil)
spawn1905' Alıntı:
isteseler hic katkida yapmazlar ozaman ne dieceksiniz arkadaslar?
Dananın kuyruğu zaten burada kopuyor. Eğer kamuoyunda verdiği desteklerde adaletli davranmadığı kanaati oluşur ve Galatasaray taraftarı Ülker ürünlerini almama kampanyası başlatırsa sonuçlarını hesap edebiliyor musun? Sonuçta Ülker, ürünleri en kolay protesto edilebilecek bir sektörde faliyet gösteriyor.

Gercekten anlamıyorum neyin müjdesi bu. Ülker 3-4 oyuncuyu verince herşey unutulacakmı? dün kaka Ülker'di bugün büyük Ülker oldu ne ala memleket.

Trepagnier gelirse harika olur.Fatihin kalmasi iyi oldu.
Bence Ülkerin yardimlari çok önemli,belki eziklere çok buyuk kiyak yaptilar(özellikle Euroleague) ama belki buna da $ükür etmemiz lazim çünkü yönetim basketbolu pas geçmi$ti....

Fenere kepçeyle ( oyuncular,eurolig hakkı,salon yapımı,tonla para) verecekler senin agzınada bir parnak bal(fatih solak ve dandik biriki transfer ) verecekler ve sayın arkadaşlarım çıkıp ezikler gibi ya onuda mı vermesinler alalım işte ne verirlerse diyecek nerede galatasarayın onuru haysiyeti şerefi.GS kimsenin 3 kuruşluk sadakasına muhtaç degildir ki bu sadakada gs taraftarını susturmak ufak çaptada olsa bir boykot yapılması ihtimaline karşıdır(banviti bile boykot edemeyen taraftar!).GS biraz akıllı yöneticiler olsa ülkerin 3 kuruşluk sadakasından medet umana kadar kardeşim kim bu ülkerin en büyük rakipleri eti mi git eti yönetim kuruluna git pepsiye vs her kimse yok mu bunlarda GS tutan bir yönetici reklama yatırılan trilyonlarca paradan GS yatırım yapmalarını iste versinler GS destek çıksınlar ülkerin karşısına hem GS hemde yatırım yapacak olan kuruluş karlı çıkar 1 ülker alacagıma 5 eti alırım 1 cola turca yerine 5 pepsi alırım.Ama olur mu bizim çok iş bilir işadamlarımızdan kurulu yönetim agızlarına sürülecek bir parnak balı kaçırmamak için ülkerin kapısında yatmaya başlamışlar bile hayırlı olsun!

ulkerin fb ye kiyak yapmasinin nedeni azize nin ulker ailesinden ve ayni zamanda ulker yonetim kurulunda olan bi sahsi yonetimine almis olmasidir...tamamen stratejik bi ortaklik.gs ve bjk a verilecek yardimi ister bir parmak bal olarak algilayin isterseniz sus payi diin ne derseniz diin..ulker gecen sene 2.6 milyar dolar ciro acikladi arkadaslar istediginiz kadar boykot yapin bisi degismez o yuzden bence duygusal dusunmeyi birakin ve mantikli dusunun...sonuc olarak galatasarayimiza az yada cok bi katki yapicak ulker..onemli olan bu katkinin nasil degerlendirilecegi!!!
fb arkasina tayyib erdogani almis at kosturuyo heryerde,siz daha ulker kiyak yapmista, bizede sus payi veriyoda,bizde boykot ederiz die agliyosunuz...adamlar her yerde herboku yiyo,basketbol federasyonunu taaa gecen seneden ele gecirdiler bu seneyi dusunerek...bizim yonetimimiz sadece yaygara yapiyo...ne organize olabiliyoruz,ne lobi yapabiliyoruz hic bisey yapamiyoruz..1.5 ay gecti hala dixon la ilgili bi haber yok,15 gun gecti daha hala erman kunter imzayi atmis diil...millet piyasadaki kalbur ustu oyunculari topluyo birer birer gene biz bazi arkadaslarin yildiz ilan ettgi valentin pastallara,serhat cetinlere kalicaz...

bence serhat ve valentin eğer iyi süre verilirse bu senenin en iyi türk oyuncuları arasında yer alır ikisininde mutlaka kalması lazım :atki

GALATASARAY'A TALİH KUŞU
.Saray, yaşadığı mali sıkıntının bir kısmı için önemli bir anlaşmaya imza atıyor. Ülker, G.Saray Futbol Takımı ile sponsorluk anlaşmasını geliştiriyor. Bugün Sportif AŞ binasında yapılacak törenle, G.Saray ile Ülker arasında yıllığı 7 milyon dolardan 5 senelik sponsorluk anlaşması imzalanacak G.Saray bu anlaşma çerçevesinde formada kol reklamı olarak Cola Turka'yı taşımaya devam edecek. Ayrıca Florya Tesisleri'nde ve çeşitli etkinliklerde Cola Turka markası ön plana çıkarılacak. Cimbom'un, forma göğüs reklamı için Avea ile anlaşması bulunduğu için bu değiştirilemiyor. G.Saray'ın kurumsal kimliğine büyük önem veren Ülker'in, TBL'de de G.Saray ile sponsorluk anlaşması bulunuyor. Ülker'in Cafe Crown markası, bu imzadan sonra pazar payını yüzde 8'den 38'e çıkardı

kaynak:gshaber.net

spawn1905' Alıntı:
ulkerin fb ye kiyak yapmasinin nedeni azize nin ulker ailesinden ve ayni zamanda ulker yonetim kurulunda olan bi sahsi yonetimine almis olmasidir...tamamen stratejik bi ortaklik.gs ve bjk a verilecek yardimi ister bir parmak bal olarak algilayin isterseniz sus payi diin ne derseniz diin..ulker gecen sene 2.6 milyar dolar ciro acikladi arkadaslar istediginiz kadar boykot yapin bisi degismez o yuzden bence duygusal dusunmeyi birakin ve mantikli dusunun...sonuc olarak galatasarayimiza az yada cok bi katki yapicak ulker..onemli olan bu katkinin nasil degerlendirilecegi!!!
fb arkasina tayyib erdogani almis at kosturuyo heryerde,siz daha ulker kiyak yapmista, bizede sus payi veriyoda,bizde boykot ederiz die agliyosunuz...adamlar her yerde herboku yiyo,basketbol federasyonunu taaa gecen seneden ele gecirdiler bu seneyi dusunerek...bizim yonetimimiz sadece yaygara yapiyo...ne organize olabiliyoruz,ne lobi yapabiliyoruz hic bisey yapamiyoruz..1.5 ay gecti hala dixon la ilgili bi haber yok,15 gun gecti daha hala erman kunter imzayi atmis diil...millet piyasadaki kalbur ustu oyunculari topluyo birer birer gene biz bazi arkadaslarin yildiz ilan ettgi valentin pastallara,serhat cetinlere kalicaz...
ben onları görürüm bi adaletsizlik yaptıkları zaman 2.6 milyar dolar artık hayallerinde görürler

bu msj GALATASARAY SK'de olsa daha iyi olurmus ama yinede futbol takimi icin cok iyi bir sponsorluk ama bize 7 milyonsa f5 i merak ediyorum dogrusu

fb ye verilen sadece salon sozu bile 7 milyon dolar ediyo zaten...yaninda eurolig bileti ve star oyuncularin fb ye geciside cabasi..ama onemli diil,fb herzaman her bransta fazla para harcamis sonrada husran yasamistir..onemli olan para harcamak diil,takim olmaktan geciyo..bunu bu sene futbol takimimiz gosterdi allahin izniyle basketbol takimimizda seneye gosterecek...yeterki guzel bi organizasyon yapilsin,taraftariyla butunlesmis ii yonetilen ii bi kadrosu olan takim gibi takim olan bi galatasaray karsisinda kimse duramaz :atki

benedict' Alıntı:
Ülker'in Cafe Crown markası, bu imzadan sonra pazar payını yüzde 8'den 38'e çıkardı

kaynak:gshaber.net

2,6 Milyar Dolar cirosu var diyerek, protesto etmenin anlamsızlığını savunup verilene yarabbi şükür deyip kulübün onurunun yerlerde sürünmesini kabullenenlere duyurulur.
Pazar payını artırmasını bilen taraftar yeri geldiğinde pazar payını düşürmesini de bilir.

Ayrıca önemli olan kriter; verilen destekle kulüplerin başarılı olup olamamaları değil, verilen desteğin kulüplere eşit miktarda olup olmadığıdır.

Not: Ülker grubu şu anda takımların tüm forumlarını takip ettirir, tepkilerin dozajını ölçer ve ona göre sponsorluk anlaşmaları teklif eder. Düşüncemin teyidi ise: Medyada fb ile yapılacak sponsorluk anlaşması açıklandıktan bir gün sonra neden U dönüşü yaptılar ?

Galatasarayımız basketbolda geleceğe yatırım yapması önemli bu gerekirse ülker ile yapılan anlaşma ile de olur ama sporu geliştireceğiz diye yapılan bi adaletsizlik en azından kendim hoşgörmem diğer kişilerin düşüncesine karışmam kendimce tepki koyarım ama onun bunun parası yerine kendi profesyonel basketbol yapısı olan iyi işleyen bi basketbol klübü istiyorum ben takımımdan ekonomik krize rağmen istiyorum
peki şimdi diyeceksiniz ne diyorsun sen ya para olmadan başarıya nasıl kavuşulur bence kavuşulur
1-GALATASARALILIK
2-İnanmak
3-Azim(aziz değil)
4-Sabır
5-Oynanılan iç saha maçlarında seyirci atmosferi ve tribündeki kişilerin nerjisini takımın hissetmesi
6-Bu yazılan yazılara "aman canım bunları geç" dememek
aslında bu maddeler çoğaltılabilir ama 6 tanesini kendi düşüncelerimle yazdım inşallah basketbol takımımız başarılı olmak için ellerinden geleni yaparlar tabi saha içerisinde!

onuryavuz' Alıntı:
Ayrıca önemli olan kriter; verilen destekle kulüplerin başarılı olup olamamaları değil, verilen desteğin kulüplere eşit miktarda olup olmadığıdır.

tüm sorun bu işte ama bazıları anlamıyor.

onuryavuz' Alıntı:
Not: Ülker grubu şu anda takımların tüm forumlarını takip ettirir, tepkilerin dozajını ölçer ve ona göre sponsorluk anlaşmaları teklif eder. Düşüncemin teyidi ise: Medyada fb ile yapılacak sponsorluk anlaşması açıklandıktan bir gün sonra neden U dönüşü yaptılar?

Diğer kulüplerden büyük tepkiler görünce GS ve BJK'ye de biraz destek verelim(veya amaç sadece destek veriyor gibi görünmek) diye düşündüler. Ama eminim ki ülker sezon ortasında bir yerde desteğini çekip bizi yüzüstü bırakır.Sadece adaletli davranıyor gibi gözüküp milleti akılsız yerine koyuyorlar.

Kısaca amaç FB-Ülker dayanışması idi ama buna başka kılıflar hazırlıyorlar. FB-ÜLKER-AKP ittikafı diyorum ben buna.

Bu adamlar iyi rol yapıyor ama değil mi??

Sevgili Barış...Takıyyede üstlerine yoktur....Tamamen doğru tespitler yapmışsın....Burda önemli olan GS yönetiminin dik duruşu...Öyle bir yönetim varsa...

Bize yapılacak yardım anladığımız kadarıyla F.Solak ve 2 yabancının finanse edilmesi(basket Şubesi için)..Fb ye ne yaptılar,Mirsad-İbrahim-Oğuz ve Ö.onan'ı verdiler...Ayrıca salon yapımında finansal yardım yapmayı taahhüt ettiler....İkisini karşılaştırırsak kim karlı kim zararlı bence çok açık...Resmen GS-Bjk tepki göstermesin diye ağızlara bal çalındı...bjk a Delgado transferi,GS da 1 yabancı futbolcunun finansmanını yapmak..Nasıl olsa GS yönetimi ucuz bir oyuncu bulur...Ondan sonra yaşasın çukulata kardeşliği...Ne güzel memleket be...

Bir şirket illaki tüm spor klüplerine aynı mesafede olmak durumunda mı?
Kendince risklerini alarark birine daha fazla katkıda bulunabilir....
ülker de bunu yapmıştır. kabul hiç hoş değil ama illaki onlara yaptıklarının aynısını bizi de yapacak diye biişey yok bence...
Yapmamız gereken benzer şartlar sağlayabilecek farklı sponsorlar bulmaktır. Ancak maalesef şu anda, fenere daha fazla kaynak aktarsa da bize ülkerden daha fazla maddi imkan sağlayacak bir kuruluş da yok....

soz konusu 3 buyuklerse ve aralarinda olusan olan rekabeti biliyosan ewt her klube ayni mesafede durmak durumundasin.hele ulkemizde bole bir siyesi futbol dengesi varken hic olmas zaten butun guclu ruzgarlarin arkasindan estigini bildigin bi takima dierlerinden fazla destek vermek ve bunu sponsorluk yorganiyla ortmek hic hic olmaz.

ha bide bi arkadasimiz demis nasilsa bizimkiler ucuz bi oyuncu bulur diye.onu ilk bende ole dusundum fakat iste bizimkiler sponsorluk anlasmasiyla olayi transfere sponsor olmaktan cikarip ana sponsorluk yaptilar yani direk para alma yoluna gittiler ki bence bunu yaparak cok iyi yaptilar ilk defa para konusunda akillica bir hamle yaptilar

uacaglar' Alıntı:
Sevgili Barış...Takıyyede üstlerine yoktur....Tamamen doğru tespitler yapmışsın....Burda önemli olan GS yönetiminin dik duruşu...Öyle bir yönetim varsa...

Bize yapılacak yardım anladığımız kadarıyla F.Solak ve 2 yabancının finanse edilmesi(basket Şubesi için)..Fb ye ne yaptılar,Mirsad-İbrahim-Oğuz ve Ö.onan'ı verdiler...Ayrıca salon yapımında finansal yardım yapmayı taahhüt ettiler....İkisini karşılaştırırsak kim karlı kim zararlı bence çok açık...Resmen GS-Bjk tepki göstermesin diye ağızlara bal çalındı...bjk a Delgado transferi,GS da 1 yabancı futbolcunun finansmanını yapmak..Nasıl olsa GS yönetimi ucuz bir oyuncu bulur...Ondan sonra yaşasın çukulata kardeşliği...Ne güzel memleket be...

Sevgili arkadaşım herşeyde yönetim yönetim diyoruz da biz dik duruyormuyuz sence. İlk gün kaka Ülker ağzına bir parmak bal çalınınca büyük Ülker vede kolaylıkla bize verilen destek onlara verilen fazla tartışması. Tamam sponsorluk konusunda sizlerle aynı fikirdeyim ama bir kuruluş birden çok takıma sponsor olmaya kalkıyorsa bunda bir bit yeniği var. Onur'un da söylediği gibi pazar payının bir sene içinde artış göstermesi az şeymi bu. Ülker bir anda hiç beklemediği pazar payına ulaşıyor ve buda ağızlara bir parmak bal çalmak suretiyle gelişiyor. Böyle herşeyi hemen kabulleneceksek bu pazar payları daha çok artar ve bize az verildi ona çok verildi diye ağlayıp dururuz.