Yahoo NBA Fantasy League 2011-2012 (2)

Olmaz mı :) ?

1- Canberk İşcan
2- Eren Akın
3- Alperen Küçük
4- Çağlar Keçeli
5- Sühan Cem Uçsoy
6-Emirhan Duran
7-Ömer Konyalıoğlu
8-Sercan Düşmez
9-Sunay Sönmez
10-Bora Acar

Erdal abinin yazdığı yazı oyunu bilmeyenler için iyi olabilir :

Cuma günü saat 19.30 gibi draft sıralaması ortaya çıkıyor.Atıyorum sıralama şöyle :
1- Emre Özcan
2-Tanju Çiçek
..
11-Kerem Seçer
12- Taner Tuna
Bu 1. tur oluyor.İkinci turda ise bunun tam tersi sıralama oluyor
13-Taner Tuna
14-Kerem Seçer
..
23-Tanju Çiçek
24-Emre Özcan
İkinci turdan sonra üçüncü turda birinci turun aynı sıralama oluyor.Böyle böyle 12.tura kadar devam ediyor sıralama.

Draft sırası sana geldiğinde 90 saniye süren var.Ekranın sol tarafında büyük bir liste oluyor oradan oyuncuyu seçip kadrona katıyorsun.Liste büyük olduğundan hemen bir oyuncuya yoğunlaşamıyorsun.Ama geçmişten "bunu şurada seçmem lazım" dediğin oyuncuyu ya da o listede direk gözüne çarpan oyuncuyu 90 saniye içinde seçiyorsun.Seçmezsen mock draft sana otomatik seçim yapıyor[hiç tavsiye etmem].

Takım kadroları 12 kişilik ve şu şekilde oluşuyor kadrolar:
PG-Sg-G[iki guard pozisyonundan birini oynayabilen oyuncu]-Sf-Pf-F[iki forvet pozisyonundan birini oynayabilen oyuncu]-F-C
Util[pozisyon farketmeksizin kadroya katabildiğin oyuncu]-Util
bench-bench

Util'lerle birlikte her gün kadrondaki 12 oyuncunun maksimum 10'ununu kullanabiliyorsun.Yani seçim yaparken bu kadro yapılandırmasını göz önünde bulundurmalısın.

Draft'da seçilmeyen oyuncular "players" diye bir başlıkda toplanıyor.Kadronda bir oyuncu sakatlanırsa,istediği verimi getirmezse ya da önüne bir oyuncu transfer olursa bu listeden istediğini alabiliyorsun kadroya.Her hafta 4 oyuncu değiştirme hakkın var.

Bunun dışında draft'da duygusal davranmamanı ve sevmediğin oyuncularında sana çok şey katacağını söyleyebilirim.Geçen yıl şampiyon olmama rağmen benim canım bundan çok yandı [1.turda Rajon Rondo'yu 2.turda Brook Lopez'i seçmiştim maalesef]

Bu arada takım kadrolarını mutlaka takip edin.Geçen sene inanılmaz facialar yaşanmıştı draft'da bu sene olmasın.

2 kişilik daha yer var.

Bir şey soracağım. Draft için seçilebilecek saatler, her ülkenin kendi saatine göre mi?

1- Canberk İşcan
2- Eren Akın
3- Alperen Küçük
4- Çağlar Keçeli
5- Sühan Cem Uçsoy
6- Emirhan Duran
7- Ömer Konyalıoğlu
8- Sercan Düşmez
9- Sunay Sönmez
10- Bora Acar
11- Doğan Sağlam

Bir kişilik yerimiz kaldı.

1- Canberk İşcan
2- Eren Akın
3- Alperen Küçük
4- Çağlar Keçeli
5- Sühan Cem Uçsoy
6- Emirhan Duran
7- Ömer Konyalıoğlu
8- Sercan Düşmez
9- Sunay Sönmez
10- Bora Acar
11- Doğan Sağlam
12- Furkan Şenbabaoğlu

Lige katılacaklar belirlenmiştir.

Lig kurulmuştur. Twitter adresi olanlar bir mentionlasın beni, DM ile yollayayım bilgileri. Geri kalanlara da ben buradan PM ile yollayacağım.

Beyler, bir de herkes mümkün olduğunca aktif şekilde oynamaya çalışsın oyunu. Günden güne kadrolar değişebiliyor, takaslar falan var. Kimse bırakmasın yani oyunu. Zevkini alabilelim.