Yahoo Nba Fantasy League 2014-2015

SARPSBORG
1.(2)Anthony DavisPF,C
2.(31)Kawhi LeonardSG,SF
3.(34)Mike ConleyPG
4.(63)Tobias HarrisSF,PF
5.(66)Jared SullingerPF,C
6.(95)Jeff GreenSG,SF
7.(98)Trey BurkePG
8.(127)Mason PlumleePF,C
9.(130)Terrence RossSG,SF
10.(159)Mirza TeletovicSF,PF
11.(162)Ramon SessionsPG,SG
12.(191)Kendall MarshallPG
13.(194)Tony AllenSG,SF
14.(223)Mike ScottPF
15.(226)Ed DavisPF,C

Leonard'ı yanlış seçmem ve özellikle 3 tane aynı takımdan iki oyuncu bulundurmam biraz sıkıntılı. Düzgün takas tekliflerine şimdiden açığım diyebilirim.

Serge Ibaka (OKC - PF,C)
Kobe Bryant (LAL - PG,SG)
DeAndre Jordan (LAC - C)
Tim Duncan (SA - PF,C)
Greg Monroe (Det - PF,C)
Jeremy Lin (LAL - PG,SG)
Brandon Knight (Mil - PG,SG)
Taj Gibson (Chi - PF,C)
Dion Waiters (Cle - SG)
Channing Frye (Orl - PF,C)
Chris Kaman (Por - PF,C)
Chase Budinger (Min - SG,SF)
Chris Copeland (Ind - SF,PF)
Harrison Barnes (GS - SF,PF)
Donald Sloan (Ind - PG,SG)

(14) Russell Westbrook
(19) Damian Lillard (Por - PG)
(46) Jonas Valanciunas (Tor - C)
(51) Markieff Morris (Pho - PF,C)
(78) Robin Lopez (Por - C)
(83) Darren Collison (Sac - PG)
(110) Ersan Ilyasova (Mil - SF,PF)
(115) Danilo Gallinari (Den - SF)
(142) Omer Asik (NO - PF,C)
(147) Tony Wroten (Phi - PG)
(174) Mo Williams (Min - PG,SG)
(179) Ben McLemore (Sac - SG)
(206) Al-Farouq Aminu (Dal - SF)
(211) Alex Len (Pho - C)
(238) James Johnson (Tor - SF,PF)

Çok riskli draft yaptım. Ersan, Gallinari gibi sakatlanma ihtimali yüksek olan adamlar var. Pek iyi kadro olmadı, muhtemelen playoff'a kalamam. Kevin Durant biraz geç dönse bari de Westbrook'un etinden, sütünden bol bol faydalansak. :)

Draft'e 16. sıradan girmenin ilk tur haricinde dezavantajını yaşadım. İlk turda seçtiğim Al Jefferson ve ikinci turda seçtiğim Chris Bosh çok şey beklediğim isimler. Bosh zaten bu sene güveninin de tekrar gelmesiyle hayvani istatistikler yapacaktır. Bu iki isim dışında riskli tercihler yaptığımı kabul ediyorum. 3. ve 4. hakkımda özellikle riskli isimler aldım. Yalnız Rondo ve Deron form tutarsa takımı yukarı çekebilirim ama tutmazlarsa da ligin sonuna demir atarız. Forvetleri seçerken önceden belirlediğim oyuncuların çoğu kalmamıştı aslında. Tabi ben 16. sıradan draft etmeyi beklemiyordum. 32 tane adam uçtu gitti elimden. Burada Houston'dan T.Jones ve 2014 1 numarası A.Wiggins'i seçtim. Wiggins ikinci haftadan sonra güzel istatistikler yapacak. Yani inşallah. Sonraki seçimlerim ise Allah ne verdiyse oldu. :)
The Others
1.(16)Al JeffersonPF,C
2.(17)Chris BoshPF,C
3.(48)Deron WilliamsPG
4.(49)Rajon RondoPG
5.(80)Terrence JonesSF,PF
6.(81)Andrew WigginsSF
7.(112)J.R. SmithSG,SF
8.(113)Carlos BoozerPF,C
9.(144)Kelly OlynykC
10.(145)Matt BarnesSF
11.(176)Wilson ChandlerSG,SF
12.(177)Dante ExumPG
13.(208)Brandan WrightPF,C
14.(209)Nate RobinsonPG,SG
15.(240)Zach LaVinePG

View All

Genel bir değerlendirme yapalım :

Mustafa abi [Koşun lan ibneler] : İlk sıradan seçmeye başlayan Mustafa abi Stephen Curry'i seçerek herkesi şoke etti.Sonraki seçimleri nispeten makul olan Mustafa abi'nin yerini 160 ve 161'den seçtiği 2 çaylak belli edecek [Julius Randle-KJ McDaniels].Genel olarak dengeli bir draft geçirdi.Notum : 10 /7

Sarper [Sarpsborg] : Önüne gelen LeBron fırsatını tepip 2. sıradan Anthony Davis'i çeken Sarper draft boyunca bir çok fırsat kaçırdı ve bazı gençleri çok erkenden seçti[Mason Plumlee ve Tobias Harris'i en az 20 sıra ileriden seçti].Kısaları fena değil ama uzunlar da büyük sıkıntısı var.Davis dışında ki hiçbir uzunu gerçekten uzun olmayan Sarper bu haliyle son sıralardan play-off'a girebilir ama gerisini getiremez. Not : 10/6

Deniz [Kralına Badem Suyu] : Hiç sevmediği LeBron James 3. sıraya kadar düşünce havada kapan Deniz sonraki seçimlerde şöhretli isimlerin takipçisi oldu.Büyük isimlerin sefasını da cefasını da sürecek Deniz'in en dikkat çeken hamlesi 94'de seçtiği Eric Gordon oldu.Eğer sağlamsa çok katkı yapar. Not: 10 / 6.5

Kaan Horuzoğlu [Kaan Heat] :Chris Paul'u es geçip Carmelo'yu seçerek drafta başlayan Kaan abi inişli çıkışlı bir draft geçirdi.Faried ve Korver'ı 10 sıra önceden seçen Kaan abinin uzun rotasyonu çok sağlam.Rebound-Blok-Saha İçi yüzdesi-Top Kaybı gibi istatistikleri kimseye kaptırmayacak Kaan abinin ligdeki yerini Derrick Rose'un sağlam olup olmadığı belirleyecek.Sağlamsa ligde ilk 4 sıraya yerleşebilir.Yinede her türlü play-off'a girer Kaan abi. Not: 10/ 7

Tanju [Chicago Bulls] : 5. Sıradan Klay Thompson'ı seçerek yüzleri gülümeseten Tanju sonra yaptığı tüm hamlelerde bu açığını kapatmaya çalıştı.60'dan seçtiği Brook Lopez ve 101'den seçtiği Larry Sanders seçimleri tutarsa ligin en kaliteli uzun rotasyonuna sahip olacak Tanju uzunlarıyla ligde bir yere gelmeye çalışacak.Zaten başka şansı yok.Takımı benim takımım gibi asist özürlü. Not : 10 / 6.5

Kalanına yarın devam ederiz.

Bence ilk 6 tura kadar herkes aldığından iyi kötü katkı alır sıralamayı şampiyonu falan diğer turlardaki seçimler belirler bence.

Ayrıca 12 ve 13.sıradan seçtiği iki adamı 5.sıradan seçtiğim Noele takas teklif eden arkadaş NBA live 2005 oynamıyoruz 60-60overall iki adam verip 80 overall alasın demek istiyorum :)

Sezon başı için 2 oyuncu verip bir oyuncu alabileceğim bir takas arıyorum. Çünkü free agent bir oyuncuya göz koydum ama kıyamıyorum takımdan kimseyi göndermeye. Teklif göndermek isteyen lütfen çekinmesin. Bi şekilde anlaşırız.

Takımları değerlendirmeye devam edelim :

Furkan [Furkan's Team] : 6. Sırada önüne gelen Chris Paul'u havada kaparak drafta başlayan Furkan inişli çıkışlı bir draft geçirdi.Çok iyi seçimleri [38'den Dwayne Wade, 134'den Anderson Vareajo] ve anlaşılmaz seçimleri [70'den Gerald Green, 91'den Enes Kanter,166'dan JJ Hickson ] aynı draft içinde yapan Furkan'ın durumu bence soru işareti.Enes kumarı tutar ve Gasol kardeşler yeterli katkıyı verirse , uzunları sayesinde ilk 8'e girebilir ama gerisini getireceğini zannetmiyorum. Not : 10 / 6

Savaş abi [Romanian Towers] : Ligimize ilk defa bu sene katılan Savaş abi , drafta 7. sıradan John Wall'ı seçerek güzel bir başlangıç yaptı.10. tura kadar güzel ve makul seçimleri arka arkaya sıralayan Savaş abi bu turdan sonra istikrarını koruyamadı ve bitmiş isimleri arka arkaya seçmeye başladı.Ama son turda Marvin Williams seçimiyle durumu tekrar toparlayan Savaş abi ligde sayı-asist-üçlük-top çalma-serbest atış alanlarında oldukça iddaalı bir takım kurdu.Boştan eli yüzü düzgün bir uzun bulur ve Jose Calderon kumarı tutarsa Savaş abinin ligi ilk 6 içinde bitirmemesi için hiçbir sebep yok.Keşke Patrick Beverly'i ben seçseydim Savaş abi :( . Not : 10 / 7.5

Taner [Boston Celtics] : Ligimizin gediklilerinden Taner drafta oldukça sürpriz bir seçimle başladı [9'dan Serge Ibaka ] ve draft boyunca bu sürpriz seçimlerini kullanmaktan kaçınmadı.Açıkcası 88'den seçtiği Jeremy Lin dışında 1 tane dahi yerinde seçim yapamayan Taner'in ligde bu kısalarıyla pek bir şey yapabileceğiniz zannetmiyorum.Büyük ihtimal 2 . hafta gelmeden takımından 4-5 kişiyiz gönderecek Taner'in ligin sonunda play-off'a girmesini imkansıza yakın olarak görüyorum.Sercan'la birlikte ligin en yetersiz kadrosu. Not : 10 / 4

Veysel [V-Bar Suns] : Başımın belası ve son şampiyon Veysel daha ilk seçiminden [10'dan James Harden] herkese gözdağı verdi.Ama gerisini getiremedi.Joakim Noah dışında seçtiği tüm uzunlarda kocaman bir soru işareti bulunan Veysel'in ligdeki kaderini bu uzunlar [Nerlens Noel-Henry Sims-Tristan Thompson-Rudy Gobert] belirleyecek.Play-off'ların gediklisi Veysel'in bu yıl da play-off'a bir yerden gireceğini düşünüyorum ama gerisini uzunları belirleyecek.Aklıma gelmişken, Veysel'e takasla göndermeye kıyamadığı müthiş uzunu Nerlens Noel'in turşusunu kurmasını öneririm . :) Not: 10 / 6.5

Kerem Yılmaz [ LA Galacticos] : Ligimize bu yıl katılan Kerem , genel olarak ortalama bir draft geçirdi.Bence ligin en iyi kısa rotasyonuna sahip Kerem'in uzunları aynı oranda etkileyici değil[Dwight Howard-Zach Randolph-David West-Marcus Morris-Jason Thompson].Boştan ortalama 7 rebound ve 1 blok yapabilecek bir uzun bulursa nispeten bu durumu dengeleyebilecek Kerem'in önceki Yahoo Fantasy League geçmişini de düşünerek ligin favorilerinden biri olduğunu düşünüyorum. Not : 10 / 7.5

Ya sen Erdal'a ne bakıyorsun Veysel, o her sene böyle konuşur, playoff'lara kadar zar zor gelir, ondan sonra tam playoff zamanı rakiplerinin yaşadığı sakatlık problemleriyle kupa alır :p

Mustafa abi teklifin dengeli ama Teague bu sene önemli olacak benim için. Bir de 2 verip 1 alacağım bir takas arıyorum ben kadromda boşluk yaratmak için. teklifleri bekliyorum :)

Bu arada edit yapıyım dedim ama yapılmadı edit garip bir şekilde. O yüzden yazıyorum bu mesajı.
Bu hafta en kötü 5-4lük bir galibiyet bekliyorum. Yüzdeler , sayı ve asist kesin olarak bende gibi gözüküyor Durant da yokken. Kalanlardan da 1 tanesini elbet alırız.

Veysi Deniz Baskın;n888224' Alıntı:
Mustafa abi teklifin dengeli ama Teague bu sene önemli olacak benim için. Bir de 2 verip 1 alacağım bir takas arıyorum ben kadromda boşluk yaratmak için. teklifleri bekliyorum :)

Bir takas daha gönderdim..istediğin gibi olmuştur umarım.. Teague'i 2 önümden seçerek draft stratejimi alt üst ettin.. Bu takasla arayı düzeltelim :)

Deniz teklifini gördüm. Zaten beğenmedim ama daha önemlisi benim huyumdur ilk 2 hafta çok zor takas yaparım. Takımı görmem lazım önce:) Neresi eksik neresi ağır bileyim:)

Tamamdır abi. Bu arada Stat trackerda sadece normal Nba maçlarını görebiliyorum. Aramızdaki serileri ve kendi serimi filan göremiyorum. Bu sizde de aynı mı ?