Euroleague 2013 - 2014

Artık eurolegaue yöneticilerininde gerçeği görüp, uninon olimpija, rytas, prokom , fransız takımları, brosa basket, alba berlin, vb. takımları euroleague gibi üst seviyede oynanan bir lig'e almaması gerekiyor,

Bu yıl ne yazıkki , Wild Card brose basket'e verildi, tamam alman takımlarının salonu güzel , full taraftara oynuyorlar fakat çok zayıf takımlar, Galatasaray, Unics kazan, Valencia basket bu takımların yukardaki yazdığım takımlardan ne eksiği var ki, hepsinden kat kat fazlası var,

Her ne kadar eurocup şampiyonu direk euroleague'e katılsada Galatasaray kesinlikle 2013-2014 sezonunda euroleague'de olmalı, bunun için ne gerekiyorsa yapılmalı hedef a lisansı olmalı.

Euroleague 2013-2014 de ile ilgili yazıları haberleri bu sayfada paylaşalım

Olay zayıf-güçlü meselesi değil. Polonya'dan takım olmazsa kim takip edecek Euroleague'i Polonya'da? Sadece en güçlü 4-5 ülkenin takımlarından oluşan bir lig olursa hem sığ bir lig olur hem sponsorlara da ayrı bir darbe olur. Özellikle basketbol sponsorlarla dönen bir spor dalı. Nba bile uzaklık sorunu olmasa Avrupa'dan bir iki takım alacak lige. Neden? Çünkü olayı küreselliğe taşımak istiyorlar, daha çok ülkede takip edilip pastayı büyütmek istiyorlar. Bu yüzden herkesi mutlu etmek zor biraz.

Olay zayıf-güçlü meselesi değil. Polonya'dan takım olmazsa kim takip edecek Euroleague'i Polonya'da? Sadece en güçlü 4-5 ülkenin takımlarından oluşan bir lig olursa hem sığ bir lig olur hem sponsorlara da ayrı bir darbe olur. Özellikle basketbol sponsorlarla dönen bir spor dalı. Nba bile uzaklık sorunu olmasa Avrupa'dan bir iki takım alacak lige. Neden? Çünkü olayı küreselliğe taşımak istiyorlar, daha çok ülkede takip edilip pastayı büyütmek istiyorlar. Bu yüzden herkesi mutlu etmek zor biraz.

Söyledikleriniz doğru ama bu işi biraz da adaletle yapmaları gerekiyor. F.Ülker son birkaç senedir rezillere oynuyor, geçen sene ligde ve EL'de rezil olmalarına rağmen Galatasaray yada ne biliyim Banvit yerine yine Ülker gidiyor.

Söyledikleriniz doğru ama bu işi biraz da adaletle yapmaları gerekiyor. F.Ülker son birkaç senedir rezillere oynuyor, geçen sene ligde ve EL'de rezil olmalarına rağmen Galatasaray yada ne biliyim Banvit yerine yine Ülker gidiyor.

Ben ülkeler bazında konuşmuştum ama ülke içindeki takımlar açısından doğru söylüyorsunuz. Bir adaletsizlik var. Ama şöyle de bir şey var Euroleague takımları sözleşme imzalıyor 3'er yıllık sanırım, ha deyince de takımları çıkaramıyorlar. Ligde sezon sonunda ilk 8'in dışında kalmadıkları sürece de Euroleague'e katılabiliyorlar.

Bu iş biraz da yatırımla ilgili. 1 senelik başarılara pek prim tanımıyor EL yönetimi sürekli yatırımı şart koşuyor. Pek çok kritere bakıyorlar, taraftar ilgisi, yatırım, reklam, süreklilik vs vs. Mesela FB, tamamen yıllardır bu spora yatırım yapan Ülker'in kaymağını yiyor.

Biz geçen sene şampiyon olsaydık bize de 3 yıllık lisans verebilirlerdi, öyle haberler çıkmıştı. Biz yatırım yapıp başarıyı da kazanırsak ve bu çizgimizi korursak A lisansı bize de gelecektir. Bir de ligin en büyük sponsorları Türkiye'den. Onların da bazı konularda desteğini almak lazım.

Euroleague katılım koşullarının bir süre içinde değişebileceği konuşuluyor. Aynı Şampiyonlar ligine katılım koşulları gibi ülkelere sıralmalarına göre katılım hakkı verilecekmiş bu sayede daha adaletli bir katılım şekli olabilir. Böyle bir durumda Finalist 2 takıma ve normal sezon 1. sine katılım hakkı verilebilir. 1. ve finalistlerden biri aynı takım olursa Sezon ikincisini veya yarı final kaybedenlerini son bilet için karşılaştırabilirsin.

Beşiktaş 4-5 bin kişiye oynayarak bizi aratmıyor zaten, bize gerek yok.

beşiktaş ile bizi kıyasladın ya , geçen sene biz 2 final oynayan takımı yendik, kıl payıyla f8'i kaçırdık,

4-5 bin kişiye oynamadık , cska- barcelona maçları full çekti, prokom , siena maçlarınındada hatırı sayılı kadar taraftar vardı

Nicelik,nitelik,oluşan güzel kitle,sinerji...Geçen sezon gayet iyiydik,şu ülkenin tribün anlamında görüp görebileceği en sağlam EL performansıydı.Galatasaray taraftarının her zaman daha iyisini istemesi gayet normal ama değerlendirmeyi realist yapalım diğer taraftan.BJK,Polkowice ve Kazan maçlarında oluşan ortam bu kültürün uzantısıydı.

Başımızda bu denli beceriksiz bir yönetim ve Ergin Ataman varken kesinlikle katılamıyacağımız organizasyon.Anadolu Efes ve Fenerbahçe kesin katılırlar lige.Beşiktaş-Banvit ikilisinden biri direk katılır diğeride ön elemeye çağrılır.Bu yönetim ve bu koç varken Euroleague bizim için kesinlikle hayal...

Başımızda bu denli beceriksiz bir yönetim ve Ergin Ataman varken kesinlikle katılamıyacağımız organizasyon.Anadolu Efes ve Fenerbahçe kesin katılırlar lige.Beşiktaş-Banvit ikilisinden biri direk katılır diğeride ön elemeye çağrılır.Bu yönetim ve bu koç varken Euroleague bizim için kesinlikle hayal...

Fazla karamsarsınız ve ne kadar önyargılı olduğunuz belli.

Futbolda ki gibi hak edenin katılması gerekiyor bence.Yerel liginde play-off ilk turunda elenen bir takımın EL'e katılması organizasyonun değerini düşürüyor

Geçen sezon CSKA, Efes ve Olympiakos maçları full çekmişti ve hatta resmi site teşekkür etmişti taraftara. Barca maçında da rahat 9-10 bin kişi vardı.

BJK'nin full çektiği maç oldu mu bu sezon?

Galatasaray - Barcelona

j496p.jpg

geçenlerde bir söylenti vardı, EL katılım kuralları değişecek, ŞL gibi olacak diye. o konuda yeni bişey var mı? iddianın ciddiyeti ne?

Şöyle bir hayal kurayım, eğer katılırsak;

Arroyo, Engin, Kenan
Domercant, Pocius, Göksenin
Hawkins, Cenk
Macvan, Ersin
Furkan, Sertaç, Perovic

Güzel oldu be :)

Arroyo, Engin, Kenan
Hawkins, Cenk
Macvan, Ersin
Furkan, Sertaç, Perovic

belki daha güzeli vardır:)
ARROYO-ENGİN-GÖKSENİN-DOMERCANT-HAWKİNS-CENK-MACVAN-ERSİN-FURKAN-DORSEY 2 TANE DE GENÇ YETENEK EKLE:d KENAN VE ORHAN HACIYEVA AL SANA SÜPER TAKIM

Arroyo, Engin, Kenan
Hawkins, Cenk
Macvan, Ersin
Furkan, Sertaç, Perovic

Semih Abi Merhabalar.. Markioshvili ile 1.5 yıl yıllık sözleşme imzalandı. Siz Pocius'un yerine oraya Markisohvili'yi koyun bence :) Ayrıca ben Ndong'un yerine Do'r Fischer'ı tercih ederim,Kosta Perovic'in yerine.. Aslinda ben pota altını 4 numara Chuck Davis ile Macvan ile 5 numarayı da Zaza,Furkan ve Ersin şeklinde gôrmek isterdim :) Tabi henüz erken bunları konuşmak için. Hele bir lig ve eurocup şampiyonluğunu kazanalımda gerisi kolay inşaAllah,Allah'ın izniyle :)