TBL 4. Hafta | Galatasaray 80-63 Fenerbahçe

Basketbol maci bu tenis degil tabi ki de küfür olacak. Ulker arena da ya da akatlar da küfürleri duymazdan gelenler dun aninda yapti anonsu. 11 bin kisinin 10 bini kufure katilmistir dun hangi taraftar olmasin
10 bin?
Velev ki 5 bini etti, olmasın arkadaş.
Su-i misal misal olmaz. Bana FB BJK örneklerini vererek küfürü savunursan dikkate bile almam.
Tenis maçı olunca küfür edilmez, baskette futbolda edilir kuralı nerede yazıldı?
Hakemler bize karşı farklı tutum sergiliyorsa ve bu yıllardır böyleyse dikkat edeceksin arkadaş.
Senede 1 maça 11 bin kişi gel, onda da küfür et, madde at sonra da o küfürü, o maddeyi savun. Yok öyle.
3-5 kişi tribünde ağzı ile mastürbasyon yapacak diye kulübün ceza almasını onaylamam. Binlercesinin yapması da yanlışı doğru yapmaz.

Küfürleri duyunca benim de tadım kaçtı.Hayır ben duyarken rahatsız oluyorum bu topluluktan bazıları koro halinde söylemekten nasıl rahatsız olmaz? Orada bayan ve çocuklar var koro halinde söylenirken hiç mi utanılmaz anlamıyorum.Ben bunu bize hiç yakıştıramıyorum şimdi çıkıp karşıma laga luga edecekler ve küfür savunacaklar varsa onlar yakıştırıyor yorumunu getireceğim.Ergin hocayı da tebrik ediyorum o da rahatsız oldu ve müdahale etti.Ülkemizde spor müsabakası izleme ahlakının olmadığını bir kere daha görmüş olduk.Sadece küfür edenler için bu yorumlarım geçerli.Onun taraftarı bunun taraftarı beni ilgilendirmez rakip takımlar da bizde de bu oluyor..Küfür edince kim ne kazanıyor? Edenlerin eline ne geçiyor hala anlamış değilim..

1 kişi küfür etse de yanlış. Kaldı ki hadi size göre yanlış olmadı da abi takımınızı da mı sevmiyorsunuz. Yapmayın etmeyin Allah aşkına bunun savunulacak hiçbir tarafı yok.

SM-A500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Küfür konusunda bir kaç kelâmda ben edeyim. Dün maçı yine orta blok üst taraf da gençler ile izledim. Yan tarafımda üniversite öğrencisi yedi kişilik bir bayan grubu vardı, emin olun erkek olarak ben bu yaşımda o kadar rahat küfür edemem. Küfür ve saygısızlık bu zamanın en büyük sorunu. Gençlerin iki sözünden birisi küfür. Maalesef salonda bir grup küfürü başlatınca büyük çoğunluk dahil oluyor. Sabahattin Abi (uA) maç içerisinde ve devre arasında bir çok kez tribüne hakim olsada ilk anonsu getiren küfür (para para şike şike) diğer taraftan pota arkasından geldi, ikinci anonsu ise hemen hemen bütün tribünlerin dahil olması sonucu geldi. Son dört sezonu tribün kombinem ile salonda takip etmeye çalışıyorum. Maçtan önce maç içerisinde küfür edilmemesi ile ilgili sürekli ikaz edilen gençler maalesef söz dinlemiyor. Ben şahsen yanımdaki küfür eden o kızlara üçüncü anons gelirse ne olacağını biliyormusunuz diye sorduğumda ne olacak ki en fazla bir maç ceza vereriler gibi bir cevab aldım ve bunlar hem bayan hem de üniversite okuyor ! Bu sorunu üç beş kişi küfür ediyor diyerek basite indirmek de çok yanlış çünkü gaza gelince salonun yüzde doksanı bayan, erkek küfür ediyor. Askerde komutan küfür ediyor, evde baba küfür ediyor, yolda şöför küfür ediyor. Liste uzar gider. Buna nasıl bir çözüm buluruz bilmiyorum ama şunu iyi biliyorum, bu toplumsal bir sorun ve öyle kolay bir şekilde çözüleceğini de zannetmiyorum. İnşAllah yanılırım ve yanıldığım için çok mutlu olurum. Biraz uzun oldu kusura bakmayın.

Küfür konusunda bir kaç kelâmda ben edeyim. Dün maçı yine orta blok üst taraf da gençler ile izledim. Yan tarafımda üniversite öğrencisi yedi kişilik bir bayan grubu vardı, emin olun erkek olarak ben bu yaşımda o kadar rahat küfür edemem. Küfür ve saygısızlık bu zamanın en büyük sorunu. Gençlerin iki sözünden birisi küfür. Maalesef salonda bir grup küfürü başlatınca büyük çoğunluk dahil oluyor. Sabahattin Abi (uA) maç içerisinde ve devre arasında bir çok kez tribüne hakim olsada ilk anonsu getiren küfür (para para şike şike) diğer taraftan pota arkasından geldi, ikinci anonsu ise hemen hemen bütün tribünlerin dahil olması sonucu geldi. Son dört sezonu tribün kombinem ile salonda takip etmeye çalışıyorum. Maçtan önce maç içerisinde küfür edilmemesi ile ilgili sürekli ikaz edilen gençler maalesef söz dinlemiyor. Ben şahsen yanımdaki küfür eden o kızlara üçüncü anons gelirse ne olacağını biliyormusunuz diye sorduğumda ne olacak ki en fazla bir maç ceza vereriler gibi bir cevab aldım ve bunlar hem bayan hem de üniversite okuyor ! Bu sorunu üç beş kişi küfür ediyor diyerek basite indirmek de çok yanlış çünkü gaza gelince salonun yüzde doksanı bayan, erkek küfür ediyor. Askerde komutan küfür ediyor, evde baba küfür ediyor, yolda şöför küfür ediyor. Liste uzar gider. Buna nasıl bir çözüm buluruz bilmiyorum ama şunu iyi biliyorum, bu toplumsal bir sorun ve öyle kolay bir şekilde çözüleceğini de zannetmiyorum. İnşAllah yanılırım ve yanıldığım için çok mutlu olurum. Biraz uzun oldu kusura bakmayın.

Umut Bey bu durum ne yazık ki çok saçma bir boyut aldı. Yıllar önce Hıncal Uluç'ta kadınlar maçlara gelsin küfür bitsin diyordu bir gün bir maçta duyduğu en ağır küfürleri bir kadının ağzından duyduğunu söyledi.
90-2000 kuşağı bu konuda bitik.

Basketbol kültürümüz oluşsun istiyorum ben. Yanlis kararda hakemi bogalim(ugultu ile) teknik ya da kasti faulde herkes tepki versin. Gerektiginde savunma yapalim takimla. Futbol aliskanligi cok var seyircide. basketbol biraz güme gidiyo yine de her sene gelisme var taraftarda da. Küfürü tartismak bile kötü yabanci madde atanlar gatasarayli falan degil. Ataman salona müdahale etmek zorunda kaliyo taraftar küfretmesin diye cok tuhaf aslinda ama gercegimiz bu. Nasil degisir biz klup olarak basketbola sahip cikariz belli bir taraftar kitlesi olusur basketbolu cidden seven bence anca böyle degisir. Son sözüm ise keske her mac en azindan 6-7 bine oynasak...

Maçın çok önüne geçti bu küfür konusu bence artık bitirelim...

Schilb gerçekten yanılttı beni helal olsun onlar iyi oynasın da ben yanılayım arkadaş . Dikkatimi çeken nokta ise Schilb maç sonrası konuşmasında müthiş mutlu gözüküyordu demek ki Galatasaray sevdasını iyi aşılamışız 1-2 maçta bundan sonra onu izlemek zevk verecektir.

Micov reis ise bence basketbol tanrısı falan.

Lasme Pana yıllarını hatırlamış durumda daha da iyi olacaktır ligde denize dökemeyeceği 4-5 numara yok.

Dorseye ise müthiş bir destek var hem taraftar hem koç hemde takım çok destek veriyor bunun farkında bir iki maç sonra onuda hayranlıkla izleriz umarım :)

Şafak süre alsın artık hocam

bu ara ntvsporda maçın tekrarı var

Dün ki müthiş oyun için öncelikle hem takıma hem de muhteşem taraftarımıza çok teşekkür ederim.Özellikle diğer maçlarda hiç yapamadığımız (özellikle efes maçında) pick&roll savunmasını bence mükemmel uyguladık. Özellikle Blake Schib'in ikili oyun oynama yeteneğine Micov,Sinan ve Green gibi topa yön verebilen oyuncularımızın fazlalığı ve savunma gayretleri eklenince fark kaçınılmaz oldu. İlk yarıda Dorsey o smaçları kaçırmayıp sayıya çevirseydi bu maçta hem Dorsey'e kazanacaktık hem de ilkyarı büyük ihtimalle maç kopacaktı. Bu arada Errick'i de bu maçta dizginlemiş olmak bence hem onu hem de bizi rahatlattı onun eline bakmayıp hücumda alternatif üreterek ondan da düzenler içinde verim aldık. Caleb Green'in 6 asisti de bence çok değerliydi gerçekten, topu yere vuran 4 numara görmeyi baya özlemişim sanırım. Lasme de bende bir Boniface N'dong havası uyandırdı umarım böyle devam eder.:)

Benim yorumum neden silindi ? Admin arkadaşlar sizin yapacağınız uyarıyı arkadaşa yaptım diye banamı kızdınız ?

Çok güzel bir galibiyetti. Bir an bile ümitlenmelerine izin vermedik. Kafalarına vura vura kazandık resmen. Bu bir İpekçi klasiği. Abartmaya da gerek yok. Her sene böyle, feneve de böyle :)

Benim yorumum neden silindi ? Admin arkadaşlar sizin yapacağınız uyarıyı arkadaşa yaptım diye banamı kızdınız ?
Dursun Bey mesajı silen kişi olarak ben topa gireyim.Salonda küfür edilebilmesini küfür,hakaret,dolaylı anlatımla aşağılama kullanmadan savunmak tarafımızdan uyarı gerektirmiyor bana kalırsa.Küfürün özünde cinsiyetçi bir aşağılama olduğunun farkındayım,derin bir çelişki yaratacak değilim.Fakat alt kültürde edindiği yer,haydi bu bir yana yaşayan ve dönüşen bir yapı olan tribünün dinamiklerine paralel olarak en azından forum bünyesinde bu tartışmanın yapılabilmesini gerekli görüyorum.Bu cümlelerimi dünkü Abdi İpekçi'den yola çıkarak zihnimde temellendirdiğime emin olabilirsiniz,şayet yüz yüze iletişim kurma şansımız olursa da her bir kelimeyi derinleştirebilirim.Mesajınızın silinme sebebi de kullandığınız ''haddini bil'' ifadesiydi.Aşağıda değineceğim üzere silinen veya değişiklik yapılan bir sürü mesaj oldu.
Derbinin tadı sonrası pek değinmek istediğim bir konu değildi fakat fırsat doğdu.''Fenerbahçe'nin hücumda sıçması,Fenev'' gibi ifadelerle yazmak sadece bir Galatasaraylının zamanını çalmaya eş değer ve zaman hepimiz için değerli.Fenerbahçe'ye fikir düzleminde yapılabilecek ansiklopedi düzeyinde yergi varken rica ediyorum bu yöntem seçilmesin.Bunun yanında naçizane ricam Fenerbahçe forumlarından alıntıların buraya taşınmaması.Bu insanlarla kimi ortak forumlarda birlikte yazılması daha sağlıklı olur.Zira derbiye Fenerbahçeli gözüyle bakmak herkes tarafından istenmeyeceği gibi bu insanlara Gsbasket bünyesinde cevap hakkı tanıma şansımız da yok.

Dursun Bey mesajı silen kişi olarak ben topa gireyim.Salonda küfür edilebilmesini küfür,hakaret,dolaylı anlatımla aşağılama kullanmadan savunmak tarafımızdan uyarı gerektirmiyor bana kalırsa.Küfürün özünde cinsiyetçi bir aşağılama olduğunun farkındayım,derin bir çelişki yaratacak değilim.Fakat alt kültürde edindiği yer,haydi bu bir yana yaşayan ve dönüşen bir yapı olan tribünün dinamiklerine paralel olarak en azından forum bünyesinde bu tartışmanın yapılabilmesini gerekli görüyorum.Bu cümlelerimi dünkü Abdi İpekçi'den yola çıkarak zihnimde temellendirdiğime emin olabilirsiniz,şayet yüz yüze iletişim kurma şansımız olursa da her bir kelimeyi derinleştirebilirim.Mesajınızın silinme sebebi de kullandığınız ''haddini bil'' ifadesiydi.Aşağıda değineceğim üzere silinen veya değişiklik yapılan bir sürü mesaj oldu.
Derbinin tadı sonrası pek değinmek istediğim bir konu değildi fakat fırsat doğdu.''Fenerbahçe'nin hücumda sıçması,Fenev'' gibi ifadelerle yazmak sadece bir Galatasaraylının zamanını çalmaya eş değer ve zaman hepimiz için değerli.Fenerbahçe'ye fikir düzleminde yapılabilecek ansiklopedi düzeyinde yergi varken rica ediyorum bu yöntem seçilmesin.Bunun yanında naçizane ricam Fenerbahçe forumlarından alıntıların buraya taşınmaması.Bu insanlarla kimi ortak forumlarda birlikte yazılması daha sağlıklı olur.Zira derbiye Fenerbahçeli gözüyle bakmak herkes tarafından istenmeyeceği gibi bu insanlara Gsbasket bünyesinde cevap hakkı tanıma şansımız da yok.

.''Fenerbahçe'nin hücumda sıçması,Fenev'

Bu yorumu ben yazmadım onu yazanlara söyleyin.

Bunun yanında naçizane ricam Fenerbahçe forumlarından alıntıların buraya taşınmaması.

Ben FB forumlarına girmiyorum bile kaldıki onların forumundan buraya alıntı taşımam söz konusu değil,sizden ricam benimle alakası olmayanları yazmışım gibi hareket etmeyin yazanları uyarın.

Son olarak adam küfrü destekler mahiyetinde yorum yazıyor müdahele etmemişsiiniz ama ben haddini bil yazınca şize göre ağır olmuş tuhaf bir yaklaşım,Lütfen çifte standard uygulamayın hem küfürden rahatsız oluyoruz hemde forum ortamında küfrü destekleyeni uyarmak size göre yanlış oluyor,haddini bil uyarısında ne var açıklarmısınız ??? o zaman siz uyarında bize gerek kalmasın olurmu ? (y)

Keyifli bölüme Berk Bey'e katılmadığımı belirterek geçiyorum,Micov Sırplığın ete kemiğe ve akıla bürünmüş hali bana kalırsa. :)
İkinci devre artık hemen her anına aşina olduğumuz ve kuvvetli şekilde hissettiğimiz İpekçi'deki Fenerbahçe galibiyetlerinin en sert devresiydi.Büyük Fenerbahçeli Melih Mahmutoğlu'nun ve Engin Kennerman'ın çabası farkı 17'de tutabildi. :) Maçtan önce Fenerbahçe'nin alışıldık antipatik oyuncuyu yaratamadığını konuşuyorduk ki Melih kapasitesinin üstünde bir çabaya girişti.Abdi İpekçi'ye bundan sonraki gelişlerinde yaşadığı zorluğun katlanacağına şüphe yok.Yani kadınlarda Euroleague'i kazanmamış olsak Engin Kennerman ve TBF'ye dair bir sayfa yazacak kadar dolu olurdum fakat o tatmin sonrası zihinde yer vermeyi dahi fazla gerekli görmüyorum.
İlk devreyi endişesiz izlediğimi söyleyemem.Bölüm bölüm iki yeni takımın maçı havasına büründü oyun.Devrenin sonunda yukarıda bahsettiğim alışkanlığı destekleyecek farkı yakalamak salonu ikinci yarı ve galibiyet için ısıttı.Zaten öyle bir giriş yaptık ki sonrasında Abdi İpekçi'nin en keyifli akşamlarından birine evrildi anlar.Değişen yabancı sınırı sonrası oyun aklı itibariyle ligdeki sayılı performanslardan birini ortaya koyduk.Bilhassa Sinan-Micov-Green-Schilb dörtlüsüne sahip olmak bizi sezon takvimimizin baya üstünde bir takım yapıyor.McCollum'un dönüşen rolü çerçevesinde verdiği katkı ve bilhassa Lasme'nin düzende eksiklikler olsa da ben bu salonu ateşe veririm minvalindeki performansı maçı uçar halde bitirmemizi sağladı. :)
''Milyonlarca'' ve ''İşte böyle her sene böyle''ye değinmeden bitirmek olmaz.Abdi İpekçi'nin sezonun görece başında bize mutluluk salgılattığı ve çevresel şartların ötesine de geçerek iyi ki salonun kültürü bu noktaya geldi dediğimiz akşamın zirve noktalarıydı benim için.

İçeri pankart sokamıyoruz. Jawaii geldiğinde arkadaşlarla Semti Hawai, Nathan Jawai yazmıştık almadılar. Bu maçtada Mc Collum'a destek pankartını sokamadık. Arkasına siyasi yazı yazabilirsiniz diyo polisler almıyorlar.