Oyuncu Önerileri

Nathan Hawai,Martinas Pocius,ian,pietro aradori,pops bonsu,carlos arroyo,sofo,nenad kristic,david hawkins,carlos arroyo,sofo,nathan jawai,kristic...

Ergin Atamanın oyuncu portföyü yani bunlardan başka adam önermenizin bi mantığı yok.

Bu sezon Eurocup ve Şampiyonlar Ligi'nde öne çıkan bazı oyuncular hakkında değerlendirme yapabilir misiniz? Burada yazan arkadaşların araştırmaları benim için önemli.

Örneğin Nizhny'de oynayan Deandre Kane, Unicaja'da oynayan Kyle Fogg, Zenit'te oynayan Janis Timma ve Aaron White, Canaria'dan Royce O'neale gibi.

Gelecek sezon bütçe ne olur bilmiyorum ama Daye ve Tyus'u tutmalıyız. Micov'un da bu yıldan sonra kalacağını zannetmiyorum. Kalmalı mı bence de kalmasa daha iyi.

DeAndre Kane (Ryan Boatright) - X - Can Korkmaz
Jayson Granger - Sinan Güler(?)
Janis Timma - Emir/Okben
Austin Daye(Cory Jefferson, Elius Baez - Jarnell Stokes (Kevin Jones,Okaro White) - Ege Arar
Alex Tyus - Semih/Furkan(?)

İsimler birebir olmasa da mentalite olarak NBA'den düşecek oyuncularla, Avrupa'da olup sakatlık geçmişi olmayan oyuncuların bir araya geleceği bir takım oluşturmalıyız. İsimler değişebilir. Timma'nın kontrat durumundan çok emin değilim ancak böyle bir kadro izlemek isterim.

Son düzenleme:
Gelecek sezon bütçe ne olur bilmiyorum ama Daye ve Tyus'u tutmalıyız. Micov'un da bu yıldan sonra kalacağını zannetmiyorum. Kalmalı mı bence de kalmasa daha iyi.

Janis Timma - Emir/Okben
Austin Daye(Cory Jefferson, Elius Baez - Jarnell Stokes (Kevin Jones,Okaro White) - Ege Arar

İsimler birebir olmasa da mentalite olarak NBA'den düşecek oyuncularla, Avrupa'da olup sakatlık geçmişi olmayan oyuncuların bir araya geleceği bir takım oluşturmalıyız. İsimler değişebilir. Timma'nın kontrat durumundan çok emin değilim ancak böyle bir kadro izlemek isterim.

Bir kaç sorum var Furkan, sadece ne düşündüğünü anlamaya çalışıyorum.
- Pleiss'ı neden düşünmedin? Neticede kadroda yamulmuyorsam 7 yabancı var Semih/Furkan kovalamak yerine Pleiss düşünülemez mi? Üstelik Ege'nin önüne hem 4 hem 5 için 2'şer oyuncu koymuşsun hem de biri yerli.Lİgde en azından Ege daha çok süre alamaz mı?
- PG için seçtiğin oyuncuları (DeAndre Kane (Ryan Boatright)) kısaca açıklar mısın? profilleri nasıl vs.
- X için nasıl bir profil hayal ediyorsun?
- Seneye bütçemiz ne kadar düşer sence? Bu oyuncular için kabaca maliyetleri belirtir misin?

Janis Timma - Emir/Okben

gelecek sene eurocuptayız muhtemelen ne daye ne de tyus kalır granger semih ce furkan da eurocupta oynamaz ama boatright ve deandre kane benim de istediğim oyuncular 3 ve 4 numaraya nobel boungou colo ve cj fair de düşünülebilir

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bir kaç sorum var Furkan, sadece ne düşündüğünü anlamaya çalışıyorum.
- Pleiss'ı neden düşünmedin? Neticede kadroda yamulmuyorsam 7 yabancı var Semih/Furkan kovalamak yerine Pleiss düşünülemez mi? Üstelik Ege'nin önüne hem 4 hem 5 için 2'şer oyuncu koymuşsun hem de biri yerli.Lİgde en azından Ege daha çok süre alamaz mı?
- PG için seçtiğin oyuncuları (DeAndre Kane (Ryan Boatright)) kısaca açıklar mısın? profilleri nasıl vs.
- X için nasıl bir profil hayal ediyorsun?
- Seneye bütçemiz ne kadar düşer sence? Bu oyuncular için kabaca maliyetleri belirtir misin?

Tabi abi.
Pleiss'in mücadelesine saygım var ama benim kafamdaki oyun tarzına uygun bir oyuncu değil. O yüzden düşünmedim. Atletik oyunculara karşı sürekli sorun yaşıyor. Bir de 2 tane 4 2 tane 5 numara almak yerine 5 numaralardan birisinin 4.5 olması kadroya daha az yabancı almamızı sağlar. Önümüzdeki yıl 8 yabancı ile oynayacağımızı sanmıyorum açıkçası. Semih ve Furkan'ın geleceğini sanmıyorum zaten alabiliyorsak Emircan'ı alalım. 4 - 4.5 - 5 - Ege rotasyonu yeterli bana kalırsa.

[video=youtube;T7kckpGTXOg]https://www.youtube.com/watch?v=T7kckpGTXOg[/video]

Ryan Boatright | NBADraft.net

İki oyuncunun da draft raporları. Tip olarak P&R'yi iyi oynayan, çembere gidebilen ve şut tehditi olan oyuncular. Savunma durumları biraz sıkıntılı olduğu için X yerine topu yarı sahada elinde tutacak iyi savunmacı bir kısa düşündüm.

Bütçe 6-7 bandına düşerse düşünülen kadroyu kurabileceğimizi düşünüyorum. Bir tek Timma'dan emin değilim kontratlı olabilir. Granger da EL'de devam etmek isterse Lasme tarzı bir kontrat düşünülebilir.

Sinan - Draper - Can
Mike Dixon - Göksenin
Ponitka - Okben
Jeff Brooks - Kenny Kadji
X - Emircan - Ege

Kısa skorer olarak Xavier Munford ve ligden de tanıdığımız Ledo'yu bağlamak mümkün olabilir. Michael Eric'in (Bilbao uzunu) son haftalarda ayakları yere daha sağlam basıyor. Melvin Ejim 4 numara için hoş olabilir.

Bu sezon Eurocup ve Şampiyonlar Ligi'nde öne çıkan bazı oyuncular hakkında değerlendirme yapabilir misiniz? Burada yazan arkadaşların araştırmaları benim için önemli.

Örneğin Nizhny'de oynayan Deandre Kane, Unicaja'da oynayan Kyle Fogg, Zenit'te oynayan Janis Timma ve Aaron White, Canaria'dan Royce O'neale gibi.

James Bell acayip iyi savunmacı. Hücumda şutuyla yaşıyor. Wyatt ile beraber onu izlemiştim. Wyatt için bir analiz yazısı yazdım. Birkaç gün içinde buraya bırakırım yazıyı.

Jonah Bolden'ın değişik bir hikayesi var. UCLA kolejinde hücumda pek sorumluluk alamadığı için kendi tercihi ile bursuna son vererek daha büyük rol alacağı bir takım istemiş. Gelişimi açısından Avrupa'da oynamanın kendisi için en iyi karar olduğunu, kolejde oynamanın gelişimine katkı sağlamayacağını düşünmüş. Acayip atlet, hatta Avustralya basketbolunun geleceklerinden biri olarak gösteriliyor. Kızılyıldız'ın gözü üzerindeymiş. Draftlara girecek galiba ama bu kafa yapısıyla Avrupa'da bambaşka bir oyuncu haline gelebilir.

Howard Sant Ross klasik atlet 2.5'lardan ama biraz daha izlemem gerekiyor.

Michael Eric'i Oğuzhan Günebakan önerisiyle izlemiştim. Ayakları yere çok daha sağlam basıyor 1.5 ay öncesine göre.

CJ Fair Dusko Vujosevic ile acayip işler yapıyor. Geçenlerde bir maçta ilk yarıda 22 sayı atmıştı. Solak atlet uzun forvetlerden.

Isaiah Miles da Fransa'nın bu sezon kötü takımlarından Dijon'da, iyi şutördür. ve ayakları hızlıdır, yardım savunmasından sonra kendi adamını bulur. Şimdilik aklıma bunlar geldi. Daha sonra ekleme yapabiliriz.

PG: Khalif Wyatt (Holon), Alexander Kaufmann (Maccabi Haifa), Jake Odum (Oliver Baskets), Scott Bamforth (Bilbao)

SG: Julian Washburn (Tübingen)

SF: Howard Sant Ross (Nymburk), James Bell (Holon), Adonis Thomas (Avellino)

PF: Jonah Bolden (FMP Beograd), CJ Fair (Limoges), Nick Minnerath (Saratov), Melvin Ejim (Venezia), Isaiah Miles (Dijon), Rosco Allen (Obradoiro)

C: Michael Eric (Bilbao)

Benim en çok istediğim oyunculardan birisi Kevin Jones. Bütçe durumuna göre Ricky Ledo da tercih edilebilir. Jarnell Stokes ya da Cory Jefferson da uzun olarak tercih edilebilir. Mike Dixon'u çok izleyemedim ama epey övülüyor. Patric Young sanki ayrılacak gibi sene sonunda. Rich Hendrix, Ryan Broekhoff, Jerai Grant, Earl Clark, Jimmy&Billy Baron, Javon McCrea.

Buraya yazılan oyuncular seviye atlayabilecek oyuncular ama gelecek sezon koç kalacak mı gidecek mi belli değil giderse gelen koçun oynatmak istediği basketbol da çok önemli ergin ataman senelerdir yarısaha basketbolu oynatıyor ama oyuncu tercihleri oynatmak istediği yapıya 2013-2014 hariç hep yanlıştı

James Bell acayip iyi savunmacı. Hücumda şutuyla yaşıyor. Wyatt ile beraber onu izlemiştim. Wyatt için bir analiz yazısı yazdım. Birkaç gün içinde buraya bırakırım yazıyı.

Jonah Bolden'ın değişik bir hikayesi var. UCLA kolejinde hücumda pek sorumluluk alamadığı için kendi tercihi ile bursuna son vererek daha büyük rol alacağı bir takım istemiş. Gelişimi açısından Avrupa'da oynamanın kendisi için en iyi karar olduğunu, kolejde oynamanın gelişimine katkı sağlamayacağını düşünmüş. Acayip atlet, hatta Avustralya basketbolunun geleceklerinden biri olarak gösteriliyor. Kızılyıldız'ın gözü üzerindeymiş. Draftlara girecek galiba ama bu kafa yapısıyla Avrupa'da bambaşka bir oyuncu haline gelebilir.

Michael Eric'i Oğuzhan Günebakan önerisiyle izlemiştim. Ayakları yere çok daha sağlam basıyor 1.5 ay öncesine göre.

CJ Fair Dusko Vujosevic ile acayip işler yapıyor. Geçenlerde bir maçta ilk yarıda 22 sayı atmıştı. Solak atlet uzun forvetlerden.

Isaiah Miles da Fransa'nın bu sezon kötü takımlarından Dijon'da, iyi şutördür. ve ayakları hızlıdır, yardım savunmasından sonra kendi adamını bulur. Şimdilik aklıma bunlar geldi. Daha sonra ekleme yapabiliriz.

PG: Khalif Wyatt (Holon), Alexander Kaufmann (Maccabi Haifa), Jake Odum (Oliver Baskets), Scott Bamforth (Bilbao)

PF: Jonah Bolden (FMP Beograd), CJ Fair (Limoges), Nick Minnerath (Saratov), Melvin Ejim (Venezia), Isaiah Miles (Dijon), Rosco Allen (Obradoiro)

Geçen sene konyada oynayan johndre jefferson da takip edilmesi gereken oyunculardan 1 2 gün önce ayrıldı trentodan galiba

Karamsar olacak belki ama bence önümüzdeki seneye sarkan borçlarla birlikte bütçemiz 6m dolar seviyesinde olur. Ne kadar az borçla girersek , önümüzdeki seneye o kadar daha umutlu oluruz.

Pleiss 'in Tyus'un kalması bence önemli hamleler olur. Önümüzdeki sene alabileceğimiz oyuncuların bunlardan daha iyi olabilmesi oldukça zor bence. Özellikle, Pleiss 'in bu anlamda küçümsenmemesi lazım. Euroleague , uzunları ile Eurocup uzunları ciddi anlamda farklılar. Pleiss'e göre yetenekleri daha kısıtlı olan Alen Omic'in Eurocup'ta Canaria için ne kadar önemli bir silah olduğunu unutmamak lazım. Geçen yıl Eurocup'ta yarı final yapan takımların uzunları Julian Wright, Alen Omiç , Fofana gibi oyuncular. Bundan sonra da bu seviyenin çok üstüne çıkmaz Eurocup. Daye,Tyus ve Pleiss'in yanına sert bir uzun fazla bile olur.Yeter ki kısa rotasyonunu yeterli sertlikte ve doğru kısa lideri bulabilerek ve doğru kimya ile kurabilelim. Bunları söylemekle birlikte, bunları tutabileceğimizi pek sanmıyorum . Umarım, yeterli bütçe olur.

Son düzenleme:
Munford'ı her oyuncu önermesinde yazıyorum ama buna ek olarak Phil Pressey'i de yazacağım. Gelecek sezon D-League'den kısa getireceksek listenin ilk 2 ismi bunlar olmalı. D-League elbette çeşitli riskler barındırıyor. "Getirelim, oynasın" olayı kağıt üstünde temiz görünse de parkede böyle olmadığını birçok oyuncuda görüyoruz. Ayrıca sezona direkt olarak çaylak guard ile başlamak sıkıntı ama kadronun şekline, tecrübesine göre düşünebiliriz.

Elan Chalonda oynayan Cameron Clark gerçekten inanılmaz bir atlet. Ayrıca italya, İsrail ve Fransa gibi 3 ayrı ligde oynayarak ortalama 6 ribaunt almış. Üçlük yüzdesi çok iyi olmasa da ceza kesecek kadar şutu var ancak bu çok da kullandığı bir özelliği değil. Ribaunt yeteneği atletizmi ve gücüyle gelecek sezon takımın uzun rotasyonunda kesinlikle düşünülmeli ve takip edilmeli. Paylaştığım iki linkte de takımının Fiba Europe Cupta oynadığı iki maçın tamamı mevcut bakmak isteyen arkadaşlar bakabilir. Bence aradığımız atlet 4 numara tanımına uyan bir oyuncu. Bu arada 23 numaralı formayı giyiyor.

https://www.youtube.com/watch?v=ZSqPs_RA0o0
https://www.youtube.com/watch?v=jeeBAuWlCQg&t=300s

Son düzenleme:
Yabacı oyuncular kadar yerli rotasyonu da çok önemli. En az yedi oyuncudan oluşan iyi bir yerli kadromuz olmalı.
Sinan, Emir, Göksenin ve Ege'nin yanına Tolga Geçim, Okben Ulubay, ve Emircan Koşut düşünülebilir.

Bu listeye Chris Babb'ı da ekliyorum.