Oyuncu Önerileri

DeAndre Kane hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu sezon çok iyi oynuyor. Seneye bence bizim için önemli fırsatlardan biri.

Sent from my iPhone using Tapatalk

DeAndre Kane bu sezon tüm dikkatleri üzerine çekti. Kesinlikle takımda görmek isterim ve sezon bitmeden bu adamı bağlamak lazım!! Yalnız önümüzdeki sezon koçu değiştirmediğimiz sürece yine bizim yazdığımız oyuncuları başka takımlarda izlemeye devam edeceğiz..Ne yazık ki gerçek bu..Bkz: Efes

Zaten iyi adamda gelse hoca 2.haftadan sonra sallamaya, medyanın önüne atmaya devam eder..O yüzden ilk hedef Ergin Ataman ile yolları ayırmak olmalı..Bence en büyük transferi bu şekilde yaparız..Yeni hoca ile yeni bir yapılanma ile yeni hedefler sağlamamız lazım..

DeAndre Kane dışında bazı beğendiğim oyuncuları da yazmak istiyorum..Evet biliyorum bu oyuncular alınmayacak yine hoca eski öğrencilerine teklif götürecek..Bu arada önümüzdeki sene en büyük beklentim, basketbol kariyerini bitiren Zoran Ercegi hocanın ikna edip tekrar takıma alması olacaktır!!

Biz yine yazalım da kalsın buralarda..En azından Efese katkımız olsun adamlar buraları okuyor..Kimi yazdıysak bir bir almaya devam ediyorlar :)

Janis Timma
Jarnell Stokes
Mike Dixon
Phil Pressey
Tolga Geçim
Okben Ulubay

Son düzenleme:
Burada önerilen Jonah Bolden iki kişinin üzerinden poster vurmuş dün Pick paylaştı. Bu arada yalan olmasın hızlı geçtim tweeti ama White'ı Miami deniyormuymuş neymiş .

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sasu Salin Eurocup'ta yüzde 50 ile üçlük atıyor. Savunması da iyidir, bir Markoishvili etkisi olur mu bilmiyorum ama (boyu daha kısa çünkü) takip edilebilesi bir kısa.

SM-A300H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hiç heyecan vermeyen sezonda bazı liglerden maç izlediğim oluyor arada. Bazen de istatistiklerden takip etmeye çalışıyorum. İki-üç yıl önce epey oyuncu yazmıştım gerek buraya gerekse de kadro yapılanması başlığına. Geçtiğimiz yıl fazla maç izleyip takip etme durumum olmadığından pek yazmamıştım ama bu sezon görüme çarpan oyuncuları posta posta atmaya çalışacağım. Umarım önümüzdeki sezon yönetim değişir de şubeye bir basketbol aklı, bir de taktik açıdan iyi bir koç gelir-ne ekolünden olursa olsun, kolej koçu da olur- ve kadro da büyük oranda yenilenir. Ben basketbol izlemeyi özledim.

G

Will Bynum
Tony Taylor
Jason Clark
Petteri Kopponen
Chris Babb
Joseph Lewis
Sergey Gladyr
Mark Lyons
Jamar Smith
Kyle Kuric
Janis Blums
Ryan Toolson

F

Landon Milbourne
Melvin Ejim
Cameron Clark
Tyler Wilkerson
James Bell
Marcus Landry

C

Ricardo Ratliffe
Alex Stepheson
Justin Williams
Shermadini
Brandon Costner

D League den (izlemedim)

Damion Lee, Ben Gordon, Kevin Looney, Jeff Ledbetter, Keith Benson dikkatimi çekenler.

Hiç heyecan vermeyen sezonda bazı liglerden maç izlediğim oluyor arada. Bazen de istatistiklerden takip etmeye çalışıyorum. İki-üç yıl önce epey oyuncu yazmıştım gerek buraya gerekse de kadro yapılanması başlığına. Geçtiğimiz yıl fazla maç izleyip takip etme durumum olmadığından pek yazmamıştım ama bu sezon görüme çarpan oyuncuları posta posta atmaya çalışacağım. Umarım önümüzdeki sezon yönetim değişir de şubeye bir basketbol aklı, bir de taktik açıdan iyi bir koç gelir-ne ekolünden olursa olsun, kolej koçu da olur- ve kadro da büyük oranda yenilenir. Ben basketbol izlemeyi özledim.

G

Will Bynum
Tony Taylor
Jason Clark
Petteri Kopponen
Chris Babb
Joseph Lewis
Sergey Gladyr
Mark Lyons
Jamar Smith
Kyle Kuric
Janis Blums
Ryan Toolson

F

Landon Milbourne
Melvin Ejim
Cameron Clark
Tyler Wilkerson
James Bell
Marcus Landry

C

Ricardo Ratliffe
Alex Stepheson
Justin Williams
Shermadini
Brandon Costner

D League den (izlemedim)

Damion Lee, Ben Gordon, Kevin Looney, Jeff Ledbetter, Keith Benson dikkatimi çekenler.

Gladyr'ı İBB getirmişti ama sağlık testini geçemeyince imzalamadılar. GSW kontrat yükü sebebiyle Looney'i tutacaktır D-League'ye gidip geliyor arada. Keith Benson'u Banvit getirmişti ama pek tutmadı. Koponen'i Barça bırakmaz bu kıtlıkta bence. Lyons da Uşak'ta tutmadı pek.

Ejim, Timma, Stephenson, Babb, Kuric izlediklerim arasında beğendiğim oyuncular. Ek olarak Kazan Clarke ile 1 yıl imzalamıştı yanılmıyorsam. Şansımızı denemekte fayda var.

Ulm'dan Raymar Morgan'ı beğeniyorum. Bir süre Karşıyaka'da oynamıştı ama çok geliştirmiş kendini.

Banvit bu yıl umarım Eurocup'ı alır da Vidmar biraz daha ön plana çıkar. Resmen kıymeti bilinmiyor adamın. Yıllardır dilimde tüy bitti.

Jordan Theodore,Jefferson(Gaziantep),Ricky Ledo(Giresun),Ryan Toolson(Zenit),Stefan Markovic(Zenit),Kyle Kuric(Gran Canaria),Norvel Pelle ( Openjob Metis Varese).. Bu listeden 3-4 isim ile seneye anlaşmak fena olmaz.

Uzun rotasyonu için antep'ten jefferson Karışıyaka'dan De juan summers ile lasme 3'lüsüne ne dersiniz ? İki tane şutu olan atletik, savunmacı 4 numara yeri geldimi 5'de oynarlar. Birde bildiğimiz lasme reis, uygun fiyata bu 3'lüyü kurabiliriz.

Raymar Morgan (26, 2.03 PF)

ULM'nin Almanya Ligi'nde finale çıkmasında kilit rol alan oyunculardan biri. Çok kısa süreli bir Karşıyaka deneyimi var ancak son 2 yıldır önemli bir çıkış yakaladı.

4 numara pozisyonunda görev yapan Morgan, atletikliğiyle dikkat çekiyor, dış şutunu çok kullanmasa da üzerine düşüldüğü taktirde bir dış şut tehditi olabilir.

2015/16 ULM | 15.5 sayı - 6.7 ribaund - 1.5 asist - 0.4 blok - 0.7 top çalma - %57 2FG %39 3FG

[video=youtube;o1ENikHenDs]https://www.youtube.com/watch?v=o1ENikHenDs[/video]

Ulm 32 maçta 30 galibiyetle Almanya Ligi'ni lider bitirdi ve Raymar Morgan da MVP oldu. 25 dk ortalama - 18.1 sayı - 6.9 ribaund - 2.0 asist - %56 2 sayı - %43 3 sayı

Seneye bize winner bir guard oyun kurucu lazım. Oyun kurucu ve Pivot sağlam olmalı. Eskiden Efes ve fb'de Willie Solomon vardı.Deli dolu cilgin bir yuksek oz guvenli oynayan skor makinası guard.İste Willie Solomon tarzı bir hırslı liderle yola cikilmali.

Seneye Theodore ve Jefferson kaçırırsak yazıklar olsun Eurocup için gayet ideal isimler .

Bu 2 isim mutlaka alınmalı ve ek olarak 1-2 combo guard Toney Douglas'la takviye edilmeli rotasyon. Theodore ve Douglas ikilisi ile 1 ve 2 numarada asla sorun yasamayiz.

Ayrica Jefferson bizde kral olur. Lasme'de iyi rakamlara imza atarsa tamamdır.