Igor Tudor

7 maçta 6 mağlubiyet, 1 beraberlik...

tudor.png

Arkadaslar ne lazim Igor Tudorun istifasi icin ? 5-1 yetmedi anlasilan, ne olmaliydi sizce ? 6-1 - 7-1 - 8-1 hangi sonuc bu adamin istifasini istemek icin yeterli olurdu ?

Bir defa dusunun gecen yil 4-0 yenildik dediler ki kendi kurmadigi takimdi normal birsey, bu yil guya kendi kurdugu takimmis 5-1 yenildik, gecen yilki takima gore bu sonuc 8-0 sayilir, harcanan para, kendi kurdugu takim ve butun etmenleri kattiginizda bu sonucu 5-1 gormeyin - 8-0 bana gore.

Baskette de kotuyuz ama ornegin bir kiyaslama yapacaksak illa ki Trabzon basket bizi 20 sayi farkla yendi - ama unutmayin Trabzon basketin bizim futbol liginde ki karsiligi Yeni malatyaspor felandir, Basaksehirin basketboldaki karsiligi ise Darussafakadir en hafifinden, Trabzon basketin bizi 50-60 sayi farkla yenmesine tekabul eder 5-1 lik bu maglubiyet, kaldi ki butceleri de kiyas yaparsaniz, bu maglubiyet rezalet otesidir, 5-1 ne demektir biliyormusunuz, Trabzon basketin bizi 100 sayi farkla yenmesine tekabul eder, rahatsiz olmayininiz kalmasin lutfen! gercekler beni cok uzuyor ne yazik ki.

Bu klupte hic kimse istifa etmiyor veya etmeye yanasmiyor, ne basketinde ne futbolunda kimse orali bile olmuyor,

Istifa icin ne lazim arkadaslar ? Sizlerin, bu adamin istifasini istemeniz icin neler olmali ? samimiyetle soruyorum, Hepinizin birer Sari Kirmizi asigi insanlar oldugunuzdan suphem olmadigi icin soruyorum.

İstifa için ne lazım sorusunun muhatabı çok bu kulüpte. Mesela 2 yılı geçti hala istifa etmedi yönetim ve başkan. Geriye dönüp baksan yaşamadığımız kepazelik kalmadı.
Tudor için konuşacak olursak benim gibi düşüneni Twitter'da da gördüm sevindim. Şöyle ki bu adam ne zaman çift bek oyundan alıp maçı çevirdiğinde kral ilan edildiyse ordan beridir tuhaf hareketleri var. Kendini Mourinho gibi mi görüyorsa artık durduk yere icat çıkarmaya çalışıyor her maç.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hocanın son maçta büyük kadro hatasıyla maça çıkması beni hayal kırıklığına uğrattı.

ilk 15 dakika izledikten sonra arkadaşı arayıp izleme 5 yiyeceğiz dedim. Bizim bunu ekran başından görmemize rağmen hocanın hiç müdahale etmeden izlemesini şaşkınlık için karşıladım.

Hocanın kendini toparlamasını umuyorum. Oyuncu grubuna güvenim sonsuz.

Hocanın son maçta büyük kadro hatasıyla maça çıkması beni hayal kırıklığına uğrattı.

ilk 15 dakika izledikten sonra arkadaşı arayıp izleme 5 yiyeceğiz dedim. Bizim bunu ekran başından görmemize rağmen hocanın hiç müdahale etmeden izlemesini şaşkınlık için karşıladım.

Hocanın kendini toparlamasını umuyorum. Oyuncu grubuna güvenim sonsuz.

Ben yardımcılarının (Ayhan Akman ve diğerleri) neden kadro yapsına veya oyunnun devamında yada devre arasında oyunu okuyamamaları ve Tudor a tavsiyelerde bulunmamalarına şaşıyorum.
Yardımcıların daha sorumluluk alması, fikir üretmesi hatta insiyatif kullanması gerekir.

Sefer tası gibi gidip gelmeleri bos yere para almalarını hazmedemiyorum.

Eğer bir takım oyunu var diyorsak: tüm ekibin fikir üretip taktik yönden destek olması şart.
Tv den herkes gördü, 2 forvet ile işlerin olmadığını.
Maça normal bilinen Rodrigez ve Tolga Cigerci ile başlarsın, ilerleyen dakikalarda oyunun gidişatına göre oyunu görüp, okuyup gerekli değişiklikleri yaparsın. Başakşeir maçında ilk yarı 2-0 mağlupsun ve hala oyuncu değiştirmiyorsun. Biz ekranda aynı kadroyu görünce şaşırdık.
Son 15-30 dakika maç berabere gider o zaman risk alıp 2 forvete dönüp baskı yapıp, ssğdan soldan orta ile rakibi baskı altına alıp skor üretirsin.
Forumda o kadar güzel analiz ve oyunu okuyabilen arkadaşlar varki, forum ekibinin maçları daha iyi görmesi ve okuması; teknik ekibin boşuna orada yer alması beni üzüyor

Son düzenleme:
Galatasaray'a su ana kadar gelmis en kotu hocalardan biri oldugunu dusunuyorum. Hatta bunu baska forumlarda, FB maci oncesi, 8 galibiyet 1 beraberlik durumundayken de yazmistim.

Dunyadaki herhangi bir meslekteki degeriniz, calistiginiz kurumla ayni seviyede veya daha yuksek bir yere gidebilme kapasitenizle olculur. Kendisinin, Galatasaray'dan sonraki kariyerini dikkatle izleyecegim. Bence hicbir zaman, Galatasaray buyuklugunde bir takim calistiramayacak. GS sonrasi kariyeri, en fazla Hamza Hamzaoglu gibi olacaktir.

Dursun Ozbek doneminde, nerdeyse hicbir bransta dogru yapilabilmis bir antrenor tercihi yok. Mustafa Denizli, Riekerink, Tudor; basketbolda Erman Kunter vs.

Galatasaray'daki omrunun en fazla Besiktas macina kadar surebilecegini tahmin etmekteyim. Boylece Dursun Ozbek yonetimi, 3 sezonunda da sezon ortasinda teknik direktor degistirerek, bildigim kadariyla bu konuda bir ilki basarmis olacak.

Galatasaray olarak da, son Fatih Terim ile sampiyon oldugumuz 2012-2013 sezonundan beridir, istisnasiz her sezonun ortasinda teknik direktor degisimi yaparak bu konuda da seriyi devam ettirip, kendi rekorumuzu tazeliyor olacagiz. Malesef iyicene anadolu takimina donduk.

Tudor'a donecek olursak, bir de su husus var. Sezon basinda, GSK tarihinin belki de en buyuk transfer harcamasi yapildi. Normalde bir buyuk kulup, boyle bir butceyi, ya cok kariyerli ve tecrubeli bir teknik adama; ya da teknik direktorluge yeni baslamis bir eski oyuncusuna teslim eder. TD luk kariyerinde Karabukspor, PAOK gibi Galatasaray'in cok cok altinda takimlari calistirmis, ustelik buralarda da kayda deger bir basari yakalayamamis, futbolculugunda GS'a herhangi bir hizmeti dokunmamis bir adama teslim etmenin mantigini ben hala cozemiyorum.

Peki kim gelmeli? Bir kere, sezon ortasi getireceginiz teknik adamla, sezona baslayacaginiz teknik adamin ayni kisi olmasi gerekmez. Farkli tiplerde tercih yapabilirsiniz. Sezon ortasi getiriyorsaniz, hakkaten de Yilmaz Vural, Hikmet Karaman gibi bir ismi bile tercih edebilirsiniz. Fakat gelecek sezonla birlikte, bence dusunulmesi gerkeen 1 numarali isim Abdullah Avci'dir. Su ana kadar Basaksehir'de basardiklariyla bu gorevi haketmistir.

Son düzenleme:
Tudor'a donecek olursak, bir de su husus var. Sezon basinda, GSK tarihinin belki de en buyuk transfer harcamasi yapildi. Normalde bir buyuk kulup, boyle bir butceyi, ya cok kariyerli ve tecrubeli bir teknik adama; ya da teknik direktorluge yeni baslamis bir eski oyuncusuna teslim eder. TD luk kariyerinde Karabukspor, PAOK gibi Galatasaray'in cok cok altinda takimlari calistirmis, ustelik buralarda da kayda deger bir basari yakalayamamis, futbolculugunda GS'a herhangi bir hizmeti dokunmamis bir adama teslim etmenin mantigini ben hala cozemiyorum.
O transferlerin yapılma sebebi Tudor vs. değil ki. Dursun bey seçim öncesi son kurşunu attı.

Ne kadar meraklıyız hemen asmaya, kesmeye. İstifalar havada uçuşuyor, her türlü hakareti ettiğimiz adamdan daha iyi biliyoruz hepimiz bu sporu! Üstelik lider takımın hocası hala.

Gün geçtikçe hadsizleşiyor sabırsız Galatasaray taraftarı. İnternet, sosyal medya iyiden iyiye bozdu. Çok üzülüyorum bundan, çok yazık.

Saygılar.

Su an lider olmasi, kotu hoca oldugu gercegini degistirmiyor. Turkiye Liginde, Cevat Guler yonetiminde (hatta teknik direktorsuz) sampiyon olmuslugumuz da var. 3 buyuklerin bu butceleriyle, ligde sampiyon olmalari cok sasilacak birsey degil. Bana gore basari kriteri, Turkiye Ligindeki basariyi surekli hale getirmek, ve/veya Sampiyonlar Liginde basarili olmaktir. Biz ise, Tudor yonetiminde, Ostersunds gibi, takimin toplam degeri, bir Belhanda'ya verilen para kadar bile etmeyen bir takima elendik.

Igor Tudor'un, Galatasaray'a gelmeden once herhangi bir basarisi bulunmamaktadir. Karabukspor'da, Galatasaray'a gelmeyi hakedecek bir basari sagladigina inanmiyorum. Gecen sene, yine felaket bir hoca olan Riekerink'i gonderdiklerinde, o anda fazla bir alternatif bulunmadigindan, sosyal medya gaziyla yapilmis bir secimdir kendisi. Riekerink bir sekilde sezon sonuna kadar kalmis olsa ve de yollar o zaman ayrilsa, Tudor'un tercih edilme sansi bence yoktu. Dolayisiyla, bir plan/proje ile gelmis bir kisi degildir Tudor.

Zaten Dursun Ozbek yonetiminin, herhangi bir bransta yapabildigi dogru ve isabetli bir hoca secimi yoktur.

Ben sadece sunu soylemeye calisiyorum. Teknik direktorluk icin secilen kisinin, illa gecmisinin basarilarla dolu olmasi gerekmez. Ama bu durumda, kulubu, camiayi bilen, eski futbolcularizdan birine sans vermeniz beklenir. (Barcelona, Real Madrid ve bircok buyuk kulubun yaptigi gibi) Eger camianiz disinda bir secim yapiyorsaniz da, gercekten gorev yaptigi yerlerde kendisini gostermis, basari kazanmis biri tercih edilmelidir. Tudor bu iki kritere de uymamaktadir. Baska bir teknik direktorun yardimcisi veya alt duzey takimlara gelmis olsa yine bir yere kadar anlasilabilirdi ancak kulup tarihinin en buyuk transfer butcesini onun yonetimine vermek hic mantikli bir hareket degildi.

Son düzenleme:
Hoca basın toplantısında tam da bizim riyakar,hadsiz basına yakışır şekilde davranmış helal olsun.

Ostersunds elenmesi tabi ki kabul edilebilir bir durum değil takımın ancak o gün sahaya çıkan kadroyla şimdi ki kadroyu da karşılaştırmamak lazım ayrıca Ostersunds takımının Avrupa Liginde nasıl bir futbol ortaya koyduğu da açık. Bu konuda eleştirirken çokta haksızlık yapmamak lazım hocaya.

Hoca basın toplantısında tam da bizim riyakar,hadsiz basına yakışır şekilde davranmış helal olsun.

Ostersunds elenmesi tabi ki kabul edilebilir bir durum değil takımın ancak o gün sahaya çıkan kadroyla şimdi ki kadroyu da karşılaştırmamak lazım ayrıca Ostersunds takımının Avrupa Liginde nasıl bir futbol ortaya koyduğu da açık. Bu konuda eleştirirken çokta haksızlık yapmamak lazım hocaya.

Katılmıyorum kesinlikle.

Transfermarkt'a göre:

Galatasaray Takımının Toplam Değeri: 106,5 m €
Ostersunds Takımının Toplam Değeri: 12,65 m €

Elbette futbolda herşey para değildir ama, bütçeniz 10 kat daha fazla. Bu kabul edilemez bir fark.

Ostersunds'un UEFA Gruplarında koyduğu performansa gelirsek, Şu an 3 galibiyetleri var. 2'sini yine kendi ayarlarındaki Zorya'ya karşı aldılar. Diğerini de kendi sahalarında Hertha Berlin'e karşı. Ama Hertha'da bizim gibi çok kötü yönetilen ve berbat futbol oynayan bir kulüp. İki yanlış bir doğru yapmaz. (Bir de eleme maçının motivasyonu ile grup maçının ki farklı elbette)

5 Kasımda biten, İsveç ligini ise 5. sırada bitirdiler. Önümüzdeki sene herhangi bir Avrupa Kupasına katılamayacaklar.

Kısacası, öyle muazzam bir başarıları yok. Temmuz'da UEFA'da öneleme oynayacağımız, Mayıs ayından belliydi. Transferlerinizi ve planlamanızı buna göre yapmalıydınız.

Son düzenleme:

Ostersundsun capi ne olsun ki bu rezilligi mazur gosteren aciklama yapiyor, elenmesi bir ayip su sonradan yaptigi aciklama bin ayip!!! eninde sonunda kovulacagindan suphem dahi yok, oyle kucuk takimlara devasa butceli kadroyla 4-5 atmak degil, Basaktan 5 yemek Onune gelenin yendigi Tsden puan alamamaktir Tudorun bilgisi. Ha bi de bu hafta sonu var Bjk maci, Zerre inanci olan var mi ? ben inanmiyorum cunku futbolun f si bilmiyor Tudor!