Zach Auguste

Box edemiyor, savunmasi kotu. Her mac rakip uzunlar yildiz. Ustune hucumda da atamiyor iste

Hangi maç rakip uzunlar yıldız? Şuraya Auguste ve rakip uzunların aynı anda sahada olduğunda yaptığı istatistikleri atar mısın merak ettim? Moussa Diagne? Bryant Dunston? Isaac Fotu? Marcus Slaughter? Bu oyuncuların Auguste ile sahada karşılaştıkları bölümlerde yaptıkları istatistikleri atarsan sevinirim? Yoksa boş bir iddia olmaktan ileri gitmiyor ;)

Furkan Bey anladik bu adam kotu, cozum ne peki ? Gonderelim hemen kim geliyor yerine ? Hoca belki yanlis oynatiyordur diye dusunmeden baska sans vermeden ve bizim de baska sansimiz olmadan ne yapmamiz lazim ?

Furkan Bey anladik bu adam kotu, cozum ne peki ? Gonderelim hemen kim geliyor yerine ? Hoca belki yanlis oynatiyordur diye dusunmeden baska sans vermeden ve bizim de baska sansimiz olmadan ne yapmamiz lazim ?

Abi cozum benim isim degil Ayres yatti dediler 10 dakika sonra Zach aciklandi. Keza Klobucar da hocanin ogrencisi. Arastirmadan aldigi iki oyuncu da takimin en buyuk problemleri

Hangi maç rakip uzunlar yıldız? Şuraya Auguste ve rakip uzunların aynı anda sahada olduğunda yaptığı istatistikleri atar mısın merak ettim? Moussa Diagne? Bryant Dunston? Isaac Fotu? Marcus Slaughter? Bu oyuncuların Auguste ile sahada karşılaştıkları bölümlerde yaptıkları istatistikleri atarsan sevinirim? Yoksa boş bir iddia olmaktan ileri gitmiyor ;)

Hocam otur macini izle anlarsin. Ha zaten buraya gelip sen haklisin demeyeceksin :)

Abi cozum benim isim degil Ayres yatti dediler 10 dakika sonra Zach aciklandi. Keza Klobucar da hocanin ogrencisi. Arastirmadan aldigi iki oyuncu da takimin en buyuk problemleri

Hocam otur macini izle anlarsin. Ha zaten buraya gelip sen haklisin demeyeceksin :)

Andorra maçı: Zach Auguste 18 sayı 8 ribaunt 3 asist 5 blok, Moussa Diagne 9 sayı 7 ribaunt.

Anadolu Efes maçı: Zach Auguste 10 sayı 5 ribaunt 2 blok, Bryant Dunston 6 sayı 7 ribaunt 2 blok.

Raptiharm ULM maçı: Zach Auguste 9 sayı 4 ribaunt 2 asist, Isaac Fotu 19 sayı 8 ribaunt 2 asist. (Bu sayıların çoğunu Auguste kenardayken attı.)

Bahçeşehir maçı: Zach Auguste 7 sayı 11 ribaunt 1 asist 2 blok, Marcus Slaughter 12 sayı 8 ribaunt 3 asist. (Zach Auguste 3. periyotta oyuna girip bir daha çıkmadı, toplamda 19 dakika süre aldı, yani izlemediğim ilk yarıda çok süre almış olamaz, Marcus Slaughter o dönemde doğru düzgün sayı atamadı, benim hatırladığım bu)

İstatistiklerde ortada, her hangi bir uzunun Auguste karşısında yıldız olduğu yok. Adam ne zaman kenara gelse rakip uzunlar sahneye çıkıyor, bunu görmek zor olmamalı. Ayrıca kendisi benim önerdiğim oyunculardan olmasına rağmen karşısındaki her guardı yıldız yapan Webster ve rakip 4 numaraları savunmayarak tepki veren Nigel Hayes savunmada esas sorunlar.

Andorra maçı: Zach Auguste 18 sayı 8 ribaunt 3 asist 5 blok, Moussa Diagne 9 sayı 7 ribaunt.

Anadolu Efes maçı: Zach Auguste 10 sayı 5 ribaunt 2 blok, Bryant Dunston 6 sayı 7 ribaunt 2 blok.

Raptiharm ULM maçı: Zach Auguste 9 sayı 4 ribaunt 2 asist, Isaac Fotu 19 sayı 8 ribaunt 2 asist. (Bu sayıların çoğunu Auguste kenardayken attı.)

Bahçeşehir maçı: Zach Auguste 7 sayı 11 ribaunt 1 asist 2 blok, Marcus Slaughter 12 sayı 8 ribaunt 3 asist. (Zach Auguste 3. periyotta oyuna girip bir daha çıkmadı, toplamda 19 dakika süre aldı, yani izlemediğim ilk yarıda çok süre almış olamaz, Marcus Slaughter o dönemde doğru düzgün sayı atamadı, benim hatırladığım bu)

İstatistiklerde ortada, her hangi bir uzunun Auguste karşısında yıldız olduğu yok. Adam ne zaman kenara gelse rakip uzunlar sahneye çıkıyor, bunu görmek zor olmamalı. Ayrıca kendisi benim önerdiğim oyunculardan olmasına rağmen karşısındaki her guardı yıldız yapan Webster ve rakip 4 numaraları savunmayarak tepki veren Nigel Hayes savunmada esas sorunlar.

Hayesin 4 numara savunamayacagini sagir sultan biliyodu o da hocaya yazar. Hem savunmada hem hucumda cok fazla efor harciyor. Bahsettigim konu salt istatistik degil zaten sahadaki durusu problemli adamin

Auguste'nin zaaflarına gelinceye kadar kısaların evlere şenlik savunması, hücumdaki organizasyon sorunu ve Hayes'in 4 numara savunmasındaki zaafiyetlerinin yanısıra hücumdaki istikrarsızlığı tartışılmalı.

Hayes 4 numara savunamaz diyoruz, yarın birgün karşısına ayakları hızlı 3 geldiğinde onu da savunamayacak. Hücumda istikrarlı bir skorer olacağı izlenimini de henüz vermedi. Bir maç var bir maç yok

Bu kadar net sorunlar varken, takımın hazırlık maçları ve resmi maçlardaki en istikrarlı adamlarından birisi olan ve doğru dürüst back up'u olmadığı için bütün rakip uzunlarla boğuşan adamına çatmak ön yargıdan fazlası olmuyor

Benim gördüğüm tek problem fazla yalnız kalması. Arapovicle falan oynaması lazım bu adamın. En kötü Ayberk’le destek verilmeli pota altında.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Benim gördüğüm tek problem fazla yalnız kalması. Arapovicle falan oynaması lazım bu adamın. En kötü Ayberk’le destek verilmeli pota altında.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Arapovic'in bu ayaklarla 4 oynamasi imkansiz gibi. Alcak postta top verip uretmesini tercih ederim. Bu takimdaki en buyuk problemlerden biri zaten orijini 4 numara olan oyuncu olmamasi. Dikkat edin bazen top yari sahaya iniyor 1 no 5e verip post oynatmaya calisiyor hicbir varyasyon olmadan.

Auguste meselesine gelince menajeriyle falan dusmanligim yok. Problemli bir oyuncu on yargili olmayacak kadar taniyorum. Eger bahsedilen kisi ayniysa neden EL'de dakika almayip Yunan Liginde oynatildiginin da cevabinin verilmesi gerek. Iyidir kotudur buna saygim var ama tek basina orta ust seviye hedefleri olan hicbir takimin 5 numarasi olamaz

Auguste meselesine gelince menajeriyle falan dusmanligim yok. Problemli bir oyuncu on yargili olmayacak kadar taniyorum. Eger bahsedilen kisi ayniysa neden EL'de dakika almayip Yunan Liginde oynatildiginin da cevabinin verilmesi gerek. Iyidir kotudur buna saygim var ama tek basina orta ust seviye hedefleri olan hicbir takimin 5 numarasi olamaz

Çünkü Yunan liginde adam yerli statüsünde oynuyor, Yunan pasaportu olmasa zaten Pao almazdı, EL top seviyesindeki bir takımın pivotu değil Auguste. He geldiğinde de yazmıştım bizim bütçe ve seviyeye iyi isim ama 30 dakika hiç bir zaman oynayamaz, ilk pivot olamaz 20-22 dakikalar için iyi transferdi, dolayısıyla ligde Arapovic kadroya girip dinlendiremediği sürece işimiz zor.

Çünkü Yunan liginde adam yerli statüsünde oynuyor, Yunan pasaportu olmasa zaten Pao almazdı, EL top seviyesindeki bir takımın pivotu değil Auguste. He geldiğinde de yazmıştım bizim bütçe ve seviyeye iyi isim ama 30 dakika hiç bir zaman oynayamaz, ilk pivot olamaz 20-22 dakikalar için iyi transferdi, dolayısıyla ligde Arapovic kadroya girip dinlendiremediği sürece işimiz zor.

Kimi getirirsek getirelim zaten tek başına vereceği katkı normalinin altına iner abi bu rotasyonla. benim istememe sebebim tamamiyle sorunlu yapısı ve undersize olması. Her maç çıkıp 15-10 yaparsa savunmasını tolere edebilir ama Klobucar ile birlikte içime sinmeyen iki oyuncudan biri benim için hep

Bu adama Center diyeni 5 numara diyeni Allah carpar. Bildigin Guarddan evrilmis 3 numara gibi oynuyor su ana kadar. Attigi iki baskette iceri hizla penetreyle Chris Paul edasindaydi.

Germani Macinda ilk period izlenimlerim bunlar. Ve dahasi normal Pivot gibi davranmiyor degisik bir numarasi olmali bu Zach Auguste abimizin.

1.53 dakikaya dikkat arkadaslar! hayatim boyunca pivot olarak lanse edilen bir oyuncunun boyle bir basketine denk gelmedim. Belki geleniniz vardir ama ben gelmedim. Hadi en azindan Nba harici diyelim. Orada bile cok zor denk gelirsiniz.

Soyle adam akilli pivot oglu pivot neden almadik anlayamiyorum ?

Bunlari yaz liginde her maç yaptı. Keza Pana'da oynarken de. Ama hicbir takim pivot alirken gecis hucumunda onde kosmasinda ya da soyle oyunlari oynayabiliyor olmasina bakmaz. Ayrildigimiz nokta burasi

Mesela Patric Young da gecis hucumlarinda hizliydi ama adamin belli bir caydiriciligi vardi. Caydirici olmadiktan sonra zaten sana fast break sansi vermiyolar ki andorra macinda 1 kez bulduk bresciada hic nerdeyse. aksine yediklerimiz var

Bunlari yaz liginde her maç yaptı. Keza Pana'da oynarken de. Ama hicbir takim pivot alirken gecis hucumunda onde kosmasinda ya da soyle oyunlari oynayabiliyor olmasina bakmaz. Ayrildigimiz nokta burasi

Mesela Patric Young da gecis hucumlarinda hizliydi ama adamin belli bir caydiriciligi vardi. Caydirici olmadiktan sonra zaten sana fast break sansi vermiyolar ki andorra macinda 1 kez bulduk bresciada hic nerdeyse. aksine yediklerimiz var
Furkan Beycigim, Anlasamadigimiz nokta yok ayni noktadayiz anla artik be guzel insan :)

Germani Basket macimizi izleyen arkadaslar en az 10 defa 4-1 4-2 yakalandigimizi ve butun Ribaundlarda sorun yasadigimizi gormustur. BU vesile ile diyorum ki bize basketbol literaturunde sinirlari belirlenmis bir pivot lazim oldugu gercegi gun gibi asikar.

Furkan Bey, umarim ayni dusunuyoruzdur.

Son olarak, Zach Auguste pivotluk icin kesinlikle yetersiz ve alakasiz ama basketbol adina yeterli bir insan. Baska sozum yok hakim bey.

Bu adamın ayak çabukluğu ve atletizmi hakkında da sabaha kadar tartışılabilir. Zeka falan zaten hak getire de.

Yok mu Yunanistan'dan bir talibi falan, Yunan pasaportu varken...

Yani abi bu kadar uzun izledim de senin gibisini görmedim ya. Elegar kazması karşında 5 tane kritik hücum ribaundu çekti. Şut kaçırmadan 22-8 yaptı. Harbiden basketbolcu falan değilsin sen ya

Son düzenleme: