Fatih Terim

Fatih Hoca daha ne yapsın arkadaşlar?
Stoperi tecrübesiz Ozan ve ağır Maicon, forveti müzmin sakat Eren ve Muğdat, sol açığı hala üst seviyeler için yetersiz Sinan Gümüş, 10 numarası umursamaz Belhanda olan teknik direktör daha ne yapabilir ki?
Azıcık insaf edelim kendisine bence.
Şu anda en suçsuz kişi kendisi...

Fatih Hoca daha ne yapsın arkadaşlar?
Stoperi tecrübesiz Ozan ve ağır Maicon, forveti müzmin sakat Eren ve Muğdat, sol açığı hala üst seviyeler için yetersiz Sinan Gümüş, 10 numarası umursamaz Belhanda olan teknik direktör daha ne yapabilir ki?
Azıcık insaf edelim kendisine bence.
Şu anda en suçsuz kişi kendisi...
Bjk'de nasıl suç sadece Fikret Orman'da değil aynı zamanda Şenol Güneş'teyse bizde de aynı. Hadi yönetim aldırmadı diyelim. Yahu Fatih Hoca bu kulübün otoriteri değil midir, şu an Fatih Hoca bu kulüpte başkandan bile daha prestijli, daha kariyerli olmazsa olmaz bir isimdir. Yani Cengiz gitti herhangi bir başkan geldi bu takım yine başarılı olur. Ama Fatih Hoca giderse bu takım hiçbir şekilde başarılı olamaz.
Fatih Hoca kadronun yetersizliğini biliyordu. Geçen sezon da biz şampiyon olmamıza rağmen yetersizdik. Allahtan diğer rakipler saçma sapan puan kaybettiler de ondan şampiyon olduk. Yoksa biz çok iyi değildik 7 mağlubiyet aldık. En fazla mağlup olan şampiyon ünvanını aldık. Ki o takımdan Denayer, Gomis gibi oyuncular da gitti ayrıca bu sezon extra bir kulvar da eklendi Şampiyonlar Ligi. Bizim bu sezonki ilk transferimiz kim? Muğdat. Peki Muğdat şu ana kadar kaç dakika süre aldı?

Fatih Hocanın böyle saçma sapan transferleri vardır. 2. geldiği dönem bir ton yığın çöp transfer etmişti. Lukunku, Sarr, Almaguer vs. o yaptırdığı transferler ve 6. olması kulübün uzun yıllar buhran yaşamasına sebep olmuştu. 3. geldiğinde Yiğit Gökoğlan, Furkan Özçal, Erman Kılıç gibi isimleri transfer etmişti hiç oynatmamasına rağmen. Şimdi de Muğdat. Tabii kulüp zararda olunca para onun cebinden çıkmıyor.

Hocanın sevmediğim bir yönüdür kulübe çok da gerekli olmayan oyuncuları transfer edip hiç oynatmaması.

Yönetimin suçu olduğu kadar hocada da suç vardır transfer konusunda. Gomis'in mutsuz olduğu ve gideceği Temmuz ayından beri bilinen bir şeydi. Peki o günden hiç mi B planı oluşturmadılar? Ya giderse biz ne yaparız kimi transfer ederiz diye hiç mi düşünmediler? Transfer döneminin bitimine 1 hafta kala gol kralını gönderiyorsun ve yerine hiçbir forvet almıyorsun. Halbuki bu transfer döneminde serbest statüde birçok kaliteli forvet vardı. Hadi bonservissiz oyuncuları da alamadınız bari büyük takımlarda yer bulamayan gençleri kiralasaydınız. Bir tane Diagne gibi oyuncu da mı bulamadınız?

Zaten transfer yapılmayacağını aylar öncesinden biliyorduk. Çünkü hem hoca hem de yönetim "biz son şampiyonuz, kadromuz yeterli, içimizden alternatif üretiriz" gibi kendilerine oldukça güvenen açıklamalarda bulundular. O yüzden bundan sonra bütün başarı veya başarısızlık yönetim ve hocadadır.

Bjk'de nasıl suç sadece Fikret Orman'da değil aynı zamanda Şenol Güneş'teyse bizde de aynı. Hadi yönetim aldırmadı diyelim. Yahu Fatih Hoca bu kulübün otoriteri değil midir, şu an Fatih Hoca bu kulüpte başkandan bile daha prestijli, daha kariyerli olmazsa olmaz bir isimdir. Yani Cengiz gitti herhangi bir başkan geldi bu takım yine başarılı olur. Ama Fatih Hoca giderse bu takım hiçbir şekilde başarılı olamaz.
Fatih Hoca kadronun yetersizliğini biliyordu. Geçen sezon da biz şampiyon olmamıza rağmen yetersizdik. Allahtan diğer rakipler saçma sapan puan kaybettiler de ondan şampiyon olduk. Yoksa biz çok iyi değildik 7 mağlubiyet aldık. En fazla mağlup olan şampiyon ünvanını aldık. Ki o takımdan Denayer, Gomis gibi oyuncular da gitti ayrıca bu sezon extra bir kulvar da eklendi Şampiyonlar Ligi. Bizim bu sezonki ilk transferimiz kim? Muğdat. Peki Muğdat şu ana kadar kaç dakika süre aldı?

Fatih Hocanın böyle saçma sapan transferleri vardır. 2. geldiği dönem bir ton yığın çöp transfer etmişti. Lukunku, Sarr, Almaguer vs. o yaptırdığı transferler ve 6. olması kulübün uzun yıllar buhran yaşamasına sebep olmuştu. 3. geldiğinde Yiğit Gökoğlan, Furkan Özçal, Erman Kılıç gibi isimleri transfer etmişti hiç oynatmamasına rağmen. Şimdi de Muğdat. Tabii kulüp zararda olunca para onun cebinden çıkmıyor.

Hocanın sevmediğim bir yönüdür kulübe çok da gerekli olmayan oyuncuları transfer edip hiç oynatmaması.

Yönetimin suçu olduğu kadar hocada da suç vardır transfer konusunda. Gomis'in mutsuz olduğu ve gideceği Temmuz ayından beri bilinen bir şeydi. Peki o günden hiç mi B planı oluşturmadılar? Ya giderse biz ne yaparız kimi transfer ederiz diye hiç mi düşünmediler? Transfer döneminin bitimine 1 hafta kala gol kralını gönderiyorsun ve yerine hiçbir forvet almıyorsun. Halbuki bu transfer döneminde serbest statüde birçok kaliteli forvet vardı. Hadi bonservissiz oyuncuları da alamadınız bari büyük takımlarda yer bulamayan gençleri kiralasaydınız. Bir tane Diagne gibi oyuncu da mı bulamadınız?

Zaten transfer yapılmayacağını aylar öncesinden biliyorduk. Çünkü hem hoca hem de yönetim "biz son şampiyonuz, kadromuz yeterli, içimizden alternatif üretiriz" gibi kendilerine oldukça güvenen açıklamalarda bulundular. O yüzden bundan sonra bütün başarı veya başarısızlık yönetim ve hocadadır.

Hocanin yanlis transferlerinden bahsetmissin dünyadaki hangi teknik direktör yüzde yüz transfer ettigi oyunculardan verim alabiliyor??
Hep kötüyü örnek vermissin, Muslerayi getiren Fatih Hocadir ondan önceki Kalecilerimize bi bak istersen Aykut Ercetin, Zapata ismini saymadigim berbat kaleciler. Meloyu kazandiran Fatih Hocadir. Bu liste böyle uzar gider...

En son örnek Nagatomodur, Fatih Hoca olmassa Nagatomuyu felan alamazdik biz...

Bütün basarisizlik yönetimindir, basarisizlikta Hocanin bi gram sucu yoktur bu böyle bilile

2014-15 sezonu öncesi yaz kampında Prandelli vardı. Kasım ayında kovulup yerine Hamzaoğlu geldi. Takım yorulmuyordu ve son dakikalarda attığı gollerle şampiyon oldu. 2015-16 sezonuna Hamzaoğlu yönetiminde sezona başlayan Galatasaray maçların ikinci yarılarında dökülür hale gelmişti. Hezimet ile sonuçlanan sezon içerisinde üç kez teknik direktör değiştirmiştik.

Geçen sezon da benzeri yaşandı. Fatih Terim, Tudor'un kampını yiyen takım ile şampiyonluğa ulaştı. Şimdi olanları görüyoruz, kondisyon eksikliği, sakatlıklar aldı başını gidiyor. Koskoca Galatasaray, içeride dışarıda fark etmeden baskı yer hale geldi. Kadro yetersiz olabilir ama Akhisar, Malatya gibi takımlara da böyle eziliyorsak hatayı teknik ekipte aramak gerekir.

Fatih Terim bu kulübün gerçeğidir. Gönül ister Lucien Favre gelsin, hadi en kötüsü biraz risk ama Bielsa filan gelsin ama bizim yönetimlerin vizyonu taraftarın vizyonu kadar bile değil. Rijkaard geldiğinde de Tudor geldiğinde de aynı şeyleri söylüyordum. Biri Cruyff'un dublörüydü, diğerinin kariyeri PAOK'tan kovulma ve Karabük ile küme düşmemeye oynamaktan ibaret. Hal böyle olunca 3-4 senede bir Terim geliyor, işler kötü giderse bir milli takım yapıp geri geliyor. Millilerin durumu da bizimle aynı, başlarında tüpçüyle popülizmin dibine vuruyorlar. Son zamanlarda şu Ozan Korkut olayı benim de kafama yatmaya başladı. Bütün başkanlar topu hocaya atıp yerlerine geçiyorlar. Fatih Terim'in avantajı yerli çetesini tanıyor ve onlara direnebiliyor oluşu. Keşke 3-4 sene önceden yabancı sınırlamasına göre çok sayıda iyi yabancı alıp Mancini veya onun dengi bir hocayla devam edebilseydik.

Alın size Terim. Sinan'ın yerine koysa Yunus'u. Selçuk yerine koysa Celil'i. Muğdat yerine koysa Recep'i ne kaybederdik?
Yasin bey çocuk oyuncağı değil bu işler. O çocukların doğru zamanda ve doğru şekilde takıma girmesi lazım. Terim 1987'den beri antrenör. Eleştirmek ayrı şey, saygısızlık ayrı şey. Bilmediğin konularda yorum yapmamanı tavsiye ederim.

2014-15 sezonu öncesi yaz kampında Prandelli vardı. Kasım ayında kovulup yerine Hamzaoğlu geldi. Takım yorulmuyordu ve son dakikalarda attığı gollerle şampiyon oldu. 2015-16 sezonuna Hamzaoğlu yönetiminde sezona başlayan Galatasaray maçların ikinci yarılarında dökülür hale gelmişti. Hezimet ile sonuçlanan sezon içerisinde üç kez teknik direktör değiştirmiştik.

Geçen sezon da benzeri yaşandı. Fatih Terim, Tudor'un kampını yiyen takım ile şampiyonluğa ulaştı. Şimdi olanları görüyoruz, kondisyon eksikliği, sakatlıklar aldı başını gidiyor. Koskoca Galatasaray, içeride dışarıda fark etmeden baskı yer hale geldi. Kadro yetersiz olabilir ama Akhisar, Malatya gibi takımlara da böyle eziliyorsak hatayı teknik ekipte aramak gerekir.
Herkes suçlu ama Terim suçsuz. Tamam bizim de saygımız var başarılarına ama şu maçta savunmak, eleştirenleri hain olarak görmek aymazlıktır. Takımda 10 tane sakat varsa kimse kusura bakmasın en büyük sorumlusu teknik ekibindir. Oyuncular kendine bakmıyorsa yine suç teknik ekibindir. Hele maçta yapılan değişikliklere hiç girmiyorum neyi amaçladı hiçbir taraftarımız anlayamadı. Acaba büyük taktik deha (!) ne diyecek bakalım.

Kendisi gitmiyorsa bile teknik ekibi değiştirmeli Hasan Şaş, Ümit Davala bunların eski futbolcu olmasının dışında ne gibi bir artısı vardır? Takımın ikinci yarısı pili bitmiyor dakika 70 olmuş "ilk" şutumuzu çekiyoruz. Suçu oyunculara atmak çok kolay. Herkes Ozan'ı suçluyor tamam hatası da var ama bu çocuk daha 18 yaşında haftada 2 maça çıkıyor. Sen defanstaki bütün sorumluluğu bu çocuğa verirsen 90 dakikada illa hata yapacaktır. Hata yapmayanı Ajax'ta Psg'de oynuyor zaten.

Yasin bey çocuk oyuncağı değil bu işler. O çocukların doğru zamanda ve doğru şekilde takıma girmesi lazım. Terim 1987'den beri antrenör. Eleştirmek ayrı şey, saygısızlık ayrı şey. Bilmediğin konularda yorum yapmamanı tavsiye ederim.
He yav sezon başladığından beri hazırlık maçlarında bile oynamamış Ahmet'i deplasmanda oyuna sokmak çok mantıklı. Bu mantığa göre tecrübeli hocalar hiç eleştirilmeyecek. Capello, Lucescu hatta Mourinho bile yerden yere vuruluyor yahu Fatih hocaya ilah muamelesi yapmayın.

He yav sezon başladığından beri hazırlık maçlarında bile oynamamış Ahmet'i deplasmanda oyuna sokmak çok mantıklı. Bu mantığa göre tecrübeli hocalar hiç eleştirilmeyecek. Capello, Lucescu hatta Mourinho bile yerden yere vuruluyor yahu Fatih hocaya ilah muamelesi yapmayın.
He yav hangi dil? Türkçe yaz bizde anlayalım. Eleştir ama saygısızlık yapma.

Türkçe yazıyoruz anlayan çıkmıyor. Bir de sizin anlayacağınız dilde deneyelim dedim.
Yazdıklarını okuyorum genelde ama o kadar çok fikir değiştiriyorsun ki cevap veremiyorum sana. Skor üzerine değil genel üzerine tartışma yaratalım.
Durumumuz şudur; süper ligin ve ŞL'nin gol atması en zor takımıyız çünkü bir tane bile santrafor yok takımda. Gol atamayan, gol atma tehdidi olmayan bizim gibi takımları genelde anasından doğduğuna pişman ederler. Halimize şükredelim. Bu takımın devre arasına kadar liderden 5-6 puan geride olması bile başarı olur, ŞL'nden ise UEFA'ya geçmemiz garanti gibi.
Dünyanın en iyisi de gelse, bu durumu değiştirebilecek veya bizi ayakta tutabilecek tek adam yine da yaşayan en büyük Galatasaray'lı olan Fatih Terim'dir.
Bugüne dair tek eleştirim madem Maicon'u oynatmıyor, yanında neden oturtuyor olabilirdi.

http://m.milliyet.com.tr/amp/ercan-...parator-yapmayin-2762671-skorer-yazar-yazisi/

Fatih Terim'e yapabileceğim tek eleştiri bana göre takım iyi çalışmıyor hatta yanlış çalışıyor. Bu sakatlıkların sebebinin bu olduğunu düşünüyorum. Ayrıca yürüyecek halleri yok oyuncuların.

Yapılması gereken mevcut kadroya bir stoper bir forvet takviyesi yapmaktı. Ama mevcut kadrodan geçen sene 29 gol atmış Gomis'i gönderdiler.
Sonra da hem stoper hem de forvet almayı beceremediler.
Sonuç bu, yazıklar olsun !
Burada en az suçlu Fatih Hoca'dır.
Aksini iddia edene kesinlikle katılmıyorum...

Yazdıklarını okuyorum genelde ama o kadar çok fikir değiştiriyorsun ki cevap veremiyorum sana. Skor üzerine değil genel üzerine tartışma yaratalım.
Durumumuz şudur; süper ligin ve ŞL'nin gol atması en zor takımıyız çünkü bir tane bile santrafor yok takımda. Gol atamayan, gol atma tehdidi olmayan bizim gibi takımları genelde anasından doğduğuna pişman ederler. Halimize şükredelim. Bu takımın devre arasına kadar liderden 5-6 puan geride olması bile başarı olur, ŞL'nden ise UEFA'ya geçmemiz garanti gibi.
Dünyanın en iyisi de gelse, bu durumu değiştirebilecek veya bizi ayakta tutabilecek tek adam yine da yaşayan en büyük Galatasaray'lı olan Fatih Terim'dir.
Bugüne dair tek eleştirim madem Maicon'u oynatmıyor, yanında neden oturtuyor olabilirdi.

http://m.milliyet.com.tr/amp/ercan-...parator-yapmayin-2762671-skorer-yazar-yazisi/
Hangi konuda fikir değiştiriyormuşum? İlk defa sizden duydum bu eleştiriyi. Daha önce aynı fikirde kalıyorsun eleştirisini gördüm ama bu ilk oldu. Demek ki ikisinden biri yanlış o zaman eleştirilerin.

Fatih hoca sezon başından beri hata yapıyor bunu lig başlarken değil hazırlık maçlarından beri söylüyoruz. Men cezası gelecek diye adam akıllı oyuncular alınmadığı gibi Ömer, Muğdat gibi amiyane tabirle "çöp" oyunculara milyonlar verdik. Doğru mu? Doğru. Men cezası alırsak Uefa'ya gidemeyiz sadece. Ya şampiyon olamazsak? Ne kupa gelir ne de maddi kazanç sağlarız. Uefa'dan men alacağız diye bu sezon belki de şampiyonluk gidecek. Ee yine gidemeyeceğiz değişen bir şey olmayacak. O kadar maddi ödülü alamamak da cabası olacak.

Gomis'in gideceğini Hoca bilmiyor muydu tavırlarından sohbetlerinden performansından? 1 ay öncesinden yazılıp çiziliyordu sonra neredeyse bedavaya yolladık adamı ve yerine kimseyi almadık. İlla Welbeck, Modeste alınmasına gerek yoktu. Piyasada binlerce bonservissiz, kiralık oyuncular var. Yani Uefa'dan men cezası alacağız diye forvet almamak saçmalıktı. Bunlar transferi sadece bonservis ödenerek yapılan bir şey sanıyor herhalde. Yahu ligin en kötü hücum hattına sahip takımız. Sinan Muğdat Eren Kasımpaşa'nın bile hücum hattında oynayamaz. Sinan'ı oynatacağına koy gençleri onlarla yenilelim. Kimse demez herhalde niye yenildik diye. Ama ruhsuz Sinan'la Belhanda'yla yenilmek daha mı iyi oluyor?

Hoca bu takımı sezon başı adam gibi çalıştırmamış belli. Bir takımda 10 tane sakat olmaz. Bugün Linnes de sakatlanmış baldırından. Sezon başında adam gibi yükleme yaparsın sezon sonunda rahatlarsın. Son 2 şampiyonlukta Prandelli ve Tudor'un askeri antrenmanlar derecesinde yaptırdığı çalışmaların büyük katkısı vardır.

Fatih hoca umarım yine her zamanki gibi bildiğini okumaz ve neşteri vurur. Teknik heyeti, kondisyonerleri, masörleri vs tamamen değiştirmesi lazım. Yoksa takımda ilk 11 oynayacak oyuncu çıkmayacak.

Hangi konuda fikir değiştiriyormuşum? İlk defa sizden duydum bu eleştiriyi. Daha önce aynı fikirde kalıyorsun eleştirisini gördüm ama bu ilk oldu. Demek ki ikisinden biri yanlış o zaman eleştirilerin.

Fatih hoca sezon başından beri hata yapıyor bunu lig başlarken değil hazırlık maçlarından beri söylüyoruz. Men cezası gelecek diye adam akıllı oyuncular alınmadığı gibi Ömer, Muğdat gibi amiyane tabirle "çöp" oyunculara milyonlar verdik.

Maicon, Gomis, Belhanda ve Feghouli satılsın. Yerli olarak da Emre Mor kiralanıp, kaleci Serkan ve Muğdat alınsın. Bu kadro bizi uçurur. 1 değil 2 tane forma alırım.[/QUOTE]

Madem merak ediyorsun al sana aynı konuda iki ayrı fikrin. Hem adama çöp diyorsun, hem de transfer olarak öneriyorsun. Bir daha cevap vermem sana ona göre.

Fatih Hoca'yı zerre sevmem, yalnız bu sezon üstüne yıkılacak kadar da suçlu değildir, suçludur ama kervanın başı değildir.

Yalnız hocadan bir kaç beklentim var, bu Hasan Şaş ve Umit Davala sana bir şey katıyor mu veya sen onlara birşey katabiliyor musun? Acil bu ikisinin değişmesi gerekiyor.

Kondisyoner ve fizyoterapi ekibi işlerini düzgün yabiliyor mu?

Bu takım neden koşmuyor HOCA?

Şampiyonlar Liginin en az koşu mesafesinde sondan 2. yiz bunda da mı transferin suçu var?

Kelle istiyoruz HOCA kelle!!!