Fatih Terim

Adam kulübe alt yapı hocası gelmiş. Apar topar antrenör yapmışlar bu kadro yetersiz ama o kadro çok iyiydi. Sadece Josue giriyodu oyuna :)
 
Elestirirken cizgide kalmak onemli. Terim gitsin tudor veya rikerink gelsin kim der?
Ben istemem mesela.
Fatih terim gidecekse yerine hoca dusun deseler tudor, rikerink diye mi baslariz saymaya. Rikerink apar topar geldi ama bir caretakerdi. Sonraki sezona baslamak asil hatamizdi.
Fatih terime cok tesekkur ederim cunku hedef olarak hep sampiyonlar ligi dedi ama olmadi. Ayni seyleri yapip farkli sonuclar bekliyoruz sonra olmayinca sasirip cizgimizi degistiriyoruz.
 
Tudor kötümü oynattı? Riekerink buraya altyapı için geldi adamı apar topar A takıma getirdik ki o adamında bir planı vardı. Fatih Terim 96-97 sezonunda 0-4'lük Fenerbahçe maçı sonrası gönderilseydi bugün ismi unutulmuştu. Derwall'de geldi, Feldkamp, Hollman öncesi Birch'de.

Yok eleştirilmek istenmiyorsa geçen sezonu açıklasın. Her sezon bir sonraki transfer dönemini işaret etmesin.
İyi mi oynattı? Deplasmanda ezildiğimiz maçları ne çabuk unuttunuz. Fatih Terim şu anda ligin açık ara en iyi en kariyerli teknik direktörüdür. Onun gibi birini getirmedikten sonra öyle sıradan yok Tudor yok Rieekerink tarzı genç yabancı hocalar bu ligte tutunamaz. Büyük hocalar dediğimiz Prandelli ve Mancini'yi de gördük.
 
Nihat bey fatih terimin kariyeri gayet iyi, hep buna takiliyoruz. Sonra da kendimizle celisip kariyeri iyi dedigimiz diger hocalari ornek veriyoruz. Neticede elimizde olan; kariyerli hoca ve kotu sonuclar.
Biri cikip buyuk hoca terimi gecen sene gorduk, bu sene aynen devam ediyor dese kisir donguye gireriz.
Konu ile alakasi yok ama ufak bir not mancini geldigi donem baskan aysal hocalik yapmaya heveslendi. Oysaki gayet iyi bir kadromuz vardi keske mancini daha serbest calissaydi.
 
Fatih terim kendisi olmakdan vazgeçmiş.

1 hafta önce atar yapan terim ,dün aksam baya R yaptı .Benimde yaşım 34 Fatih Hocanın şeklini Şemalını ,herşeyini biliriz normalde Fatih Hoca R yapmaz bu Ryapmalar çoğalıyor.

Geçmişteki Fatih Hoca Dün akşamda ben istiyorum gidin Yönetime sorun derdi.Mıy Mıyda mıy mıy diye konusmazdı.

Hoca eski gücünde degil bırakması en dogru olanı.

Okan Hoca ile dogru yapılanma .Dogru vizyonlu bir başkanla ama İnancı olsun Mustafa cengizin Vizyonu yok!
 
Hoca ile alakalı değil durum şu an olayları kişilerle alakası yok mesela örnek vermek gerekirse 96 2002 arası gsnin 6 sene 5 şampiyonluk alacak durumu oluşmuştu bu 4 de olabilirdi hoca bunu üstüne koyarak uefa kupasini aldı mesela 2011 2015 arası 4 sene şampiyonluk gelebilirdi ki 3 şampiyonluk geldi 2 cl grubundan çıkma başarısı geldi 2019 yazından bu yana olanlarda o ortamı oluşturmuyor oluşmayınca r yaptı deniyor aslında yaptığı yok
 
O değil de ben Mancini neden böyle gömülüyor onu anlamadım! Adam demoralize bir takım devraldı, kimsenin cesaret edemediği bir zamanda(2-2 berabere kalacağımız Juventus maçından bir gün önce) geldi ve CL'de tur atlattı, Süper Lig'de ikinci yapabildi ve yedi yıl sonra Kupa'yı da kazandırdı. Ayrıca hiçbir maçta rezil olduğumuzu hatırlamıyorum. Zaten elde tutamadık. Fenerbahçe, Zico ile tarihinin en büyük sezonunu oynamıştı, şampiyon olamayınca Zico'yu gönderdiler. O gün bugündür sürekli geriye gidiyorlar. Biz de başarıyı Avrupa'ya değil de sadece ismi "Süper" olan "Lig"e endekslediğimiz sürece bizden bir halt olmaz. Futbolcuya yazılı taktik veren hocayı anlamayan futbolcu, onunla dalga geçen Volkan Demirel filan; hatırladıkça cehalete övgü resmediliyor zihnimde.

Avrupa'da son 35 maçta 3-4 tane galibiyetimiz var. Onlar da Bakü, Hajduk, Lokomotiv'e karşı alınmış galibiyetler. Alıp gönderdiğimiz hocalara bakın, hepsi başarısız. Sonra da neden Terim diyorlar. Fatih Hoca'nın kredisi yüksek, saygınlığı ve yaptırım gücü sayesinde rakiplerinden en az iki gömlek üstün kadrolarla oynamaya alışkın- zaten bu sayede başarılı oluyor- ve arkasındaki medya desteğinden dolayı kimse ona Reikerink'e sorduğu gibi "Kızınız garson mu?" diye soramıyor. Gerektiğinde kamuoyu yaratıyor, sezon sonlarına başa baş girerse kaos ve stres ortamında başarı sağlıyor. Hoca kriz durumlarında iyi liderlik ediyor ama bu liderlik tarzı ne yazık ki takımın krizden krize girmesiyle sonuçlanarak toksik liderliğe dönüşüyor.

Fatih Hoca'nın bir karar vermesi lazım. Başkanlık istiyorsa başkan olsun, olmazsa da en azından bir vizyon çizsin.
 
Mustafa Cengiz’in yönetiminden istifa eden Özgür Savaş Özüdoğru: “Fatih Terim'in istediği transferleri yapamadık. Hocanın ana listesini alamadığımız için, hocada listesinde olmayan ve kendisine sunulan isimleri mecburen onaylamak zorunda kaldı.”

Özgür Savaş Özüdoğru: "Transferler konusunda başarılı olamadık. Hocamızın da beklentilerini karşılayamadık. Ana listede olmadığı halde bir çok transfer oldu."
 
Son düzenleme:
Hocama birisi Emre Akbaba takıntısını sorsa keşke.
Onu ilk 11'de görmekten sıkıldım. Zerre katkısı yok takıma. Sözleşme uzatılmamalı. Uzatılacaksa da 500 bin euro olmalı en fazla.
 
Futbolun en önemli silahlarından biri olan kornerleri ne kadar daha heba etmeye devam edeceğiz hocam? Biz izlerken sinirden deliye dönerken sen hiç üzülmüyor musun? Sürekli ön direk ve rakibe atmak nereye kadar???
 
Fatih Terim: "Oynayan ve topa sahip olan bir takım yaratmaya çalışıyorum şartlar ne olursa olsun. Böyle bir kültürü oturtmaya çalışıyoruz."

Keşke Beşiktaş maçında da aynı şekilde oynasaydık be hocam.

Birde Emre Akbaba'dan vazgeçersen çok seviniriz hocam.
 
Futbolun en önemli silahlarından biri olan kornerleri ne kadar daha heba etmeye devam edeceğiz hocam? Biz izlerken sinirden deliye dönerken sen hiç üzülmüyor musun? Sürekli ön direk ve rakibe atmak nereye kadar???
Hoca geçen hafta 2 3 farklı organizasyon çalıştık demişti. Ama top kullanacak adam yoksa bu da hocanın suçu mu? 2 Emre'nin kullandığı duran top göbek seviyesine bile gelmiyor. Hoca ne yapsın buna Allah aşkına.
 
Hoca geçen hafta 2 3 farklı organizasyon çalıştık demişti. Ama top kullanacak adam yoksa bu da hocanın suçu mu? 2 Emre'nin kullandığı duran top göbek seviyesine bile gelmiyor. Hoca ne yapsın buna Allah aşkına.
Duran top kullanmak için öyle şahım futbolcularınız olmasına gerek yok. Emre Akbaba kötü korner kullanıyorsa bunun sorumlsu da Fatih Terim. Ömer Bayram çok mu yetenekli ki duran toplarda en çok fark yaratan futbolcumuz oluyor? Fatih Terim ne şut için, ne serbest vuruş, korner ve yan toplar için ve hatta taç atışı için her hangi bir planı yok. Çalıştırdığını bile düşünmüyorum. Her gün 1 saat sadece bunlara çalışmak gerekir.
 
İmparator Fatih Terim: "Yerli oyuncu piyasasında Galatasaray seçenek olamaz. Galatasaray tek tercih değilse, o oyuncu için ısrarlı olmayız." - Ekim 2020

İnşAllah İrfan içinde geçerli olur...
 
Hocam 19 yaşındaki Ali Yavuz'umuz, 18 yaşında ki Erencan'ımız varken ne diye opsiyonsuz oyuncuya evet dersin ki?
2.lig takımına oyuncu mu yetiştireceğiz?
Hani kiralık oyuncu istemiyordun?
Ahhh hocam ahhh...
 
Hocam 19 yaşındaki Ali Yavuz'umuz, 18 yaşında ki Erencan'ımız varken ne diye opsiyonsuz oyuncuya evet dersin ki?
2.lig takımına oyuncu mu yetiştireceğiz?
Hani kiralık oyuncu istemiyordun?
Ahhh hocam ahhh...
2. lig takımı

1611586885996.png

Süper Lig takımı

1611586907496.png

Gerçekleri görüp diğer şubelerde nasip olmayınca ne halde olduğumuzun ayan beyan ortada olduğu teknik kadrodaki büyük ve rakipsiz kozumuza duacı olalım.
 
Keşke diğer şubelerde de hocalarımız Fatih Hoca gibi kendi klasmanındaki en yüksek maaşı alsa. Keşke onların takımı da ligin en yüksek piyasa değerine sahip takımı olsa. Hatta keşke onların takımı da ligdeki en yüksek maaşları alsa.
 
Keşke her antrenörümüz 10 tam sezonda 8 şampiyonluk alıp kulübümüze Avrupa Kupası kazandırsa da hepsi Terim gibi büyük paralar alsa. Yoksa biliyorsunuz hayatta kimsenin kara kaşına kara gözüne verilmez büyük paralar.
 

Üst