2018-2019 Galatasaray Kadın Voleybol Takımı

Galatasaray HDI Sigorta Bayan Voleybol Takımımız, Vestel Venus Sultanlar Ligi 4. haftasında Vakıfbank’ın konuğu olacak. 14 Kasım 2018 Çarşamba günü Vakıfbank Spor Sarayı’nda oynanacak mücadele saat 18:00’de başlayacak.

Takımımız, geçtiğimiz hafta Burhan Felek Spor Salonu’nda ağırladığı Beşiktaş’a 3-2 mağlup olurken rakibimiz Vakıfbank ise deplasmanda Fenerbahçe’yi 3-2 yendi.

Galatasaray HDI Sigorta ligin ilk 3 haftasında elde ettiği 1 galibiyet ve 2 mağlubiyet ile 6,34 puanla ligde 5. sırada yer alırken, Vakıfbank aldığı 3 galibiyet ile 9,44 puanla ligin ikincisi konumunda.

Hakemler Tuncay Kandemir ve Mehmet Topal’ın yöneteceği Vakıfbank - Galatasaray HDI Sigorta mücadelesi TRT Spor ekranlarından canlı yayınlanacak.

Takım, vadettiği neyse onu veriyor, bir gram eksik ya da fazla yok. Maç hafızam iyi değildir ama Kadın basket ve voleybolda Beşiktaş'a üç maç üst üste kaybettiğimiz bir dönem hatırlamıyorum. Daha bunun Fenerbahçe, Eczacı ve THY'si var.

Bu takımla bundan fazlasının olmayacağını anlamak için alim olmaya gerek yok, vasat bir voleybol izleyicisi olmak bile yeterli ama Sn Okan Böke, bu vasatlığı görmezden geldiği gibi üstüne umut tacirliği de yapıyor. Çok üzücü

Bütçe az diye ağlıyorlar da yabancı hakkın varken Çağla'ya 3 seneliğine 2m tl verdiler, o parayı erkeklere harcasak şimdi şampiyonluk ihtimali çok yüksekti. Eczacı ve Vakıf bu paraları harcarken zaten şampiyon olamayız, bari adam gibi bütçe dağılımı yapıp erkekleri şampiyon yapma derdine düşseydiniz be şube yöneticileri!

Bütçe az diye ağlıyorlar da yabancı hakkın varken Çağla'ya 3 seneliğine 2m tl verdiler, o parayı erkeklere harcasak şimdi şampiyonluk ihtimali çok yüksekti. Eczacı ve Vakıf bu paraları harcarken zaten şampiyon olamayız, bari adam gibi bütçe dağılımı yapıp erkekleri şampiyon yapma derdine düşseydiniz be şube yöneticileri!
Ya abi bıraksınlar geçen sezon bütçe yüksekti de ne oldu yine 4. oldular bjk, alba blaj gibi takımlara yenildiler. Yine yeniliyoruz. Bu şubede artık radikal değişiklikler şart oğlu şart. Artık hoca mı gider yoksa şubeyi bir süreliğine kapatırlar mı bilmiyorum ama böyle devam ederse 4.lükten öte olmaz. Şube başlı başına loserlik timsali. Erkek voleybol takımı bile güçlü devlet takımlarını yenip 5'te 5 gidiyor. Kadın voleybol takımı en son ne zaman lider olduğunu bilen şu an mezarda yatıyor.

En kafa kafaya oynadığımız sette yabancısız oynadık. Hakikaten diyecek başka söz bulamıyorum. Bütçe fazla olsa da dördüncü oluyorduk az da olsa dördüncü oluyorduk. Şimdi o da olmayacak. Bütçe az da olsa yüksek de olsa sürekli başarısızlık. Bütçe az olunca başarılıyız diye kendilerini kandıranlar, yüksek olunca aynı sonuçları aldıklarında kafalarını kuma gömenler aynı kişiler. Bir kişi de çıkıp hesap sormuyor. Üstüne bir de sponsorluk bağladık bu takıma. Yazık, vallahi yazık...

Galatasaray HDI Sigorta Bayan Voleybol Takımımız CEV Cup 16’lı final rövanş maçında CSM Targoviste’yi konuk edecek. Galatasaray HDI Sigorta - CSM Targoviste mücadelesi 4 Aralık 2018 Salı günü saat 19:00’da Burhan Felek Spor Salonu’nda oynanacak.

Romanya’da oynanan ilk karşılaşmadan 3-0’lık net bir galibiyetle ayrılan takımımız, 2 set kazanması halinde adını 2019 CEV Kupası 8’li finaline yazdıracak.

Karşılaşmanın sonunda puan eşitliği olması durumunda altın set kuralı devreye girecek. Maçın hemen ardından 15 sayı üzerinden oynanacak olan altın seti kazanan ekip CEV Cup’ta 8’li finale yükselecek.

Turu geçen ekip, 8’li finalde ise Nova KBM Branik Maribor (Slovenya) - Yenisei Krasnoyarsk (Rusya) eşleşmesinin galibi ile karşılaşacak.

Galatasaray HDI Sigorta Bayan Voleybol Takımımız, Vestel Venus Sultanlar Ligi 8. haftasında Halkbank’ı konuk etti. Takımımız, mücadeleden 3-0 galip ayrıldı.

Burhan Felek Voleybol Salonu’nda oynanan maçın teknik molasına Halkbank 10-12 üstün girdi. Molanın ardından oyun kontrolünü eline alan takımımız seti 25-19 önde tamamladı ve maçta 1-0 öne geçti.

Galatasaray HDI Sigorta teknik molasına 12-9 önde girdiği ikinci seti 25-19 önde tamamlayarak maçta durumu 2-0’a getirdi.

Üçüncü ve son sete 9 sayılık seriyle başlayan sarı kırmızılılar teknik molaya 12-3 önde girdi. Takımımız oyun üstünlüğünü sürdürdüğü seti 25-11 üstün tamamlayarak mücadeleden 3-0 galip ayrıldı.

Galatasaray HDI Sigorta, Vestel Venus Sultanlar Ligi 9. haftasında Kameroğlu Beylikdüzü Voleybol İhtisas ile deplasmanda karşılaşacak. Mücadele 14 Aralık 2018 Cuma günü saat 18:00’de oynanacak.

Bir maç kazanın be kardeşim! Avrupa maçında kaybedersiniz, derbi maçında kaybedersiniz, sıradan takımlara kaybedersiniz. Yeter yahu! Bu takıma yatırım yapamayacaksanız kapatın gitsin elaleme her maç bizi rezil etmeyin. En azından branşımız yok deriz, her maç kaybetmektense!

Bir maç kazanın be kardeşim! Avrupa maçında kaybedersiniz, derbi maçında kaybedersiniz, sıradan takımlara kaybedersiniz. Yeter yahu! Bu takıma yatırım yapamayacaksanız kapatın gitsin elaleme her maç bizi rezil etmeyin. En azından branşımız yok deriz, her maç kaybetmektense!

Maçı izlemediniz galiba takım bu sezonki belkide en iyi maçını oynadı rakip ligdeki nağmalup Eczacıbaşı ve bu sezon onlardan puan alan ilk takımız bugünkü maç tecrübeli oyuncu eksikliği yüzünden gitti.Ama oyuncuların bugünkü mücadelelerini tebrik etmek lazım.

Maçı izlemediniz galiba takım bu sezonki belkide en iyi maçını oynadı rakip ligdeki nağmalup Eczacıbaşı ve bu sezon onlardan puan alan ilk takımız bugünkü maç tecrübeli oyuncu eksikliği yüzünden gitti.Ama oyuncuların bugünkü mücadelelerini tebrik etmek lazım.
Abi tamam haklı olabilirsin ancak bu takım haftaya yine kaybedecek. Ben oyuncular mücadele etmiyor demiyorum. Zaten benim kızdığım nokta mücadelenin değil kalitenin ve tecrübenin yetmemesi. Bu da parayla oluyor. Her maç yenilmekten zevk mi alıyorlar bilmiyorum ama koyu bir Galatasaraylı olarak amatör branşların bu durumu özellikle kadın voleybol takımının sonuçları beni her hafta yüreğimden yaralıyor. Eminim benim gibi binlerce, milyonlarca taraftar da aynı duyguyu yaşıyordur.

Başarı gelmeyecekse takımlar boşuna yarıştırılmamalı. Çünkü hedefsiz takım kurmak bile en kötü 1-2 milyon dolara mal oluyor. Bu para misal kadın basketbola verilse, 1-2 yıldız oyuncu alınsa fena mı olur? En azından 2 hedefsiz takım olacağına biri iddialı olur. Aklın yolu bir.

Abi tamam haklı olabilirsin ancak bu takım haftaya yine kaybedecek. Ben oyuncular mücadele etmiyor demiyorum. Zaten benim kızdığım nokta mücadelenin değil kalitenin ve tecrübenin yetmemesi. Bu da parayla oluyor. Her maç yenilmekten zevk mi alıyorlar bilmiyorum ama koyu bir Galatasaraylı olarak amatör branşların bu durumu özellikle kadın voleybol takımının sonuçları beni her hafta yüreğimden yaralıyor. Eminim benim gibi binlerce, milyonlarca taraftar da aynı duyguyu yaşıyordur.

Başarı gelmeyecekse takımlar boşuna yarıştırılmamalı. Çünkü hedefsiz takım kurmak bile en kötü 1-2 milyon dolara mal oluyor. Bu para misal kadın basketbola verilse, 1-2 yıldız oyuncu alınsa fena mı olur? En azından 2 hedefsiz takım olacağına biri iddialı olur. Aklın yolu bir.

Dediğinde haklısın özellikle kadın voleybol ve basketbol takımlarına takıma sahada ne yapmalarını söyleyecek oyuncular alınsa iyi olur.Özellikle 21-16 dan verdik bugün seti ve tie break seti 9-6 dan gelip öne geçtik ama maçı bitirecek sayıyı bulamadık.Hayır bu takıma sponsorda bulundu ve bir takviye şart.

Dediğinde haklısın özellikle kadın voleybol ve basketbol takımlarına takıma sahada ne yapmalarını söyleyecek oyuncular alınsa iyi olur.Özellikle 21-16 dan verdik bugün seti ve tie break seti 9-6 dan gelip öne geçtik ama maçı bitirecek sayıyı bulamadık.Hayır bu takıma sponsorda bulundu ve bir takviye şart.
Ben bu branşa daha verilecek 1 kuruşun kalmadığını düşünüyorum. 1. lige çıktığından beri bu takım kaç final oynadı, kimler geldi kimler geçti ama 1 tane kupa alamaz mı ya? Bursa bile 2-3 tane kupa aldı bu branşta. Geçen sezon büyük yatırım yaptık, dünya yıldızlarını aldık yine 4. olduk. Bu şubeye artık loserlik bulaşmış. Loserlik bulaşan takımlar iflah olmaz Şekil a: Fb kadın basket takımı.

Ataman Güneyligil ile büyük maç kazanmak için küçük çaplı bir mucize lazım. Biz taraftar olarak bunu uzun zaman önce anladık ama beceriksiz yöneticilerimiz anlamadı. Barbolini gibi geçmişi başarılı bir hoca olsa anlayacağım. Öyle bir durum da yok.

Ataman Güneyligil ile büyük maç kazanmak için küçük çaplı bir mucize lazım. Biz taraftar olarak bunu uzun zaman önce anladık ama beceriksiz yöneticilerimiz anlamadı. Barbolini gibi geçmişi başarılı bir hoca olsa anlayacağım. Öyle bir durum da yok.

Abi bazen Nedim hocaya bakıyorum sonra Ataman hocaya.Nedim hoca aleyhimize pozisyonlarda saha içinde oyuncuların hataları olduğunda kenarda adeta kendini yiyor ama Ataman hoca sadece izliyor.Kadın takımımıza iyi bir oyuncu ve hoca takviyesi ile daha da başarılı olabilir.

Abi bazen Nedim hocaya bakıyorum sonra Ataman hocaya.Nedim hoca aleyhimize pozisyonlarda saha içinde oyuncuların hataları olduğunda kenarda adeta kendini yiyor ama Ataman hoca sadece izliyor.Kadın takımımıza iyi bir oyuncu ve hoca takviyesi ile daha da başarılı olabilir.
Bence sorun saf yetenek sorunu. Yıllardır bu takım son bölüme farklı önde girdiği setleri veriyorsa bunun koçun saha kenarındaki halleriyle açıklamak fazla iyimser olur.

Galatasaray HDI Sigorta Bayan Voleybol Takımımız, genç oyuncu Sherridan Atkinson’ı kadrosuna kattı.

Takımımız, ikinci yarı öncesi Amerika Kolej Ligi’nde Purdue University forması giyen 1.98m boyundaki Sherridan Atkinson ile sözleşme imzaladı.

Kariyerinde Amerika Birleşik Devletleri'nde kolej sporcularına verilen Academic All-Big Ten ödülü bulunan Atkinson, sezonun ikinci yarısında sarı kırmızılı forma ile mücadele edecek.

Pasör çaprazı mevkiinde oynayan Sherridan Atkinson’a hoş geldin der, Galatasaray kariyerinde başarılar dileriz.