2018-2019 Galatasaray Erkek Voleybol Takımı

Bugüne kadar birçok oyuncu geldi gitti. Çok büyük umutlarla gelen, belki aylarca yolunu gözlediğimiz. Hidalgo'su, Agamez'i olsun, Henry Bell'i olsun. Bütçemizin önemli bir kısmını pasör çaprazına verir, geri kalan bütçeye vasat 2 tane yabancı transfer eder, sezon sonunda sil baştan bir yapı kurardık.

Bu sezon belki ilk defa takımın arasında tamamen bağ oluştuğunu görebiliyoruz. Daha iyilerini bulabilir miyiz belki muhakkak ama önümüzdeki yıl yabancıların tamamını tutsak bu bile Galatasaray Voleybolu'nda başlı başına bir şeylerin değiştirdiğini gösterebilir. Bu takımı buraya getiren, emek veren herkese teşekkürler. 2010-2011'den beri takip ederim, voleybola çok hakim olduğumu söyleyemem ama bu sezon gidebildiğim kadar gitmeye çalışıyorum. Gerek finalde, gerek play off'larda bu takımın bize ihtiyacı var.

Tebrikler takıma. Bu kulüp bir de işbilen idareciler tarafından planlı, programlı bir şekilde yönetilse kim bilir neler başaracağız.

Hayatında ilk kez erkek voleybol maçına geldiğini ve müthiş bir zaferi izlediğini söyleyen Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz de sahaya inerek oyuncularla ve taraftarlarla zaferi kutladı.

Rakip İtalyan Trentino. Şampiyonlar Ligi takımı neden bu kupada oynuyorlar onu bile anlamak güç. Ama bizim takım sonuna kadar mücadele edecektir inanıyorum.

Avrupa kupası maçlarına gereksiz asılıyoruz diyen süper zekalı arkadaşlar nerede simdi ??? Gurur duyuyorum Oliver Venno liderliğinde Nedim hocanın yarattığı bu müthiş karakterli takim ile.. Cimbom kupa yakışır sana... Antonovun'da iyice ısınması ile ligde de şampiyonluk uzak degil!! Bu takıma artik hakettiği tribün gücünü sağlarsak 3 kupayı da müzemize götürebiliriz. Helal olsun Nedim Hocam helal olsun Aslanlar !!

Maça giderken hiç ümidim yoktu ama takım sağ olsun beni yanılttı. Muazzam bir iş gerçekten. Karşı takım kesinlikle bizden daha kaliteli ama ortaya yürek koyduk. Daha çok istedik, daha çok savaştık. Artık herkes mazeretleri bir kenara koyarak bu takımın her maçına gelmeli.Desteği sonuna kadar hak ediyorlar.

Başarısızsa kapatılmalı. Vakıfbank, Eczacı gibi gibi takımlarla boy ölçüşecek durumumuz yok. Adam gibi bir yapılanmaya gitseler erkek voleybolda olduğu gibi amenna. Ama onu da göremiyoruz. Her sene 1-2 milyon çöpe gidiyor 4. olarak. Geçen sezon 3-4 m gitti. Bu paralar bütçeyi hakeden takımlara verilmeli. Erkek voleybol takımımız kadın voleyboldan senelerdir daha düşük bir bütçeyle oynuyor. Ona rağmen daha başarılı ve daha istikrarlılar. Bunun bir mükafatı olmalı.

Başarısızsa kapatılmalı. Vakıfbank, Eczacı gibi gibi takımlarla boy ölçüşecek durumumuz yok. Adam gibi bir yapılanmaya gitseler erkek voleybolda olduğu gibi amenna. Ama onu da göremiyoruz. Her sene 1-2 milyon çöpe gidiyor 4. olarak. Geçen sezon 3-4 m gitti. Bu paralar bütçeyi hakeden takımlara verilmeli. Erkek voleybol takımımız kadın voleyboldan senelerdir daha düşük bir bütçeyle oynuyor. Ona rağmen daha başarılı ve daha istikrarlılar. Bunun bir mükafatı olmalı.

Erkek takımı da yıllardır başarısızdı. Brans kapatilsin, kesin yeniliriz, kupadan elenelim, o gerizekali, bu beyinsiz. Derdiniz nedir cidden anlamakta zorluk cekiyorum bazen

Daha önceden de yazmış olabilirim, bir branşta şampiyonluk hedefiniz varsa bütçeyi ona göre planlamak lazım, mesela Eczacıbaşı ve Vakıfbank olduğu sürece belli ki büyük paralar devam edecek, biz de o paralara çıkamayacağımıza göre zaten genelde 4.olduğumuz branşta aşırı yatırım saçma geliyor bana. Bu sene kadın voleybol takımının bütçesi, erkek takımının 2 katı, tabi biraz da kadın voleyboldaki paraların ülkemizde abartı olmasından kaynaklanıyor bu, Meryem'e 160 bin euro, Çağla'ya senelik 700 bin tlye yakın paralar vereceğimize Arkas'ta oynayan Matic'i max 150 bin euroya alabiliyorsun, bizde Venno olduğu içi smaçör pozisyonuna İbb'den Gökhan'ı alabilirsin, kadınlara o paralar harcayacağına erkeklerde dominasyon kurabilirsin 2 nokta yerli adamla. Bu tarz kaliteli yerli oyuncular alırsan yabancı pozisyonuna da Antonov gibi kaliteli adamlar gelebiliyor. Voleybola ayrılan para toplam 2 m dolar ise, bunun 1,3'ü kadınlara 700'ü erkeklere değil, tam tersi olsun, kadınlarda gerekirse 6-7 olalım ama en azından erkeklerde sürekli final oynayan takım olalım. Mesela bu sene kadın voleybolda Çanakkale, Halkbank, Karayolları gibi takımlar para bile harcamadılar neredeyse, küme düşmen falan imkansız. Gönül ister ki 2'sinde de daha yüksek bütçeler olsun ama ayrılan para 2 milyon ise bunun daha çoğu erkekler olmalı, Vakıf ve Eczacı olduğu sürece kadınlarda imkansız işimiz.

Daha önceden de yazmış olabilirim, bir branşta şampiyonluk hedefiniz varsa bütçeyi ona göre planlamak lazım, mesela Eczacıbaşı ve Vakıfbank olduğu sürece belli ki büyük paralar devam edecek, biz de o paralara çıkamayacağımıza göre zaten genelde 4.olduğumuz branşta aşırı yatırım saçma geliyor bana. Bu sene kadın voleybol takımının bütçesi, erkek takımının 2 katı, tabi biraz da kadın voleyboldaki paraların ülkemizde abartı olmasından kaynaklanıyor bu, Meryem'e 160 bin euro, Çağla'ya senelik 700 bin tlye yakın paralar vereceğimize Arkas'ta oynayan Matic'i max 150 bin euroya alabiliyorsun, bizde Venno olduğu içi smaçör pozisyonuna İbb'den Gökhan'ı alabilirsin, kadınlara o paralar harcayacağına erkeklerde dominasyon kurabilirsin 2 nokta yerli adamla. Bu tarz kaliteli yerli oyuncular alırsan yabancı pozisyonuna da Antonov gibi kaliteli adamlar gelebiliyor. Voleybola ayrılan para toplam 2 m dolar ise, bunun 1,3'ü kadınlara 700'ü erkeklere değil, tam tersi olsun, kadınlarda gerekirse 6-7 olalım ama en azından erkeklerde sürekli final oynayan takım olalım. Mesela bu sene kadın voleybolda Çanakkale, Halkbank, Karayolları gibi takımlar para bile harcamadılar neredeyse, küme düşmen falan imkansız. Gönül ister ki 2'sinde de daha yüksek bütçeler olsun ama ayrılan para 2 milyon ise bunun daha çoğu erkekler olmalı, Vakıf ve Eczacı olduğu sürece kadınlarda imkansız işimiz.
Akıllı adamın hali bir başka oluyor. İşte ben de bunu anlatmak istiyorum. İki takım da 4.lüğe 5.liğe oynayacağına en azından bir takımımız şampiyonluğa oynasın. Bu kadın voleybolda zor gözüküyor. Çünkü yatırım yaptığımız zamanlarda bile 4. oluyorsak kadın voleybol takımı hakkını kötüye kullanmış demektir. Ancak erkek voleybol takımı, kadın voleyboldan daha düşük bütçe bütçeyle oynamasına rağmen CEV Cup'da final oynayabiliyor. Balkan Kupası'nı alabiliyor. Halkbank, Arkas gibi takımları yenebiliyor. Çünkü erkek voleybolda uçurum o kadar fazla değil. Her takım birbirini yenebiliyor. Kadın voleybolda Eczacı, Vakıf orta sıra takımlarını bile yedek kadroyla yenebiliyor. İşte o yüzden makas aralığının fazla olmadığı erkek voleybola yatırım yapmak daha mantıklı duruyor. Valla erkek voleybol takımının, kadın voleyboldan gelecek parayla şampiyon olacağını bilsem kadın voleybolu kapatırım. En azından 1 takımımız şampiyonluğa oynuyor diyebiliriz. Bunu düşünemeyen arkadaşları görmek beni üzdü.

Akıllı adamın hali bir başka oluyor. İşte ben de bunu anlatmak istiyorum. İki takım da 4.lüğe 5.liğe oynayacağına en azından bir takımımız şampiyonluğa oynasın. Bu kadın voleybolda zor gözüküyor. Çünkü yatırım yaptığımız zamanlarda bile 4. oluyorsak kadın voleybol takımı hakkını kötüye kullanmış demektir. Ancak erkek voleybol takımı, kadın voleyboldan daha düşük bütçe bütçeyle oynamasına rağmen CEV Cup'da final oynayabiliyor. Balkan Kupası'nı alabiliyor. Halkbank, Arkas gibi takımları yenebiliyor. Çünkü erkek voleybolda uçurum o kadar fazla değil. Her takım birbirini yenebiliyor. Kadın voleybolda Eczacı, Vakıf orta sıra takımlarını bile yedek kadroyla yenebiliyor. İşte o yüzden makas aralığının fazla olmadığı erkek voleybola yatırım yapmak daha mantıklı duruyor. Valla erkek voleybol takımının, kadın voleyboldan gelecek parayla şampiyon olacağını bilsem kadın voleybolu kapatırım. En azından 1 takımımız şampiyonluğa oynuyor diyebiliriz. Bunu düşünemeyen arkadaşları görmek beni üzdü.

Hayır sen bunu anlatmak istemiyorsun. Sen kapatalım diyorsun, Tanju abi şampiyon olma realitesinin daha fazla olduğu erkek takımına daha fazla yatırım yapmak gerek diyor. Yazdığında, Tanju Abinin yazdığı arasında fark var şükür kafamız bunu anlayacak kadar basıyor.

Burda bunlari söyleyip, takım kazanınca babam da totem der tabi :) kadın voleybol takımının staffindan oldum olası haz etmem ama hiçbir branş kapatılamaz.

Kadın voleybol kapatılırsa buraya aktarılan paranın tamamının erkek voleybola yöneltileceğini düşünmek nasıl bir polyanna'lık(!) anlamış değilim. Kadın sporunda var olmak bile Galatasaray değerleri için olmazsa olmaz bir olgu. Bence kadınların tuttuğun takımda spor yapması rahatsız ediyor seni!

Normal sezonun son maçında Afyon'u 3-0 yendik. Son set farklı bir altı denedik. biraz geri düştük ama toplardık. Selçuk yerine Muzaffer oynadı bütün maç. Tebrikler takıma.

Efeler Ligi
  1. Maç: 30 Mart 2019 Cumartesi 14:00 İstanbul BBSK - Galatasaray Hidayet Türkoğlu Spor Salonu
  2. Maç: 2 Nisan 2019 Salı 18:30 Galatasaray - İstanbul BBSK Burhan Felek Voleybol Salonu
  3. Maç: 5 Nisan 2019 Cuma 18:30 Galatasaray - İstanbul BBSK Burhan Felek Voleybol Salonu

Türkiye Kupası'nda finale yükseliyoruz. Yanılmıyorsam erkek voleybolda en son 2012'de bir kupada finale çıkmıştık. 7 sene aradan sonra hem CEV Kupası hem de Türkiye Kupası'nda finaldeyiz. Umarım 2/2 yaparız. Finale Fb çıksın intikamımızı alacağız :)