2020-2021 Basketbol Süper Ligi

Orhun Ene’nin açıklamalarına göre Tofaş sezona 4 yabancı ile başlayacak.Şu an için başka transfer yapmayacaklar yani.

TBF tarafından katılım payını geç yatıran ve TBL'ye kabul edilmeyen Konyaspor Basketbol, önümüzdeki sezon Teksüt Bandırma'nın BSL haklarını almak için harekete geçti.

Konyaspor önümüzdeki sezon Basketbol Süper Ligi'nde yer alabilir.

(via@Levent_yavuzz)

KSK Mahir Ağva’yı da almış.Şu ekonomik krizde harcadıkları paranın karşılığı var mı merak ediyorum.

Mahir pahalı değildir tabi de geçen seneki kadroyu hemen hemen tamamen korudular Giden Morgan’ın yerine Kazan’dan Morganı aldılar vs hala rotasyonu uzatmak İçin para harcıyorlar.Efes ve TT ile birlikte bütçeyi pek düşürmeyen üç takımdan biridir sanırım KSK ligde. Belki bir de Bahçeşehir ama onların guardlar dışındaki yabancıları maliyet olarak mütevazi kaldı diye düşünüyorum

Frutti Extra Bursaspor, Daniel Hamilton’ı kadrosuna kattı.

2016 NBA Draftında 2. tur 26. sıradan Denver Nuggets tarafından seçilen Daniel Hamilton, 2020-21 sezonunda Yeşil Beyazlı formayı giyecek.

25 yaşındaki oyuncu, daha önce NBA'de Oklahoma City Thunder ve Atlanta Hawks formaları giydi.

2.01 boyunda ve çeşitli pozisyonlarda oynama özelliği olan Daniel Hamilton, NCAA Ligi'nde Connecticut formasını giyerken yılın çaylağı ödülünü kazanmıştı

Kariyerine Edirne’de başladığını hatırlıyorum. Bi ara MS hastalığına yakalanmıştı. Yıllardır da oynamaya devam ediyor. Afyon ‘un da harekete geçmesi sevindirici

Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Afyon Basketbol transfer çalışmalarına devam ediyor.

Afyon ekibi, Almanya'nın Riesen Ludwisburg takımından Tanner Leissner ile anlaştı. Leissner, geçtiğimiz sezon 10.2 sayı, 4.1 ribaund, 0.6 asist ortalamalarıyla oynamıştı.

(@TrtSpor)

Afyon Belediyesi,Amerikalı power forvet Tanner Leissner ile anlaştı. MHP Riesen Ludwigsburg’dan geliyor ligimize bu oyuncu da

Bursa Munford’u almış. Jones’un gidişi üstüne Clavell’in olmaması derken bir anda bütün ön alanı değişti Bursa’nın. Munford-Newman-Hamilton-Jones oldu. Uzunlarını merakla bekliyorum

HDI Sigorta Afyon Belediyesi, Amerikalı kenar oyuncu J. P. Macura ile bir yıllık anlaşma sağladı.

Denizli Basket geçmişte Türkiye’de oynamış Jordan Theodore ve Andy Rautins ile prensip anlaşmasına vardı.

(via@Levent_yavuzz)

Afyon epey iyi başladı Can Sevim'i gerçekten takdir etmek gerekiyor. Petkim deplasmanında kazandılar Chris Wright-Paco Cruz ile. Egemen de iyi katkı verdi. Kairys'in sakatlığına rağmen kazandılar. Çekmece de geçen seneye oranla nispeten dirençli gözüküyor Karvel'in kötü oynamasına rağmen onlar da fena başlamadı lige. Fethiye de Bursa'ya direndi ama küme düşmeye en yakın takım görünüyor