2021-2022 Euroleague

İsmail Şenol dayanamayıp twit atmış. Sapına kadar haklı adam. 27 yaşımdayım, aşağı yukarı 20 yıldır da kafam erer olup bitene. Ömrümde böyle bir şey ne gördüm ne duydum ne de hatırlıyorum. Pazartesi 10 olan dolar, perşembe 11 oldu. Euro zaten Bugatti'den hızlı gidiyor. Yani bizim EL hedefini geçtim; Fener bile gittikçe küçülecek bu gidişle. Oyuncuların maaşları 1 haftada 1 yıllık zam aldı. 2M dolara kurduğumuz takımımız 22 Milyonluk takım oldu. Fener'in 15M desen; 180 Milyonluk takımları oldu. Bunlar nasıl rakamlar ?

İsmail Şenol dayanamayıp twit atmış. Sapına kadar haklı adam. 27 yaşımdayım, aşağı yukarı 20 yıldır da kafam erer olup bitene. Ömrümde böyle bir şey ne gördüm ne duydum ne de hatırlıyorum. Pazartesi 10 olan dolar, perşembe 11 oldu. Euro zaten Bugatti'den hızlı gidiyor. Yani bizim EL hedefini geçtim; Fener bile gittikçe küçülecek bu gidişle. Oyuncuların maaşları 1 haftada 1 yıllık zam aldı. 2M dolara kurduğumuz takımımız 22 Milyonluk takım oldu. Fener'in 15M desen; 180 Milyonluk takımları oldu. Bunlar nasıl rakamlar ?
Üstelik bir de TL bazında yapılan sponsorluk anlaşmaları var giderler dolar ve euro gelirler TL kulüplerin işi çok zor.

Fener kesin küçülecek seneye max 10 milyon olur bütçeleri herşey dahil ki oyuncu ücretleri 8 milyon euroyu geçmez efesi saymıyorum o bile max 12 olur diye düşünüyorum bütçe olarak oyunculara 10 milyon verebilirler diye düşünüyorum

Üstelik bir de TL bazında yapılan sponsorluk anlaşmaları var giderler dolar ve euro gelirler TL kulüplerin işi çok zor.

Evet o kısmı unutmuşum. Öyle de ayrı bir sıkıntı var maalesef. Gelirler TL fakat giderler dolar-euro. Kulüplerin memnun olup olmama durumunu ben de çözemedim. Tabii ki olay yine siyasi ilişkilerde bitiyor. Ve şu an hiç kimse olup bitene ses çıkaramıyor ya da biz duymuyoruz.
Tekrar yazayım; Fener ile Efes'in toplam bütçesi şu anda 400 Milyon liraya yakın. Akıl almaz bir olay bu.

Evet o kısmı unutmuşum. Öyle de ayrı bir sıkıntı var maalesef. Gelirler TL fakat giderler dolar-euro. Kulüplerin memnun olup olmama durumunu ben de çözemedim. Tabii ki olay yine siyasi ilişkilerde bitiyor. Ve şu an hiç kimse olup bitene ses çıkaramıyor ya da biz duymuyoruz.
Tekrar yazayım; Fener ile Efes'in toplam bütçesi şu anda 400 Milyon liraya yakın. Akıl almaz bir olay bu.
Bu saatten sonra siyasilerin kar edeceğini zannetmiyorum. Bu arada Efes ürün ve firma olarak yurt dışında döviz üzerinden işlem yapabildiği için burada pek sıkıntıları olacağını zannetmiyorum.

Efes korkunç modunu açmaya başladı iki maçtır. Hemen bütün sezon başlangıcı unutuldu bi anda. İlk yarı 60 attılar neredeyse fakat ikinci yarı son çeyreğe girerken 15 sayıdalardı henüz. Bir ara acaba derken yine savaşarak söküp aldılar maçı. Eskisi gibi Larkin'in eline bakmamaları veya Micic'den beklentiye girmemeleri çok büyük bir gelişme. En başta da söyledim; potansiyelleri var. O modu açtıkları anda silip süpürüyorlar ama henüz erken yorumlamak için bakalım. Ciddi maçlarda göreceğiz.
Fener de yine hücum problemi yaşıyor. İlk yarı 30'a bile gelemediler. Sürekli her maçları inanılmaz kısır geçmeye başladı. Ortaya komik rakamlar çıkıyor.

Cska'yı deplasmanda yenince ''toparlandık,koça güvenin,Kokoskov'da böyleydi,oydu buydu diyen Loserbahçe taraftarları kendi evinde Milano'ya karşı ilk çeyrek 3 sayı attığından beri nereye sataşacağını şaşırdı.Hani toparlanmıştınız beyler ? Euroleague'in en kötü takımından fark yiyorsunuz.Fanatik taraftarları olan her takım sizi evinde yener.Eze eze yener.Size her şey müstehak.Siz hiçbir zaman taraftar olarak ağırlığınızı koyamıyorsunuz.Çünkü sizin ne yönetim,ne oyuncular ne de farklı konuda koyabileceğiniz ağırlığınız yok.Yıllardır futbol takımındada,basketbol takımındada başarısız sonuçların sebebi başkanınızdır.

Siz Avrupa'nın yaşayan efsanevi koçu Obra'nın gidişine bile seyirci kaldınız.Size her şey müstehak.

Bence fb euroligden çekilecek bu kur ile bence bizim seviyemize çekecek bütçesini dayanması imkansız bu kura şu an bile sezon başı herşey dahil bütçesi ile 200 milyon tl yapiyor bütçesi ki obra ayrılırken 30 milyon euro bundan biraz fazla yapıyordu 120 milyon tl indirmişlerdi o zaman bütçeyi bence kurda artış devam ederse muhtemelen 5 milyon euro ya düşürürler butcelerini diye düşünüyorum

Bence fb euroligden çekilecek bu kur ile bence bizim seviyemize çekecek bütçesini dayanması imkansız bu kura şu an bile sezon başı herşey dahil bütçesi ile 200 milyon tl yapiyor bütçesi ki obra ayrılırken 30 milyon euro bundan biraz fazla yapıyordu 120 milyon tl indirmişlerdi o zaman bütçeyi bence kurda artış devam ederse muhtemelen 5 milyon euro ya düşürürler butcelerini diye düşünüyorum
Euroleague en az 4 milyon euro gelir olmasını istiyordu yanlış hatırlamıyorsam.

Milano çift maç haftasını sıfır çekerek kapattı. Baya da ağır bir yenilgi aldılar ilk maçta. Ancak özellikle Zenit'i söylemek istiyorum. Pascual'le birlikte o silik ve parası olan boş takım görüntüsünden çıkıp, bir anda baş altı istikrarlı ve kuvvetli bir takıma evrildiler. Böylesi çok daha iyi ve keyifli oldu.
Haftaya derbi var ama Fener , olabilecek en kötü zamanda karşılaşacak Efes'le. Sezon başı olsa-ki ligde yenmişlerdi- bir şansları vardı ama Efes şu an ciddi bir aşama kaydedip toparlamış gibi görünüyor. Özellikle Simon diye bir adam var ki; varlığıyla yine ne kadar kilit adam olduğunu gösterdi. Efes için bu maç sükse olabilir. Sıçrama tahtası.

Ali Koç loserlık konusunda gerçekten bir dünya markası. Ben Türk spor tarihinde bu kadar büyük beklentiyle gelip böylesine hayal kırıklığı yaratan başka birini görmedim. İnsan el attığı her şeyi mi kurutur! Djordjevic müthiş tercih doğrusu. Israr edilmeli bence, güveniyoruz kendisine.

Monaco-Asvel tarihi bir sonla bitti. Yalnız 2.9 saniye varken P.Lee ikinci serbest atışı neden bilerek kaçırmadı, hakikaten inanılır gibi değil. 2.9 saniyede rakibinin reboundu aldıktan sonra tam sahadan top kullanması yerine mola alıp topu orta sahaya getirmesini sağlıyorsun. Ne uğruna peki, fark 1 değil de 2 olsun diye iyi de adam 2.9 saniyede zaten 3'lük kullanacak