BSL 13. Hafta | Galatasaray NEF: 124 - HDİ Sigorta Afyon Belediyesi: 82

Göksenin'in köşe üçlük attığını görmek istemiyorum. Hatta herhangi bir mesafeden üçlük attığını görmek de istemiyorum. Dünya üzerinde %20 ile üçlük atan bir oyuncunun düzenli olarak köşe üçlüğü denediği başka bir takım yoktur.

Maçı izlemiyorum ama gereksiz bir sinirlenme olmuş burada. Zaten amaç kazanmak ve kazanırken rotasyon yapıp yorulmamak.

Bence haklı bir serzeniş var.Hani 50 sayı önde olursun bir amacın olur bir şeyler kovalarsın anlarım.Ama son 6 dkya girilirken 25 sayı üzerine farkı çıkarmışken neden Acar oynamıyor ?

Lider, takım kaptanı, yol gösterici kim bu takımda? Göksenin neden bu kadar konuşuluyor, çünkü olması gereken kimliğe bürünmüyor ve GS ruhunu sahaya yansıtmıyor. Geri kalan yerliler nasıl adapte olup başarılı olacaklar. Takımda başarılı yerli örneğimiz yok ve yeniler de denenmiyor şöyle bir maçta bile. Ligin ilk 8 inin en düşük performanslı yerlileri bizde. Şans mı yoksa tercih hatası mı birinin buna karar vermesi gerekiyor ve acilen önlem alması şart

Sayı yenmesi kısmına neden bu kadar takılındı anlamıyorum. Neticede allstar havasında gevşek geçen bir maç olacağı belliydi. Şu takıma dişi sıkıp 40 dk savunma mı yapacaktık anlamadım ? Efes bile 83 yedi geçen hafta. Hadi biz yeni kurulduk da; yılların F4 gediklisi, son EL şampiyonu Efes de mi gerizekalı o zaman ? Kaldı ki onların maçta yabancı yoktu diye hatırlıyorum. Rahatça 124 atıp geçtik, yenilen sayıyı şu maçta kim takacak ? 90-70 bitse anlarım da ; 130'a yaklaştığın yerde 82'ye de takılma.

Sayı yenmesi kısmına neden bu kadar takılındı anlamıyorum. Neticede allstar havasında gevşek geçen bir maç olacağı belliydi. Şu takıma dişi sıkıp 40 dk savunma mı yapacaktık anlamadım ? Efes bile 83 yedi geçen hafta. Hadi biz yeni kurulduk da; yılların F4 gediklisi, son EL şampiyonu Efes de mi gerizekalı o zaman ? Kaldı ki onların maçta yabancı yoktu diye hatırlıyorum. Rahatça 124 atıp geçtik, yenilen sayıyı şu maçta kim takacak ? 90-70 bitse anlarım da ; 130'a yaklaştığın yerde 82'ye de takılma.

O maçta Shorter da oynamadı. Millet her şeyi görüyor biliyor maşallah.

Yillarin F4 gediklisi takimi olan Efes 83 yerken F4 yaptigi topcularin hic biri oynamadi ona bakilirsa.Petrusev disinda yabanci sure almadi.Yigitcan,Erten,Omer Canla falan oynadilar o maci :) Sen de bugun yabancilar olmasa yeniliyordun :)

Yani GS'nin yerli kalitesi hatta ligin genelinin yerli kalitesi de aşağı yukarı Afyon'un gençleri seviyesinden bi tık üstte. Şu maçta kendini sıkıp sakatlık çıkarmanın alemi var mı?

Abi mesele o değil. Efes'in yerli kalitesi de hiç kimsede yok ona bakarsan. 124 atılan yerde 82'ye takılmıyorum ben. Bu maçın baştan savma geçeceğini zaten hepimiz biliyorduk. Niye savunmada yoralım kendimizi ?