BSL 20. Hafta | Galatasaray Nef 91 - 103 Anadolu Efes

Tarih: 6 Şubat Pazar
Saat: 20:15
Salon: Sinan Erdem
Yayın: TRT Spor Yıldız

Takımımız son lig maçında Bahçeşehir'e mağlup oldu. Rakibimiz Anadolu Efes ise geçen hafta ligde FB Beko'yu ve EuroLeague çift maç haftasında CSKA ve Asvel'i mağlup etti. Baştan sona kadar iyi savunma yapıp iyi mücadele etmeliyiz. Takımımıza başarılar.

Yarın sabah bir test daha yapılır ve 6 oyuncu negatif çıkarlarsa ne ala, yoksa gerçekten 6 kişi çıkmak durumundayız

İş yerlerinde bunun uygulandığına şahit oldum ama sahalarda böyle olduğunu bilmiyordum. 5 gün sonra pozitif olsak da işe gitmek zorundayız. Bulaşıcılık sonlanıyor. Şut çalışması olmadan sahaya çıkmak da bir büyük eksiklik olarak göze çarpıyor, umarım yanılırım

Sağlıklı 6 oyuncu oynayacak anladık peki pozitif olan diğer 6 kişi maç kadrosunda olup oynamayacaklar mı ? Ya da pozitif olarak maça mı çıkacaklar ?

Pozitif olan 6 oyuncumuz kim peki bilen var mı ? Ben pandemi başladığından beri ilk kez böyle bir şey görüyorum.

Sağlık Bakanlığı şunu diyor, 6. Gün sonunda pozitif bile olsanız bulaştırıcı olamayacağınız için kimse için riskli değilsiniz. Kural bu, yani 6 pozitifin artık herhangi bir kişi için riski yok, HES uygulamaları bile risksize dönüyor

Burada artik dusunecek olan taraf Efes.Madem sen Turk Basketbolunun lokomotifisin o zaman bu maci erteleteceksin.Bizim yonetimin gucunun olmadigi asikar ona lafim yok.Ama Efes gibi Euroleague sampiyonlugunun bana gore 2 numarali adayinin boyle bir riske girmemek adina baski yapmasi gerekiyor.Sonucta hedef maclari degil.
Maca gelecek olursak herhangi bir vaka veya ekstra durum olmasa bile bu macta cok sansimiz oldugunu dusunmuyorum ama umarim yanilirim.Efes’in neredeyse yabancilarinin 7 tanesi falan cok formda.Kaybedersek elestiri yapmam ama kazanirsak buyuk overim.Basarilar takimimiza.

İş yerlerinde bunun uygulandığına şahit oldum ama sahalarda böyle olduğunu bilmiyordum. 5 gün sonra pozitif olsak da işe gitmek zorundayız. Bulaşıcılık sonlanıyor. Şut çalışması olmadan sahaya çıkmak da bir büyük eksiklik olarak göze çarpıyor, umarım yanılırım
14 gün izolasyon vardı daha önce:) acaba gerçekten 5 gün sonra bulaşıcılık sonlanıyor mu? yoksa bu 5 gün meselesi sistemin işine mi geliyor? Bilmiyorum uzman değilim ama ikinciye daha yakın hissediyorum

14 gün izolasyon vardı daha önce:) acaba gerçekten 5 gün sonra bulaşıcılık sonlanıyor mu? yoksa bu 5 gün meselesi sistemin işine mi geliyor? Bilmiyorum uzman değilim ama ikinciye daha yakın hissediyorum

İşte bunu kimse bilmiyor, 14 gün rapor demek SGK nın 14 gün çalışana rapor parası ödemesi demek, yarı yarıya ya da 5 güne bu rakam düşüyor diyeceğim ama bu seferde vaka sayısı normalin kat be kat üzerine çıktı. Dediğim gibi risk var mı yok mu gerçekten Allah bilir.

Efes maçı oynatmaya çalışıyormuş. Hiç şaşırmadım da. Burda Efes'li gibi hop oturup hop kalkanlar düşünsün orasını. 15 yaşındaki çocuklara karşı yorgunuz diyip, 3 gün maç oynatmaya çalışan adamlar, covid durumu olmasına rağmen maç oynanasın diye baskı yapıyormuş :)

İzolasyon 7 güne düştü. Akrabam covid olmuştu 7.günde hastaneye test yaptırmaya gitmiş gerek yok karantinanız bitti deyip geri göndermişler. Ve büyük ihtimal sağa sola dağıtmaktan yeterli test kitide yok elimizde. İnsanın aklına ilk bu geliyor.

Efes maçı oynatmaya çalışıyormuş. Hiç şaşırmadım da. Burda Efes'li gibi hop oturup hop kalkanlar düşünsün orasını. 15 yaşındaki çocuklara karşı yorgunuz diyip, 3 gün maç oynatmaya çalışan adamlar, covid durumu olmasına rağmen maç oynanasın diye baskı yapıyormuş :)

Efes çift haftadan çıktı. Asvel maçının sonlarında ayakta duracak halleri yoktu. Euroleague'de kritik dönemdeler ve haftaya Oly maçları var. Bu kadar yorgun oldukları periyotta üstelik covidli oyunculara karşı oynayıp risk almak isteyeceklerini sanmıyorum. Maçın oynanmasının sebebi İsmail Şenol'unda dediği gibi federasyonun aldığı karar bana göre.

Bizim yaptığımız açıklamada muhtemelen Efes'i de yanımıza alma amaçlı gibi duruyor

Efes çift haftadan çıktı. Asvel maçının sonlarında ayakta duracak halleri yoktu. Euroleague'de kritik dönemdeler ve haftaya Oly maçları var. Covidli oyunculara karşı oynayıp risk almak isteyeceklerini sanmıyorum. Maçın oynanmasının sebebi İsmail Şenol'unda dediği gibi federasyonun aldığı karar bana göre.

Bizim yaptığımız açıklamada muhtemelen Efes'i de yanımıza alma amaçlı gibi duruyor
Çift haftadan çıktılar ancak kadrosu bunu götürecek kalitededir. Bizimkiler galiba efesle görüşmüşler onlar da federasyona oynayalım diyince o zaman bizde covid pozitifler de dahil tam kadro çıkıyoruz istersen oynarsın demişler gibi görünüyor. Bunu federasyon ertelemiyorsa efes gibi lobisi güçlü takım erteletebilir kolay bir şekilde.

5. günün sonunda negatifsen sonlanıyor aksı halde izolasyon süresi 7 gün. Bu varyant için bulaştıicilik süresinin daha kısa olduğu söyleniyor (belirtiler başlamadan önceki 2 gün ve başladıktan sonraki 3 gün ) o yüzden 7 gün izolasyon süresi optimal kabul ediliyor.Bu 7 gün sonra kesinlikle bulaşmaz demek değil muhtemelen ama aynı durum izolasyon 14 günkende geçerli idi. Birçok konuda itirazları olan TTB'NİN kısalan izolasyon süresine itirazı olmadi zaten sanırım. Testin pozitif olması enfeksiyonun devam ettiği anlamı taşımaya bilir virüs tamamen inaktif olsa da virüsün genetik materyalinn kalıntıları konak vücudunda bulunmaya devam edebilir dolayısı ile PCR ile genetik materyal izole edilebilir.

Bilgi net. Efes yönetimi bu maçı oynatmak istiyor. Kulüp de onun üzerine "Covidlileri de oynatırız" diye açıklama yaptırıyor. Sonrası Efes'in kendi içindeki fikir ayrılıkları. Ama Efes'te bir cephe bu maçı oynatmak istiyor orası net. Kulübün burdaki tavrı çok doğru.