Okan Buruk

Her türlü desteği taraftar verir ama unutmasın torrent'ten daha torpilli değil. işler kötü gidince yiyecegi laflar farklli olmaz. Iyi transferler yapilirsa takim bu sene ilk 3 e girer diye dusunuyorum.

Ahahahahah ne ilk 3'ü şaka mı bu ya ? Dalga mı geçiyorsun?

Forumu kripto Fenerbahçeli Beşiktaşlılar mı doldurdu? Sürekli futbol, basketbol vs. branşlarda üçe girmek, beşe girmek çeyrek finale kalmak başarıdır helal olsun diyen tipler türedi. Galatasaray'ın şampiyonluk dışındaki her türlü sonucu başarısızlıktır.

Hele ki Türkiye'de başı çektiği futbolda, en başarılı olduğu branşta, 90 puan toplayıp ikinci olsa bile başarısızdır. Şampiyon olmadığı müddetçe bir anlamı yok.

İlk üçe girermiş :D:D

Galatasaray sampiyonlugu 2 golle bile kacirsa basarisizliktir.Puan farkini,2.ligi,3.lugu falan gectim.Tarih sampiyonu yazar ikinciyi veya gonullerin sampiyonunu degil.Ustelik 2019’dan beri sampiyon olamiyoruz ve kupa kazanamiyoruz.Bu 90li yillarin ortasindan itibaren Turk Futbolunda bir dominasyon saglamis Galatasaray icin cok uzun bir nadas donemi.
Bu sezon ilk 11’deki eksik yerlere yapilacak kaliteli transferlerle bu hasreti dindirmekten baska caremiz yok.Benim gecis sezonu laflarina falan karnim tok.Zaten yeni gelen yonetimde her firsatta bu sezon sampiyon olabilecek bir kadro kuracaklarini soyluyor.Ne kadar gerceklestirebilecekler gorecegiz.
Okan Buruk’ta hosgelmis.Kendisi istedigim bir hocaydi.Umarim cok basarili olur.

Performansını merak ediyorum açıkçası. Ligde yerli hoca furyasında Fener hep kaybetti son zamanlarda. Gerçi onların oyuncu kadroları da hep iğrençti. Beşiktaş Sergen ile harika işler yaptı ve neticesini de aldı haklı olarak. Abdullah Avcı da Trabzon'a tarihi şampiyonluğu getirdi. Okan Buruk da son yıllarda PR'ı iyi yapılanlardan. Başarılı olacağını birazcık tahmin ediyorum ama her iki olası netice de beni şaşırtmaz.
Başarılı olmasından ziyade ; en son 2014'te futbolu bırakmış bir kulübe yeniden bir futbol sistemi getirip oturtması benim için neticelerden çok daha önemli. Performansını asıl bu açıdan merakla bekliyorum. Umarım takımımıza hayırlı ve başarılı olur.

Umarım kulübü yönetenler sizin gibi dusunmuyordur. Borç gırtlağı aşmış nefes alacak halin yok neymiş ikincilik başarısızlıkmis.Uc yıl kupa alamadık ne yapalım bi 300 milyon $ daha borçlanalim kupalar alalım güzel iş.Bizim için ilk öncelik şu borcu cevirebilmek,sonra eldeki imkanlarla gidebildiğin kadar gitmek

Yanilmiyorsam ilk kez forma giydigi bakirkoy macinda stadaydim. Mustafa denizli donemi son macti, 2 gol atmisti. Teenager olarak hissettiklerimi umarim kendisi bugun de hissediyordur.
Basarilar dilerim.

Ahahahahah ne ilk 3'ü şaka mı bu ya ? Dalga mı geçiyorsun?

Forumu kripto Fenerbahçeli Beşiktaşlılar mı doldurdu? Sürekli futbol, basketbol vs. branşlarda üçe girmek, beşe girmek çeyrek finale kalmak başarıdır helal olsun diyen tipler türedi. Galatasaray'ın şampiyonluk dışındaki her türlü sonucu başarısızlıktır.

Hele ki Türkiye'de başı çektiği futbolda, en başarılı olduğu branşta, 90 puan toplayıp ikinci olsa bile başarısızdır. Şampiyon olmadığı müddetçe bir anlamı yok.

İlk üçe girermiş :D:D
Evet bu hoca ile ilk 3 basaridir. Ben boyle dusunuyorum. Her ne kadar 2.lik basarisizlik olsada, Okan Burugun Erol Buluttan,Bulent Kokrmazdan bir farki olacagini dusunmuyorum.

Hoca farketmez,Galatasaray şampiyon olamıyorsa başarısızlıktır.Fakat Okan Buruğu istemesemde gelir gelmez yüklenilmeside doğru değil.

Anca sonuç harici başarıyı şu şekilde ele alabiliriz.Hayallere kapılmadan maddi anlamda borcumuz hafifliyorsa,doğru bir yapılanma varsa ve bu yapının uzun vadede başarılı olması isteniyorsa(Salzburg-Psv-Rangers örnekleri) adım adım bir hedefe ulaşılmaya çalışılıyorsa,o zaman şampiyonluk olmasada başarılı bir yapı var deriz.

Tıpkı geçen sezon erkek basketbolda olduğu gibi.

Galatasaray için şampiyonluk dışındaki bütün sonuçlar başarısızlıktır. Ancak bu başarısızlığın hocaya mal edilmesi için şampiyonluğa oynayabilecek bir kadronun oluşturulması gerekir.

Vasat bir kadroyla şampiyon olamamak hocanın değil yönetimin başarısızlığı olur

Yapılacak ve kendisinin yapacağı transferler çok önemli. Bu sene orta sahamızın kalitesizliği ve halil dervişoğlu ısrarı olmasa belki Galatasaray çok farklı yerde bitirecekti.

Ligin dinamikleri gereği iyi bir orta saha hattı ve iyi bir pivot forvet transferi gerekli bunları kurmadan Okan Buruk ve takımdan birşey beklemem. Diğer mevkilerde eksiğimiz var ama öncelik bu 4 yer olmalı ilk 11'de

Yeni Teknik Direktörümüz Okan Buruk’un imza töreni, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek'in katılımıyla 24 Haziran 2022 Cuma günü saat 11.00’de Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu’nda gerçekleştirilecektir.

Ya beni ilgilendirmiyor kulübün borçları vesairesi. Ben kulübün finansörü değilim. Kulüpler artık birer şirkettir. Madem taraftarların stadı doldurmasını istiyorlar, madem forma satılmasını, ürün satılmasını, yayınlarının izlenmesini istiyorlar. O zaman ona göre adım atacaklar. Çok uygun bütçelerle çok muhteşem işler yapan bir çok takım var.

Biz 2006 yılında batıyorduk, borçlardan nefes bile alamıyorduk. Ama şampiyon olduk mu olduk ? 2008 yılında da keza öyleydi. Yine mali açıdan çok kötü durumdaydık ama şampiyon olduk mu olduk. Ona göre planlamasını yapacaklar. Ben Galatasaray taraftarıyım, bu renklere gönül vermiş biri olarak şampiyonluk dışındaki sonuçlar benim için başarısızlıktır. Benim veya sizin işiniz değil kulübün mali işleriyle ve finansıyla ilgilenmek. Bu işi yapmak için tonlarca para alan insanlar var. Doğru yapacaklar işini, orası beni ilgilendirmez.

Ben foruma 2011 yılında kayıt oldum, 11 yıldır basketboldaki durum şöyle: Bu sene yapılanma senesi, diğer sene kadronun birbirine oturup alışma senesi, ondan sonraki sene işte bak bu kadroyla final oynadık bir sonraki sene şampiyonuz, işte bir sonraki sene de feda senesidir diye diye ezeli rakibimiz kupa sayısında farkı açar oldu. Fenerbahçe, Ülker ile birleşmeden önce basketbolda ismi okunmayan takımdı. Keza voleybol ve diğer branşlarda da adamlar bir anda şampiyon olmaya başladılar. Bir iki senede oldu her şey. Biz 15 yıldır her sene, işte bir sonraki seneyi bekleyelim diye diye uyutulduk ve ezeli rakipler amatör branşlarda farkı açtı. Beni ilgilendirmiyor nasıl yapacakları, nasıl bir yolu izleyecekleri. Önemli olan şampiyon olması bu takımın her branşta. Aynı Türkiye'nin ekonomisi hakkında yorum yapan yandaş tayfa gibi yorum yapılıyor. İşte eskiden şöyle borç vardı böyle borç vardı, şimdi de öyle mi olmasını istiyorsunuz bilmem ne diye yorumlar. Bir sonraki ay/sene vesaire her şey çok güzel olacak vs. vs. Beni şu anki durum ilgilendirir.

Gerçi burada bazı şampiyonluklarımıza tesadüf (2006 örneğin) deyip, ve onu geçtim, bakın ama 1-2 puanla farkla şampiyon olduk yaa diyen tipler de vardı. Veya berbat oynayan oyuncuları, Galatasaray'dan tonlarca para alıp hiç bir fayda vermeyip, bizi televizyon başında kanser eden oyuncuları Galatasaray çocuğu işte ama ya diye savunup, amcasının oğlu gibi korumaya geçenler de var maalesef.

Umarım kulübü yönetenler sizin gibi dusunmuyordur. Borç gırtlağı aşmış nefes alacak halin yok neymiş ikincilik başarısızlıkmis.Uc yıl kupa alamadık ne yapalım bi 300 milyon $ daha borçlanalim kupalar alalım güzel iş.Bizim için ilk öncelik şu borcu cevirebilmek,sonra eldeki imkanlarla gidebildiğin kadar gitmek
Haklisin abi ligdeki diger rakiplerimiz Psg,Manchester City,Bayern Munih gibi sifir borcu olan takimlarken biz iyice kuculdukce kuculelim bu seneki gibi ilk 10’a giremeden nice sezonlar gorelim.Ben unutmusum rakiplerimizin birer super guc oldugunu haklisiniz.

Borcu çevirmek için bir oyuncu sirkülasyonu lazım ama bu Türk kulüplerinde çok mümkün değil, olabildiğinde az para harcayıp şampiyon olman lazım ki Türkiye'de bu da zor. Üstüne biz çok para harcayıp 13. falan oluyoruz. Normal şartlarda her daim ilk ikide olmak lazım, zira şampiyon olmak da tam anlamıyla sürdürülebilir bir şey olmuyor TR'de.

Haklisin abi ligdeki diger rakiplerimiz Psg,Manchester City,Bayern Munih gibi sifir borcu olan takimlarken biz iyice kuculdukce kuculelim bu seneki gibi ilk 10’a giremeden nice sezonlar gorelim.Ben unutmusum rakiplerimizin birer super guc oldugunu haklisiniz.
Sevgili kardeşim hayatın gerçekleri var,bunlardan uzaklasamassin.Nasil gelirinin üstünde sürekli harcama yapamıyorsan, kulübü yonetirken de olmayan parayı harcayamazsin.Ornek verdiğin kulüpler belki bizden daha borçlu ama borcu çevirecek durumları var.Bizim yok.Hep söylüyorum başarıya çok alıştık özellikle futbolda,bu yüzden gerçeklerden biraz kopuyoruz.

Sevgili kardeşim hayatın gerçekleri var,bunlardan uzaklasamassin.Nasil gelirinin üstünde sürekli harcama yapamıyorsan, kulübü yonetirken de olmayan parayı harcayamazsin.Ornek verdiğin kulüpler belki bizden daha borçlu ama borcu çevirecek durumları var.Bizim yok.Hep söylüyorum başarıya çok alıştık özellikle futbolda,bu yüzden gerçeklerden biraz kopuyoruz.
Nasil durumlari var abi anlatir misin biraz ? Fb’de Ali Koc diyeceksin muhtemelen ama bence mumkun degil.
Bjk’de o da yok.
Bizim ne eksigimiz var bunlardan ?

Nasil durumlari var abi anlatir misin biraz ? Fb’de Ali Koc diyeceksin muhtemelen ama bence mumkun degil.
Bjk’de o da yok.
Bizim ne eksigimiz var bunlardan ?
Yani yukarıdan destekli olabilirler diyor olabilir. Mesela bjk nın vergi borçlarının silinmesi ötelenmesi fbnin bankalar birliğinden başkanının kendi bankası olması nedeniyle sıkıntı yaşamayacağı gibi maddi anlamda yani.

Yani yukarıdan destekli olabilirler diyor olabilir. Mesela bjk nın vergi borçlarının silinmesi ötelenmesi fbnin bankalar birliğinden başkanının kendi bankası olması nedeniyle sıkıntı yaşamayacağı gibi maddi anlamda yani.
Yukaridan destekli olmayan bir takim yok Turkiye’de.Sadece donem donem degisiyor kime ne kadar kiyak gecilecegi.Son 2 senedir Trabzonspor aldi basini gitti mesela.