#10 Işıl Alben

Galatasaraylılığının bedelini kariyeri boyunca ödedi. Muadillerinden daha az maaş aldığı oldu, hatta onu da transfer yapılsın diye feda ettiği zamanlar oldu. Onlar 25-30 dakika arası ortalamalarla sezon bitirirken o hep 35-40 dakika arası ortalamalarla bitirdi. Çoğu sırtını kaliteli hatta star yabancılara verip güle oynaya şampiyonluklar yaşarken o hep mücadele ede ede yarı finallerle falan yetinmek zorunda kaldı... Dizini iki defa parçaladıktan sonra koşması bile mucize iken basketbola dönmeye çalışmakla kalmadı doğrudan aynı sürelerle sahaya attı kendini. O dönemde de basketbolun sabrisi falan dedi herkes, pek hatırlanmaz şimdi uzakta kalınca o günler.. Ettiği laftan dönmeyecek inatta ve takıntılı şekilde nefret eden 2 hariç her 100 Galatasaraylının 98'ine yedirmeyi bildi o lafları 3 kupalı sezon sonrası...

Şaka maka yıllar geçiyor. Allah korusun sakatlık vs çıkmazsa daha oynar elbette ama orta vadede 4 sezon sonra sahada olur mu bilinmez... Umarım bıraktıktan sonra da Galatasaray basketboluna bir şekilde hizmet etmeye devam eder, daha önemlisi gönlünce çalışabileceği bir ortam kurulur.

Oyunculuğunda bile kendisine böyle davranılırken pek ümidim yok ama...
 
Bugün doğum günü olan canımız ciğerimiz. Basketbolu bırakınca Galatasaray'da forma giymiş tüm sporcular içersinde ilk onda olacaktır benim gözümde. iyi ki doğdun iyi ki Galatasaraylı oldun.
 
Galatasaray Kadın Basketbol tarihinin 1 numaralı ismi..
Bence emekli olduğunda forma numarası da emekli edilmeli..
Doğum günün kutlu olsun nice mutlu senelere kaptan ☺
 

Üst