#11 Ege Arar

Aynı sezonda bizde de oynayabilecekmiş.

Galatasaray Odeabank Erkek Basketbol Takımımızın genç oyuncularından Ege Arar, çifte lisans hakkına sahip olarak Türkiye Basketbol Ligi takımlarından Pertevniyal’de de oynayabilecek.

Galatasaray Basketbol altyapısından A Takıma kadar yükselen 1996 doğumlu oyuncumuz Ege Arar, sezon içinde hem Galatasaray Odeabank ile hem de Pertevniyal formasıyla Yerel Ligler’de mücadele edebilecek.

Ege Arar, süre bulması halinde bugün saat 19:00’da oynanacak İstanbul Beylikdüzü – Pertevniyal karşılaşmasında Pertevniyal formasıyla ilk maçına çıkabilecek.

Aynen. Pertevniyal Efes'in altyapı takımıydı bu sezona kadar ama vazgeçtiler sanırım bu işten. Pek oyuncu göremedim Efes'ten. Varsa da bilemiyorum tabi. Efes tüm gençlerini Pertevniyal'de oynatıyordu, istediği zaman da A takıma alıyordu.

İkinci lige gidipte adam olan basketbolcu görmedim hiç. Aksine giden köreliyor. İnşallah tersi olur ama madem kullanmayacaktık, birinci ligten Avrupa'da oynayacak bir takıma kiralasaydık. Oynama devamlılığı sağlaması açısından iyi sadece.

Aynen. Pertevniyal Efes'in altyapı takımıydı bu sezona kadar ama vazgeçtiler sanırım bu işten. Pek oyuncu göremedim Efes'ten. Varsa da bilemiyorum tabi. Efes tüm gençlerini Pertevniyal'de oynatıyordu, istediği zaman da A takıma alıyordu.

Pertevniyal başkanı, geçtiğimiz sezon sonunda iki kulüp arasındaki birlikteliğin sona erdiğini açıklamıştı

İkinci lige gidipte adam olan basketbolcu görmedim hiç. Aksine giden köreliyor. İnşallah tersi olur ama madem kullanmayacaktık, birinci ligten Avrupa'da oynayacak bir takıma kiralasaydık. Oynama devamlılığı sağlaması açısından iyi sadece.

Daha çook erken ama Okben'in Yeşilgiresun ile ilk maçı ortada. Attığı sayılardan ziyade baya olgun oynadı. Ege'nin gençelere karşı oynadığı turnuvalar dışında profesyonel maçı yok desek yanlış olmaz. Antrenmanla her şeyi öğretemiyosun. İyi-kötü yabancı uzunlar var onlarla mücadele edecek, kötü değil. Üstüne hücum konusunda çok büyük sıkıntıları var, onları aşması, özgüven kazanması, bitiriciliğini geliştirmesi için çok önemli. Basketbolu öğrenmesi lazım, bi şekilde bi yerlerde süre alması lazım.

Bu haftaki Final Gençlik maçında; 26 dakika sahada kalıp; 4/12 ikilik, 0/1 üçlük, 0/3 serbest atış isabetiyle 8 sayı, 5'i hücum 9 ribaund, 2 asist, 5 blok ile oynadı.

Pertevniyal'lede maçlara çıkması çok iyi oluyor. Baya gelişme var inşallah dahada iyi olacak.

Bugün Sakarya'yı Sakarya'da yendikleri maçta 10 sayı 15 ribaund 4 blok ile oynadı.

Yüzde konusundaki negatif görünümü devam ediyor. (4/12)

Hücum ribaunda da ise pota altını domine etmeyi sürdürüyor. Bugün de 8 hücum ribaundu aldı.

Maçı izlemeden konuşmak çok doğru değil ama yüzdesi cidden çok düşük. Genç kategorilerde zaten iyi ribaund çeken biriydi ege. Bizim maçlardaki görüntüsü bana hala çok toy olduğu izlenimini yaratıyor. Pertevniyalda oynaması umarım onu geliştirir.

GT-I9195 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

#34 Ege Arar

Maçı izlemeden konuşmak çok doğru değil ama yüzdesi cidden çok düşük. Genç kategorilerde zaten iyi ribaund çeken biriydi ege. Bizim maçlardaki görüntüsü bana hala çok toy olduğu izlenimini yaratıyor. Pertevniyalda oynaması umarım onu geliştirir.

GT-I9195 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ege henuz 96 dogumlu yani 20-21 yasinda, bence burda esasen tbl gibi sertligin nerdeyse dayak ile esdeger oldugu, bir suru eski kurt uzun yerli oyuncu ve atletik siyahi yabancı uzun oyuncunun oldugu yerde, aldigi acaip rebound sayisi ve mac basi yüksek blok ortalamalari. Yasina gore cok ama cok iyi. Bitirişleri zaman içinde daha iyi olucaktır, bu noktada uzunların, eğer ki çok özel acaip bir yetenek değilse, 24-25 yaşında anca oturur biterme meziyetleri. Belli ki çok çalışıyor, iyi savaşıyor. Bunlar bence bitiriş kadar önemli. Şutunu çalıştırıp geliştirirsin yada bikaç hareket katarsın zamanla hücum repartuarına, ama yürek, cesaret ve azim ya vardır ya yoktur. Kolay kolay gelişmez. Bence bu rakamlar, bu sert ligde Ege'nin ortaya yüreğini koyduğunu gösteriyor.

Şahsen çok umutluyum ondan.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

https://www.youtube.com/watch?v=H53Xtcu3F1M

Arkadaşlar Sakarya ile Pertev'in maçının linki bu. Sakarya bu linkten canlı yayın yapmış ancak video ülkemize açık değil. Telif hakkından dolayı youtube'ın aldığı bir önlem sebebiyle böyle. VPN açarsanız izleyebilirsiniz ancak ses yok. Muhtemelen molalarda vs çalınan şarkılardan dolayı telif hakkında takıldı video ve youtube sesi tamamen kesti.

Üzgünüm ama bu arkadaştan da olmayacak gibi duruyor.Gelmiş 21 yaşına hala yıldız takım oyuncusu gibi.Yol yakınken bıraksın bu işi,kendine maaşlı masa başı bir iş baksın,hayatını kurtarsın.

Sertaç Şanlı'yı almayarak büyük hata ettik.

Ege bugün de 20 sayı 15 ribaund ile oynamış. Yüzdesi de 8/11.

İkinci lig o kadar da zayıf değil aslında. Ayakta durup bu istatistikleri yapabiliyorsa fiziksel olarak hiç de üst yapıdan uzak olmasa gerek. Neden değerlendiremiyoruz?

Ege bugün de 20 sayı 15 ribaund ile oynamış. Yüzdesi de 8/11.

İkinci lig o kadar da zayıf değil aslında. Ayakta durup bu istatistikleri yapabiliyorsa fiziksel olarak hiç de üst yapıdan uzak olmasa gerek. Neden değerlendiremiyoruz?

mac dun oynandi - ben ege de galatasarayin son 10 yilina damga vuracak bir potansiyel goruyorum. nazar degmesin.