2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
G

Guest

Misafir
Arkadaşlar M.Hoca şimdiden Tranfer çalışmalarına başlamış bunu kendiside söyledi ayrıca medyada bu yönde haberler çıktı.
Bence bizde bu konudaki yorumlarımızı ve fikirlerimizi birbirimizle paylaşmalı ve tartışmlıyız!!!
İlk haber benden olsun!!
Ara transferde Karşıyakalı M.Slaughter'i transfer etmek istemişiz astronomik bir bonservis istenmiş bu yüzden sezon sonuna bırakılmış transfer.
Ayrıca gelecek sezon Avrupa'da mücadele edeceğimiz için güçlü bir kadro kurmak isteyen Murat Özyer yurtdışında oynayan milli takımdada oynamış yerli oyuncularla ilgileniyormuş!!!!
Kaynak:SLAM

tşkler.slaughter çok iyi bir oyuncu astronomik bedel istemeleri normal ama şimdi alabiliriz sanırım slaughter'in sözleşmesi bir yıllıktı...alınırsa fena olmaz...transferin en geç temmuz'un sonu ağustos'un basında bitmesi lazım ki takım birbirine kaynaşşsın her konuda oldugu gibi bu konuda da hocamıza güvenimiz tam bir sey soracagım son cümleyi pek anlamadım milli takımımızda da oynayan oyuncular ile de mi ilgileniyormusuz?

Yiğit Pazar' Alıntı:
tşkler.slaughter çok iyi bir oyuncu astronomik bedel istemeleri normal ama şimdi alabiliriz sanırım slaughter'in sözleşmesi bir yıllıktı...alınırsa fena olmaz...transferin en geç temmuz'un sonu ağustos'un basında bitmesi lazım ki takım birbirine kaynaşşsın her konuda oldugu gibi bu konuda da hocamıza güvenimiz tam bir sey soracagım son cümleyi pek anlamadım milli takımımızda da oynayan oyuncular ile de mi ilgileniyormusuz?
Yurt dışında oynayan Milli takımdada oynamış bazı yerli oyuncularla ilgileniyormuşuz!!!
bu şekilde yazılmış haber.

Mehmet Okur ABD Utah Jazz (NBA)
Hidayet Türkoğlu ABD Orlando Magic (NBA)
Hüseyin Beşok Fransa Le Mans
Serkan Erdoğan İspanya TAU Ceramica
Kaya Peker İspanya TAU Ceramica
Kerem Tunçeri İspanya Real Madrid
Engin Atsür ABD North Carolina State
Hilmi Dinç ABD Indiana University
Zaza Pachulia* ABD Atlanta Hawks
-------------------------------------------
bunların arasında gelebilme ihtimali en yüksek H.Beşok!

Yiğit Pazar' Alıntı:
gülmeyin ama benim aklıma hemen hüseyin beşok geldi! :p pek sanmıyorum geleceğini ama hemen o geldi! ;)
Hüseyin Beşok'un takımımıza çok şey katacağını bu foruma kayıt olduğumdan beri söylerim takip edenler bilir ama ben bu yıl bu transferin çok zor olduğuna inanıyorum çünkü 1 yıllık sözleşmesi daha var ve yıllık 1milyon 250 bin dolar para alıyor bu bizim bütçemizin yarısı veya daha da fazlası tahminimce.
Milli oyuncu denince aslında akla başka bir isimde gelmiyor ama Hüseyinin transferi çok zor.
slaugter çok iyi bir transfer olabilir özellikle ribaund ve sayı olarak bizim brown yerine almamız gereken bir oyuncu tarzında kalitesini zaten bu sene ortaya koydu.
ama arkadaslar transfer yorumlarından önce sezonun tam olarak bitmesi kim gidecek kim kalacak belli olsa çok daha iyi olur

Yerli transferi olarak önümüzdeki sene için Polat Kocaoğlu alınırsa çok iyi olur.Eski oyuncumuz Serhat Çetin'de aslında transfer edilebilse çok iyi olur ama şu anda onun bölgesinde Murat Kaya olduğundan Serhat'ın transferi olamaz.Yabancı transferine gelirsek muhakkak Marcus yada Boddicker alınmalı.Bu iki oyuncudan biriyle bir an evvel anlaşmalı yönetim.

Hüseyin fbliydi diye hatırlıyorum ben yanlışım varsa düzeltin.Slaughter'ı alırsak muhtemelen Graves yolcu olur.Fitch zaten yolcu.Yabancılardan bir tek Mitchell kalır kalırsa.Türkleri fazla bozmamak gerek 1-2 iyi takviye yapılmalı Murat,Cemal gibi genç oyunculardan çok umutluyum.Mithat'da umarım eski günlerine döner.

Taner Tuna' Alıntı:
Yerli transferi olarak önümüzdeki sene için Polat Kocaoğlu alınırsa çok iyi olur.Eski oyuncumuz Serhat Çetin'de aslında transfer edilebilse çok iyi olur ama şu anda onun bölgesinde Murat Kaya olduğundan Serhat'ın transferi olamaz.Yabancı transferine gelirsek muhakkak Marcus yada Boddicker alınmalı.Bu iki oyuncudan biriyle bir an evvel anlaşmalı yönetim.

Arkadaşlar ben Polat'ın takımımıza katacakları konusunda emin olamam. Çünkü Daçka ona fazla tolerans tanıyo. Bana kalırsa Burak Sezgin tipinde bir oyuncu. Burak Sezgin'den bir artısını göremedim. Güç olsa da Cevher'in bize gelmesi çok iyi olur. Bu arada bence de Marcus veya Boddicker'dan birinin alınması takımımızın gücünü arttırır.

erkek basketbol takımımız yapı olarak özerk bir yapıya sahip değil mi??
özerk yapıdan bahsedildiğinde kendi kararını kendi verir ,yani diyeceğim şudur ki:Sayın Özhan Canaydın'da sadece futbola değil,basketbol voleybol ve diğer amatör branşlara da biraz para ayırsa olmuyor mu? Hüseyin beşok'un fiyatı 1.5 milyon dolarmış tabiiki çok pahalı nasıl alalım biz bu adamı? cafe crown ne kadar yardım sağlıyor ki bize? yönetimimizin biraz daha yardım etmesi gerekiyor,tabii ki yardım ediyorlardır ama biraz daha,özerk bir yapıya sahip dedim eger yanlıs biliyorsam kanal yöneticisi silsin bu mesajı...

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
Mehmet Okur ABD Utah Jazz (NBA)
Hidayet Türkoğlu ABD Orlando Magic (NBA)
Hüseyin Beşok Fransa Le Mans
Serkan Erdoğan İspanya TAU Ceramica
Kaya Peker İspanya TAU Ceramica
Kerem Tunçeri İspanya Real Madrid
Engin Atsür ABD North Carolina State
Hilmi Dinç ABD Indiana University
Zaza Pachulia* ABD Atlanta Hawks
-------------------------------------------
bunların arasında gelebilme ihtimali en yüksek H.Beşok!

Bunlardan hiç birinin gelme ihtimali yok Eyüp abi, mümkün değil.

Hüseyin Beşok Le Mans'ta değil Prokom'da oyunoyor, takımının lideri ve daha yanılmıyorsam anlaşması sürüyor.

Marcus slaugter tek başına yeter bana göre.brovn zaten yolcu.fitchin yerinede neredeyse her sene takımımıza bir yıldız gelip gidiyor maalesef.(örn:geçen sene malik bu sene fitch daha önceki senelerdede aynı durum)Fitchin yerini doldurabilecek ve top kaybı az olan bir amaerikalı alınması lazım.İnş. Malik geri gelir.Graves gitmesin adam sempatik yeni saç modeli mükemmel tam bir bonus olmuş.taraftara hitap eden oyuncu yani.öztlemek gerekirse

Brovn gitsim-----Slaugter gelsin
Fitch gidecek-----Onun yerini doldurabilecek sayı potansiyeline sahip bir yabancı gelsin.

Mıtchell gidebilir ama kalmasını isterim bu aralar formu yüksek ve adam cok ama cok hızlı.

Eğer transfer yapılacaksa illa ABD'den siyahi bir oyuncu bulmak peşinden koşulmamalı

Avrupada oynayan bize katkı sağlayabilecek o kadar oyuncu varken bence hiç gereği yok

Burak, Fıtch ve Mitchell yolcu olabilir takımda yabancılardan tek kalmasını istediğim kişi bizim sempatik çocuk Graves :)

Hüseyin Besok bence gelebilir. zaten aklimda hep o vardi gelse cok yararli olur diye. adam gelmis artik 33 yasina surda 2 en fazla 3 yillik kariyeri kalmis. hedefleri olan genc bir takima abilik yapmasi onun adina da iyi olur. Polonyalarda sürünecegine buraya gelmesi daha mantikli. benim gelecek sene icin kadrom söyle:

PG: Mitchell, Mithat, Murat Kaya

SG: Mike Jones, Tufan Ersöz

SF: Erdem Türetken, Polat Kocaoglu

PF: Marcus Slaughter, Jeff Graves

C: Hüseyin Besok, Fatih Solak, Cemal Nalga

bu kadro bence sampiyonluga oynar.

ilk 5:

Mitchell,Mike Jones, Erdem, Graves, Hüseyin

Ömer Horzum' Alıntı:
Bunlardan hiç birinin gelme ihtimali yok Eyüp abi, mümkün değil.

Hüseyin Beşok Le Mans'ta değil Prokom'da oyunoyor, takımının lideri ve daha yanılmıyorsam anlaşması sürüyor.
Hüseyin sene başında Prokom ile 3 yıllık anlaşma yaptı.O gelmez.Bu listeden kimse gelmez.Ender belki.Çok az bir ihtimal Kerem.

Kimileri dackayı komple almıs neyse,bence
1- Mitchell : Sayı potansiyeli ve savunma becerisi yeterli ama COK TOP KAYBI yapıyor ve KONTROLSUZ oynuyor seti daha iyi oynayan mumkunse biraz daha uzun (yedigi bloklar dagları astı) biri gerekli..
ONERİ : M.PERRY gibi K.WİNSTON

2- Graves : Takımımızın en stabil yabancısı fakat hucumda sırtı donuk yada potaya bir adım mesafe de oldugunda cok zorlanıyor donup sut kullanamıyor avrupada POTA DİBİNE KADAR pek indirmezler ve de FAUL sorunu YETERİNCE CEVİK DEGİL..kalabilir ama..

3- Tolga-Burak-İsmet : Son donemdeki performansına ragmen eger (Mutlu A. Cevher O. B.Boddicker alınırsa) Tolga da Burak da gitmeli İsmet Alpellaya yada baska bir takıma kiralanabilir.

4- YABANCI GUARD + İKİNCİ TURK GUARD + MİTHAT OLMALI :
2.Guard Niye Mithat olamaz? -Mithat'ın sayı potansiyeli daha onemlisi tehditi yok bu durumda hem sayı yuku dengesizlesecek hem de bunu bilen karsı takımlar mithatı bos bırakıp yardıma gidebiliyor iceri girse blok tehditi Mithat gibi cok zeki bir oyuncu ne yazık ki KISITLIYOR siyahi olsa atletik avantajı olurdu yada oldurucu sutu ama ne yazık ki YOK..
ONERİ : 2.guard BARIS ERMİS (telekom igor'u gonderip daha iyi bir PG alır Efes zaten Cuneyt + yabancı guard olcagına gore Telekom-Efes'te 3.adam olmaktansa GS'da 2.adam olmayı secebilir zaten GS'LI..Olmazsa Hakan Köseoglu da dusunulebilir..Murat'a guvenip guard pozisyonunu bos bırakırsak bu sene bunu sık gorduk Mitchell oynayamadıgında cok zorlandık..
5- PF/SF : Cevher Özer Mutlu Akpınar Erdem Turetken B.Boddicker M.Slaugherts PG/SG : M.Perry Barıs Ermis Hakan Köseoglu Caner Oner
DİKKAT : Umit Sonkol ve Polat Kocaoglu konusunda cekincelerim var.Polat statik oynuyor topla haraket etmekte basarısız sutu vat Buraka benziyor biraz.. Umit sayıyı dusunuyor birebir savunması ve fizigi zayıf sutu istikrarsız..
TAKIMIN GENEL HASTALIKLARI :
- YUKSEK TOP KAYBI (mitchell ve fitchin kontrolsuz oyunla hızlı oynu karıstırmaları , uzunlarımızın stepsleri rahat pozisyonlarda bile cok cabuk dengelerini yitirmeri-yetenek kaynaklı bir sorun) Mitchell-Fitch-Brown-Graves;bu 4 yabancımızın TOP KAYIPLARINI SAYAN VAR MI hepsinin gecmisinde ortak zayıf yonlerinin bu oldugu biliniyor google bkn.
- HUCUM YETERSİZLİGİ ( takımımızın sayı ort. dusuk, icerideki oyuncular cemal-fatih-graves topla hareket edemiyor ic-dıs irtibatını saglayacak 3-4 oynayan tolga-burakta da aynı sorun var bunların sonucu hızlı hucum dısında cok zorlanıyoruz sette cok dar bir atak organizasyonuna sahibiz
- SERTLİK/OYUN İCİ DALGALI PERFORMANS sene bası oyuncu secimlerindeki hata heycanını kaybetmis oyuncuların secimi ilk iki hastalıgın genel etkisi savunmacı oyuncu azlıgı (tufan mithat fatih)
hatalı yabancı secimi 6 yabancı alıp sezonun buyuk bolumunu 2-3 yabancıyla surdurmek

2008 GALATASARAY : M.Perry Barıs Mithat
Murat Tufan Mutlu Caner
Cevher Slaugherts Boddicker
Graves Fatih [/b]

slaughter brownun yerine fitchin yerine sayı potansiyeli yüksek bi oyuncu alınmalı
türklerden cevher çok iyi olur tutku da çok iyi bi oyuncu tam bi guard fazla takımı değiştirmeye gerek yok takım iyi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...