2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Koray Enis' Alıntı:
Potaaltı zayıf kalmadımı?Özellikle hücumda..
Cevher Slaugherts Boddicker bu oyuncular olursa hangisini oynatıcaz ilk 5te?
tek center bir yada iki 3-4 arası oyuncu bence cevherin pota altı performansı fatih cemal gibi centerlardan iyi hacimn kaplaması icin fatih ve graves var biri ilk bes oynar slaugherts cevher boddicker ribaunda ve pota altına ic dıs destek verebilecek oyuncular keza mutlu 2.03m ve atletik su an gs da cemal-graves-fatih dısında uzun daha dogrusu pota altına destek veren oyuncu var mı cok nadir burak iceride 4 oynuyor toplam 3.5 oyuncu yani tolga brown iceriye neredeyse sıfır destek veriyor
Slaugherts-Graves-Fatih-Cevher-Boddicker-Mutlu = 4+(0,5+0,5) = 5
3,5 tan 4,5-5 e cıkıyor

Timur Saglam' Alıntı:
tek center bir yada iki 3-4 arası oyuncu bence cevherin pota altı performansı fatih cemal gibi centerlardan iyi hacimn kaplaması icin fatih ve graves var biri ilk bes oynar slaugherts cevher boddicker ribaunda ve pota altına ic dıs destek verebilecek oyuncular keza mutlu 2.03m ve atletik su an gs da cemal-graves-fatih dısında uzun daha dogrusu pota altına destek veren oyuncu var mı cok nadir burak iceride 4 oynuyor toplam 3.5 oyuncu yani tolga brown iceriye neredeyse sıfır destek veriyor
Slaugherts-Graves-Fatih-Cevher-Boddicker-Mutlu = 4+(0,5+0,5) = 5
3,5 tan 4,5-5 e cıkıyor
Edit etmeyi bilmiyorum boyle girdim.
Bu sezon bjk Mcfarlin-harvey-cevherle idare etti sales tek centerleri idi yani becerili dengeli 2 center 3-4 p.f yeterli

Seneye avrupada da oynarsak bütçemiz şimdikinden kesinlikle yüksek olur.Cafe Crown dışında,tribün ve saha içi reklamları,yayın hakları vs. var.
Seneye kesinlikle bi 3 numara alınmalı.Yabancılar Türkiye'de oynamış olmalı.Bu seneki kaçışlar olmasın diye...
Aslında bütçe vs. de bu seneki sıramıza göre belli olur.Sezon sonuna kadar sabretmek lazım.

4 yabancı istiyorum.Onlar;

1 numarada Malik Dixon
2 numarada Marcus Brown
4-numarada Slaughter
5 numarada Erwin Dudley

Tamam fantazi oldu kabul ediyorum. :)

Bir de Engin Atsur'un cok buyuk ihtimalle Turkiye'ye donecegini unutmamak lazim, Efes'te Cuneyt-Rasic-Baris-Engin su andan 4 tane oyun kurucu olacak.

arkadaşlar takımımızın çekirdeği korunacak

ben size şimdiden gidecekleri söyleyeyim;

1-ismet hacıoğlu
2-burak sezgin
3-gerald fitch
4-denham brown
5-tolga tekinalp (askerlik görevi nedeniyle)
6-bir ihtimal jeff graves

yani maksimum 5 transfer yapılır benim önerilerim ise

caner öner
serhat çetin
tutku açık
marcus slaughter
(yabancı)

fitch kesin kalmalı Slaughter, Marcus Brown ,haislip 3 den biri alınmalıalınmalı alınmalı türk olarakta tutku açık,barış ermiş,cevher alınmalı....

Polat çok para istiyor, istediği paraya alınırsa iki gün sonra " Ulan kim oldu bunu buraya" diye söylenmeye başlarsınız... Ha ama şu an oynadığı para için iyi bir adam...

bence Erdem Türetken ve Marcus Slaughter gelirse çok iyi olur .

Mitchell a hic kiyasim gelmiyor cünkü su an bence bizim en yararli oyuncumuz ame bence Mitch gibi oyuncu PG pozisyonu oynayamaz bizde. top hakimiyeti cok zayif gibi geliyor bana. oraya saglam bir adam gerekli gibi. Engin Atsür demis bazilari. Efes bile zor getirir onu.

Önümüzdeki sezon az hata yapmak için göz önünde bulunan oyuncuları tercih edeceklerdir.Bu sezonki gibi gelip giden olmasında.Yerlilderden Hakan Köseoğlu,Barış Ermiş,Adem,Bennet Kavaklıoğlu,Erdem,Ersin Görkem.

Arkadaşlardan biri Hüseyin Beşok'un takımı konusunda birşey söylemiş ama ben Hüseyin'i GS formasıyla gördüm konuştum imzasını aldım.GSlı o adam.
hee Utku demiş alınacak yabancı TBL'yi biliyor olmalı diye doğru söylemiş;Marcus ve Boddicker,3-4 numaralı pozisyonlar için süper adaylar hemde transfer etmesi diğerlerine kıyasla daha kolay olan oyuncular.
Engin Atsür aslında Mithat'tan çok daha yararlı olabilir.Engin Türkiye'ye dönmek istermi şüpheliyim biraz

Engin donecek demistim de donmeme ihtimali daha kuvvetliymis, donse de bize gelecegine hic ihtimal vermiyorum, cok iyi teklifler varmis.

Ben slaughteri sene sonunda nbai deneyecek diye biliyorum ?

Bence yerlilerden ; Cüneyt Erden ( Efes Bırakmaz ama ... )
Brian Boddicker (Gelebilir)
Malik Dixon (Gelebilir..çok da istiyorum!)
Cenk Akyol ( Gelebilir takıma büyük katkı yapar )
Marcus Slaughter( Gelebilir .. Harika olur ... )

Gidecekler bence ;
Tolga Tekinalp (Askerlik sebebiyle)
Denham Brown ( Büyük İhtimal )
Gerald Fitch ( Nba Gidebilir )
İsmet Hacıoğlu ( Başka Bir Türk Takımında Oynayabilir)
Burak Sezgin ( Takımdan Ayrılır bence ama takımda yardımcı antrenör filan olabilir)

Benim gitmesini istediklerim Denham Brown,Burak Sezgin,Fatih Solak,Murat Kaya (iyi ama daha bir oyuncu olabilir) , Mithat Demirel ( Yerine Cüneyt Erden) ....!

bence bu seneki telekom gibi yapılabilir.3 uzun bir tanede 1-2 oynayabilen sayı potansiyeli olan yabancı oyuncu olmalı diye düşünüyorum.tabiki tbl yi tanıyan yabacılar bizim için çok ii olacaktır.
İLK OLARAK BENCE GİTMESİ GEREKENLER
1)GERALD FİTCH (ZATEN KALMAZ)
2)DENHAM BROWN(DAHA İİ Bİ OYUNCU KESİN BULUNABİLİR.HİÇ OLMADI ERDEM VEYA SERHAT ALINABİLİR.
3)TOLGA GİDECEK (ASKERLİKTEN DOLAYI)
4)İSMET KİRALANABİLİR.
5)MİTCHELL GİDEBİLİR.
6)BURAK SEZGİN GİTMELİ

yabancılardan GRAVES KESİNLİKLE KALMALI.....DİĞER ZATEN TÜRK OYUNCULAR ELDE TUTULMASI GEREKİR.

ALINMASI GEREKENLER
1)ALINABİLİRSE perry veya MALİK DİXON süper olur...sayı ve asistte yapabiliyor ikiside....
2)brian boddicker (3-4 OYNAYABİLİR.SAHANIN HER YERİNDEN SAYI ATABİLİYOR.ÇOKKK İİ OLUR)
3)slaughter(POTA ALTI SAVUNMASINI KESİNLİKLE KAT KAT ARTIRABİLİR.HEM ÇOK İİ ATLETİK
4)erdem türetkenOLABİLİR.
5)serhat çetin
6) perry olmazsa sayısı olan bir türk alınabilir(hakan köseoğlu).diğer yabancı kontenjanını da 2-3 OYNAYAN Bİ YABANCI İLE 4 YABNCI HAKKINI ÇOK İİ KULLANARIZ....

bide cevher veya polat olsa süper olur.ama o kadar uçmayayım.....

transferler gelecek sezon bizi ileriye tasiyacak nitelikte olmalidir
gerald fitch ve kalmali yerlilerden murat kaya tufan ersoz fatih solak kalmali
pg marque perry ya da daha iyisi yerli olarak hakan köseoglu
sg gerald fitch kalmali zaten murat kaya da 1 2 oynayabiliyor
sf caner öner mutlaka alinmali
pf marcus slaughter ya da daha iyisi alinmali yerli olarak ise erdem türetken tam 4 numara dill ama linmali rotasyonda isimize yarar
C en önemli mevkimiz burasi gelecek sezon post up oyunu olan orta mesafe sutu olan 2 10 civari boylarda olan gercek 1 yabanci pivot almaliyiz tabii transferde en büyük bütceyi buraya ayirmaliyiz
yerli olarak ise hüseyin besok alinabilir
yabancilar söle olmali
pg marque perry
sg gerald fitch
pf marcus slaughter
c en önemli transferimiz bu olmali ancak gerçek nitelikli bir pivot bize sinif atlatir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...