2007-2008 Transfer Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Alınabilecek Turk guardlar icerisinde Engin Atsur'u tek gecerim muthis bir oyun zekasına sahip herseyi dogru zamanda yapıyor Ender A. tau da yedek kalsa da maasını karsılamak zor olabilir ya da performans/maas oranı dusuk olur.Engin'i alamazsak Hakan K. O da olmazsa Barıs E. olsun.
Bjk Cevheri bırakmazsa Ksk Slaughertsa yuksek bonservis isterse olmayabilir fakat Boddicker ve Erdem T. i transfer etmek cok zor olmasa gerek..

oncelikle gs li değilim karşıyakalıyım umarım sorun yoktur burada yazmamda

aslında transferden once kalacak oyunculara karar verilmeli gs nin elinde bence avrupada mucadele edebilecek ve tbl de ust sıralara oynayacak takımlarda direk oynayabilecek bir isim yok.ancak takım kimyasını göz önüne alırsak tufan ve murat kaya ikilisiyle sg mevkii doldurulabilir.(ayrıca bu 2 oyuncu varken serhatın da gelmesi gereksiz olur

slaughter'ı buyuk ihtimalle aldınız ki bence en iyi transferiniz bu olacak gs nin ribaund sorununa ilaç olur ; fazla faul problemi yaşamaz ve 40 dakika sahada yorulmadan kalabilecek bir oyuncu.arkasında ise gelişmeye açık bir oyuncu olarak cemal olmalı (o yaşta kaya peker cemalden daha kotuydu bence)

marcus her ne kadar skorer bir oyuncu olsa da üst sıralar için mutlaka sırtı dönük oynayabilen bir uzun olmalı.fatih de bu oyuncunun yedeği olmalı .ancak şöyle bir sorun var bu tarz oyuncuyu bulmak gerçekten çok zor.

ancak maliyetleri de düşünüldüğünde zalgirisli tanoka beard , valladolid'de oynayan eski bjk li bud eley gs ye gelebilecek ve iş yapabilecek oyuncular

forvet mevkii için de ispanyada tutunamayan eski tekelli avrupa şampiyonalarında bir maçta en çok sayı atan oyuncu olan filip videnov gs için en iyi oyuncudur.sirokili ivan opacak da olabilir (inanc koc tipinde ve ondan daha iyi bir oyuncu)

guard için ise fiba eurocupta oynanacaksa(2 abdli kontenjanı var takımların diye biliyorum) avrupalı , ulebde oynanacaksa abd li biri alınabilir.

engin atsür bence alınmayacak bir oyuncu değil gs için gecen sene ncaa'in en iyi guardlarından olan gerry mcnamara 300.000 dolar gibi bir paraya olympiakosla anlaşıp geri gonderilmişti.

can akın-barış ermiş ikilisinden biri 2. guard olarak mutlaka alınmalı ; hakan koseoglu ise bursalı arkadasların soylediklerine gore bitmiş bir oyuncu (bence de)

benim ideal kadrom şöyle :

engin atsür-barış ermiş
tufan ersöz-murat kaya
filip videnov
marcus slaughter-cemal nalga
bud eley-fatih solak

bu kadroda 3 yabancı var uleb cup'a katılınacaksa ki buyuk ihtimalle oyle olacak bir tane daha abd li kısa forvet veya şutör guard alınmalı

yukarıda yazdığım oyuncular çok para almayan isimler bütçe iyi olursa çok iyi bir amerikalı alabilir gs.

canozakin' Alıntı:
oncelikle gs li değilim karşıyakalıyım umarım sorun yoktur burada yazmamda

aslında transferden once kalacak oyunculara karar verilmeli gs nin elinde bence avrupada mucadele edebilecek ve tbl de ust sıralara oynayacak takımlarda direk oynayabilecek bir isim yok.ancak takım kimyasını göz önüne alırsak tufan ve murat kaya ikilisiyle sg mevkii doldurulabilir.(ayrıca bu 2 oyuncu varken serhatın da gelmesi gereksiz olur

slaughter'ı buyuk ihtimalle aldınız ki bence en iyi transferiniz bu olacak gs nin ribaund sorununa ilaç olur ; fazla faul problemi yaşamaz ve 40 dakika sahada yorulmadan kalabilecek bir oyuncu.arkasında ise gelişmeye açık bir oyuncu olarak cemal olmalı (o yaşta kaya peker cemalden daha kotuydu bence)

marcus her ne kadar skorer bir oyuncu olsa da üst sıralar için mutlaka sırtı dönük oynayabilen bir uzun olmalı.fatih de bu oyuncunun yedeği olmalı .ancak şöyle bir sorun var bu tarz oyuncuyu bulmak gerçekten çok zor.

ancak maliyetleri de düşünüldüğünde zalgirisli tanoka beard , valladolid'de oynayan eski bjk li bud eley gs ye gelebilecek ve iş yapabilecek oyuncular

forvet mevkii için de ispanyada tutunamayan eski tekelli avrupa şampiyonalarında bir maçta en çok sayı atan oyuncu olan filip videnov gs için en iyi oyuncudur.sirokili ivan opacak da olabilir (inanc koc tipinde ve ondan daha iyi bir oyuncu)

guard için ise fiba eurocupta oynanacaksa(2 abdli kontenjanı var takımların diye biliyorum) avrupalı , ulebde oynanacaksa abd li biri alınabilir.

engin atsür bence alınmayacak bir oyuncu değil gs için gecen sene ncaa'in en iyi guardlarından olan gerry mcnamara 300.000 dolar gibi bir paraya olympiakosla anlaşıp geri gonderilmişti.

can akın-barış ermiş ikilisinden biri 2. guard olarak mutlaka alınmalı ; hakan koseoglu ise bursalı arkadasların soylediklerine gore bitmiş bir oyuncu (bence de)

benim ideal kadrom şöyle :

engin atsür-barış ermiş
tufan ersöz-murat kaya
filip videnov
marcus slaughter-cemal nalga
bud eley-fatih solak

bu kadroda 3 yabancı var uleb cup'a katılınacaksa ki buyuk ihtimalle oyle olacak bir tane daha abd li kısa forvet veya şutör guard alınmalı

yukarıda yazdığım oyuncular çok para almayan isimler bütçe iyi olursa çok iyi bir amerikalı alabilir gs.

öncelikle hosgeldin sitemize :) hemen tartismaya gireyim. Engin Atsür kalite olarak bence TBL icin fazla iyi. yani harcanir burda. ayrica benim bildigim Engin TBL'de Efes'in oyuncusu. Yani dönerse Efes'e dönmek zorunda. Ben Baris Ermis'i begenmiyorum. Bence PG oynayabilecek düzeyde top sürme yetenegi yok. cok agir ve tembel bir oyuncu gibi görünüyor. Can Akin'i tercih ederim. Marcus Slaughter'in bildigim kadariyla sutu yok. O yüzden 3 numaraya sutu düzgün bir adam gerekiyor ki oyun icinde genis yelpazemiz olsun. KSK'li Serhat Cetin ilk aklima gelen isim. Cuk diye oturur. Hüseyin Besok olur mu bilmiyorum ama olmasza Jeff Graves kalabilir. Kadro söyle olusur:

PG:Can Akin/Mithat Demirel
SG: Tufan/ Murat Kaya(combo),Mike Jones
SF: Serhat Cetin, Burak
PF: Slaughter, Cemal
C: Besok (Graves), Fatih

Gidecekler aşağı yukarı belli, yabancı işinde de doğru tercih önemli olduğundan iyi araştırılmalı ama gözümüzün önündeki Türk oyunculardan sebeye takımda görmek istediklerim Bjk'li Cevher ve Banvit'li Caner Topaloğlu...

caner topaloğlu kesinlike düşünülmeli gerçekten iyi bir transfer olabilir ayrıca burak takım kaptanı olduğundan göndermezler de ismet ve tolga gider bence ayrıca bence bütün kadro korunacak denham brown ı gönderirler belki fitch e nba den teklif gelirse gidebilir(bu top kayıplarıyla çok zor ama )

Alınacak oyuncularla yabancılar da dahil uzun süreli kontrat yapılmalıdır...Biz bu yöntemi bu sene uygulamaya basladık mesela Darriel Mitchell sanırım 2 yıllık kontratı var tufan'ın 3 yıılık diye duymuştum...Forumda Tufan seneye Efes Pilsen'e gidecek diye bir söylenti vardı bunun gerçeklik payı nedir acaba?

yanLış biLmiorsam enGin aTsür Bu seNe mezun oLuor north CaroLina staTe'ten aLınabilir.Sezon bAŞından bEri Söylüorum ÜMİT SONKOL.Cok kaLitELi bi oyuncu ribaundu cok ii 3 lügüde var tek zaafı SırTı dönük oyuncuları ii SavunaMıo.aYrıca yürEgi iLe oynuor sahada.

BnCe fitCh gitMeli MaliK'i Tek GecErim yada el amin'i ALsak oLmazMı :)

:atki

murat özyer'in açıklamalarından kadronun korunacağını çıkartıyorum.her konuşmasında 10 yeni oyuncuyla oynadığımızı ve yeni bir takım olduğumuzu bunun sıkıntılarını dile getiriyordu

buradanda anlaşılacağı gibi yerlilerin büyük bir kısmı takımda kalacak

bazı oyuncuların mukavele yılları aklımda kaldığı kadarıyla

tufan ersöz (3 yıllık)
cemal nalga (3 yıllık)
murat kaya (4 yıllık)
darrel mitchell(2 yıllık)

ayrıca fatih solak'ında takımda kalacağını düşünürsek,mithat ve tolga belirsiz kalıyor.tolga'nın askerlik görevi var,burak ile yollar kesin olarak ayrılacak

fitch,brown,graves'te takımdan ayrılır diye düşünüyorum

Mustafa Marangoz' Alıntı:
yanLış biLmiorsam enGin aTsür Bu seNe mezun oLuor north CaroLina staTe'ten aLınabilir.Sezon bAŞından bEri Söylüorum ÜMİT SONKOL.Cok kaLitELi bi oyuncu ribaundu cok ii 3 lügüde var tek zaafı SırTı dönük oyuncuları ii SavunaMıo.aYrıca yürEgi iLe oynuor sahada.

BnCe fitCh gitMeli MaliK'i Tek GecErim yada el amin'i ALsak oLmazMı :)

:atki

bişey sorucam çok merak ettim.. ben bu yarısı büyük yarısı küçük harf olan yazıyı okurken burda acı cekiyorum.. sen yazarken nasıl acı cekmeden yazabiliyosun..

ayrıca bu yazıları bu sekilde yazınca sahsen okumaya calısırken hiçbişey anlamıyorum ve degersizleşiyor.. cidden ne anlattığı umurumda bile olmuyor.. bunlara biraz daha dikkat etsek diyorum.. gözlerimize yazık..

valla karsiyakali marcusu alirsak cok iyi olur yabancilar graves kesin kalmali mitchell kalsa iyi olur fitch nba´ye gitmek istiyor o giderse gercekten cok iyi bir yabanci almaliyiz

Fatih Hısım' Alıntı:
öncelikle hosgeldin sitemize :) hemen tartismaya gireyim. Engin Atsür kalite olarak bence TBL icin fazla iyi. yani harcanir burda. ayrica benim bildigim Engin TBL'de Efes'in oyuncusu. Yani dönerse Efes'e dönmek zorunda. Ben Baris Ermis'i begenmiyorum. Bence PG oynayabilecek düzeyde top sürme yetenegi yok. cok agir ve tembel bir oyuncu gibi görünüyor. Can Akin'i tercih ederim. Marcus Slaughter'in bildigim kadariyla sutu yok. O yüzden 3 numaraya sutu düzgün bir adam gerekiyor ki oyun icinde genis yelpazemiz olsun. KSK'li Serhat Cetin ilk aklima gelen isim. Cuk diye oturur. Hüseyin Besok olur mu bilmiyorum ama olmasza Jeff Graves kalabilir. Kadro söyle olusur:

PG:Can Akin/Mithat Demirel
SG: Tufan/ Murat Kaya(combo),Mike Jones
SF: Serhat Cetin, Burak
PF: Slaughter, Cemal
C: Besok (Graves), Fatih
engin su anda turkiyeden baska bir yere gitmez bence nbdl de oynamak gibi bir salaklık yapacağını dusunmuyorum

engin 4 senedir orada oynuyor ncaa de , eğer profesyonel bir takımla anlaşman varsa engin girdiği zamanlar 1 sene oynayamıyordun şu an o cezalar 10 maça falan indi artık oyle bir anlaşma olduğunu sanmıyorum

can akin da barış ermiş de hala ust duzey takımın 1. guardı olacak adamlar değil.ben barışın daha iyi savunma yaptığını dusundugum için yedek olarak onu onermiştim.

verdiğin kadroya donersek besoğu almanız imkansız polonyada eşek yukuyle para alıyor gs o parayı odeyemez herhangi bir oyuncuya (adam olympiakostaki alex acker den fazla kazanıyor)

ayrıca kısa bir yıldız almak zorunda gs ve mike jones da bence buyuk bir yıldız değil sadece iyi bir takım oyuncusu

Semih Ural' Alıntı:
bunlara biraz daha dikkat etsek diyorum.. gözlerimize yazık..

Bence gözlerimizden çok Türkçe´mize yazık.

Not: İsteyen arkadaşlara özel mesaj atmaları halinde diledikleri kadar ücretsiz "r" harfi verebilirim.

Fb macında takımımı kutluyorum bu mac bize takımımızı ust duzey bir macta test etme imkanı verdi.Bence goruldu ki,
- Mitchell , Brown ve Graves (biraz agır kaldıgını ve pota dibi haric sayı yapmakta zorlandıgını-sutu hic yok) bu duzey icin yetersiz..
- Ummazdım ama Fitch bekledigimden iyi oynadı oncelikle en ciddi/konsantre macını oynadı seviye yukseldiginde zorunluluktan guard gibi oynadı sorumluluk aldı Bu Seviyede Tutunabilen iki oyuncumuzdan biri oldu (digeri Tufan)
- Kısacası elde 2 kisi var,3ü yabancı olmak uzere toplam 5-6 oyunucu degisecek (ismet kiraya,Burak,belki Tolga)
- 2/3 kısa 3 uzun gerekli 2/3 Turk 3 yabancı..
- 5 ve 4 numaraya iki yabancı (Slaugher ve bir 5 numara) + bir Turk oyuncu (Cevher baskada yok bu duzeyde..) *32yasındaki H.Besok'a o kadar para verene kadar Cevheri tercih etmek daha mantıklı 5 numaraya yabancı alınır.
-Kısa pozisyonlara bir yabancı + 1/2 Turk kontenjanımız kalırsa,Engin Atsur ve Ender Aslan haricinde ust duzeyi kaldırabilecek yerli guard yok alamazsak yabancı guard almak MECBURİyetindeyiz..
-Ulker Fbye bu kadar destek cıkarken gecen sene verdikleri HOLMAN'ın diyetine yada Murat hocanın hatrına Caner'i versin lutfen yoksa cekilelim zaten iyiler fbye kalanlar Gsye mi?Serdar Apaydın trtye cıktı seyredenler bilir..ulker her ne kadar fbnin basket ana spnsoruysa da belli bir denge gozetilmeli

bence Mitch gelisime acik bir yetenek. seneye daha iyi oynar eminim. 5 Numaraya sirti dönük sayi bulabilen adam kesin olarak lazim. pota altindan sayi üretemiyoruz resmen. Fatih ve Cemal cok yeteneksizler orda. su an aklima biri gelmiyor ama mutlaka bulunmali biri. Cevher Özer sizce BJK'den ayrilirmi? bence o adam Besiktasli gelmez bize. Slaughter ve Cemal 4 numarayi fazlasiyla idare eder. 3 numaraya Bodicker tarzi adam gerekli. her yerde sut tehdidi olmali. 1 numaraya Can Akin alinabilir. böylece Mitch yedek guard olur. 2 numaraya da kayabilir cünkü sutu iyi bir oyuncu.

Mitchell gidecekse onun yerine asisst yönü yüksek bir oyuncu şart yok eğer öyle biri alınmıcaksa Mitchell kalsın.
Greves,bu takıma son 3-4 yıldır gelen en iyi yabancı oyunculardan biri kesinlikle kalmalı ki Murat Hoca'nında onu takımda görmek istiyeceğini düşünüyorum.
Slaughter,işte bu adam yeni sezonda kadromuza katak için en çok uğraşmamız gerekn oyuncu.Harika bir tekniğe sahip;güzel smaçları ve orta mesafe şutu olan bizi, bugün sahip olsak şampiyonluğa uzandırabilecek bir oyuncu.
Brown,bence yeterince şans verildi bileti bugünden alınmalı.
Fitch,harika bir yıldız bunu fb maçında birkez daha gösterdi NBA i denemeli ama eğer başaramazsa kapımız sonuna kadar açık olmalı

Mitchell beni okadar düşündürüyor ki...Bazen içimden diyorum "ya süpersin be olum"...

Ama bazen de diyorum ki "Uff saçmalıyorsun kendin kaşınıyorsun sonu kötü bitiyor"...

Aslında bana endişe veren şey 2. deyişimi Efes,Telekom,FbÜlker maçları gibi zorluk seviyesi yüksek maçlarda söyledim.

Daha da kötüsü var.Zaten bizim amacımız bu takımları yenmek değil mi?Evet...

Bu maçlarda yetersiz kalan bir oyuncu bana kücük maçlarda ortalama bir oyun çıkarıyorsa nekadar kazanabilirim ki...

Bu adam konusunda çok kafamda soru işareti var.1 yıldır burada ama güven vermedi ya. :(

Mesela Fitch top kaybı yapsada diyorsun "ulan gelir şimdi bir savunma yapar,top çalar v.s" ama Mitchell bilmiyorum.

Ama 2 senelik kontratı var ve takımda kalacak gibi.Umarım seneye fizik olarak daha güçlenir ve kafa olarakta kendini iyi hazırlar.

seneye telekom uleb'e katılacakmış gs ye de fibaeurocup yolları gozukecek anlaşılan

bu da en fazla 2 abd li demek oluyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...